Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

li_la
21. apr 2011

@zivika Ale veď jasné, že každý si bude robiť tak, ako bude chcieť, ale presviedčať druhých o svojej pravde je priam akýsi adrenalínový šport... 🙂 A svokry sú predsa len špeciálna kategória 😉

ufo8
21. apr 2011

z jiného soudku, pro zasmání: naše dítě jednou na procházce začalo líbat paní na reklamním plakátu 😀 😀

beljanka
21. apr 2011

myslím, že tu nie je čo diskutovať. každá mamina vie najlepšie ako si vypestuje to svoje bábo.
sme ľudia a každá z nás chce vychovávať ako najlepšie vie! prečo sa hned urážať a napádať.
ľúbme drobčekov takou láskou, akú chceme od nich dostať neskôr, ked ich budeme potrebovať my.

a ako ich bozkávať? ved ste to každá jedna napísala- ako najlepšie viete.

bershka
21. apr 2011

@li_la nezabranis.. to je jasne. ale nazory sa rozchadzaju. doktor ti povie jedno a ty urobis druhe.. ja si osobne myslim, ze ak nie som chora, nemam kazy a herpes, tak v tom nevidim ziadnu tragediu, ale mne samej nie je prijemne, ked si vymiename sliny... nevadi mi, ke dma oslinta, bojim sa, aby som ja neoslintala malu

ivicek1
21. apr 2011

@maggie2 No musím reagovat,dle toho,co tu píšeš,tak by jsi se mohla tak akorát uzavřiít někde do nějakého sterilního prostředí a vůbec nevycházet,pač bacilky 😀 číhají úplně všude,počítám,že jíš,takže v obchodě,chodíš na WC,ve veřejné dopravě,v práci,i na Tvém osobním počítači a mobilu je tolik bacilů,jak ona veřejném WC,pokud si tedy všechno každý den nepoléváš dezinfekcí. Dítě bude chodit do školky,pak do školy,kde opět všude spousty bacilů. Ve školce si pak hrají děti s hračkami společně,utírají soplík do ruky,atd. a pak sahají na hračky a opět jiné dítě je bere do ruky a opět to končí třeba ústy,tedy z toho začar.kruhu nelze ven 😀 . Jinak naprostý souhlas s @li-la přesně tak bych to vyjádřila,napsané suprově 😎 ,což tedy dle Tvého názoru líbat manžela 😕 je normální,jak udáváš. Ale vlastní 😨 dítě,které jsi vynosila a porodila,ne? A že se už utírá? A hádej proč? Děti napodobují,kopírují zvyky svých rodičů 😵 . Naše dcerka je líbáná mnou i svým tátou,ten trpí na opary a přitom ho ani Neli ani já nikdy nechytla a to jsme spolu 16let. A Neli je zdravá jako řípa. Zuby má krásné ,bez kazů,jak perličky 😉 😅 . A přitom polibek vlastnímu dítěti je naprosto krásný a ochuzuješ sebe i své dítě. Samoz.je to Tvá věc,ale nevnucuj někomu,že je to nepřiroz. a nechutné 😝 ,pač to pravda není.

ivicek1
21. apr 2011

@babullka1 Naprostý souhlas,napsala jsi to krásně 😉 😵

olifcek
21. apr 2011

bozinku, aka debata... kto chce, nech bozkava, kto nie, nech nebozkava a je to 😀 😀 😀 handrkovat sa s cudzimi ludmi na nete 😀 😀 😀 a pritom velakrat plati, ze ten, kto najviac krici, najviac "priestupkov" robi 😅

opar predsa neprenesies bozkom, teda, ak nepride do kontaktu krv v puse so slinami toho, co opary mava.... ci? ja a ani mm opary nemame, nikdy sme nemali, takze ani OLiv mat nebude... snad v neskorsom veku nejakym zazrakom ten nepekny virus nechyti...

kvetinqa
21. apr 2011

@ivicek1 krasne napisane, suhlas!

cruela
21. apr 2011

@olifcek dobre si to napisala 😉

@ivicek1 a s tebou suhlasim do poslednej bodky 😉

ja moje deti bozkavam skoro stale len na usta a budem to robit dovtedy, dokym mi dovolia... co bude dufam este veeeeelmi dlho 🙂

denisece
21. apr 2011

@ivicek1 suhlasim s ivicek 🙂 ale celkom som sa pobavila pri tejto teme... co vsetko vedia ludia vymysliet...

cruela
21. apr 2011

@denisece zdielam tvoj nazor 😉 tiez ma niektore nazory pobavili, niektore sokovali, ale celkovo sa total divim, ze s niecim takymto niekto aj prisiel 😕

denisece
21. apr 2011

@cruela 😉 nenormalnee ale radsej nepisem konkretne osoby, lebo take natahovanie nemam rada, kto ma ake usta nevymachane ci co to tam bolo popisane 🙂 no hruuuza nech si kazdy robi co chce...
neviem aj ked sa radia aj tak si spravia po svojom, moj nazor, ale clovek sa tu kadeco nove dozvie... 🙂))

berenika39
21. apr 2011

v okamžiku, kdy přijde nějaký opravdový průšvih se bude zdát taková ptákovina jako pusinky na ústa nebo ne úplně bezpředmětná......líbejte se nebo ne, hlavně at jste zdraví🙂))). mě to připadá naprosto zbytečné dohadování - kdo chce, puinkuje, kdo ne, nemusí. tečka🙂. o tom život není, fakt ne....

babullka1
21. apr 2011

@ivicek1 dakujem 🙂

maggie2
21. apr 2011

@li_la no áno, to je Tvoja vec v akom stave udržuješ svojmu dieťaťu zadoček. Tvoje vtipy nie sú vtipy lebo predpokladám, že na konečník svoje dieťa nebozkávaš. Alebo?

maggie2
21. apr 2011

@ivicek1 ako bolo povedané, nech sa stará každý sám o svoje dieťa ako vie, ale jedno Ťa ubezpečujem, moja dcéra nemala nikdy herpes, ani nemá zubný kaz, nebola nikdy vážnejšie chorá. Nedržím ju v sterilite, ale prečo by mala byť zbytočne vystavená riziku bacilov a vírusov prenášaných perorálne, resp. cez sliznice, alebo kvapôčkovou infekciou? Ty nemáš patent na pravdu, tak nechaj povedať aj názor druhých, chytrá.

cruela
21. apr 2011

@maggie2 mozem sa spytat kolko ma mala rokov a ci chodi do kolektivu deti? myslim tym skolku/skolu, nie tam, kde ide s rodicmi...

maggie2
21. apr 2011

@olifcek nuž nemáš pravdu, vírus herpesu sa dostane cez sliznice, lebo tie sú jemnejšie a priepustnejšie nehovoriac o drobných rankách ktoré nevidno.

maggie2
21. apr 2011

@cruela o čo Ti ide? Samozrejme že chodí do školky, a môžeš si byť istá, že keď sa niečím len zakväcká, sama si pýta vymeniť tričko. Je taká čistotná, že druhé deti upozorňuje že sú zafúľané, že im visia sople z nosa, keď kýchne dá si ruku na ústa, v kolektíve si ani neprdkne, odíde na stranu a to sme ju neučili, sama je taká. Doma nič extra nedezinfikujem, ale čistota musí byť a ruky sa umývajú keď sa príde zvonka, keď sa chytal pes alebo mačka, keď sa ide z wecka, to dcéra vie, a automaticky to i robí. Ale načo sa Ti spovedať? Aby ste ma tu zosmiešňovali, len preto, že sa mi bozkávanie na ústa z duše protiví? Moja dcéra takisto nemá rada bozkávanie na ústa a to nie že odkukala odo mňa. Od začiatku bola taká, že keď sa na ňu iné deti lepili odťahovala sa a sama povie že jej je nepríjemné to oslintávanie ak sa stane že sa na ňu nejakýa kamarát/ka pri rozlúčke hodí. Je to prirodzená vec, že niektorí ľudia potrebujú väčší dištanc, nechcú aby ich osobná zóna bola narušovaná, niektorí nepotrebujú. Ti poviem niečo, mám zážitok z detstva, keď ma jedna príbuzná pri návšteve pobozkala na ústa rozškľabenými na červeno narúžovanými ústami smrdela po ruskej voňavke okrem toho a ja som sa z jej hnilého bozku povracala. Takže tak. Nech sa stará každý sám o seba. By ma zaujímalo, koľké z Vás tu vrúcne bozkávate deti a potom vzápätí ich tlčiete a naháňate varechou. My také extrémy v rodine nepestujeme.

cruela
21. apr 2011

@maggie2 preboha, naco taka prudka reakcia?? ved ja som len chcela vediet kolko rokov ma mala, to je vsetko, neslo mi o nic ine ako o tie dve informacia, na ktore som sa pytala... a dostala som podrobnu odpoved... ja som ta o spoved neprosila, sama si ju dala.... ok, dalsia debata, ktoru prestavam sledovat, lebo absolutne nema zmysel 😀 bru noc 😉

maggie2
21. apr 2011

@cruela prečo taká prudká reakcia? Lebo sa tu do mňa všetci navážajú, nepoznáte ani mňa ani moju dcéru ani rodinu. Len som v tejto téme osočovaná aký som "inteligent" zlá matka, chladný človek a podobne. Citový život nie je len o pusinkovaní. Každý má svoje prejavy.

palesandra
21. apr 2011

@olifcek minule som pocuvala jednu relaciu s imunologickou a vravela ze kazdy clovek ma v sebe virus oparu a uz je len na imunite cloveka kedy a ci sa prejavi, mozme mat imunitu velmi znizenu a byt v strese a virus sa moze prejavit. ...

digysa
21. apr 2011

😀 😀 😀 Ja sa tu sulam od smiechu nad @maggie2 vetou :

"By ma zaujímalo, koľké z Vás tu vrúcne bozkávate deti a potom vzápätí ich tlčiete a naháňate varechou. My také extrémy v rodine nepestujeme."

Taaa to melie jedno cez druhe......ale aspon vieme, ze bozkavanie na usta je pre nu nehygienicke, nechutne a neprirodzene koli Traume z detstva....

No ale to si nam mohla hned napisat a nie tu vypispovat litanie......Ja som pomaly zacinala mat pocit, ze som jedno velke nehygienicke prasa, ktoremu nevadi, ked mu vlastne deti daju pusu na usta
😕 😕 😕 😀

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
22. apr 2011

@palesandra tak to si zle počúvala, lebo vírus oparu sa najprv musí chytiť, až potom ho človek so sebou nesie celý život. Pravda je, že nositeľmi vírusu HSV je ale cca 80-90 percent obyvateľstva.

cruela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olifcek
22. apr 2011

@maggie2 jo, o tom opare i ja tak viem. Dnes uz ludia nastastie, ked maju opar, tak vedia, co robit, urcite bych takemu cloveku oliv nedovolila ani do naruce vziat... Pre istotu
@palesandra dakujem za reakciu na opar.

petruskaz
22. apr 2011

páni, nějakou chvíli tuhle diskusi sleduju a koukám, že začíná být celkem husto 😅
já osobně patřím teda do té skupiny, která se "neštítí" dát svému dítěti pusu na pusinku... důvod... stejný jako desítky z vás tady už popsaly... jen mne teda ani ve snu nenapadlo, že dělám něco nechutného... jasně, že častěji dávám jakoby mimochodem pusinky na čelíčko, tvářičky, ručičky apod., ale když se jde třeba spát nebo táta odchází do práce, tak si prostě pusu na pusu dáme... však ho u toho nijak neocumlávám a neoblizuju... prostě se to u nás v rodině tak dělalo vždy... přijde mi to naprosto přirozené úplně stejně jako některým z vás nepřirozené až nechutné...
a tady jen něco pro zajímavost 😉 poslední dva odstavce
http://zena.centrum.cz/sex-vztahy/laska-a-vztah...

olivova
22. apr 2011

no neviem - mne sa to zda uplne prirodzene a uuuuplne suhlasim s prispevkami @digysa . A ked sa niektorym zda, ze je to nechutne a nehygienicke - pre mna su tie mamicky divne.....Ako nic v zlom, ale pisat, ze davaju pusku na zadocek a na usta nie ???? To je "chore"....
Tie dovody preco nebozkavat su ubohe..... ohanat sa dakymi bacilami a hygienou???

bershka
22. apr 2011

este jedna vec..... citala som raz prispevok, ze matka, ktora mavala herpes aj ked ho zrovna nemala vyhodeny na ustach bozkavala svojho drobca a maly zomrel