Ex robí všetko pre to, aby mi pokazil život

maca793
6. sep 2008

ahojte, dnes sa mi stala taká vec, deti mali ísť ku otcovi, OK, dobre, máme to v papieroch. ale keď som mu povedala, že nech prídu o 18,00, tak mi povedal prečo, že mi ich donesie zajtra o 10,00. dala som mu zoznam vecí, čo má ešte dokúpiť deťom do školy, pozrel naň, hodil mi ho do tváre s tým, že to nemieni kúpiť. celé ho by to stálo okolo 300,-sk. boli to len zošity a výkresy. deti dostali týmto jeho gestom šok, rozplakali sa, začali sa triasť, a nevedeli, čo bude ďalej. začal mi nadávať, že za to všetko môžem ja. a aj za to, že Simonka nevie čítať(to si myslí on), ale to ,že ich bije za to, že sa smejú pri úlohách, čo im dá, je vraj správne. pýtal sa ma, čo sa majú učiť a ja som mu povedala, že u nich sa nemajú čo učiť, má sa s nimi hrať lebo mi to povedala moja psychologička. vraj nech tá ide do...
že sa na jej sprosté reči môže rovno .... a tak to už išlo. takto i ničí nervy každý 3týždeň.
a vraj prečo deti nechcú u neho spávať. vraj sú tam dobré. ale po každom návrate od neho ich bolieva hlava, sú spavé, do 2-3 dní mi ochorejú. u mňa to dobré na ich psychiku nie je ale vraj podľa neho to normálne je.
pred ľuďmi ma strašne očierňuje, vraj som tá najväčšia špina a p..., vraj som rozbila manželstvo atď.
už neviem ako ďalej, len viem, že musím ísť v pondelok ku kurátorke, aby mi pomohla a zároveň podám žiadosť aj na zvýšenie výživného, a to mi bolo zvyšované pred 3 rokmi, keď deti išli do predškolskej.a zároveň požiadam aj o zmenu návštev.
PS: deti mi vravia aj to, že zakaždým keĎ tam sú, idú do večera na pivo do krčmy. a vraj vypije doma 1 pivo, a tam 2-3. takže je stále pod vplyvom alkoholu.prosím o radu a názory, ďakujem.

kili
6. sep 2008

maca, to je strašné 😔 , chúďatká malé

adina22
6. sep 2008

Ahoj Macka,neviem si predstavit ze by som podobne bojovala s mojim ex...takych chlapov 😠 Velmi ti drzim palce,aby to s tym zvysenim vyzivneho a zmenou navstev vyslo.Daj potom vediet ako si dopadla.

alexandra
6. sep 2008

Obavam sa ze to sa snazi kazdy ex ☹

rinuska
6. sep 2008

maca , držím ti palce , neviem si predstaviť , že by som bojovala s niečím takým ☹
mala by som des v očiach zakaždým keby som mala dať deti takému človeku , asi by som sa snažila o to , aby ich mal čo najmenej , ale neviem ako to funguje na súdoch v tomto , tak ti veľmi neporadím

bianca
6. sep 2008

maca dzrim palce aby ste to s kuratorkou poriesili 😕

kili
6. sep 2008

najlepšie je asi nebojovať, aby sa s nimi vôbec nemohol stretávať, to budeš za mrchu atď. a môže ti to možno viac ublížiť. Radšej trvať na tom, že nechceš, aby deti prišli o otca, ale keďže to s nimi nevie a nevie sa o ne poriadne postarať, že musíš byť pri tom. To ho asi omrzí a odstúpi sám a nechá vás na pokoji.

dadulik
6. sep 2008

jednoznacne musis kuratorke povedat, ako sa sprava k detom, pripadne nech vypocuje aj ich a urcite zmena navstev deti a ziadne spanie u neho doma 😠
moze byt rad, ze ich vobec vidi

maca793
autor
6. sep 2008

baby díky dúfam že to vyriešim vo svoj prospech

plasta
7. sep 2008

ahoj maca
tak toto by bolo aj na mna privela... ty si musis pri tych chlapoch vytrpiet... normalne nenachadzam slov na to vsetko, co som si precitala, ved ten chlap nie je asi normalny... povedz len pekne kuratorke, ako sa sprava k detom, ze maju problemy potom, mozno bude treba aj posudok psychologa a zakaze chodit na navstevy vobec... ved deti maju chodit na navsetvu k nemu, nie do krcmy na pivo... ved co si o tom myslia dievcata vies, nie... aj oni maju do toho co povedat, ved sa jedna hlavne o ne... ale nech to povedia same, aby ti potom nekrical, ze si ich na to naviedla.... obmedzenec... 😠 😠 😠
drzim palce, potom sa ozvi ako si dopadla

pensadorcallisto
8. sep 2008

No, mas to tazke, Maca... Tie natahovacky... On si vlastne tu nenavist k tebe riesi cez deti... Ved tym ti najlepsie ublizi.
Moj exmanzel si mal bravat dceru kazdy 2. tyzden. Ako som mu ju v sobotu alebo v piatok dala, tak mi ju priniesol v nedelu naspat. Este aj gumicka vo vlasoch jej visela len silou vole. Spinava, zadok cerveny a dost casto mi hned na druhy den ochorela... A vies, ja na druhy den do prace a mala chora.... Po case sa to zlepsilo. Ale zasa som nikdy nemala problem, aby jej nieco nakupil. Skor naopak. Kupoval jej strasne vela, musela som ho krotit.. Knihy, hracky atd... Nechapem ako ten tvoj byvaly ma problem nakupit im nejake veci, ved je to ich otec... Ale asi to je preto, ze ta nenavidi... Ja som teraz vydata, cakame babo, ale viem, ze keby som sa vratila na SVK, tak byvaly by este podporoval aj mna aj babo aj svoju dceru...

katyl
8. sep 2008

Mila Maca, aj ja mam skusenost s ex, ktory siriesi vlastnu neschpnost cezo mna. Rozvadzali sme sa pred 4 rokmi, dcera mala vtedy 7 rokov. Ja som sa snazila vsetko ukoncit korektne, ale zas nie submisivne, myslim tym, ze veci, na ktore som mala narok som sa nechcela vzdat(byt v mojom OV a moje uspory) Vsetko ostatne som mu nechala k dispozicii, dokonca ked som sa odstahovala, rok byval sam zadarmo v mojom vlastnom byte. Chcela som, aby sa dcera s otcom stretavali a mali dobry vztah. Nechcela som ani vyzivne, dala som si prisudit len naozaj formalne, lebo nieco som napisat musela. Ale cim viac som sa snazila ukoncit to v klude, aby dcerka nemala stresy, tym viac sa on snazil bojovat, ohovaral ma, a zneprijemnoval mi zivot. Chodil k mojim rodicom, pred nimi na mna kydal a sam sa robil najlepsi otec na svete. Vykrikoval, nadaval mi, ze rozbijam rodinu....atd, ved to vela z nas pozna.Ale fungovalo to len dovtedy pokial som na tu jeho hru pristupila. Kym som mu dvihala telefonaty, dovtedy mi nadaval a ja som potom cely den plakala a riesila, preco mi to robi. Nakoniec som si povedala, ze toto je pre mna cudzi clovek a ja nie som povinna komunikovat s cudzim clovekom, pokial nechcem. Ved ani na ulici nemusim komunikovat s nikym, koho nepoznam, nie? 🙂 A tak mu prestala dvihat telefon, na ulici som sa s nim nezastavovala, maily som bez precitania mazala, sms tiez. Pokial dosiel ku dveram a chcel zacat vykrikovat, zavrela som dvere. Po case ho to prestalo bavit a uple sa odmlcal. Dcera ma teraz 11 rokov, k tatinovi chodi podla toho, ako sa s nim dohodne, cca raz za 3 tyzdne, ale nakolko on zije teraz s jeho mamou, mala povie, ze ide k babke a s tatinom je podla toho ci je prave doma alebo nie je. Vyzivne mi neplati, veci jej nekupuje, teda potrebne veci jej nekupuje, co sa tyka drahych zbytocnosti(ako su hovoriaca opica za vyse 2000, alebo detske znackove hodinky, ktore su jej male) tak to z casu na cas ano. Na dovolenke sme boli toto leto s dcerkou 2 krat pri mori, este po Slovensku raz, on bol tiez na dovolenke v zahranici, ale pre dceru sa tam nenaslo miesto 😒
Co sa tyka ociernovania pred znamymi, netreba to ani komentovat a vobec nie nadavat na neho. Osvedcilo sa mi len "ja to nebudem ani komentovat" Pokial mas silu, a to vidim, ze urcite mas, daj sa na boj takouto cestou najmensieho odporu, nekomunikovat, rozpravat sa len s detmi a vysvetlovat im to. Drzim palce, vydrz to

yasminka137
9. sep 2008

ahojte,tiez mam podobny problem,idem podat ziadost o rozvod,no a moj drahy sa rozhodol,ze ma nenecha na pokoji,kazdy den sms a telefonat,akoze co robia deti a pritom obe deti maju mobil a im nezavola a sms typu,milujem ta a ked odpisem nieco zle,tak ze ...zabijem ta a tak,no proste je veselo,ale tak zatial sa mi dari riesit to,on je ten co spravil chybu,par dni nebol doma,no a potom som zistila,ze bol po hoteloch...no tak asi karty tam nehral a ja som enmohla ist pomaly ani na kavu ,aby nebolo rodeo doma,takze som si povedala...dost.mame dvoch synov,10a6,tak dufam,ze to spolu s chlapcami zvladneme.

maca793
autor
13. sep 2008

tak ja idem v stredu ku kurátorke, budem tam pravdepodobne aj ex, bude sa riešiť zmena návštev. potom dám vedieť bližšie.

adina22
13. sep 2008

macka drzim palce 🙂

maca793
autor
13. sep 2008

díky už teraz si pripravujem podklady aby som nezabudla nič dôležité

katyl
17. sep 2008

maca, drzim palce, nech to dobre dopadne
yasminka, to poznam, to su posledne pokusy nieco si dokazat a niekoho naposledy ovladat.
odporucam, co najmenej komunikovat, neodpisovat na provokacie cez sms...
osvedcilo sa mi komunikovat vyhradne cez pravnika...

adina22
17. sep 2008

ako si dopadla Maca?

maca793
autor
20. sep 2008

ahojte, tak bola som tam. len sa spísala žiadosť na zmenu návštev, a neviem ako to dopadne, ešte budem musieť mať vyrozumenie od psychologičky a potom sa to všetko dá na súd. teraz by mali ísť ku nemu. už teraz mám z toho strach ako to zvládnu. ☹

katyl
2. okt 2008

macka, ako?? Ako ste pokrocili?? Vylepsilo sa to, alebo naopak?? A deticky sa maju ako???

maca793
autor
4. okt 2008

stretnutie detí s ním nedopadlo dobre. hneĎ ako prišli domov, sa rozrevali. vyjadrenie od psychologičky zatiaľ neprišlo, takže som na mŕtvom bode a nemôžem to poslať ďalej na súd. nebudem chodiť predsa v tomto počasí 2x na súd s tou istou vecou, nie? takže čakám.

katyl
4. okt 2008

macka, to mi je luto.Preco plakali? Vystresovane??
Moja dcera(11) u tatinka nastastie dlho nebola, teda vyse mesiaca, sama sa tam akosi nepyta a on ju pokial viem ani nevola. Ale predtam, ked po vikende u neho prisla domov, tak jeden den sme mali "vrčací" to znamena ze nebola vo svojej kozi a kym sa nastavila naspat na normal bola strasne papulnata a odvravacia.
predpokladam vsak, ze este bude chodit k nemu, ale asi nie kazdy druhy vikend.
Myslis aky bude vysledok, ze sa tie navstevy obmedzia? alebo ze nebudu ostavat na noc??
vsetky tvoje deticky su jeho???