Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

hedunecka
30. okt 2008

moja dcerka si dokonca pyta odo mna sama pusinku 😵 😵 a velmi sa tomu tesi ked jej ju dam a niekedy si pyta aj niekolko za sebou jednoduxo ma potrebu citit ze ju lubim 🙂

alishia
30. okt 2008

bihan : nevim jestli si nekdy videla nejaky dokument, nebo zvire? treba nase cuba onuchnavala a olizovala sve stenatka porad. Sem ji zapomnela rict, ze by to delat nemela, ze by stenatka mohli chytit treba zubni kaz. no buhvi jestli jeste maji zuby. No mame to hrozne popletene, jeste ze jsi tu abys nam to rekla.) takze pusa neni jediny projev lasky? to sem nevedela.)

alishia
30. okt 2008

hedunecka : muj vojta taky.) me jen zarazi jaky k tomu maji nektere maminky odpor....proste mi to nejde do hlavy....nemuzu to pochopit.

bihan
30. okt 2008

No, tak isto im oňucháva a vylizuje pipky, keď sa vycikajú... blbý príklad, ale keď si už s tými zvieratami začala.. 😅

hedunecka
30. okt 2008

hajku som nebozkavala na usta iba ked bola male mimi aby si vytvorila nejaku tu imunitku nechcela som aby xytila hned nejaku nadxu odo mna alebo co-ale teraz jej to vynahradzam 😉

alishia
30. okt 2008

no tak vidis...a premysleji nad tim jestli je to hygienicke? ja myslim ze ne.) me tak bavi tady diskutovat.)

sylvar
30. okt 2008

Sofulí už si pro pusinku chodí sama a nastavuje ji a mlaská u toho, tak se pusinkujem 😵 Přeci, když sama přijde, ji nepohladím po ruce a řeknu, že to stačí 😕

lilike
30. okt 2008

Zubný kaz naozaj nie je banalitou

Totiž aj taká „maličkosť“ ako pokazený zub môže spôsobiť nevyliečiteľné ochorenie. Podľa niektorých odborníkov zubná ložisková infekcia môže vyvolať až vyše 50 rozličných ochorení – zápaly kĺbov, srdcového svalu, obličiek, ochorenia žalúdka a čriev, zápaly očí, chorobné zmeny na koži, zápaly nervov, niektoré choroby krvi a ďalšie.

Niektorí odborníci zase tvrdia, že zubný kaz je infekčné ochorenie a prenášať sa môže dokonca aj bozkávaním, ak máme v ústach plno neošetrených zubných kazov. „Nie je to celkom tak, kaz nie je infekčný, avšak u celkom malých detí sa skutočne zubný kaz môže preniesť pomocou baktérií z dospelého na dieťa. Mamičky, babičky či krstné mamy by mali mať prísny zákaz deti do jedného až dvoch rokov bozkávať na ústa či oblizovať im cumeľ,“ varuje pedostomatologička Beláková.

23. 4. 2002 22:35:00 | EVA HRDINOVÁ
Tento článok bol uverejnený v tlačenom vydaní denníka SME. (Predplaťte si SME cez internet.)
© 2002 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

bambusko
30. okt 2008

bihan, vyprdni sa na to 🙄 baby, vy ste sa zdiveli? nazov temy je jasny, kazdy si vyjadri svoj nazor. a to je dost od veci zacat tu niekomu pisat, ze je divny, ked nebozka dieta na usta. a tie priklady o zveroch, fakt 😖

bibi123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alishia
30. okt 2008

lilike : a kdyz tito odbornici napisou , pusinkujte se je to zdrave , tak udelas co???

alishia
30. okt 2008

bambusko : diskuze je snad o tom aby se tam diskutovalo ne??? tak diskutujem, nikde neni napsano napis vzkaz a nech byt. se zapoj.)

lilike
30. okt 2008

alishia,asi ten clanok napisali na zaklade nejakych skusenosti a odbornych skumani,nemyslis? ja uz svoje dieta neboskavam vobec na usta,bolo by mi to blbe,kedze ma 19 a frajerku 😉 😀

bihan
30. okt 2008

Bambu, asi tak.. mne je jedno, či si niekto dieťa na ústa bozkáva a nenadávam mu za to do uchylákov, tak prečo niekto zo mňa robí necitlivú matku len kvôli tomu, že to nerobím? A tak isto ju nehladkám po ruke, keď chce pusinu, rada jej ju dám a nemusí si ju pýtať... kdekoľvek inde, len nie na ústa.
Alishia, jasné, že sa nepozerá na to, či je to hygienické alebo nie, ale ty to snáď svojmu synovi nerobíš, alebo áno?

schwarzovka
30. okt 2008

my se s malým olizujeme furt...pusinkuju ho i na zadku a je mi to šumák. Je to MOJE dítě, vyrostlo ve MNĚ!!! Nechci mít doma skleníkovou kytičku, ze který vyroste chcípáček, co chytne kažkou rýmičku!!! Bakteriím se v životě neubrání...
😠

alishia
30. okt 2008

lilike : nojo, ale kdyby mel 5 mesicu tak bys mu pusu urcite dala.)

bibi123
30. okt 2008

No tak já boskávam svoje starší syny a taky mají frajerky.Prostě mě obejmou a dají mi pusu.A na pusu.A co má bejt? 😉 Náhodou mi to přijde od nich moc hezký.

alishia
30. okt 2008

bihan: dost blba otazka.))))

bihan
30. okt 2008

Bibi, ty si fakt mimo 😔

bihan
30. okt 2008

Alishia, asi taká blbá ako porovnávať pusu na ústa s tým, ako zvieratá oblizujú svoje mláďatá 😉

bibi123
30. okt 2008

Jasně jsem mimo a co jsi potom ty??????????? 😀 😀

alishia
30. okt 2008

bihan : ani bych nerekla.)) a neni to fajn si takhle povidat?.)

alishia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
schwarzovka
30. okt 2008

alishia: to je humus 😝 😝

lilike
30. okt 2008

alishia,myslim ze som to nerobila ani ked mal 5 mesiacov,aj ked je to davno,uz si to nepamatam tak dobre 😀 ,mne je uplne jedno ci to niekto robi alebo nie, je to kazdeho vec,pre mna za mna nech si kazdy robi co chce,aj ohladom boskavania....ja tiez robim co uznam za vhodne,ten clanok som sem dala len pre zaujimavost

alishia
30. okt 2008

schwarzovka : ja vim. chodinky holky.

lilike
30. okt 2008

alishia je to hnus,ale ako to suvisi s touto temou a s bihan?

bibi123
30. okt 2008

Tak to je humus. 😖 😖 😖

zuzka1.
30. okt 2008

Neda mi nereagovat!!!!!
na bozkavani deti nevidim nic zle!!!!!jasne bakterie a bacily, ale tie su vsade, myslim ze staci, ked im chytate rucicky vasimi rukami, ktore sa dotykaju klavesnice, kde je bakterii ovela ovlea viac a oni ich potom cmulaju!!!To uz je len zdrave!!!
Niektore maminy by nemali tolko citat a sledovat vsetko co sa nesmie, lebo sa raz ztoho zbaznia.
Dieta je clovek a nie nejaka vec ktora musi byt v neustalej costote a nadmernej hygiene!!!!Ved z nich raz bude clovek kao vy!!!!!
Suhlasim s alishiou!!!!!a nielen v tejto debate alebo aj v inych su niektore nazory prilis prehnane a uzkostlive!!!
Z uskotlivych ludi a prilis prestarostenych vyrastu uzkostlivy a prestarosteny ludia!!!!!!!
Pohoda, klidek, smiech a blaznenie!!!!!to je sravny recept

alishia
30. okt 2008

lilike : ja ani nevim.) asi moc ne.