Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

petruci6
29. okt 2008

tak toto by som urcite nedovolila ani ja!! 😠 ved to je nechutne
ked ti to robia naschval a nepocuvaju ta,tak im ju viac nedaj,ja by som k nim odmietla chodit a nepustala ich ani ku mne domov,v prvom rade musia respektovat teba a tvoje rozhodnutie,ze sa ti to protivi

fifinna
29. okt 2008

To je veru nechutne. Ja maleho tiez nebozkavam na usta a nastastie ani nikdo z rodiny, jedine moja kamoska mu da pusu na usta, ale snou sa stretame raz za mesiac, tak to neriesim. Tvoj manzel im nic na to nepovie ? Mozno by jeho posluchli.

mywiel
29. okt 2008

Nasu malu bozkavame na usta len my s ockom, tak jej povedz ze jej ju na ruky nedas pokial ju bude bozkavat, a ze su aj chripkove virozy a ze nechces aby to chytila nieco si vymysli... 😅

kijonkova.k
29. okt 2008

Tak já svojí hlčičku pusinkuju všude,takže i na pusinku...nevidím na tom nic špatného.Ale u cizích nevím,to by mi asi vadilo,navíc,když obě babičky kouří!!!!! 😝

lilu18
29. okt 2008

vedeli ste,ze dospely cl.ma v ustach viac infekcii ako zviera? teda preto aj bozkavat na usta-NIE! je to pre mimco nebezpecne 😠

libka1
29. okt 2008

Fuj, myslím že aj moja svokra by ju cmugla ale sa bojí, lebo vidím ako na mňa vždy bokom kukne a cmukne ju potom na líce... možno keď tam nie som tak áno, ale nevidela som ju, tak ju nemám začo napomínať 😀 😅

libka1
29. okt 2008

Kijonkova, aj my ju bozkávame, ale na to máme práve len manžel a ja... Ostatní mali možnosť bozkávať svoje deti... 😔

saska.t
29. okt 2008

s manzelom malej obcas dame pusu na pusu, nakoniec sme jej rodicia a prilisna sterilita nikomu neprospieva, ale rodina urcite nie, ked tak tak jej daju na licko... Co sa tyka tvojho problemu povedala by som im, ze este raz ich prichytim a skoncili s navstevami v mojej domacnosti aj za cenu rozhadania rodiny ide predsa o tvoje dietatko a jeho zdravie 😎

libka1
29. okt 2008

Saska naprosty suhlas... 😉

lucinka82
29. okt 2008

Tak to by som nedovolila fakt ani ja. Maleho bozkavam na usta iba ja a muz, nikto iny, ani moji rodicia, ktori vedia, ze je to aj nebezpecne, ved su same virozy, ale keby som niekoho videla, urcite by som mu to aj patricne vysvetlila 😠

jana273
29. okt 2008

My sme mali nieco podobne, ale nie bozkavanie na usta...moja svokra pozerala malemu ci mu rastu zuby tak, ze mu pomaly strcila do pusiny cely svoj palec...to ani ja nerobim. A podobne ked mu tiekli slinky, tak mu ich utrela, ked som sa nepozerala, zase tak ze mu presla so svojou rukou po celej pusine...tak som manzelovi vysvetlila, nech jej povie aby to nerobila, inak jej to poviem ja, a pekne urcite nie...a mam tiez strach ze aj nasho maleho bude chciet bozkavat na usta ked bude vacsi, tak sa tesim na dalsie vysvetlovanie aj ja...
a co este nemam rada, sice sa to sem nehodi, ale to je stlacanie nosika...kazdy mu ho chce stale stlacat, lebo "ked ho ma taky chutnucky..." vrazdila by som vtedy 😠

kijonkova.k
29. okt 2008

libka1:přesně tak,oni si mohli líbat své děti 😀

bambusko
29. okt 2008

nieee, bozky na usta patria milencom a nie detom!!! a zubny kaz sa uvelebi v puse, aj ked tam este nie su zuby. najkrajsi bozk dietatku je pre mna na cielko a na vlasky 🙂

a ako dieta som to straaasne neznasala, spomente si na oslintance od babky, tety... ako sme sa utierali rukavom 😖

martija
29. okt 2008

bambusko,ale ked davam mojmu drobcekovi pusinku na pusinku,tak mu tam nepcham jazyk 😀 ,a snazim sa neslintat 🙂 ,takze myslim,ze prenos bakterii sa nekona 😉 apropo,sirsej rodine by som to nedovolila,ja to urobim,len vtedy,ked uz nemozem odolat....

bambusko
29. okt 2008

martija, vobec nejde o jazyk, s tymi bakteriami by si bola prekvapena. napr. si uvedom ako casto si pery obliznes

martija
29. okt 2008

to je sice pravda,ale myslim,ze ked mam usta suche,tak nemoze skodit boztek na pusinku,alebo zeby ano?????
no mne sa najviac protivi,ked napriklad (moja svagrina) pekne da do pusinky kusok chlebicka pekne pozuje vypluje a sup s tym do pusky svojej dcerke.a tak je to zo vsetkym,predzuje vypluje a papa sa kraaasne 😲 ,tak toto je prenos kazov a bakterii zaruceny......

verena
29. okt 2008

Mě vadí i to, že spousta známých mi chytá malého za ručičky, třeba když se potkáme venku a oni nemají ani umyté ruce. Malý má teď packy pořád oslintané a hned si je zas strčí do pusy. Když je teď všude ta žloutenka a tak, moc se mi to nelíbí. Taky nevím, jak to mám lidem říct, aby mi nešahali na dítě, když nemají umyté ruce...

kacka.va
29. okt 2008

my klidně pusinkujeme, nejsou to žádné "francouzáky" 😉, takže přenos kazu z tohohle bych řekla rozhodně nehrozí. na kazy je nejhorší olizování lžiček a podobně.

barunka81
29. okt 2008

☹ Vereno tak přesnim tohle řešim i já, také mi vadí venku šahání na ručičky...
Minule jedna cizí pani na malou začla šahat, prej je to je pekna holčička a už ji šahala na ručičky.Jsem ji řekla at nešahá 😉

danulik
29. okt 2008

tak to by som svokre dala, keby jej dala pusu na usta!! fuj, nechutne 😝 ale nie len svokre, ale hocikomu inemu!! ved to nerobim ani ja!! a ked ju chce niekto chytit za rucicku, tak si musi predtym umyt ruky 🙂

sylvar
29. okt 2008

my se pusinkujem, se Sofi máme rituálek, před spaním pusinku a když nechce hned spinkat, pusinkujem se mezi šprušlema 😀

lalitagopi
29. okt 2008

hmm...no neviem....mne pride dost divne aj to ze rodic bozkava svoje dieta na pery...taky zvlastny zvyk 😕 🙄

bihan
29. okt 2008

Úplne súhlasím s Bambu, bozky na pery patria milencom, nie deťom.

lalupa
29. okt 2008

taketo veci mna privadzaju tiez do sialenstva
ludia su nenormalni, malokto respektuje male babatko, maminu uz skoro nikto
aj ja neznasam,ked niekto saha na moje deti, ci uz hladka, chyta za rucicky,pripadne objima a nechava priserne hnusny parfem na nich, potom si necitim vonu mojich bambuliek
nedovolila by som pusinkovat v ziadnom pripade, poznam pripady,ked nedovolili deti jednoducho brat z ruk do jedneho roku...
teraz su virozy a o zubnom kaze tych "ochechul" vobec nepochybujem, vrrrrrrrrr 😠

moje dieta, moje rozhodnutie a respekt!!! 😠

lujza2
29. okt 2008

ja sa pripajam, deti sa na ustocka bozkavat nemaju 😠 . Ja som tak isto maleho nebozkavala na pusinku a neviem si predstavit este cudzieho cloveka.
Ja podobne nemam rada ani chytanie deticiek... nikdy by ma nenapadlo babatko zacat chytat.... len tak kdesi na ulici a podobne... ale tak isto neznasam pohlad na matku olizujucu cumlik vlastnemu dietatku, podobne jedenie s tou istou lyzickou....

ivush
29. okt 2008

No baby tak u nás bozky na ústa malého nehrozia...ja mám dosť keď ho svokra bozkáva i na líčko! 😀 😀 ale to len preto, že svokra.... 😅 No a keď bol malé bábo tak som neznášala keď mu ľudia chytali predovšetkým ručičky...ktoré dieťa samozrejme dáva celé do pusinky ...proste ja som už raz taká, že vidím všade hnusné baktérie 😅 😅 🙂

barusha
29. okt 2008

Tak já to říkám rovnou.I když jde třeba o mýho bráchu,hned se "jako" ptám, jestli má umytý ruce, i když vím, že ne. Až to napraví,může chytat ručičky 😉 A co se týká muchlání mýho cipíska od cizích, no, tak to by mě porazilo.
Byli jsme teď na svatbě kamarádky a já celou oslavu povídala, ať na něj nešahají, že je malinkej. Je zvláštní, že mě by nikdy nenapadlo se hnát k cizímu dítěti...
Holt lidé jsou různí a hrůzní... 😅

kristi
29. okt 2008

my se taky pusinkujem. Ale jen my. Babicky aspol by to ani nenapadlo

bambusko
29. okt 2008

nasim detom sa velmi paci eskimacky bozk 🙂 hovorime mu nuf-nuf

http://www.lady.sk/index.php?kategoria=99&id=1148

deina
29. okt 2008

Fuj, no nedala by som svokre dieta, kebyze mi ho olizuje. Ani ja maleho nebozkavam na usta, najma preto, ze byvam casto chora, tak pre istotu nie, len na licko a celo a nastastie u nas to nikto nerobi. Mna zase stve, ze moji svokrovci fajcia a potom pridu za malym...