Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

cruela
22. apr 2011

ja sa niekedy nestacim cudovat, s cim vsetkym dnes ludia pridu, co vsetko sa riesi... nikdy, nikde a za ziadnych okolnosti neochranime deti do takej miery, aby sme riziko uplne eliminovali! ja mozem dieta drzat v sterilnych podmienkach, snazit sa, aby sa nanho nic nedostalo, aby ani len kaz nemalo.... videm s nim na prechadzku a tam mi ho nejaky debil v aute zabije.... ano, moznno je to extremny pripad, ale celkom vhodny... naco mi bola vsetka ta starostlivost ked som o dieta aj tak prisla??? ok, mozno riskujem, ze na dieta prenesiem nejake bacily, ale mam zdravy a laskyplny vztah s mojimi detmi a ked niekoho milujem, tak v mojom pripade k tomu patria aj objatia a samozrejme bozky, aj tie na usta! aj teraz moj syn odchadzal na vikend k otcovi a na rozlucku mi vtisol vrucny bozk na usta a bolo to to najkrajsie v dnesny den!

dadis
22. apr 2011

nas zacali deti same od seba bozkavat na usta..ako babatka sa mi aj tak najlepsie bozkavali na licka, na brusko, na nozky, lebo ked som sa priblizila k ustam, tak ju hned otvorili 😀 ...ale ved vidia, ze aj ja s mm si davam pusky na usta, zriedka na licka a celo...sami zacali tak robit a aj nam je to prijemne, nevidim dovod to zakazovat...ziadne ocuclavanie, letmy dotyk pier a hlaaaaaaaasne cmuknutie.. 🤐

lucka527
22. apr 2011

@dadis aj moja mala (16 mesiacov) zacala asi pred 2 mesiacmi zacala sama od seba chodit a davat mi pusu na usta presne ako pises s tym hlasnyyym cmuknutim..je to mile a nechcem jej to zakazovat este bohvie co si v tej hlavicke zacne mysliet ze ju nelubim alebo nieco 😖

dadis
22. apr 2011

@lucka527 presne si nepamatam v akom veku zacali a pri malej som aj skusala sa odtiahnut a nastavit jej licko, ale ona ma tak silno chyti, ze to ani nema cenu.. 😅 ...

digysa
22. apr 2011

Nie je bozk,ako bozk.....

@dadis 🙂 Podobne aj u nas..

azarijka
22. apr 2011

@cruela pekne napisane 😉

laska.nezna.hranic
22. apr 2011

přesně jak píše digysa.
moje rodina je natolik rozumná, že kojence na pusinku nelíbá. i já sama jsem s tím dlouho měla problém a to jsem máma a malého bych sežrala 🙂 když dítě chápe, co je to pusinka a samo ji začne dávat, tak obvykle na ústa, tomu se asi nevyhneš, takže bych to už nedramatizovala, ale zase záleží, jestli je to pusinka od babičky nebo od tety, kterou jsme nikdy předtím neviděli... ale u takhle malého mimi bych jim vysvětlila, ať to nedělají.

zuzimila
22. apr 2011

Na pusinku jen já a manžel, dovolila bych to ještě mojí sestře, ale jinak už nikomu. Jedna babička jen líbá do vlásků a na ručičku, nožičku...druhé babičce své dítě radši ani nedávám na ruce 😠 , natož aby ho líbala - je to tchýně.

weri1
23. apr 2011

tak se musím smát, svoje dítě, to nejcenější na světě nepolíbíte, ale kdejakýho chlapa jste v minulosti olíbaly, že jo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivicek1
24. apr 2011

@weri1 Přesně tak ,máš bodík 😀 😀 😀

zuzimila
23. máj 2011

@weri1 Ne bodík, ale 100 bodů 😀 . Svoje dítě líbám neustále, při každé příležitosti.

juliakocka
23. máj 2011

....samozrejme, že bozkám svoje dieťa a to nielen na ústa ale na celé krásne telíčko, šak to je láska nie?.... 😉

mircalla
23. máj 2011

To uz aj taketo sa riesi? Ach jaj.....Suhlasim s @cruela.....

knobloska
23. máj 2011

Nejhezčí je dát jí pusu na tu její krásnou pusinku když spinká. Vždycky potom zamlaská. Jen svoje dětičky líbejte kam chcete, ony to také potřebují 😉
Babičky to nedělají, ale asi bych to i tak neřešila.

silvia123
23. máj 2011

Ja si moju malú tiež vybozkávam, ale na ústa nie. Kedysi som kdesi čítala, že matka bozkom na ústa zabila svoje dieťa! Najskôr som si pomyslela že čo je to za sprostosť, ale ževraj malá od matky dostala nejaký opar a to malé telíčko sa nevedelo brániť a nejako sa zadusilo či čo, už si to presne nepamätám, tým nechcem nikoho strašiť, lebo možno to bolo len niečo prehnané a skôr extra výnimočné!... a ako hovorím bolo to už dávno nepamätám si presne ten článok, ale tak pre istotu na ústa jej dám pusku až po prvom roku, dovtedy si to vynahradím na líčku, brušku, nožičkách, chrbátiku, krčiku, uškách 🙂

hajanka
23. máj 2011

To je co za hlupost, ze rodic a nepusinkovat svoje dieta na usta? 😕 😕 😕 ze sa otocit a nastavit mu lice??? O chvilu tu bude tema ze "nedrzat deti za ruku" 😕
😀 😀

irriss
23. máj 2011

@hajanka
..necetla jsem odpovedi, ale ke Tve bych jen rda dodala jednu vec....
polibeni na lice je "italskym narodnim zvykem"..nastavuje se tvar hned 3x, je to forma pozdravu jak pri pozdraveni na privitani tak pri pozdraveni pri odchodu....

irriss
23. máj 2011

@silvia123
pripomina mi to ruzne - hruzne.... carodejnicke...
Jak resis cernou kocku, ktera Ti prebehne pres ulici? 😉

hajanka
23. máj 2011

@irriss joooj to ano, ale neviem si predstavit ze svoju par mesacnu/rocnu dcerku budem bozkavat sposobom ako to robia taliani 😀 😀 😀 ... ale to ju budem musiet najskor doma naucit, aby to vonku, ked ma bude chciet pobozkat, vedela 🙂 nastavila jedno lice, druhe, tretie......... 😀 no si to zivo predstavujem akoby to vyzeralo 😀 😀

irriss
23. máj 2011

@hajanka
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uuuplne se tu klepu smichem....
ja bych rekla, ze smrtici pusinka ne, ale ze sezrani laskou mam urcite obavy 😉
Denne si davam sve deti k snidani, obedu i k veceri a samozrejme libani uz ten nejstarsi prezil 20 let, a to uz je dost vysoky vek na to, ze byl liban dost silnou intenzitou 😉

hajanka
23. máj 2011

@irriss jej to si krasna napisala 🙂

bufina
23. máj 2011

U nás když se ráno malej vzbudí, tak na mě hned skočí s otevřenou pusou a celou mně poslintá 🙂 A je to ten nejkrásnější začátek dne. Takže za mě pusinkovat, pusinkovat, pusinkovat 😀

evulka25
14. nov 2011

my máme s tímhle velký problem s tchánovcema 😠 líbají zásadně na pusu a na "mokro", jenže jsou furt nemocní, tchán furt kašle, tchýně opary a nedají si říct!!!! Opakuju to furt dokola, ale dělají si podle svého ☹

monka9999
14. nov 2011

@evulka25 no to poznam obaja svokrovci fajčia mojho prveho syna by len bozkavali.vždy som na to strašne nadavala.vždy ich upozorni dopredu aby ho neoblizovali a hotovo.moj mal normalne vyhodeny opar.a to bol ešte babo.aj detsky lekar mi povedal že to ma s toho.ja som si nedovolila ho bozkavat na pery len na ličko lebo tiež neviem či nemam v sebe bacila.ved sa može prejavit aj na druhy treti den.a to može potom jedneho šlak trafit. 😠

romcovaklarka
14. nov 2011

Já malinkýho na pusu nepusinkuju a nikomu jinýmu bych to ani taky nedovolila. Jasně až bude větší a bude umět sám dávat pusinky, tak se s ním budu pusinkovat i na pusu 😵 a asi i babičky a dědové, tomu se asi nevyhnu, samo pokud nebudou nemocní, ale v tomto jsou u nás všichni celkem rozumní.

A s tím, co psala nahoře @silvia123 tak holky se jí tam smějou, ale já to taky četla, stalo se to v Anglii myslím a to miminko opravdu umřelo 😔 jenže to bylo týdenní miminko nebo snad ani ne a pro úplně malá miminka může být virus oparu opravdu smrtelný, můžou dostat z toho encefalitidu.

dana3262
14. nov 2011

Nebozkavame na usta. 😝 Vsak bozk pery na pery patri milencom.

trnka77
14. nov 2011

samozrejme nie,u nás len starká mala takéto "móresy",ale prestala....musela 🙂 🙂

evulka25
14. nov 2011

@monka9999 no mě se to taky nelíbí, ale dostávám odpověď "Přeci nejsme prašiví! 😲 nejhorší je že s nimi bydlíme a je to takto každý den 3x 😠 😠

monka9999
14. nov 2011

@evulka25 no mi sme tak tiež byvali.ked ti povedia že su neni prašivy,tak povedz že vieš.a že to babo neni lizanka ale niekto kto pozbiera všetky bacily a neni mu to treba.

zuzanocka11
14. nov 2011

Mne to tiez vadí,malého na ústa pusinkuje 🤐 mamka a ocko,nik iný to dovolené nemá. jaj,a samozrejme Veronicka,to je jeho najmilsia kamarátka,tak s tou si dávajú pusinku na rozlúcku a privítanie. 😀 tiez som musela nasej krstnej opatrne vysvetlit,ked bol syn este bábetko,ze prosím nie na ústa,ale na hlavicku,lícka,,,,mala stafylococa,helicobaktera a iné drobnosti v sebe,a bola som strachom bez seba,ked mi malého isla bozkat...