Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

zucha
30. okt 2008

zjavne nepochopil niekto pojem bozkat a bozkavat sa 😉

bambusko
30. okt 2008

zeny, sa ukludnite, rec bola o bozku na pery. a prestante urazat

bibi123
30. okt 2008

🙂 🙂 Zuzo 🙂

alishia
30. okt 2008

alishia: a jaky je v tom rozdi? je to jako pusa a libani? 🙂 ja rikam i puse libani.)

ukana
30. okt 2008

robite tu z komara somara......z podstate nevinnej temy spravite hon na carodejnice..... 😲 😲 😲 😲
fakt nechapem....ja som sa nad podobnou temou nikdy ani nezamyslala, proste dam malemu pusu pred spanim, ked ho dam do skolky, rozlucim sa pusou, ale ked to niekomu prekaza, nex to nerobi, ale davat mu to najavo takto ako alishia 😔 😔 😔
chcem sa tymto bihan zastat, ved urcite je aj bez pusiniek super maminka a prejavov lasky k dietatu je milion 🙂

mywiel
30. okt 2008

Preboha Alishia ten clanok ved to je ako pre pedofilov, no priserne, chudence deti, co tie matky z nich urobia ale Americania su dost svihnuti... 😅 😕

janka1874
30. okt 2008

téma ako taká to nie je zlá ale táto vaša komunikácia neviem či sa dá tak nazvať lebo tu sa asi viac urážate ako vyjadrujete svoj názor
ja svoje dieťa pobozkám aj na ústa a nepríde mi to vôbec zvieracie a okrem toho radšej sa k hygiene ani nebudem vyjadrovať a porovnávať nás so zvieratami mi príde choré

bambusko
30. okt 2008

ukana, precitaj si prispevok bihan na str. 2, uplne dolu o 10:46.

ilduska14
30. okt 2008

anazuzik to ťa nepoteším ale čím viac im budeš hovoriť aby to nerobili tým častejšie to budú robiť.ja mám taku ístú svokru.niečo urobí malej s čím nesúhlasím alebo to malá memá rada poviem jej pekne aby to nerobila ja sa otočím a urobí to znova.aj za cenu toho že pri tom malá zaplače.oni to proste urobiť chcú tak im "nejaká nevesta" nebude zakazovať,no nie? 😉 😠 ale my sme sa s ňou poriadne pohádali,istú dobu sme sa nebavili a ke ´d teraz prišla tak sa ma aj to pýta či si môže malú vziať na ruky.na všetko si pýta povolenie.tak sa mi to páči, ale neviem či sa to nevráti do starých koľají ke ´d jej na všetko odpoviem "áno môžte".skúste ich od malej na chvíľu vykázať možno sa uvedomia.ináč keby moje dieťa bozkával niekto okrem m ńa a manžela na ústa tak by ste vydeli ten cirkus.moja svokra mi raz vopchala hlavu malej medzi nožky ke ´d som ju prebaľovala že jej chce vybozkávať stehienka 😠 tak to ste ma mali zažiť.som mierumilovný človek a nerada sa hádam,ale to mi stúpol adrenalín až po nebesá.lebo že ona svojim deťom bozkávala stehienka.tak ja som jej povadala že poprvé ich má od moču a po druhé na to má právo jedine rodič.a to ani ja malú nebozkávam na stehienka len ke ´d ju okúpem.No akoby to vyzeralo že mi dojde návšteva,ja ich pobozkám a predtým som bozkávala malej docikané stehienka? 😉 😀 😝

alishia
30. okt 2008

ukana : vzdyt sem napsala jen svuj nazor.) me je to jedno jestli bihan pusinkuje ci ne....at si dela co chce....me spis zarazilo to ze to nekdo muze vubec brat jako eroticky projev.) to uz je fakt na hlavu.) jinak bihan pusinkuje taky...

ukana
30. okt 2008

bambusko 😉

hedunecka
30. okt 2008

je take iste ako ked my nevieme poxopit mamicky ktore nebozkavaju svoje deti na usta ako oni nas ze bozkavame takze preco utocit?vyjadrit svoj nazor a nie rozoberat to tu preco ix nechcu bozkat

ja som sa drzala zasad ze pokial bola mala nebozkavala som ju priamo na usta a nic som ani neolizovala/napr.dudel, flasku/a dala jej teraz ked je uz velka mi to pride uplne normalne lebo za den da tolko veci do ust a je na nich mozno viac bakterii ako na mne/moj xrub je na jednotku/takze myslim ze deti su skor olizovane horsimi vecmi ako su nase usta 😉

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alishia
30. okt 2008

jdu krmit, tak se tu nepozabijejte mamky.))

mywiel
30. okt 2008

Len my s ockom mozme bozkavat na usta nik iny pripadne surodenci ked budu... 😀

ilduska14
30. okt 2008

pusinkuje či nepusinkuje,to je jedno nie o tom to je či si vlastné deti pusinkujeme, ale či nám ich iný bozkávajú na ústa.ja malú tiež pusinkujem a je mi jedno či to niektorá z vás robí tiež alebo nie.tu si anazulik pýtala radu a vy sa tu naťahujete o niečom úplne inom. 😖 a podľa m ńa zbytočne lebo koľko ľudí toľko názorov a zvykov 😅

elly111
30. okt 2008

vsetci okrem mna s muzikom maju zakaz bozkavania sa s malym 😀 , my ho tiez pusinkujeme len na licka a zatial to ani nikoho nenapadlo, ani ho nechytaju za rucicky ved tie si dava do pusinky a fuj ktovie co predtym ti ludia chytali.

bibi123
30. okt 2008

ja sa tiez pridavam k tym, co povazuju bozk na pery za prilis eroticky na to, aby som tak bozkavala dieta... aj svoje.

Myslím,že tu žhavou diskuzi rozpoutala právě tahle věta................. 😅

nikes
30. okt 2008

celou dobu malou pusinkuji a vůbec mě nenapadlo nad tím přemýšlet. A jsem v šoku, jak tu některé maminky psaly něco o erotickém projevu. Holky, už prosím tolik nečtěte proboha. Já vím, že je každého věc, jestli své dítě pusinkuje nebo ne, ale nic se nemá přehánět. A s tím zub. kazem. No, ono je to hlavně o genech. Pokud mají rodiče problémy se zoubky , tak je pravděpodobné, že je budou mít i děti. A ještě mě moc zajímá, co říkáte svému dítěti, když Vám chce třeba samo dát pusinku. Nebo když Vaše dítě dá pusinku jinému dítěti. To jako hned přiskočíte a zakážete to, nebo nedáte dítěti na pusu pusinku a vysvětlíte mu, že to není hygienické? Jasně že malé dítě samo nedává pusinky, ale počkejte až bude prckovi tak 1 - 1,5 roku. Naše malá ke mě občas přijde a dá mi sama pusinku. Když jsem nemocná a nechci ji nakazit, tak když mi dává pusinku, tak otočím tvář , aby mi ji dala na tvář a to máte vidět, jak se rozčiluje, že ji nedám pusu na pusinku. Nebo k nám přijdou nějaké její malé kamarádky a buď ona nebo oni ji dávají pusu. Nikdy mě nenapadlo zasáhnout. Jak jsem psala, já malé dávám pusinku i na veřejnosti a nikdy jsem o tom nepřemýšlela, ale ted , po přečtení Vašich příspěvku , si asi na veřejnosti musím dávat větší pozor 🙂

bambusko
30. okt 2008

nikes, eroticke prejavy sa necitaju 😀

kacka.va
30. okt 2008

jak tu bylo napsáno: "Niektorí odborníci zase tvrdia, že zubný kaz je infekčné ochorenie a prenášať sa môže dokonca aj bozkávaním, ak máme v ústach plno neošetrených zubných kazov."
Na to musím reagovat. Já si teda nechávám zubní kazy hned ošetřit, takže u nás plno neošetřených zubních kazů budeme mít asi jen těžko.

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mywiel
30. okt 2008

Hihi tak prilejem olej do ohna moj manzel spava bez pyzama vlasne ani ziadne nema, teda v Adamovom ruchu a spime vsetci spolu v posteli huuuuu to sa nerobi, boze mala ma 3 mesiace a mohla by nahodou vidiet otca naheho... 😀 😀

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macik
30. okt 2008

já teda nepovažuju pusinkování dětí za nic špatného, u nás je to zvykem, vždycky jsme se jako děti na uvítanou pusinkovali s nejbližšími příbuznými a měli jsme to rádi...není na tom vůbec nic špatného....nechat dítě dát do pusy kdejakou věc ze země a nedat mu pusu? 😕 ....vždyť přece nejde o nějaké oblizování a je to pěkné...já teda synovce od miminka pusinkuju a kolikrát si sám přijde o pusinku říct a ségra mi nikdy nedala najevo, že by jí to nějak vadilo...stejně tak bych neřešila, kdyby ono líbla moje děti...spíš bych měla radost, že je má ráda....nevím, jak bych to vnímala od manželovy rodiny, ale oni jsou v tomto hodně chladní, takže se toho ani nemusím bát 🙂

tahle diskuze ale začíná takovou protipusinkovou kampaní, že to je neuvěřitelný...ať si to každej dělá jak chce, ne? ale napsat, že je to nechutné, když je to projev lásky a čistého citu, to fakt nechápu 😨

mywiel
30. okt 2008

No ja ked som bola mala tak som problem s nahotou nikdy nemala vlastne to bolo prirodzene az od urciteho veku uz sme sa nevideli nahy ani s bratom ale to je pochopitelne... 😀 To som napisala pre bibi123 kedze dat pusinku dietatu na usta je erotika. 😀 😀 Ja to fakt beriem prirodzene a vobec sa nadtym nezamyslam ako som uz pisala len ostatni ludia to by mi vadilo to nechcem. 😉

bibi123
30. okt 2008

Mywiel 😀 😀 😀 kristova noho,to radši nepiš 😀 😀 😀

Holky jsem asi divná,ale nikdy jsem nepřemýšlela,že když líbám svoje děti,tak je to nehygienické a že bych to neměla dělat 😕 Přišlo mi to normální a přirozené a budu to dělat pořád. 😅

elly111
30. okt 2008

myviel 😀 😀 😀

bibi123
30. okt 2008

Myw to jsem nepsala jááááááááááá,to jsem zkopčila.Psala to jiná mamina. ☹

mywiel
30. okt 2008

Jasne nech sa kazdy stara o svoje deti a o svoju prd.. 😀 😀 A ktej rade ked sa vam to nepaci tak povedzte svokre, ze si to nezelate a hotovo. 😉