Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

sylvar
30. okt 2008

holky...

takže ať si každá dělá co chce, prostě pokud někdo nechce pusinkovat dítko na ústa,ať to nedělá,ale mě to teda nevadí a ani tato diskuze mě neodradí,pač je moc milé, když dítko přiběhne a chce pusinku 😵 😵 😵 a špulí tu svoji 😵

mywiel
30. okt 2008

bibi123 sorry splietla som si ta... 😀 😉

bibi123
30. okt 2008

Myw 🙂 🙂 😉
Sylvar souhlasím na stopro. 🙂 🙂 Pro mě není nic krásnějšího když malej přiběhne a maminko pusinku 🙂 A nedat mu jí?Nebo někam za ucho? 😕

alishia
30. okt 2008

me fakt nikdy nenapadlo se vubec zamysslet nad tim, ze bych ho nemela pusinkovat.....hned jak sem se vzpamatovala v porodnici z porodu, tak to byla moje laska, a zasypavala sem ho pusinkama a to se deje do ted a dit se to bude dal... chci mit se svym syne hezky vztah a kdyz mu bude 18 a prijde a da mi pusu, tak me to jen potesi.)

jabber
30. okt 2008

😀 se nestačím divit, co jste s tou diskuzí udělaly 😕 😀 , jeden o voze, druhej o koze 😝 - super 😀 já bych sem připletla ještě něco, ne? 😝 😀

erikasadek
30. okt 2008

teda ukamenovat takto Bihan, nechapem, pridavam sa knej , ano preco by som mala davat svojmu babu plno mikrobov, male babo urcite nie na pusu, a tu urcie z nas nerobi zle , matky namiesto jednej uslintanej pusy na usta (teda nic super u baba ktoremu idu zuby, plne slin davat este pusu) 😝
dam plno pus na licka a vystiskam.....
su narody ktore sa objimaju ako rusi na usta, ale vatsinou su to len symbolicke pusy na lica....
zastavam sa bihan, a miesat ludi so zvieratmi a ich oblizovanim 😕

tak ci tak kazda ste matkou svojho dietata, davate mu pusy kolko len chcete, ale neodsudzujte tych ktory to nerobia, a tak ako oni sa nebudu cudovat nad vasim aktom...

pre mna necitliva matka je ta , ktora sa bude s chladom pozerat na svoje dieta a ko trpy ,a ani prstom nepohne, ta je je chladna, ale nie ta co namiesto jednej oslintanej da 100 po celom tele a vystiska...
tomu babu je to jedno, mozno viac preferuje, tu na licko a citi plnu lasku od svojej matky, ako ked sa nad nim skloni , velka hlava a cmukne 😉

agnesska
30. okt 2008

jabber přesně tak-zuzi se na něco ptala,a někteří tady začali vykřikovat o něčem úplně jiném... 😝

agnesska
30. okt 2008

a taky si myslim,že tim,že budete líbat děti na pusinku mu imunitu určitě nezlepšíte 😝 (teď mluvim o miminkách apropos.alishia.jak si tvůj pětiměsíční syn vyžaduje pusinky?)

jabber
30. okt 2008

agnesska - jo přesně, že by předáním streptokoka bylo zajištěno, že bude imunní proti zubnímu kazu 😀 hmmm, no ale bylo by to fajn 😀

Mně se nejvíc líbí to porovnávání s žitím ve vitríně, to mě pobavilo 😀 a pak to, že když nebudu pusinkovat dítě na pusu, tak to znamená, že ho nepusinkuju vůbec nikde a zřejmě se s ním ani nemazlím 😀 (no a vlastně ho vůbec nemám ráda, ne? 😀 ) Škoda, že tu není smajlík s palcem nahoru, už by tu byl 😀

danuskam
30. okt 2008

Je to každého rozhodnutie ako si opusinkuje svoje dieťa 😀 ale určite každý v okolí-rodina atď by mali rešpektovať zvyky maminy. napr.ja malej nikdy nedám pusu na pusu. Jednoducho mi príde také nevhodné a nikdy by mi to nenapadlo.Zato jej to vynahradím inak-opusinkujem ju všade možne,aj na riťulu (čo možno zase iná mama by nespravila.., aj nôžky smraďošky mi nevadia..). Ale keby sa prirútil niekto cudzí a vlepil jej bozk na ústa, asi by som skolabovala 😉 Mne sa ani nepáči, keď to vidím u druhých ako bozkávajú svoje dieťa na ústa.neviem prečo,ale je to tak.. takže trochu tolerancie a rešpektu do toho života 🙂

radka.m.
30. okt 2008

tak teda já nestačím zírat,co s takovéhle diskuze může vzejít!!!!!!!!mám 4 děti a v životě by mě nenapadlo,že bych jim nemohla dát pusu!!!!co tady opravdu některé z vás řeší za ptákoviny,nad tím zůstává rozum stát a taky jak některé z vás jsou přecitlivělé a vzorné mámy,co všechno dělají jenom předpisově,no tedaaaaaaa,to kdybych řešila takhle pokaždý,jestli mám dát pusu,nebo jestli se to někde píše,že se to nemá,tak bych asi ty děti nemohla vychovat a to jsem máma,která jako každá jiná chce pro své děti jen to nejlepší.

jabber
30. okt 2008

radka.m - no ale vždyť ti to nikdo snad nebere, ne? 😉 Myslím, že každá jednáme podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí, naprosto s tebou souhlasím 😉

agnesska
30. okt 2008

jabber 😀 😀 😀 že my si ty děti vůbec pořizovaly,my chladný bestie 😀 😀

jabber
30. okt 2008

agnesska 😀 😝

No je ale zajímavý, že když se někde napíše, že jedno dítě ohluchlo, tak už se všichni běží naočkovat na pneumokoka jak ty ovečky 😝 😀

sisstin
30. okt 2008

tak já na pusu nepusinkuju, páč je ještě malej..a má z toho prd rozum..takže tu pusu otevře a olizuje mě..nevidim v tom význam zatim 😕 samozřejmě, když bude větší, a bude on nebo já chtít..tak mu ji dám..ale jako líbat kojence na pusu mi přijde bezpředmětný 😕

jinak co se týče mě..tak já to naprosto nesnášim, nelíbam se s nikym na pusu...ani s rodičema..prostě s nikym..max. s MP..ale odvařená z toho nejsem 😅

agnesska
30. okt 2008

sisstin-s prvním odstavcem naprostej souhlas! 😉

sisstin
30. okt 2008

akorát nechápu, že to někoho může tak vytočit do vrtule..mně je naprosto jedno, zda někdo líbá nebo nelíbá své dítě na pusu..každýmu je milý něco jinýho..někdo radši opusinkuje celý dítě..ale ne pusu na pusu..a co jako 😕

ja též neolizuju dudlík a lžičku..částečně kvůli těm kazům..ale nejvíc kvůli tomu, že mi prostě není příjemný oslintávat něco, co už bylo oslintaný... 😝

jabber
30. okt 2008

sisstin - to tady, proboha, vůbec nepiš!!! 😝 😀

sisstin
30. okt 2008

jako fakt je rozdíl dát pusu dítěti, který přijde a da pusu samo..nebo z toho už fakt ma rozum...ale mimino do roka? 😕 Každopádně mi je to fakt šumák, at si každej dělá, co chce...

jabber: já se slin fakt štítim..nesnášim i žvejkačku..ble 😅

agnesska
30. okt 2008

siss-mě zase přijde strašně nechutný olíznout něco,co potom dám mimču do pusinky...brrrrr...
já vim,sem krkavčí matka 😀

sisstin
30. okt 2008

jinak si pamatuju úžasnou tetičku, která nás honila po zahradě a chtěla líbat na pusu..a štípat do tváří 😅 😅 🤐 🤐

jabber
30. okt 2008

sisstin 😀 a to měla tu tlamičku ještě namalovanou, ne? 😝

zuzana76
30. okt 2008

ani ja nebozkavam maleho na usta, ani nikto z rodiny, bozkam ho na celo, lice, rucicku, nozicku, ale usta nie. A ani ja nikoho na usta nebozkavam s vynimkou mojho manzela a tiez to ani nehodlam robit a malemu ukazujem lasku inym sposobom, casto sa tulime, objimame, hladkam ho, chvalim , myslim, ze pusu na usta nepotrebuje.

zuzana76
30. okt 2008

a an i som mu nikdy nic neolizovala, dudel nemal nikdy, a ani flasku ci lyzicku som mu neolizovala, proste nepaci sa mi to, nechutilo by mi jest z takej olizanej lyzice tak preco by som to mala robit jemu?

kisska
30. okt 2008

jaaaaaaaj dievcata moje, ani som netusila co sposobim jednou jednoduchou vetou 😀 😀 😀 . Ale niekto to tu uz popisal - na usta nebozkavam nikoho ineho len svojho draheho, preto som mozno nespravne zvolila slovo "eroticky". Maleho lubim najviac na svete a vystiskam, pohladim, pritulim a vycmukam vsade inde (aj zadok!). Ja by som skor povedala, ze je to skor o zvyku nez o comkolvek inom...

kisska
30. okt 2008

a okrem ineho som na nikoho nepovedala, ze kto svoje dieta na usta bozkava, ze je pedofil - to by mi nikdy nenapadlo (aj ked bozkavanie sa dospievajucej dcery so svojim otca na usta mi pripada divne, ale to moze byt len moj pocit a teraz sa bavime o malych babenkach).

beata.n
30. okt 2008

Víte jak se říká dnešním dětem??skleníkové!!a víte proč??právě kvůli těmhle maminkám!!já neříkám,že by sme děti měli válet ve špíně a tak,aby byli odolní,ale nesmět své dítě ani pusinkovat mi příjde opravdu nahlavu!!vy si pokaždý když na dítě saháte mejete ruce??neříkám když jdete ze záchodu-to je samozřejmé,ale určitě pokaždá to neděláte!!nevidím nic špatného na tom dítě pusinkovat!!!!!dyt je to krásný!!!!!nevidím v tom nic erotického ani hnusného!!!dítě příjmá denně miliony bacilů a vy to nai nepostřehnete,tak proč by měla vadit pusa????od nás z rodiny ho pusinkuju akorát já a jeho tatka,nikdo jiný,cizí lidi bych nepustila.ale vy ste s nima v kontaknu denně,tak proč řešit tuhle banalitu???radši se zaměřmě na to aby byli opravdu štasté!!!!!Tak Puse Zdaaaarr!!! 😵

beata.n
30. okt 2008

ale dudle neolizuju,není mi to po chuti,neříkám že nikdy,když není zbytí tak jo,ale to sou nouzovky když není po ruce voda 😕

anazuzik
autor
30. okt 2008

Baby,dakujem vsetkym za prispevky,poctivo som ich do jedneho precitala.V podstate sa tu stretaju dva odlisne nazory, maminy,ktore svoje deticky na usta bozkavaju a tie co nebozkavaju.Ja som nechcela touto temou vyprovokovat nejake hadky a obvinovanie,kto lubi ci nelubi svoje deti viac, ved vsetky sme maminy,ktore svoje deticky lubime najviac na svete a kazda chce pre svoje dieta len to najlepsie.Pre jednu je najlepsim a neodmyslitelnym prejavom lasky bozk na ustocka, podla inych je pre dieta najlepsie na pery ho nebozkavat.A pritom je kazda presvedcena o svojej pravde, a ma na to x dobrych argumentov.Ale to vobec neznamena,ze jedny alebo druhe su horsie mamy.A myslim si, ze ziadna z nas svoj nazor po precitani odlisnych nazorov aj tak nezmeni.
Mne sa aj tak jednalo skor o bozky inych ludi,nez rodicov, proste o tu drzost a skodoradost, ked to mozu robit MOJMU dietatu napriek mojmu zakazu. Ale tie vase prispevky ma teda riadne "nastartovali", to sa mozu svokrovci a svagrina tesit 😠 🙂

beata.n
30. okt 2008

Anazuzik vím o co ti šlo,já mám problém spíš s radama babiček,jak malýho oblíkat,co a jak dělat,no děs!!to je můj boj tohle to!!!!!nesnáším když mi někdo do toho povídá,je to moje dítě a moje výchova a pravidla!!!!držím palečky at to lidi v tvém okolí pochopí a ty máš konečně klid!!!!!! 😉