Expriateľ tvrdí, že dcéra vraj trpí kvôli rozchodu

ecoli
6. júl 2019

Zdravím vás maminy... Chcem sa spýtať na váš názor, ideálne na vašu skúsenosť.... Pred skoro dvomi mesiacmi som odišla s mojou dvojročnou dcérou od priateľa... Odsťahovali sme sa k mojim rodičom. On sa jej predtým nejak extra nevenoval... Ako každý, prácou vyťažený otec... Teraz keď si ju vezme na deň, alebo víkend občas, sú to samé telefonáty a smsky o tom ako ona trpí, že to na nej veľmi vidieť, že jej zničím život, ak sa k nemu nevrátim a nebudeme kompletná rodina ... Keď som s ňou doma ja, nemám pocit že by jej niečo chýbalo , niečo vnímala , alebo že by zmenila odvtedy nejak svoje správanie.... Je možné ze je pri ňom iná, lebo jej chýbam ja? A preto má on pocit ze je nešťastná z tejto situacie? Alebo sa len snaží vydierať ma cez ňu? Máte skúsenosti po rozvode / rozchode u tak malých detí, že to vnímali? Že im to ublížilo? Vyčítali ste si to niekedy? Vzťah S nim nebol ideálny a nebola som šťastná. Z mojej strany tam už nie je láska. Oplatí sa obetovať sa pre šťastie dieťaťa? Naozaj bude to dieťa šťastnejšie v kompletnej aj ked nie idealnej rodine? Ďakujem..

158polica158
7. júl 2019

A to je taký problém sa vrátiť ? Keď ste spolu žili a spravili si dieťa asi ste sa ľúbili. Čo narušilo vás vzťah? Ako je to moderne.. mne sa páči Modra tebe oranžová tak ideme od seba ? Vzťahy sú na to aby sa na nich pracovalo a snažilo sa vyjistť v ústrety nie hneď pri prvej príležitosti to vzdať. Ľutujem ja všetky decka z rozvedených rodín. Citovo tupe osoby to budú. A každé 3 roky poznávať nových oteckov to tiež nie je bohvie čo 🤦🏻‍♀️

amelie2017
10. júl 2019

Kamaratku nechal partner, ked mala dcerka rok. Prve mesiace nic. Mala zila dalej bez problemov. Oco vzdy prisiel v nedelu, zobral malu, ta sa vracala podrazdena, unavena, nervozna. Nemohla ju uspat. Od cca 16-17 mesiacov mala zacala vnimat, ze oco nie je doma, zacal jej chybat. Kazde rano sa zobudi a bezi do obyvacky kriciac tata, tata.
Ale vo vasom pripade ide skor o vydieranie. Ja by som sa ani za svet nevracala k niekomu, s kym nie som stastna. Dieta si casom zvykne na rezim, kedy je s mamou a s otcom a ak on nebude debil, budu mat oekny vztah a mala bude spokojna.

dominikamacakova
25. dec 2019

Pamätám si, že keď sa moji rodiča rozviedli mala som 5 rokov. Chodili sme k nemu každý víkend, neskôr každý druhý víkend. Vždy keď nás v nedeľu zaviezol domov, tak som do večera revala, že mi chýba oco a že chcem aby sa býval s nami. Mala som totálne záchvaty smútku a hnevu... Trvalo to asi kým som mala 10. Takže neviem, myslím si, že ja som bola extrémne smutné dieťa z toho. Mama sa musela cítiť hrozne. Do teraz mi hovorí, že jediný dôvod prečo jej bolo ľúto, že sa rozviedli som bola ja. Ale tak ako sa hovorí žijem a nejak extra ma to nepoznačilo (dúfam) 🙈😀

dominikamacakova
25. dec 2019

@158polica158 ja som z rozvedenej rodiny a niesom "citovo tupá"