Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

jevel
9. nov 2008

bozkávanie od rodičov a súrodencov je podľa mňa v pohode, ale u druhých nie. 😉

momo29
9. nov 2008

NO tiež sa mi zdá divné, aby som nepobozkala vlastné dieťa. Preboha, kto, keď nie vlastní rodičia? Jasné, že starí rodičia, príbuzní, známi nie, ale chcela by som vidieť toho, kto by mi zabránil dať môjmu dieťaťu pusku. Veď ja som "stará krava" (29 r) a doteraz dávam rodičom pusu na ústa, keď sa vítame alebo si blahoželáme a absolútne vôbec sa nad tým nepozastavujem. Ono je to asi aj o tom, ako bol kto zvyknutý z domu. U nás bozky nie sú žiadnym tabu. Veď ide o decentnú pusu, žiadne "francuzákovanie" alebo oblizovanie pol tváre.
Pre mňa je teda puska od môjho syna to najkrajšie (a ešte som ho "nenakazila", prvýkrát ochorel až v škôlke, takže 3 a pol roka úspešne "odolal" mojim "bacilom")

hubka
10. nov 2008

Ked bol Kristianko babatko, tak sme ho s manzelom na usta nebozkavali,bali sme sa, aby sme nieco na neho nepreniesli, teraz ked je vacsii,sem tam mu dam pusku na usta, ale velmi malo...myslim, ze toto je najlepsia cesta na prenos bakteriiiiiii!!!!!...takze cudzim ludom by som to vobec nedovolila a ani si to nikto v mojom okoli nedovoli, kto ma aspon trochu rozum tak vie preco.... 😉
Keby moje rozhodnutie nerespektovali....odmietla by som im dat moje dieta,ked to nevedia pochopit,prosim... ☹

wali
10. nov 2008

ja tiez pusinkam od drobca neviem odolat. ked bol malicky, tak som ho bozkavala na licka, ale teraz uz aj na pusinku. no tiez nikto iny nesmie a slak ma triafa, ked si rodina pyta boztek od maleho (a to mam podobne ako pise lienka - svokra fajci a tiez mi vadi, ked ho potom berie na ruky, nieto este bozky!!). neviem preco to stale musim vysvetlovat 🙄 ostatni ho mozu bozkavat napr. na licko alebo cielko, no nie?

lienka79
10. nov 2008

preboha...
no neda mi este raz....Pride mi naozaj chore,ked vlastna matka bozkava sem-tam na usta.... 😠
Ved z neho vyrastie "citovy krypel"...Pusu,bozky,objimanie bued vvimat ako nieco nenormalne, cudzie..Je to ok???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Ja vazne zasnem 🙄

aponchie
10. nov 2008

hm nelibi se mi jak se do bihan nekdo strefoval a zbytecne to dal resil,ale na druhou stranu ja bozkam na pusu a nejake zvyky nejake zeme jsou mi u prdelky ja jsem ja a budu se tak chovat jak mi cit i pud nakazuje.. 🙂

wien
10. nov 2008

ja synčeka na ústočká ešte nebozkávam, len keď sa zle otočí a "podarí sa". je strašne uslintaný a ja som fajnovka 😝 muž ho bozkáva prevažne na pusinku, ja len na líčka, čielko, hlavičku a iné časti tela 🙂 ale predpokladám, že keď bude starší, budem ho úplne normálne bozkávať aj na ústa - pokiaľ sa bude dať 🙂

hubka
11. nov 2008

Preboha....neviem kde je napisane, ze dokaz lasky k dietatu je pusa na usta...a neviem preco sa niekto nad tym pozastavuje, ze pusa sem-tam je chore???pre mna za mna si niekto moze dieta bozkavat na usta aj 24 h denne,ja nemam proti tomu nic.....kazdeho osobna vec... 😉 😉

kijonkova.k
11. nov 2008

Tak já malou pusinkuju na tu její oslintanou tlamičku pořád 😀 A bacily?Jelikož máme v bytě psa-labradora,tak dávno neřeším.Navíc dám klidně pusu i našemu psovi.Sice ne tak často,jako malé,ale nedělá mi to problém.

bambusko
11. nov 2008

niekto sa tu asi zle vyspal 😖 napisane je "a", mnohi /ako napr. lienka/ pochopili ako "b" a doplnili "c, d, e" 😕

lienka79
12. nov 2008

bambusko..
zlata moja..ja citam viem..ale skus si to precitat este raz ty 😠

agnesska
12. nov 2008

bambusko 😉
jsem ráda,že mi někdo vysvětlil bez emocí,že mojě děti budou "citoví krypli" 😀 😀 😝

alishia
12. nov 2008

nechapu, jak nekomu muze vadit uslintana pusinka vlastniho miminka...tohle je uplne priblble tema 😀 ale fakt se bavim nad matkama, ktere nepusinkuji z duvodu erotiky ci uslintane pusy.) nemuzu si pomoct 😅

alishia
12. nov 2008

agnesska: ahoj🙂

bambusko
12. nov 2008

kaslat na vas, nie ste schopne tolerovat iny nazor a ine praktiky. kazda diskusia konci takto, ze sa vytvori skupina, ktora ma zo seba pocit, ze je robi vsetko naj a pritom si drukuju a poklepavaju sa po ramene navzajom, ake su ony najlepsie a tie ostatne prisery, co nemaju rady vlastne deti a nevedia ich spravne vychovavat. a tie rozumne sa zdekuju.

alishia
12. nov 2008

bambusko: diskuze je o nazorech. vzdycky tech nazoru bude nekolik. A dojde ke konfliktum, protoze jedna skupina se bude snazit presvedcit tu druhou, ze to delaji spatne. tak to je a bude. samozrejme ze bychom si mely davat rady navzajem a ne se osocovat, ktera matka je horsi ci lepsi. ale kdyz nekdo napise fakt nejakou hovadinu, tak se na to neda nereagovat...vzdycky se mi vybavej ty prasteny matky z ordinace v ruzove zahrade 😒

erikasadek
12. nov 2008

alisha, nechapes alebo nechces chapat.... ano su ludia a rodicia ktorym , vadia uslintane pusy vlastnych deti, teda obraz uslintaneho dietata aj ked mojho , mi nedava velku, odvahu mu davat pusu , na usta....
to neznamena, ze dieta trpy, citovo... namiesto jednej uslintanej ma 20 na licka.. 😉

mas paravdu bambusko kaslat nato, je to blba tema.....
nabuduce , ked niekto napise ze neda pusu uslintanemu a osoplatemu dietatu , tak tiez bude zla matka....
nechapem , ze tato tema este zije.... 😒

nazory ano su rozne,a treba tolerovat, a netreba ukamenovavat... 😉

lienka79
12. nov 2008

Tiez si myslim,ze diskusia je o DISKUTOVANI,nie pritakavani...bambusko,tak sa zamysli,co pises...
To,ze ma niekto iny nazor,je asi normalne...
No a sorry,ze matka, ktora da svojmu babatku [pusu sem-tam,aby a nenakazilo,mi nepride uplne normalna.....

erikasadek
12. nov 2008

OTAZKA BY MALA zniet co je normalne....... 😉

hiha
12. nov 2008

Ahojte,už dlhšie som pozerala na túto tému,môj názor je že bozkať vlastné dieťa an pusku,je úplne OK 🙂 Ako píše Lienka,je to iba diskusia,každý nech si robí,tak ako uzná za dobré a vhodné.My sme naučení na veľké citové prejavy a Adamko je zvyknutý 😉

agnesska
12. nov 2008

erika-to nemá cenu-se podívej co tu pořád dokola ty "super matky"vykřikují...
a víš co se říká-"nejhorší je srážka s blbcem..."

bihan
12. nov 2008

Lienka, tak diskutuj a neosočuj...tak isto by si mohla pozornejšie čítať, nehovoríme o bozkávaní detí ako takom, ale o bozkávaní konkrétne na ústa (teda ak si si to náhodou nevšimla, lebo z tvojich príspevkov má taký pocit).

Alishia, tvoj postoj na to, že nechápeš matky, ktoré svoje decká nebozkávajú na ústa sme už tiež videli, nemusíš to písať na každej strane 😉

hiha
12. nov 2008

Baby,je táto téma až tak podstatná,veď o čo ide,sú to iba bozky 😎

lienka79
12. nov 2008

bihan..tak este raz specialne pre teba a po lopate si dovolim vyslovit MOJ nazor..nepride mi normalne,ze matka nebozkava svoje dieta na USTA....jasne?
A teraz do mna.... 😀

caira
12. nov 2008

bihan ja jsem v tomhle s tebou..ja taky malou nemam potrebu "olizovat" davam pusinky na tvaricky, nosanek atd atd, na rucicky nebo nozicky, ale pusu na pusu ji nenutim..ja uz psala, ze me samotne to vadi, pusu na pusu nedavam ani rodicum atd tak ji taky nenutim..kdyz ji po me jednou bude chtit tak ji samozdrejme dostane, ale nutit ji nebudu.. 🙂

agnesska
12. nov 2008

lienka dej nám už laskavě pokoj s tím co ti přijde a nepřijde normální-nemáš patent na rozum,tak to omílej někde jinde,někomu jinýmu...

bihan
12. nov 2008

No vidíš, že to dokážeš napísať aj presne, keď chceš. 😉 Ja zase nevidím nič normálne na tom, aby som svoje dieťa bozkávala na ústa. To je zase môj názor. 😎 A nepotrebuje na to ani celý riadok výkričníkov či otáznikov.

mata35
12. nov 2008

anazuzik : no to je otrasné, to by som nedovolila..... veď ani ja sama svoje dieťa nebozkávam na pery, ale na líčko, čielko...
to nedovoľ, normálne im povedz, že si sa na to pýtala doktorky a jasne to zakázala....

hubka
12. nov 2008

Ako tak citam..tema sa zvrtla uplne opacnym koncom....ja by som maleho aj zjedla tak ho strasne milujem,dostava odo mna niekolko bozkov denne na cele telicko.......Ale chce mi niekto povedat, ze som nenormalna, ked ho nepusinkujem kazdy den na usta??????Ako som uz vyssie napisala...Toto nie je dokaz lasky....a nie je to nikde napisane!!!Lasku dietatu dokazujeme roznymi sposobmi....takze Lienka neskatulkuj matky, ktore nebozkavaju svoje dieta permanentne na usta,ze su Nenormalne!!!Toto uz je vrchol egoizmu!!!!Nazory ludi su rozne,pochop to 🙂

dididi30
12. nov 2008

bubka suhlasim 😉

maleho nebozkavam na usta, ale dceru by som aj chcela ale ona hned nastavi licko 😀
inak unas v rodine je zvykom bozkavat rovno na pery 😲 😉