Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

dididi30
12. nov 2008

ale zabudla som v albume mam jednu fotku, kde chcem maleho pobozkat na usta ale on nechcel 😝 😀

hubka
12. nov 2008

Didi akoze bubka som ja???mna si myslela???ja nechapem,kazdy ma iny nazor na vec, iny pohlad a ked to niekto iny nechape nech neosocuje druhe matky,nie???ved tu si mame pomahat a nie sa stvat!!!!!!

podla mna taketo typy ludi nemaju co hladat vo forach kde sa diskutuje a radi...... 😉

dididi30
12. nov 2008

joj hubka ano 😀 prepac
sak hej v kazdej teme je nieco, ja uz len budem suhlasit alebo nesuhlasit, nebudem sa vyjadrovat, nema to zmysel 😉
ja mam dve deti a rada by som ich pusinkovala na ustocka, su moje nie cudzie
🙂
ale zas kazdy ma na to iny nazor a beriem aj to 😉

lienka79
12. nov 2008

no k tomuto uz vazne nie je co dodat a berte drahe matky ako moj posledny prispevok...pretoze kazdy si melie to svoje

lienka79
12. nov 2008

to bola reakcia na 8.stranu

alishia
12. nov 2008

lienka79: asi tak 😉

slunicko552
12. nov 2008

Teda holky já myslela,že je to odlehčené téma,které má být o projevech citu ke svému dítěti.Ať už tak nebo tak.Teď ale koukám 😕

elenita
12. nov 2008

Tato tema bola hlavne o tom, ci dovolite SIRSEJ rodine (svagrina, svokrovci) bozkavat dieta na usta...........teda tak znela otazka zakladatelky temy...
Ale tu sa pomaly kazda diskusia rozdeli na dva tabory a vidno kopu prispevkov plnych otaznikov, vykricnikov......baby, ved sa trocha krotte 🙂
Nie o tomto mala byt tato tema...

asitka
12. nov 2008

taká obyčajná téma....a takto sa tu viete neobyčajne dovadiť.... 😀 a pritom vám môže byť fakt jedno...ktorá mamina pusinkuje na ústočká a ktorá nie... 😀 😀 je to každej osobná vec a osobný postoj... 😉

slunicko...kukáme dve 😕 😉

ilduska14
13. nov 2008

baby ja sa vám čudujem.mali ste napísať aké s tým máte skúsenosti,ako to vy riešite a robíta a nie štvať sa proti sebe.TÉMA JE ÚPNE O INOM!!!!!!!!!! 😠 Žiadna z vás nemá právo súdiť tú druhú stranu a tvrdiť že VY to robíte dobre a tí druhý nie.Na každú vec na svete existuje milión pohľadov a názorov tak sa už navzájom prestante presviečať že vy robíte dobre a iný nie.Ja chápem že vyjadrujete svoj názor a aj ja som už v na koníkovi niekomu protirečila že si to tak nemyslím,ale v žiadnom prípade som si nedovolila napísať že môj názor je naj a tak by to mal robiť každý ako ja.Musíte pochopiť že každý má právo na svoj názor a aj na to aby robil veci opačne ako vy.A to že vy to pokladáte za zlé to neznamená že zlé to aj je. 😉 A myslím si že na iných veciach sa "treba" rozčulovať a nie nad tým čo iné robí "cudzia žena" so svojim dieťaťom.Veď sa ani nepoznáte a nepoznáme. 😉

mywiel
13. nov 2008

Hihi zenske slepice vzdy to tak skonci... 😀 😅 (nemyslim nikoho konkretne) proste zeny vzdy bojuju za svoj nazor, preto nemoze vela zien napr. v robote ako kolektiv nemozu spolu pracovat ak tam nie je nejaky chlap co ich utlmy, lebo by sa pozabijali asi... 😀

kijonkova.k
13. nov 2008

😀

alishia
13. nov 2008

mywiel : tak ted si to trefila 😉

kubaka
13. nov 2008

proto každá slepičárná musí mít svého kohouta, ne??? To je odvěké pravidlo.

Není žádné pravidlo, není žádný důvod proč děti líbat na ústa ani proč děti nellíbat na ústa. Ať už jde o rodiče, rodinu, psa, kočku, žábu Ani lékařský, ani žádný jiný - jde jen o to, co kdo snese, komu se co příčí, co toleruje. V něksterých kulturách se líbají o sto šest, jinde se jim protiví jen si potřást rukou, eskymáci dokonce nabízejí manželky návštěvě k pomilování. A ani je nenapdne, že je to nehygienické, protože je to tam prostě zvykem. Takže každý podle svého zvyku a přesvědčení.

Tady je v diskusích vůbec problém vidět věci v širších souvislostech - všechno je provázané, informace se musí třídit a analyzovat a ani tak nedojdete k jedinému správnému řešení. Někdo si někde přečte nějaký blábol a hlásá to jako správný způsob. A pak ten svět má nějak vypadat 😠

juicyluu
22. aug 2010

nerobim to ani ja z mojim partnerom ale jenda osoba z rodiny ma privadza do zufalstva, preco ludia nemozu respektovat ako si kazdy chce vychovat dieta, nech bozkava svoje ☹
keby jej dala pusu privriem oci ale ona jej dava dobre ze nie jazyckove hned potm ako do seba hodi 10 tequilu a dohuli cigaro. a ked jej nieco poviem ako napr prosim ta umyjes si ruky tak sa s nami 3 mesiace nerozprava a v rodine su hriechy a ja som nevraziva, neochotna a nechcem ich rodine davat dieta. ☹

kaleilah
23. aug 2010

My so olíbáváme všichni 🙂 a nedělá nám to žádný problém.Když je třeba tcháně nemocná, tak k nám prostě nejede,protože stejně by jí děti hned skočili kolem krku a opusinkovávaly 🙂 Fokoncekousnu třeba Danyho do zadečku a pak ho celýho olíbám. Mazlíme se hodně a rádi, dáváme pusu i tetám ajsme takhle spokojený.

představa že bych já nemělasvoje dítě líbat na pusu mi přijde nesnesitelná. Devět měsícůmitočůralo do břicha a já bych to nemohla ani pořádně pomazlit? Brrrr 😀 jsme prasata ale máme se rádi 😀 😀

lenkavano
23. aug 2010

taky tady koukám co se tu řeší a musím se smát.taky se pusinkujeme a nevidím na tom nic špatného.už mi to tu příjde fakt jak fanatismus...bože kvuli nějakým virům nedat pusu svému milovanému dítěti...stačilo mi přečíst si pár příspěvků a mám fakt dost. 😝 😅
a co vaši chlapi ? s nimi jste se taky zraději nelíbaly kvůli virům?

murinka
23. aug 2010

ja neznasam len to ked mi cudzi ludia alebo aj rodina bozkavaju dceru na usta 😖

marcelkatt
23. aug 2010

Nepáči sa mi ak niekto bozkáva nášho syna na pery, teda na ústa. Myslím cudzí ľudia a tiež chorí ľudia....

andika10
23. aug 2010

ja si to tiež myslimže deti sa nemajú bozkávať na ústa ale tak isto nie na ruky, veď ruky si neustále dávajú do ust, keď mi ich chceli bozkať tak som dovolila na čelo alebo hlavu, bez pardonu. A hlavne starší ludia a babky to majú vozvyku

andika10
23. aug 2010

@kaleilah tu sa nejedná o rodičov ale o starších ludí čo majú vsebe rôzne choroby, moja dcéra mala 1 mesiac a kôli takejto neškodnej pusinke ležala v nemocnici 3 týždne čo mala v sebe bakteriu od čoho mala krvavé hlieny v stolici, ta bakteria dospelemu človeku neublíži ale par dňovému dieťatku ano.Ale to je len minimalna šanca že sa to stane. Ale zas to je len môj názor, je to každého osobná vec, ani ja to už teraz tak prísne neberiem, už len cudzim luďom to nedovolim a chorím

nety
23. aug 2010

Děti pusinkujeme, přímo se těším až jim ty jejich ušmudlaný čumáčky opusinkuju. Pokud dítě má mazlinkování a pusinkování rádo, proč ne. A infekce a bakterie se dětem do pusinky mohou dostat i jinak , než přirozeným projevem lásky a to pusinou.

kaleilah
23. aug 2010

@andika10 píšeš několikadení miminko.několikadenní miminko má být doma s mámou a ne někde courat, od toho je snad šestinedělí. Psala jsem že když jsou příbuný nemocný, tak k nim nejezdíme ani oni k nám, mám doma dost dětí a nechci aby byly všechny nemocný.

marcelkatt
23. aug 2010

@andika10 súhlasím s Tvojim názorom.

andrea12737
23. aug 2010

Ahojte,
my sa doma nebozkavame na usta ale na licka. Nemam rada ak mi niekto pobozka dieta na usta, ani ked je to druhe dieta, vtedy penim. Nastastie to respektuju aj ostatny clenovia rodiny, dokonca aj svokra 😕 😉 . Ked som bola mala, vlastne aj doteraz(donedavna) ked si dam s rodicmi pusu, tak je to(bolo to) na usta, no uz aj my sme presli na pusu na lice, vlastne som s tym prisla ja.

nety
23. aug 2010

A co budete dělat až třeba půjdou děti do školky? Kolikrát se tam pusinkují navzájem, o tom že třeba pijí z jednoho hrnečku, či si "půjčují" kartáček na zuby nemluvě.

kaleilah
23. aug 2010

Tak nějak mi přijde co národ, to jiný zvyk..... většinou jsou tyhle sterilní matky slovenky a my češky to až tak neřešíme. 😝 😝 a do měěěěěěěěěěěěěěěěěěěěě 😀 😀

andika10
23. aug 2010

@kaleilah stym stebou suhlasim len nievšetky choroby maju svoje príznaky, ja to vravim s vlastnej skusenosti ale to čo sa stalo nám tak to je minimum šanca že sa to stane aj iným deťom, a to šestonedelie som doma nemohla byť lebo mali 2200g a 2300g a mali sme každý týždeň kontroli u detskej dr až do pol roka, to niekolkodňové som myslela ukážkovo a nie doslovne 😉 a som zabudla napísať, tym vírusom som ju mohla nakaziť aj ja, Bohužial ale stalo sa, len ja som na to bola asi aj preto hákliva lebo niektoré babky v dedine majú vo zvyku bozkávať ti deti a simbolicky na ne si 3x odpluť a ešte ktomu keď im ubehla slina 🙂 U manželovej rodine je normálne sa bozkávať na privítanie, u nas nie, ale človek si zvykne, ako som vravela už teraz mi nevadí to bozkávanie detí len tych par mesiacov. Ale jasne že babkam a najbližšej rodine som nezakázala boskávať deti ale moja svokra ktorá bíva snami ich len na ruku bozkávala ale to bolo jej rozhodnutie. 🙂 Ale zas to je na každom ako si chce dieťa vychovať, ja stále vravím že prehnaná hygiena viac škodí ako pomáha ale to je vec názoru. A sorry ak som ťa urazila

kaleilah
23. aug 2010

@andika10 ne neurazila,mě je celkem fuk jak si kdo učí svoje děti. Přijde mi normální olíbávání rodiny, to že děti se pusinkují taky- vidí to přece na nás rodičích, že když se máme rádi takse mazlíme, dáváme si pusy tak děti projevují náklonost stejně. A je jedno jestli to dělají kamarádům z hřiště nebo babičkám.prostě tenhle vzormají z domova a je pro ně přirozený dát takhle najevo náklonnost.

Cizí baba miděti líbat nebude, páč děti nejsou pejskové a nechodí dávat pusy na povel. amyslim že šišlající sousedka je nezaujme natolik, aby letěli k ní a vrhli se j do náruče a dávali pusu. Chápu že prostě dávámě pusinku těm, co máme rádi.

ale venku užužlají kde co, lentilky spadnutá na silnici a následně sežraný jim absolutně nedělají problém. Najednu stranu když si představim že tam chodili lidi a plivali po zemi, tak mi z toho taky není nejlíp, řeknu povinnou větu,ale fuj, ze země se nepapá a stejně vím, že to neohlídám a tak to ani víc neřešim

andika10
23. aug 2010

@kaleilah stou sterilitou neviem ako je to u vas ale moja švagrinka asi do rok a pol sterilizovala flašky denne, čo mne pripadalo prehnané, a poznam viac takych mamičiek ale aj baktetrie su dôležité na vytvorenie imun. systému a keď s nimi dieťa nepríde do kontaktu tak si ho nevie vytvoriť, Keďže mam dvojičky velakrat som ich nevedela ustrážiť čo si dajú do ust , jasne že som im to nedovolila ale nerobila som paniku, ani vtedy keď mi zjedla jedlo pre psa 🙂 Odvtedy schovávame misku, Rodičia majú psa ktorí knám pravidelne chodí a jazdia na ňom 🙂