Ja, môj priateľ, jeho syn a ex

monikaqwerty
10. okt 2012

ahojte. Mám 8 rokou priatela ktory je rozvedený a má starsieho syna (17). Ja mám 25 , priatel 37. Neviem vlastne ani kde mám začať, neskutočne sa to vo mne kopí a mam pocit že o chvílku vybuchnem. Nedokážem sa ani o tom rozpravat preto som sa obrátila sem na Vás kedže je to viac menej take inkognito. Tak začnem, napíšem to po bodoch, nech je to prehladnejsie a potom este vsetko zhrniem do pár viet.

1. JEHO SYN (17) .. už snami nežije, moj priatel ho mal so svojou ex v sriedavej starostlivosti, ked bol mladsi tak snami žil, tyzden u nej tyzden u nás. Vsetko bolo v poriadku pokým neprisiel ten blbý vek. My sme boli viac menej ako kamarati, to vidite aj na veku kedze nieje velky vekovy rozdiel medzi nami. Bolo to fajn, brala som ho ako mladsieho brata 🙂 sem tam sme boli sami doma niekedy aj viac dní ked isiel priatel niekde preč. Pekne sme si nažívali. Rozumeli sme si a mali sme sa radi. Ale bohužial to BOLO! Pokým jeho syn nesiel na strednu skolu, zacal pit, fajcit, flakat sa, robit si co chce a hlavne mna prestal mat rád, vysmieva sa mi do tvare, ohovara ma, proste ma NENAVIDI. a rozprava svojej mame na mna výmysly..a samozrejme zo mna robí labilnu kravu ktora sa nevie kontrolovat.. samozrejme ze som na neho par krat vyskocila ale mohol za to sám..

2. MOJ FRAJER .. stale je so svojou EX kazdy den spoli volaju riesia stretavaju sa, maju podla mna aj neaku robotu spolu, len on mi to nechce povedat. neviem co si mam o tom mysliet. Stale sa vyhovára že maju spolu syna ze sa musia stretavat, atd atd..Neverim tomu, neviem preco. mam pocit ze ma predomnou neake tajomstva.. ja tomu nechápem, som taka zaslepena? alebo co? fakt to nevidim ze chcu byt spolu? ved sme spolu 8 rokou!! bud ma dobre odrbáva alebo neviem... chapem ze maju spolu dieta ale aby boli spolu nepretrzite kazdy den a stale volali si a riesili? vsetko im dáva , čo chcú. iba ho vyuzivaju.. stale nieco od neho vyzaduju aj jeho syn aj jeho ex, chod tam chod hentam, vybav hento , zaplat tamto. len oj je taka ovečka ze vzdy skace ako iny piskaju ... za tych 8 rokou sme prezili hocico aj zle aj dobre, ale vzdy sme to neako vyriesili.. ale mna už nebavi sa cez všetko prekusavať...Vkuse sa tvari ako keby som mu zjedla večeru, ze stale mam neaky problem s ním. ale ako nemam mat problem ked mam pocit ze zije v dvoch domacnostiach?! to chcem tak vela od neho?? Mám pocit ze je na nu stale naviazaný ako Jakubko švehla na ivanku z panelaku 🙂

3. Stale pije.. je alkoholik.. vela krat sa opije až tak ze musim snim chodit po doktoroch, pohotovostiach atd atd.. robit mu aj tyzden cajiky, nosit mu lieky, varit polievocky.. vtedy si uvedomuje aka som pre neho dolezita, ako chce byt somnou stale, ze som jedina ktoru kedy naozaj miloval... ano to je vtedy, ked má depky a abstaky a ked potrebuje aby ho niekdo obskakoval.. ale ked ho vyliecim tak už ma nepozná.. ... ja nevravím že sa mam zle pri nom, ale viac som nestastna ako stastna...citim sa ako v neakej klietke z ktorej sa neviem vyslobodit..... najhorsie je na tom to, ze sa neviem s nim porozpravat.. vzdy ked mu poviem co si myslim tak hned zacne kricat, atd atd.. proste toho je vela.. strasne je si mnou istý. neviem co mam robit, nenavidim ho a nenavidim jeho ex a hlavne seba za to ako to vsetko mozem stale trpiet. nedokazem sa ani do zrkadla pozriet... Poradte mi prosim .. už som rozmyslala aj nad tym ze navstivim psychologicku,, len chcela by som pocut nazor aj inych..
tych veci je naozaj vela len tu som napisala tie najdolezitejsie...ktore mna najviac zranuju... dakujem pekne

fra
10. okt 2012

@monikaqwerty alkoholik NIKDY neprestane byť alkoholikom ... nikdy ... može sa stať z neho akurát abstinujúci alkoholik, ale to by on sám musel velmi chcieť... a ani vtedy by to nebolo celkom vyhraté... ja to v podstate nechápem- deti s ním nemáš, vydatá za neho nie si, vzťah s ním sa ti moc nepáči, si mladá... a 8 rokov spoločného života nie je až tak veľa že by to muselo byť naveky ... na čo čakáš, spakuj sa, niekde za rohom na teba čaká možno niekto, kto naozaj bude rád a s kým ti to bude naozaj fungovať, nechapem, prečo sa chceš nechať dobrovoľne trápiť celý další život... poznala som pár alkoholikov a fakt že abstinovali nakoniec možno 2 z 10, ostatní sa prepadli celkom dole 😢 život s alkoholikom je peklo ... prečítaj si dr Plzáka, ak nám tu neveríš

renca3
10. okt 2012

@monikaqwerty - slabošstvo nie je opustit vztah, v ktorom si nestatstna. ale slaboch si, ked zostavas s alkoholikom, trapis sa a cakas na zazrak. ak citis, ze musis pre vas vztah este nieco urobit, posli ho na protialkoholicke. pripadne na ambulantne sedenia. som zvedava, ako sa zatvari. myslim, ze ta vysmeje. 8 rokov je dost, ale tych, co mas pred sebou este viac. alebo mas problem s bytovou otazkou? co na to tvoji rodicia?

mataharyy
10. okt 2012

@monikaqwerty No jestli pije celou dobu, tak nechápu proč jsi s ním. V sedmnácti spoustu věcí nevidíš, protože pro tebe nejsou důležité, ale v pět a dvaceti už má člověk jiné hodnoty, jiné přání a potřeby a zakopat se v tomto věku s alkoholikem, který ze mě má služku, to je přeci trefené... Myslíš že se to změní, když se to nezměnilo do teď, zvláště když evidentně ani o změnu nestojí... Jsem v tvém věku a věř mi, ani těch osm let by mi nestálo za to, abych v takovém vztahu setrvala... 😉

bambina1009
10. okt 2012

@monikaqwerty ďakujm pekne za taký vzťah, očividne jemu ide iba o svoj komfort a servis, a ty si váž samú seba a nechaj ho napospas osudu 🙂

marcy77
10. okt 2012

Utekaj od neho preč. Nebude on, nebudú problémy. Si mladá, nepokaz si život.
UTEKAJ a neobzeraj sa, čo bolo. Nech sa stretáva s ex koľko len chce, ty hľadaj niekoho
Kto bude aj pre teba opora.

monikaqwerty
autor
10. okt 2012

dakujem naozaj si to cením... mala by som urobit razny krok.. lebo takto to dalej už nemoze ist.. tyram iba samu seba.. musim to vsetko premysliet ako utiect.. ked to urobim tak už ho nikdy nikdy nechcem ani vidiet.. len urobit to ☹

veronicka1901
10. okt 2012

Nie ste manzelia, zariad si zivot podla seba. Odid do ineho mesta, do zahranicia, alebo kamkolvek inam. Nebudes lutovat, ved si este mladucka 🙂

jaja28
10. okt 2012

fuuuu, si mladucka, ber nohy na plecia a bez, mas cely zivot pred sebou, uz si s nim zabila par rokov a pokial si on neporiesi problem s alkoholom a ty s nim zostanes, tak este par rokov zabijes, nevahaj, ja viem, ze je to tazke a velmi to bude zo zaciatku boliet, no musis mysliet pozitivne a ako sa hovori, raz vsetko preboli, najdes si pri seba cloveka, ktory ta bude mat rad a nie ta len vyuzivat, kedy sa to jemu hodi, drz sa, mysli pozitivne a hlavne utekaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjj od neho cim skor tym lepsie ,,,,,,,

oroska
10. okt 2012

Presne ako tu niekto napísal bod 3. je podľa mňa najhorší a tam treba začať. Celý život som prežila vedľa otca - alkoholika...vykúpilo ma až odsťahovanie, trpela mama i my deti. Rodičia sa nakoniec rozviedli...už tom mali urobiť dávno...moja mama ho tiež dlhé roky ospravedlňovala- verila, že sa zmení...nie!!! Nikdy. Dokonca otec používal aj fyzické násilie na mojej mame, nikdy nevieš kam prepitý mozog dokáže zájsť...na svoje detstvo spomínam ako na otrasné 😒 Myslím, si že treba si pomenovať problém...a ten je alkohol...mal by sa liečiť...ak nemá záujem "zdrhaj kým sa dá" časom prídu deti, z 8 rokov bude 15 a potom už zabiješ celý život a prežiješ ho v nešťastí. Trpieť budeš nielen ty, ale aj prípadné tvoje deti,....Nerozumiem, sama si písala, že neplánuješ mať s ním deti a potom načo chceš s ním byť? Vyznie to hnusne, ale dýchať pach alkoholu? Pach krčiem? Či počúvať "ožraté" reči a urážky...Ja by som odišla 😒

luna303
10. okt 2012

@monikaqwerty ja som mala tiež podobné problémy, okrem toho alkoholu našťastie. Medzi mnou a manželom je 10 rokov, bol rozvedený a má 12 ročného syna. Tiež sme mali podobné problémy aj s malým aj s jeho ex. Našťastie keď je snaha z oboch strán dá sa všetko riešiť a dnes sme všetci šťastní a čakáme prírastok. Tvoj prípad je horší v tom, že priateľ je alkoholik a je si príliš tebou istý, čo je veeeeľmi zle!!! musíš mu dať najavo, že nie si samozrejmosť! V prvom rade, myslím, že odbornú pomoc potrebuje on a nie ty. Aj keď je ťažké zapojiť ho do rozhovoru, urob to a povedz mu, že keď si ťa nevypočuje, že odídeš! a to zdôrazni! no keď ťa ani vtedy nebude brať vážne, tak naozaj odíď!!! lebo potom za to nestojí. Si ešte mladá a všetko máš pred sebou. Chlap si má ženu vážiť aj po 8 rokoch a brať ju vážne. Myslím, že aj keď od neho odídeš, nebudeš ľutovať, nech sa s ním ďalej trápi tá jeho ex keď sú si taký blízky. Uvidíš, že sa raz-dva aj ona naňho vykašle. A mimochodom aj keď majú spolu syna, je nezmyslel kvôli tomu byť spolu každý deň v kontakte, to by riadne vadilo aj mne! 😒 držím palce!!! 😉

monikaqwerty
autor
10. okt 2012

dakujem vam velmi pekne za kazdu odpoved. naozaj mi dali vela a pravdupovediac otvorili oci a zdvihlo sa mi sebavedomie. naozaj DAKUJEM... idem rázne zakročit, lebo takto sa dalej žit nedá. Kazdopádne napisem ako to vsetko dopadlo.. pekný večer Vám prajem 🙂

bambina1009
10. okt 2012

@monikaqwerty držím ti všetky palce 🙂

barbora01
10. okt 2012

@monikaqwerty aj ja ti drzim palce

anavila
11. okt 2012

@monikaqwerty ahoj....pises, ze 8 rokov nechces zahodit....ja to chápem, nezažila som takuto situaciu ale moja velmi dobra kamaratka ano...Chodila so svojim spoluziakom....boli dlho spolu,tiez myslim 8 rokov (od 17tich do25) viac menej spolu žili, ona chvilu u nich, on chvilu u nej, boli spolu v anglicku, rodicia sa navstevovali, mali vybavenu svadbu...mali dobry vztah s problemami, ved kto ich nemá...on bol taky tip, ze velmi nerozmyslal o buducnosti, skor ho zaujimali auta, znackove handry a pod...ju to velmi škrelo, lebo chcela rodinu....ale stle boli spolu, tak ako vy...zo závislosti, z toho, že su dlho spolu, atd, atd...a problemy sa nabalovali a nabalovali a nikto nechcel cúvnuť...on potom odišiel pracovat na turnusy preč, ona v robote spoznala kolegu a hned po prvom turnuse sa rozisla so svojim teraz uz byvalym....velmi to bolelo, velmi, je tomu uz 5 rokov , ona je vydata, ma rodinu, on ma priatelku, idu sa brat...tým chcem povedat, aby si sa toho nebala, bude to boliet, bude to zle,ale nieje to nemozne...najlepsie by bolo keby si si nasla niekoho, nejaky odrazovy mostik, aby si sa vedela od neho odputat...a alkoholik sa nezmeni, ver mi...zbytocne cakas...viem o com hovorim...moj otec pije a tolko slubov sme sa uz napocuvali...ide to dole vodou....nechaj ich, nech si ziju spolu oni...a ty si najdi inu cestu, nebudes s nim stastna....prajem vela sil

mamavera
11. okt 2012

@monikaqwerty dievča zlaté, máš to trochu popletené - nie je slabošstvom odísť od alkoholika, ktorý si ťa neváži!!! Slabošstvom je utešovať sa, že sa alkoholik zmení. Slabošstvom je nahovárať si, že tvoj priateľ so svojou ex rieši syna. Mám pocit, že mu veľmi vyhovuje súčasný stav. Tak ako ti napísali ostatné baby, nevážiš si sama seba, pretože 99% žien by od muža, s ktorým nemajú žiadne záväzky, ktorý chlasce, ktorý si ju neváži, ktorý už nie je schopný komunikácie, ale len vrieskania DÁVNO odišlo. tak ti držím palce, aby si tú silu našla a odišla čo najskôr. Už si s ním stratila osem rokov života, je škoda každého ďalšieho dňa.

sendy182
11. okt 2012

@monikaqwerty kľudne môžeš zájsť za dobrou psychologičkou..........moja máš 25 rokov život pred sebou a starosti 50 roč.ženy..............myslím to obrazne...........prečo si sním? nemáš kde ísť? čo tvoji rodičia, plánujete deti ........?????osobne mne by tá jeho ex veľmi vadila, ak by mal byť somnou tak to musí mať uzavretú minulosť........neaké vážne veci s ex riešiť je normálne ale nie dennodenne............syn je OK neber ho tak je v puberte...aj vlastné deti dokážu ublížiť v tomto veku.......skús sa pred ním nerozčuľovať a hlavne kľud.......si vo veku veľmi krásnom a nedaj si ho kaziť .........zabojuj ak je o čo a chceš to hlavne ty......nielen tvoj partner.......

zvolsiinylogin
12. okt 2012

necitala som vsetko, ale vyser sa na neho, nemusis mu ani nic vysvetlovat...podla mna paktuje so svojou byvalou, a skr ci neskor...a co tvoji rodicia na to? u nas by toto sa stat nemohlo, ani vo sne, uz by som davno bola bez obcianskeho, dali by mi zobrat svojpravnost...nikto nie je svety, kazdy robi chyby, a ty od neho zdrhni., od alkoholika...

terina25
12. okt 2012

tak ja na tvojom mieste od takého muža utekám ale ryyyyyyyyyyyyyyyleeeeeeeeeeeeeeee.si slobodná, bezdetná, nemáš voči nemu žiadne záväzky.tak načo s takým mužom ostať?ani dieťa ťa pri ňom nedrží.takže určite sa s ním rozíď a nájdi si muža,kt. si ťa zaslúži.máš len 25 rokov,máš celý život pred sebou.ešte si možeš nájsť ,,normálneho,,muža,ktorý nemá žiadne záväzky,žiadnu ex a hlavne,ktorý nebude alkoholok.načo chceš ostať v takom vzťahu?s alkoholikom?myslíš,že prestane piť?alebo sa chceš nechať sama dobrovoľne týrať?

myslím si,že si si na svoj problém už sama odpovedala. ... chcem odísť, nenávidím ho,som nesťastná...tak odíď! načo čakáš?

staronova
10. dec 2012

@monikaqwerty divím sa,že s ním ostávaš!!!!!!!!!!!!!!

digysa
15. dec 2012

@monikaqwerty dobre citam? .......keby sme mali spolu deti?........

Prepac, ale tu uz ani ten alkoholik nie je problem. Ty si sama sebe problem.... Ty myslis na to, ze v takomto vztahu a s alkoholikom by si chcela mat deti? 🙄

Uplne na rovinu- Coho sa bojis? Bud si velmi nesebavedoma a myslis si, ze si niekoho nenajdes, alebo ti vyhovuju jeho financie, alebo jeho byt (dom), alebo si nezamestnana, alebo......Niekde je pes zakopany. Mozes od neho odijst kedykolvek a tahas to s nim 8 rokov. Urcite nam nieco dolezite o sebe zatajujes....

Neviem si ani prestavit, ze by 25 rocnu babu takyto chlap pritahoval.....spity chlap.

Jednoznacne musis ist psychologicke, lebo tej povies uplne celu pravdu a ona ti "vysvetli" ako sa vymanit z tohoto vztahu.
A dam ruku do ohna, ze ti nebude radit ako zachranit tuto "potapajucu sa lod" ...

Zelam vela sil....takto pred Vianocami, uff 🤐

borkavan
20. dec 2012

@monikaqwerty "a on je taka svina ze ma vzdy odmekci... potom sa mi to snazi vynahradit a ja som taka krava ze vzdy na vsetko skočím" čítaj si túto vetu stále dokola, dokedy nepochopíš jej význam. sama si sa označila aj jeho. je v tom všetko a aj odpoveď čo máš robiť. žiadne rady ti tu nepomôžu... táto veta SI TY!!!!!! drž sa

jsmb
21. dec 2012

@monikaqwerty, tak ako to teda dopadlo? Ja len dufam, ze si sa s nim rozislo a budes travit Vianoce s niekym inym. Ja viem ako sa citis, ja mam podobny problem, ale bez toho alkoholu Ja, priatel, nas syn,jeho ex a ich syn (12). U nas sa vela krici, iba kvoli sprostostiam. Mojmu priatelovi sa stale nieco nepaci a ja si zas po hlave skakat nenecham. Kebyze nemame maleho spolu uz som davno prec. My sme zatial spolu 5 rokov a nas syncek ma 2 roky. Ale co ma najviac hneva, ze by vsetko chcel mat, ale uvery na moje meno, lebo jemu uz ziadna banka nepozicia. A toto je dalsia vec preco sa hadame. Ja sa urcite nechcem dostat do dlhov a on ma potom odkopne. On to nevie predychat, ale to nieje moj problem. Velmi dufam, ze uz s nim niesi. A uz si nezacinaj s niekym, kto ma dieta s ex.

nazorotca
15. feb 2013

monika, hoď uterák, čím skôr

sonia1501
16. feb 2013

@monikaqwerty ahoj, ako to dopadlo?

derdia
24. feb 2019

Ty mas 25 a si s nim osem rokov?Tak ked teraz toto riesis,tak si mozno prave zacala dospievat a uvedomovat si,ze pre neho si len super mlada milenka a moze si robit pri tebe co chce....a prepac si pekne sprosta,zektorých sa staras o pomaly 40tnika ktory slope a nebehas s mladymi kamoskami po vonku...DAKUJ BOHU,ZE S NIM NEMAS DIETA A PRAC SA KADE LAHSIE....potom uz bude neskoro....a ked uz toto prezivas teraz na keru rit s nim si?Pozri sa na seba do zrkadla a uvedom si,ze si super baba a chces super chlapa...a takeho aj hladaj....a tohto nechaj bud byvalej aleboticho nejakej, starsej😉predpokladam,ze sa mas pri nom veeeelmi dobre po financnej stranke....a preto to stale trpis...ale ak nechces skoncit ako vysusena 40tka v BMW ale stastna mamicka vo fabii...tak pekne chod naozaj z tohto vztahu prec.

beky1813
24. feb 2019

@derdia písala tu pred viac ako 6 rokmi 🤣🤣🤣

ivana11155
24. feb 2019

Škoda ta pre takého chlapa, máš naviac a celý život pred sebou.