Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

sareenah
19. apr 2011

Akoze...no normalne sa mi tlak zdvihol ako som citala prispevok...proste to je uz totalna drzost, ked vyslovene nieco povies, ze jednoducho si to nezelas a oni to robia stale...asi by som to uz riesila tak, ze nehnevajte, je to nehygienicke, nerobte to a ak by ju tie ochechule zase pocmagali, tak by som ju zobrala a dovi...nech sa urazia...ved nabuduce, ked s nou budu chciet byt, tak si rozmyslia, ci Ta respektovat alebo nie..akoze ja mam blbu svokru, ale toho, co moze co nie sa jasne drzi...

babu9
19. apr 2011

@dejka77 viem ako si to myslela, ale moj názor je ten, že nikdy nehovor nikdy .... 😉 😉

vždy sa veľa popíše, vždy sa objaví nejaká nová štúdia 😖 o tom čo je zdravé a dobré, čoje nezdravé a nedobré 😒 ale keby sa človek mal podľa toho riadiť tak asi ani niesme 😀 ja som svoju staršiu dcéru bozkávala vždy a všade 😀 a môžem povedať, že som nevedela čo je choré dieťa do troch rokov ...preto do troch lebo keď išla do škôlky tak už bola sem tam chorá, ale boli to bežné detské choroby ......a ako chcete riešiť baktérie keď vám pôjdo deťúrence do škôlky?????? .....to aj tam budete striehnuť, aby náhodou váš drobec niečo nezobral do úst alebo nedajbože mu nedalo nejaké iné dieťa pusu, čo keď to druhé dieťa niekto bozkáva na ústa a má v ústach kooooopec baktérií 🙂 🙂 😀 čo potom? 😒

sareenah
19. apr 2011

A podla mna sa tu nemusi riesit, aky je dovod, ci to je alebo nie je hygienicke...ale proste matka je matka a ostatni ju jednoducho maju akceptovat, ked sa to tyka jej dietata...

dana3262
19. apr 2011

Polibky na usta nemaji s ozuzlavanim predmetu (kde jsou zas jine bakterie) nic spolecneho. Strkani veci do ust je pro deti prirozene. Ale nechci nikoho presvedcovat a uz vubec nemam zapotrebi se nechat zesmesnovat. Rizika jsou totiz bohuzel dokazana. Napr.:
Opar-diteti muze zpusobit napr.zanet mozkovych blan. Dite muze i zemrit.
Streptokok-zpusobuje zubni kaz, zanet dasni.
Kuraci pak sve dite doslova kontaminuji.
I mi to prijde takove vnucujici se. Ani by me to nenapadlo polibit dite na usta. Proste si myslim, ze to patri milencum.

kristi
19. apr 2011

@dana3262 vasi te doma nepusinkovali? ja jen, ze to bych eventuelne chapala, ze na to pohlizis takhle, ale pokud jsi na to prisla sama, tak to fakt nechapu. Dneska jsem to nahodila s kamoskou a hodne jsme se nasmaly, my jsme takovy mazlici typy, no

cmulinko
19. apr 2011

vlastne deti na usta bozkavam....cudzie nikdy.moj starsi syn sa aj tak hned utrie...neznasa ziadny bozk a mladsiemu je to jedno...on sa rad bozkava....ale zas nedovolim nikomu inemu,aby ich bozkavali na usta.....vela ludi v mojej rodine fajci a to mi strasne vadi ak po cigaretke sa idu tulit k detom....ci po pivecku idu cmulat decka.....pre mna je to max nechutne a nema to rad ani manzel,ked sa takto chovaju k nasim detom.mozno patrime tiez medzi moc sterilnych rodicov,ale ja sama som ako decko take smradlave cigaretove ci pivove bozky neznasala a bola som schopna utekat do kupelne umyt sa 😀

dana3262
19. apr 2011

@kristi ja, partner, syn i mi rodice jsme se pusinkovali a pusinkujeme dodnes a my vsichni tri jsme typicti mazlici osoby 🙂 presto si myslim, ze polibky dospelich na usta deti nepatri.

miculienka
19. apr 2011

@bubelko - od muža ?? to mne je už jedno , ja mám pol huby vyvŕtanej, takže od muža už nemám veľmi čo chytiť , ale nebudem to predsa zámerne odovzdávať do úsť dieťaťa, ktoré ešte nemá ani jeden , navyše ja mávam často afty a manžel herpes , tak to by som tiež nerada odovzdala malej

a inak mne to príde akési divné bozkať dieťa na ústa - ako rodič dieťa - akože v tom detskom veku to také možno ešte nepripadá , ale kto z vás sa ešte aj teraz bozká so svojim rodičom na ústa ?? ja teda nie a ani si to neviem predstaviť , bozk na ústa u mňa jedine s mojim mužom

dejka77
19. apr 2011

@verbalinka @babu9 Mne nejde o bakterie, to som ako argument neuviedla (ja mimochodom nebudem dieta vychovavat v uplne sterilnom prostredi, to by potom nemalo ziadnu imunitu). Len mi to proste pride prilis. Ak by to robil moj manzel tak by mi to nevadilo, ale mne sa ta myslienka protivi. Nemam napr. rada ani to ked sa mam s niekym zvitat pusami na lica, ja radsej podam ruku alebo trebars toho cloveka objimem, to je pre mna viac ako davat pusy na lica.

babu9
19. apr 2011

@dejka77 ja s tebou súhlasím 😉 v tom, že určite ani mne by sa nepáčilo a ani nepáči, aby mi drobčeka bozkával hoci, kto 😠 tiež si vyberám kto áno a kto nie v podstate môj manžel, dcéra a moja mamina a ocino OK ale inač mi to tiež vadí 😉
..ja viem, že si neuviedla ako argument baktérie...... ja som to písala na margo všetkých príspevkov kde to je uvedené 🙂 😉

babu9
19. apr 2011

@sareenah plne s tebou suhlasim 😉

fiallinka
19. apr 2011

tak mně pusa na ústa teda nevadí, děti pusinkuju a užívám si toho, dokud jsou malé a ochotné 🙂, až vyrostou, taky už to bude divné... a rizika infekcí samozřejmě existují, ale ty jsou všude a vzdávat se toho krásného dotyku je škoda... přesto by mi přišlo divné, kdyby ho na ústa pusinkovali cizí lidi (výjimku má babička a teta), a trvala bych na tom, aby se chovali tak, jak chci já 🙂

babu9
19. apr 2011

@dana3262 není polibek ako polibek 😉 ...ak bude chcieť od teba tvoj drobček pusu tak mu povieš nie ? 😒 a myslela si aj nato, že mu môže hlavičkou brázdiť, prečo ju dávaš tatinovi a jemu nie? ..tomu drobčekovi to asi veľmi tažko vysvetlíš, že prečo..... ☹ on ťa bohužiaľ nepochopí ☹

sareenah
19. apr 2011

Akoze u nas si tiez davame pusinky, ale je to este take mile, lebo je maly este malicky, ale tiez mi bolo blbe, ked sme sli k svokre, ktora mala herpes a maleho bozkavala...no hned som ju upozornila na to, ze ma herpes a nechcem, aby to maly chytil, nech ho radsej bozkava na licko...a sice sa obcas pozabudla, ale snazila sa na lice...a maly to nastastie nechytil...aj my s muzom mame casto herpesy, proste vtedy si davam fakt dobry pozor, aby sa mi ust ani nedotkol...a co sa tyka bakterii, tomu, ze dieta si da spinave prsy do ust, tomu nezabranime...je to take prirodzene si vytvaranie imunity...no slovom, ale ked raz bude maly vacsi, tak bude pusa na licko, proste mne to pride normalne davat detom pusy na licko ked su vacsie, pre mna pusa na usta je taka intimna a patri mojmu muzovi 🙂

rosienka
19. apr 2011

tiez nie som zastankyna bozkavania deti na usta, zda sa mi to nechutne a patri mi to skôr k muzovi a zene. Ani moji rodicia ma nikdy na usta nebozkavali a ani ina rodina, mama urcite nedovolila 😀 Skôr ma este nieco ine napada, co mi vadi a to ked svokrovci bozkavaju malej rucicky, ktore si potom oblizuje. Myslite, ze aj tym sa prenasaju choroby a bakterie, alebo by to bolo prehnane "sterilizovanie" odo mna, keby som im to zatrhla? 😕

moncicak.as
19. apr 2011

Mě rodiče pusinkovali normálně, je mi 24 a s maminou, když se vidíme, tak se taky ,,olíbneme", pusinkuju na pusinu i synka (2 a čtvrt roku) a zubní kaz ani žádné problémy nemá. Přijde mi to přirozené a vůbec ne nehygienciké či ,,milenecké" 🙂

ivicek1
20. apr 2011

Tak my se s dcerkou 3a půl pusinkujeme 🙂 od miminka,já i přítel a nevidím na tom nic špatného,malá je zdravá jak řípa a zoubky má krásné a bez kazů 😉 ,přesně tak je to přirozená věc a život ve sterilitě je spíše na škodu,v tom se shodují už i lékaři 🙂
Je ovšem něco jiného u miminka ,tak bych to od širší rodiny zavrhla,ne u rodičů 😉

kukucg
20. apr 2011

Bez ohladu na bakterie albo cokolvek ine, napriklad aj osobne neznasam ak ma niekto bozkava a uz vobec nie na usta, proste je to pre mna velmi intimne a veeelmi neprijemne. Samozrejme s manzelom sa bozkavam bez problemov, 🙂 a aj so synom sa pobozkame na usta, ale tym to konci, inak mam tiez problem so svokrovcami, lebo aj ti sa pri privitani stale bozkavaju a aj mna a na usta a nenavidim to, a maleho tiez, a dost vela ho bozkavaju a ozuzlavaju...... Maly sa niekedy da, niekedy nie, ale vacsinou sa hned utrie, no uz ma 4 roky, ked bol maly tak som sa ho snazila branit.... dokonca este manzelova babka, ked mal simi zababranu pusu po jedle tak mu usta oblizala a to doslova, som myslela ze umriem 🙄

jenie123
20. apr 2011

tak u nas dcerku nebozkavame na usta, vsade mozne ano, ale na usta nie.. a nejde vobec o bakterie, skratka sa mi to nezda.. ked bude vacsia a bude mi chciet dat pusinku, urcite jej dam, ale neznasam, ak by ju bozkaval niekto iny.. teda okrem mna a manzela.. 🙂 a mam tiez problem so svokrom, ktora malu stale pusinkuje na usta a uz sme jej x - krat povedali, nech to nerobi, ved ani my malu nebozkavame na usta.. ten den prestane a na buduce opat.. ☹

vichy77
20. apr 2011

s manzelom bozkavame dcerku na usta a aj nadalej budeme a dokonca jej kamarat 3 rocny suded ju zavse pobozka. a ona maznenka to evidentne lubi a liska sa.
tie co ste proti ste u mna nepochopene. nie je na tom nic divne a neprirodzene, divne by bolo keby som ju hadam bozkavala na prirodzenie, davala jazyckovy bozk a pod.
samozrejme nikomu inemu nedovolim ju bozkavat je to moje dievcatko.

dana3262
20. apr 2011

@babu9 Polibek na usta neni vetsi projev lasky nez polibek na tvar.

vejinka
20. apr 2011

tiez som proti bozkavaniu na usta na licka aj milion krat ale usta nie.mna bozkavali na usta a z duse som to nenavidela.a tak svoje deti takeho neprijdmneho zazitku usetrim.starsi zasadne pusinkuje na licka a ak mu aj niekto z rodiny chce dat pusu na usta ..otoci hlavku nabok.a to je podla mna spravne.nikdy sa nepytal preco ocka bozkavam na usta a aj keby poviem ze tak moze len maminka ocinka a naopak.

vejinka
20. apr 2011

@jenie123 ja som svokre hned ako sa narodil zakazala ho bozkavat na pusu a vsade okrem liciek a doteraz to respektuje.nemam s nou problem a to byvame spolu s nimi

jenie123
20. apr 2011

@vejinka presne tak, na licka moze bozkavat stale to mi nevadi, len ta pusinka.. ☹ len neviem ako jej to mam este povedat, radsej tam uz aj pomenej chodime, lebo tieto pusinky nie su jedina vec, ktoru nerespektuje.. ☹

katecameron
20. apr 2011

@ela2710 vsak ja jej to nedovolím ale ona ma nerespektuje robí to narokom lebo vie ze ma nasere a preto tam sa snazim nechodit nbo staqcí 2krat do roka aby ma nasrala

bubelko
20. apr 2011

@miculienka aj my s muzom mame herpes a vtedy deti nebozkavame, ale ani seba. ale ked sme zdravi, tak na tom nic nevidim. a po pravde som vlastnej mame davala pusu aj na usta kym zila, a to som mala nejakych 28 rokov. a ked mi lukas chyti tvar do ruk a vtisne mi pusu na usta je to pre mna krasny zazitok, je to roztomile a vrucne, neviem si predstavit, zeby som sa mu vytrhla, alebo nebodaj si potom otrela usta.

dejka77
20. apr 2011

@dana3262 Presne tak.

sareenah
20. apr 2011

@katecameron akoze viem, ze tato odpoved nepatrila mne, ale keby ma svokra takto nasierala, tak by som si nasla tiez nieco cim by som ju nasierala 😀 a co...ked to robi naschval...ved skus najst nejaku vec, a tak ju tiez nenapadne nasieraj 😀 😀 😀 ja som si napriklad vsimla, ze moja svokra umyva riad iba tak ledabolo a vzdy som nasla na vidlicke, alebo nozi zvysky jedla...tak vzdy pekne vstanem a idem si pribor umyt...no nenasiera ju to? samozrejme nerobim jej nic zle...ale ja zo spinaveho pribora jest nebudem....

johanka.
20. apr 2011

ja tiez svoje dieta nebozkavam na usta a nerada vidim, ked jej to robi niekto iny. Nie kvoli bakteriam, jednoducho mi je to neprijemne, Kadzy mame inde tu hranicu, ze co uz povazujeme za prilis intimne, no a bozkavanie babatka na usta je u mna uz za tou hranicou. Aj deti - niektore to akceptuju (myslim take, co sa uz vedia branit) a niektore sa tomu brania, je to individualne. Mne je tiez naozaj protivne, ked svokra vezme moje dieta, zacne ju objimat, bozkavat, zaobchadza s nou skoro ako s handrovou babikou, az slzy jej na nu tecu od lasky, pride mi to, ze nevie nejak svoje city spratat do kultivovanejsieho prejavu. A ked treba nejaky kultivovanejsi prejav vzajomneho vztahu, napriklad normalne sa dohodnut na spolunazivani s ludmi, s ktorymi byva v jednom dome, tak tam zufalo zlyhava na plnej ciare, takze asi aj preto sa tie vybuchy srdecnej lasky pozeram tak kriticky.

miculienka
20. apr 2011

@bubelko - však mne je to jedno kto sa s kým bozkáva , nech si robí každý ako chce, ja zatiaľ na pusu malú nebozkávam