Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

agnesska
29. okt 2008

anazuzik-no to je přííííšerný-a ještě když vědí,že ti to vadí,asi bych jim jí prostě nepučila 😠
celkově je hrozně nehygienický i olizování dudlíku(když třeba spadne na zem),nebo lžičky u krmení-to bych vážně v životě neudělala 😝

jastericka
29. okt 2008

aj mňa to presne vytáča, minule som si všimla, že aj moji svokrovci dali malej pusu na ústočká, mala som hneď vtedy zareagovať. Keď to zbadám ešte raz, tak im to už poviem, že si to neželám. Tiež som háklivá, keď mi cudzí ľudia chytajú malú za ručičky, veď ona si ich potom pchá do pusy....čo to nechápu?

A veeeľmi som háklivá, keď niekto nevie pochopiť, keď je chorý, nech sa k malej nepribližuje.... 😠

knobloska
29. okt 2008

Já jí teda pusinkuju na rty, ale nikdo jinej 😉 . S těma rukama mě to taky štve, minulý týden u nás byla manžovo bába, jela sem autobusem a neumyla si ruce. Byla jsem s malou venku a přišla jsem později, tak jsem o tom nevěděla. Jsem děsně naštvaná na takový s prominutím deb...lidi, co ošmakávají cizí děti s neumytýma rukama. To je jako když chodily návštěvy do porodnice a nemyly si ruce a ani se nezuli. Strašně mě to vytáčí. To jedna pusinka od maminky je pohoda, ne 😉

kalo
29. okt 2008

Někde jsem četla, že děti mají na svoje rodiče imunitu /jak tu někdo psal, že dospělý má v puse spoustu bacilů/...Takže z toho vyplývá, že když svoje děťátko políbíte na pusinku, /pokud nejste nemocní/, tak by to nemělo vadit. Od cizího bych ale určitě to nedovolila!!!!! A ten kdo to dělá, nemá soudnost... ☹

jahodka11
29. okt 2008

anazuzik-my obidvaja s manzelom bozkavame na usta, ani si neviem predstavit, ze by sme to nerobili....ale nikomu druhemu by som to nedovolila!!!! jedine mojej mamine, ale ta tu uz nie je.....takze nikto....a ak by to niekto spravil, dorazne by som povedala, ze v ziadnom pripade sa to nebude opakovat....mala som problem so svokrou, sice bozkavala na licko, ale mne sa hnusilo aj to....maly sa mohol kedykolvek otocit a este by ho pobozkala na usta.....!!!!! tak som jej to zdoraznila asi 3x pred hocikym, kto vtedy bol pri nas a odvtedy mam pokoj.....asi musis byt "hnusna"----ale je to tvoje dieta a ked si to ty neprajes, tak to tak jednoducho nemoze byt...ked bude mala velka a bude si to vyslovene zelat, tak prosim.....ale teraz ju zachran 🙂

lalupa
29. okt 2008

bacile prechadzaju vraj od mamy, od tata vraj nie, zvlastne,co? 😕

bashka
29. okt 2008

ja si zas myslim, ze na usta sa bozkavaju frajeri a manzelia...takze u nas bozkavanie na pery nie. Je to nieco specialne na co si bude musiet pockat... 🙂

3558
29. okt 2008

ani ja nebozkavam na pery, a asi by som to ani nikomu nedovolila.
ale dudle olizujem o 106 ☹

kisska
29. okt 2008

ja sa tiez pridavam k tym, co povazuju bozk na pery za prilis eroticky na to, aby som tak bozkavala dieta... aj svoje. Nehovorim, ze sa mi uz par krat nestalo, ale to maly otocil hlavu 😕 . Inak ho ocmuckam uuuplne vsade, kde zaciahnem. ALe od cudzich ludi.... na to prilis dobre poznam tu zurivu tygricu, ktora sa vzdy prebudi, ked treba chranit dieta. Mam problem dat maleho z ruky cudzin, kym som si nie ista, co zamyslaju...

bibula
30. okt 2008

ee 😀 😝

natalien
30. okt 2008

My se taky pusinkujem a fakt na tom nevidim nic spatneho. Jsme rodice a tohle by me nenapadlo resit. Babicky pusinky davaji, na pusinku nekdy a fakt mi to nevadi. Od cizich by mi to urcite vadilo, to jo. Ja kdyz se vitam a loucim s mamkou, ale i s tchynkou tak si pusu davame taky 😀

sofik
30. okt 2008

ja malej dám občas pusu na ústa ale len občas, ak jej niečo dám čo chce tak si ju vypýtam a dá mi ju ale nie je to olizovanie, len pusa a hotovo. 🙂

kacka.va
30. okt 2008

kisska: no mně třeba přijde divný, když někdo odmítá dát pusinku na pusu, ale pak dítěti pusinkuje třeba zadek.
Prostě každý ať si pusinkuje podle svého gusta, nevidím na tom nic špatného, když je to v kruhu nejbližší rodiny. 🙂

jabber
30. okt 2008

Děti se pusinkovat na pusinku nemají, upozorňovala mě na to jak dětská mudr, tak i dětská zubařka. Důvodem je, že má dospělý v puse různé bakterie a ty můžou způsobit zkažení dětských zubů a to i ještě než vůbec vyrostou 😒 Obě mi říkaly, že stačí mít jednou jedinkrát zubní kaz a člověk má pak v puse nějakého streptokoka, kterého může přenést na dítě a tomu se pak zkazí zuby, případně mu už zkažené vyrostou 😅 😒 . Ze stejného důvodu se nemá olizovat dudlík a používat při jídle stejná lžička.
Takže my si pusinkování na pusinku odpouštíme, i když bych jí nejradši sežrala celou 😵 😀

kopcik
30. okt 2008

já malého pusinkuju od hlavy až k patě. když už nemůžu dát svému dítěti pusu na pusu, tak už fakt nevím.... 😒 taťka ho taky pusinuje non stop, ale dělá si z něho srandu, že na pusu ne, protože to dva kluci nedělají. neviděla jsem, že by mu někdo jiný z rodiny zkoušel dát pusu na rty. kdyby jo, asi by mi to trošku vadilo... já mamce ani babičce atd. pusu na rty nedávám. připadá mi to nechutné (možná za to může můj ne zrovna vřelý vztah s mou matkou...)

bibi123
30. okt 2008

Dávám pusy všem svým dětem-to i dospělým klukům.Nevidím na tom nic erotického a nechutného už vůbec ne.Pusu dávám své mámě i tátovi.Jsou to zase moji rodiče a miluju je.Nikdo tady nebudeme věčně,takže i ta blbá pusa je projevem lásky 🙂
Cizí lidi samozřejmě nelíbáme 😀

alishia
30. okt 2008

tak to ja se s malym pusinkuju porad, a nechutne mi to opravdu neprijde.) vsak i on mi nekdy da tu svoji uslintanou pusinku .) a myslim ze nikdo jiny mu pusu na pusu nedava...od ostatnich by mi to taky vadillo, ale ja a manzel ho opravdu pusinkujem porad. my zas delame bububu, tututu , nununu🙂))

alishia
30. okt 2008

eroticky projev??? to tady nekdo psal??? si to musim precist, to se zase pobavim nad nekteryma matkama.)))

kacka.va
30. okt 2008

ali: jojo, za chvíli z toho bude pedofilie 😉

alishia
30. okt 2008

tak uz sem si to precetla...tak si dejte deti do vytrynky a jen se na ne koukejte....furt bacily, kazy, ....kristepane sou to lidi ne panenky....ja opravdu nechapu,c o to s vama sakra vsema je???? Co budete delat az vam na zahrade seberou treba hov.o???? a pak si strcej ruku do pusy nez zareagujete???? to uz bude rovnou asi na operaci....sorry ze reauguju takhle, ale fakt mi obcas nejaky reakce prijdou jak z jineho sveta.

alishia
30. okt 2008

kacka.va : tak ja sem asi uplne ujeta pedofilka....mam sve miminko rada, a to nejhezci je kdyz se muzem pusinkovat a delat hovadinky...

kopcik
30. okt 2008

alishia: naprostý souhlas 😉

bibi123
30. okt 2008

😉 😉 souhlasím.Sterilní děti.
Nedokážu si představit,nedat svýmu děcku pusu,celýho ho pomuchlovat.
Ty starší jsem pusovala taky a mají zuby jako perličky,nevím,co je to opar,jsou to normální zdraví chlapi.Co to je za hovadiny,co tu čtu............. 😕 😕 🤐 🤐

zuzac
30. okt 2008

tiež nevidím nič zlé na tom, že dám pusinku na pusinku.samozrejme, že len ja alebo tatinko.od druhých by som to nedovolila a zatial som si nič také naštastie nevšimla.
alishia:súhlas 🙂

bihan
30. okt 2008

Trošku miešate hrušky s jablkami - svoje dieťa rozhodne v sterilite nedržím a do úst si strká milión vecí (raz možno príde aj na to hovno 😅 a mne to rozhodne žili netrhá) ale nič to nemení na fakte, svoje dieťa na ústa nebozkávam, ani svojich rodičov ani nikoho iného ako svojho manžela a príšerne mi vadí (resp. by mi vadilo) keby moje dieťa niekto takto bozkával.

bibi123
30. okt 2008

Bihan nevěřím ti,že jsi nedala svýmu děcku ani jednou pusu.A pokud fakt ne,tak sorry,zdá se mi to ujetý,jako tobě mámy,který svoje děti pusujou a vůbec jim to nepřijde divný.
Lepší teda pusa od mámy než hovno 😅

alishia
30. okt 2008

bihan : sorry ale nepusinkovat svy vlastni dite mi prijde divny, vzdyt je to kus tebe a manzela, zadny cizi predmet.) deti potrebuji lasku.... vzdyt mezi zviraty je to stejne, myslis ze premysleji nad tim jestli je to hygienicke nebo ne?.)

alishia
30. okt 2008

bibi: tak ted sem se zasmala, diky.))))

bihan
30. okt 2008

Pre vás je jediný prejav lásky pusa na ústa? Tak to je fakt pekne šialené 😅 Nikdy som nepovedala, že svoje dieťa nebozkávam, neobjímam, nehladkám, nenosí, neutešujem...asi to máte trošku popletené 😉
Vo Fr. sa traduje, že na ústa sa okrem milencov bozkávajú len Rusi... a zvieratá sa bozkávajú? Odkedy?

bihan
30. okt 2008

Alishia, napr. pre mňa nie je dieťa cudzia vec, aby som ju odložila do kočíka, ale to by bolo na dlhšiu debatu 😉