Finančná pomoc rodičom. Áno alebo nie?

susik77
15. júl 2008

Ahojte, som zufala...Nasi su na tom financne dost slabo, mne sa po VS situacia dost zlepsila, tak im s manzelom pomahame. Napr. sme im kupili nej. nabytok, sem-tam nieco do kuchyne a pod. teraz sme zobrali mamu na dovolenku. Ale mam pocit, ze cim im viac davame, tym sa nam zhorsuju viac vztahy. Teraz sme sa tak pohadali, ze mam pocit, ze mi mama zela vsetko len to najhorsie...akokeby mi zavidela, ze sa teraz mam dobre. Mate niekto podobnu skusenost? Ako to riesite? Ja uz nemam chut im vobec nieco davat...

vinka
15. júl 2008

uau tak to je strašné ked máš taký pocit.Tažko radit.Nám rodičia tiež pomáhali ked sme boli mladšie a teraz to vraciame mamke(ocko zomrel)tým,že jej kúpime lepšie veci,kaderníčka stará sa o svoju mamu ja jej s nou pomáham ona mi pomáha s detmi.Hádka sa stane aj u nás a to bývame z mamkou ale nikdy som si nemyslela,žeby mi to najhoršie priala.Neskúsila si sa v klude o tom z mamkou porozprávat?Vela štastia nech sa vám to napravý. 🙂

miriam25
16. júl 2008

susik, no moji rodicia na tom boli pred rokom dost biedne a chcela som im pomoct, no tym, ze som bola tehotna a bez prace doma a mali sme len jeden prijem, nemala som ako. Chcela som im pomoct aspon tak, ze na vianoce sme im kupili novu mikrovlnku, lebo sa im stara pokazila, ale oni nam kupili digitalny fotak. Aj teraz,ked sme u nasich a idem do obchodu, ze im urobim nakup, mamina mi strka peniaze, aby som si ich vzala, ked jej poviem, ze nic nechcem, tak ide a kupi malemu plienky alebo nieco ine, co by som mu kupila aj tak, takze mi to v konecnom dosledku aj tak vsetko vrati...niekedy som az napalena,ze im chcem nejako pomoct a ino to nechcu prijat. Jedine, co ma tesi je, ze asi pred 4 mesiacmi zacal ocino konecne zarabat peniazky a maju sa uz lepsie, musi sice naozaj makat (nie fyzicky, ale aj tak), no aspon zaraba, takze vzdy, ked mi napise mail, ze mu nabehli peniaze na ucet, tak sa tesim snad viac ako oni.
susi, skus sa s mamou porozpravat, tak v klude si pri kave sadnut a pokecat, aka je situacia, ze im radi pomahate, ked je im zle, ze sa oni o teba starali, ked si bola mala a ze im to aspon takto mozes vratit, ze to myslis s nimi len dobre, ved su tvoji rodicia. Neviem, co ine by som ti mala poradit. komunikacia je takmer vzdy problemom medzi ludmi, vdaka ktorej, ked poriadne nefunguje vznikaju rozbroje a hadky.

susik77
autor
16. júl 2008

Baby, diky za odpovede...no, ja mam trochu pocit, ze je to ako v tom filme-milion dolar baby-ako to dievca kupilo rodicom dom a mama jej este za to vynadala...mozno je to aj preto, ze mama ma problem to prijat...bavili sme sa o tom vsetkom s manzelom a on hovori, ze stari ludia potrebuju svoj stereotyp, ze mozno to nie je dobry napad kupovat im teraz nove veci, a zariad. byt, ze su potom z toho zmateni, ze oni budu aj tak zit svojim stylom ako doteraz...Je tam este viac veci, kt. tu nechcem rozoberat, je to trochu zlozitejsie...

bubba
16. júl 2008

susi a oni od vas ziadaju aby ste im kupovali nabytok a davali dovolenky???????

susik77
autor
16. júl 2008

bubba: samozrejme ze nie. ale mama snivala o novej linke, staru mali uplne rozpadnutu a z dochodku si novu vobec nemohli dovolit. tak sme si povedali, ze sa uskromnime , aj ked my moment. zariad. byt a ze dame peniaze im.
no a mama ma astmu, tak sme si povedali, ze ju zobereme k moru, ked tam nikdy nebola a ze aspon bude aj s malou, kedze byvame daleko, a domov chodime raz za 1-2 mes.

miriam25
16. júl 2008

Susik, nechcem aby moje slova posobili nejak hrubo, ale ked chces od nas pocut nejaku radu, tak nam musis viac menej ovela viac toho napisat, aka je ta situacia vlastne u vas. I ked asi aj tak nebudeme uplne v obraze, cim mozeme mat dost skresleny nazor a pohlad na to. Ja viem, ze to s rodicmi myslite len dobre, ale porozpravat sa len s manzelom nestaci. Musis sa porozpravat s rodicmi, lebo ich sa to tyka. Co ja neznasam je, ked niekomu nieco na mne vadi a hovori to vsetkym dokola ale mne nie a dozviem sa to potom od niekoho cudzieho. To ma potom stve naviac. Lebo casto su to len malickosti, ktore sa daju vydiskutovat a potom uz ziadny problem nie je 😉 tak to skus. Ved na rodicoch ti zalezi, tak preco ti na nich nezalezi natolko, aby si sa s nimi o tom porozpravala?

susik77
autor
16. júl 2008

Miriam: mas pravdu, je tam viac problemov, kt. nechcem na konikovi prepierat, asi nebol dobry napad zakladat tuto temu. Len som sa potrebovala vykecat 😎

kisska
17. júl 2008

susik - kludne sa vykecavaj 🙂 🙂 🙂 . Mozno maju dievcata pravdu v tom, ze sa vasi citia "cudne", ved doteraz boli oni, kto daval mladym, nie? Este ta dovolenka je super, ale take veci ako nabytok, by som im nekupovala (hlavne kvoli tomu, ze ja mam uuuplne iny vkus). Pred par rokmi, ked moja mama bola s bratom sama a vazne bola na tom zle, tak som jej posielala peniaze na ucet. Nebolo toho vela, ale nikdy som to nespomenula ani ja, ani ona, takze v podstate dodnes neviem, ci si vsimla(boli to vklady, takze nevedela odkial prichadzaju) 😉
Mozno,ked len posles peniaze, vasi sa budu moct sami rozhodnut, co si za to kupia, alebo ci kupia nieco tvojej malej, alebo ti ich vratia... A nieco, co bude zniet uuuplne zle, a je jedno ci davaju rodicia detom alebo naopak, ale najhorsie je ocakavat vdaku - je najvacsia pravdepodobnost, ze budes sklamana 🙄

susik77
autor
17. júl 2008

kisska: no, my sme im dali len peniaze na ten ucel, oni si vybrali sami...
skor mam pocit, ako pises, ze oni sa citia blbo, ze oni by nam chceli davat.
vdaku vobec necakam, len je mi smutno, ze akokeby nam mama zavidela, ze je na mna vyslovene zla. Napr. take poznamky, ze mi zela, aby ked som bola mala, ze som bola strasne narocna a ze bola zo mna unavena a ze mi zela nech mi to mala vrati...alebo ked prisla ked sa mala narodila a videla co vsetko pre nu mam-oblecenie, peknu postielku a pod., tak ze: to je nespravodlive, ze niekt. deti maju vsetko a ine nic...

martinka17
17. júl 2008

susik
prepáč, ale Tvoja mamka je fakt čudná. Neviem, či máš aj súrodencov, ale akosi mám pocit, že ozaj vlastnej dcére závidí šťastie. Veď ona Ťa viedla k tomu Vážiť si iných, rozdeliť sa ak môžem, pomáhať..a teraz sa jej to nepáči? A nedopraje Ti ani len šťastie v rodine-veď to je to najvzácnejšie?
Zvláštne. Moji rodičia ma tiež viedli k skromnosti, všetko so sestrou dostávame rovnakým dielom a ešte nám pomáhajú kým môžu. Ani nie tak finančne, ako hlavne psychycky, radami a tak podobne 🙂 .
Skús možno nechať rodičov tak a nedávaj nič, odlož to malej na školu. A ak poprosia o pomoc sami, budeš vedieť, že ich to prešlo a sú pripravený prijať pomoc. Máš to ale fakt hrozne ťažké. 😖

kisska
18. júl 2008

susik tak potom je to vazne cudne. Netrap sa s tym, ved dolezite je, ze ste sa snazili. Je kopec "deti", ktore dokazu rodicov vyuzivat, aj ked uz davno nemaju detsky vek. A vies, ze im mozes pomoct, kedykolvek to budu potrebovat, ako pise martinka...
nie je na ton nic nespravodlive, ked niekto, kto sa snazi, maka, tak ma a moze to dat svojim detom...

susik77
autor
19. júl 2008

dik za nazory. uz sme sa dohodli s manzelom, ze ked budeme mat peniaze navyse, radsej to investujeme do malej, to ma vacsiu perspektivu 😉

miriam25
19. júl 2008

susik, baby ti tu radili, no ja by som predsa este nieco k tomu dodala. Vykecat sa tu mozes vzdy, ked potrebujes a ze si zakladala tuto temu urcite nebolo zle 😉 keby si ju nezalozila, mozno by sa ti ani trosku neulavilo a nepocula by si (teda skor necitala) slova, ktore ti sem baby napisali a ktore ti urobili dobre na dusi.
K tomu prispievaniu vasim a nemozes im pomahat trosku inak? Napriklad, ze by si im urobila nakup potravin, ved tie su take drahe. Ked mam byt uprimna, dovolenka je pre niektorich ludi uz luxus a nabytok... nuz ja by som take veci nekupovala. Ked su na tom rodicia financne zle (co nie su teda jedini ludia na svete), tak by urcite prijali inu pomoc. Napriklad tie nakupy, alebo ked sa im nieco v domacnosti pokazi, tak to dat opravit, zabezpecit a pod. Podla mna by takuto pomoc viac ocenili. Keby som ja dostala od niekoho napriklad dovolenku, asi by mi to bolo dost blbe a tazke prijat. A zvlast, keby to bolo od mojho dietata preto, ze si sama dovolenku dovolit nemozem. A nabytok este horsie. Ale keby mi kupili chleba, doniesli zeleninu alebo ma na narodeniny pozvali niekam na veceru, to by sa mi prijimalo ovela lahsie a brala by som to bez nejakych namietok ci vycitiek svedomia. A este ma napadlo, ze nejake vacsie veci by som radsej kupovala na narodeniny alebo na vianoce. Napriklad nasi na tom tiez neboli neviem ako a my sme vychadzali tak akurat a nasim sa pokazila mikrovlnka. Na novu nemali, tak sme im kupili na vianoce a moj brat im zas kupil krajac (na chleba, syr, sunku a pod.) A nasi sa obom darcekom strasne potesili 😉 skus porozmyslat, urcite sa to nejak da.

luciar79
26. júl 2008

Môj takto podniká a vždy keď babke niečo kúpil tak si to strčila pod postel a keď som sa vydávala dala mi to ako veno.V podstate to robí doteraz, teraz to zas necháva bratovi. Aj keď sme ju niekam viezli, vždy nám dávala na benzín....samozrejme že som si to nikdy nevzala, ale keď mala dcéra narodky tak jej to babka dala......rodičia sú skrátka vždý iní, žili v inej dobe než my.Ja mám zas vždy problém čo mám dať otcovi k sviatku keď všetko má....