Ex-manžel ma viní za rozvod. Chce proti mne poštvať deti

maminuska
28. sep 2009

Nie som dokonalá ale snažím sa byť čo najlepšou mamou svojim deťom. To čo vám napíšem ma už dlhšiu dobu ťaží.
Počas prvého manželstva som už s mužom nežila asi rok a pol , našla som si priateľa ( terajšieho manžela ) s ktorým som si písala emaily a počas manželstva a aj po odchode manžela sa s ním stretávala. Bývalý manžel si taktiež našiel priateĺku, tak som podala návrh na rozvod. Nikdy som však nevedela určiť odkedy ju mal on a v podstate to bolo jedno.
Bývalý manžel sa mi však nabúral do osobnej a aj pracovnej pošty, tieto emaily si vytlačil a teraz sa mi vyhráža že však deti uvidia kto rozbil manželstvo, kto koho podvádzal atď.
Po rozvode a po určení styku sa však o ne takmer nezaujíma, len zaplatí výživné. Žiadne darčeky, žiadne dovolenky ( on sám chodí ), žiadne emaily ako sa majú a či im niečo nechýba.
Vidí ich raz za mesiac na 4 hod, max.dva razy do mesiaca. Jeho rodina ich nevidela od začiatku roka, tam nie je žiadny záujem.O deti sa vlastne starám ja a môj terajší manžel.
Čo ma trápi je to , že mi bývalý manžel vypisuje že mám čo som chcela a že je moja vina že to takto všetko skončilo a nemala som sa rozviesť. Deti všetko pochopia keď budú väčšie kto rozbil rodinu a že im ukáže emaily aby vedeli čo majú za mater, že som ho podvádzala.
Kamarátka mi povedala že nie som zodpovedná za jeho chovanie a to ako sa stavia k deťom, ak by sa aj hocičo stalo medzi rodičmi. Otcom má zostať za každých okolností.
Napriek tomu mám strach z budúcnosti a z toho aby sa moje deti odo mňa neodvrátili a nevytýkali mi že som ukončila manželstvo s ich otcom.

hanka274
28. sep 2009

maminuska, vobec sa tym nezatazuj, ked to neslo, tak to trebalo riesit...dolezity je vztah k detom...vy ako rodina s manzelom ak date detom zazemie, pokoj v rodine a budete sa mat vsetci radi aj napriek tomu, ze nieje otcom tvojich deti...nevidim problem...a on?? vidis ako sa chova, resp.nechova... 😖
dojde za par rokov za detmi, ze ahojte, sice ma nepoznate, ale ja som vas biotata a hen nieco vam ukazem???
tak kto je tu ten horsi??
nemas sa coho obavat 😉 !!!

janka1874
28. sep 2009

maminuska pridávam sa k názoru hanka274 deti dobre budú vedieť kto im dáva lásku a kto na ne len posiela peniaze ak to tak ešte bude lebo to čo robí teraz ešte nezanemá že bude stále

macka01
28. sep 2009

ak si si našla nového partnéra ešte počas prvého manželstva tak asi niečo nefungovalo,a došlo to až k rozvodu,to že ťa teraz vydiera je veľmi úbohé,neboj sa budúcnosti,veď si dobrá mama a to deti vedia,keď budú dosť staré pochopia a tým skôr,ak si s terajším tvojím manželom rozumia.Svojmu EX ukáž,že sa ho vôbec nebojíš,že je opovrhnutia hodný,že tvoje rozhodnutie sa s ním rozísť bolo jedno z najlepších,čo si spravila 😅

maminuska
autor
28. sep 2009

macka, ono sa tomu už ani nedalo hovoriť manželstvo. Nespávali sme spolu, minimálne komunikovali a keď tak sme sa hádali. Bývalý manžel sa to snažil udržať ( teraz to už viem ) hlavne vraj kvôli deťom. Jeho rodičia tak žijú a on takéto spolužitie považoval za normálne, ja však nie a chcela som sa rozviesť.
Exmanžela som už nemilovala, viackrát ma počas manželstva sklamal.
Je to pre mňa dosť skľučujúce, pretože fakt sa snažím o deti starať ako najlepšie viem a zabezpečiť im všetko čo potrebujú. Zrejme bývalý mažel sa ma snaží trestať cez deti a neberie si ich preto aby mi ukázal o čo všetko som prišla, pretože napriek tomu že sme spolu nežili o deti sa ešte počas manželstva ako tak staral. Tým že som si dovolila požiadať o rozvod a rozviedla sa a potom znova vydala, som zrejme sa dopustila nesmierneho priestupku voči jeho egu.
Veľmi by ma mrzelo keby som sa starala o deti 10 rokov takmer iba ja a manžel a potom by sa zo dňa na deň obrátili proti mne.

macka01
28. sep 2009

ja si myslím,že si nemáš čo vyčítať,daj mu jasne najavo že ťa jeho názory nezaujímajú,trestať ťa nemá za čo,sám si môže za to že nebol poriadný manžel,keď si ich nezoberie k sebe tak teba netrestá,len deti ak teda tie stoja o to sa s ním stretávať,no mal by ich manipulovať proti tebe tak nech si ich radšej ani neberie

bets
1. okt 2009

maminuska, nereaguj na jeho maily, nedvihaj telefony, uplne ho ignoruj (ani maily necitaj, hned ich maz, aspon ta nebude mat co trapit, ked nebudes vediet, co tam je)...
ked teraz nema o deti zaujem, tak ho mat nebude a nebude si moct s nimi vytvorit ziaden vztah. detom primerane veku vsetko vysvetli, ale nikdy pred nimi exmanzela neurazaj, nenadavaj na neho.
podla mna nevie co zo sebou, nevie si vyriesit svoju situaciu, tak sa uchyluje k citovemu vydieraniu. nedaj najavo, ze ta to trapi, lebo mu to bude robit potesenie a bude trapenie stupnovat.

hanka274
1. okt 2009

bets, presne tak!

macka01
1. okt 2009

no ja by som si ai zmenila Emailovú adresu,a aj telefonné číslo až máš pokoj,a hlavne by som si zachovala chladnú tvár,nech si uvedomí,že ti to je jedno,nech rozpráva čo chce.

hanka274
1. okt 2009

macka01, mobil asi nie...kvoli vyzivnemu.
Takze ako tak v nejakom kontakte s nim musi byt keby bol problem /neplati vyzivne a pod./

titkovamiriam
1. okt 2009

mami ja som tiez rozvedena a o rozvod som poziadala ja.deti z toho manzelstva uz riadne vyrastli a vobec mi nevycitaju ze preco vyrastali bez otca-ten ich neplati ani tie alimenty 😠 !!! a o tom zeby ich alebo mna kontaktoval ani reci 😠 😠
keby sme sa rozvadzali hoci aj pre neveru tak pochybujem ze keby velkym detom poukazoval maily by to niak vazne zobrali-skor opacne klesol by ako otec este nizzie.tak sa podla mna zbytocne trapis.

Su zeny z horsou minulostou ktore by sa mohli za hocico hambit ,no nik nema pravo sudit ze preco prave vtdy robila zena to ci ono-mam kamosku co koly peniazom aby utiahla byt a dceru robila spolocnicku a dnes ju obcas mata ze co ked sa to 12 r.dcera dozvie-no vtedy to tak citila ze nema inu moznost 😅

macka01
1. okt 2009

kôli deťom by mama urobila čokoľvek,aj keby to malo byž na hrane zákona,alebo to môže niekto nazvať neetické či nevhodne,ale keď nemá inú možnosť...neodsudzujem ich,tiež neviem,čo by som urobila,byť ozaj vo veľkej nudzi ☹

maminuska
autor
1. okt 2009

ďakujem dievčatá za podporu. Neviem či sa to dá nazvať neverou , ale boli sme s exmanželom už od seba asi rok, teda bývali sme spolu ale nežili, len fungovali vedľa seba. On toto považoval za normu, jeho rodičia tak žili a myslel si že vraj je všetko OK, kvôli deťom. Ja som tak však žiť nechcela a predovšetkým som nechcela aby deti počúvali naše hádky.
Potom som nadviazala vzťah s kolegom, ale až vtedy keď muž odišiel zo spoločnej domácnosti, myslím ten intímny. Maily boli ešte predtým, najprv pracovné, potom kamarátske a neskôr také akými sa mi vyhráža bývalý manžel.

macka01
2. okt 2009

urobila si dobre

natusss
18. okt 2009

hanka274 má pravdu pridávam sa k jej názoru