Je bežné, keď kolízna opatrovníčka navštívi len otca?

slsp
17. apr 2009

Je bežné, keď kolízna opatrovníčka navštívi len otca dieťaťa, a to aj v tom prípade, keď je dieťa s matkou? Navrhovateľkou rozvodu + úpravy styku dieťaťa je matka.

dadulik
17. apr 2009

myslim, ze je to uplne normalne, teda bezne 😉

dadulik
17. apr 2009

myslim, ze je to uplne normalne, teda bezne 😉 pretoze potrebuje zistit vztahy v rodine, i ked je rodic bez dietata

slsp
autor
17. apr 2009

Aha, už som sa zľakla, že na mňa niečo chystajú. Ale keď bude dieťa zastupovať na súde, nemala by prísť aj k nám? Aby videla, kde žije dieťa? Inak otec nechodí za dieťaťom...

tilly
17. apr 2009

mala by navštíviť pre objektivitu aj matku aj otca a to viackrát, ona by mala dať návrh, u koho by dieta malo byt a kolko by mal druhý rodič polatiť... ale konečné slovo má aj tak súd...

ale je divné, že navštívi rodiča, keď je bez dieťaťa...

slsp
autor
17. apr 2009

aj podľa mňa to je čudné, zato som písala...

luciar79
18. apr 2009

Pri rozvode nenavštívili ani jedného z nás, teraz pri zvyšovaní bol u mňa ale či bol aj u exmanžela, to neviem. Podľa mňa na to nemajú nejaké normy. Záleží to asi na nich. Nemusíš sa báť, ich zaujíma len dieťa, nenadržujú jednému alebo druhému. Ak nepiješ a neberieš drogy a o dieťa sa staráš, nemáš sa čoho báť.

slsp
autor
18. apr 2009

Veď práve, keď ich zaujíma dieťa, mala by prísť k nám.

maca793
19. apr 2009

u mňa bola a aj u otca detí, je to bežné, dokonca chodí aj keď ste si už rozvedená a žiadaš čo i len o úpravu styku s otcom.
ona mi dokonca pozerala aj do chladničky, prezrela si každú izbu, záchod, kúpeľňu. proste každý kútik.

alexandra
20. apr 2009

U nas nebola, aj ked islo o zmenu zverenia maloleteho dietata.

linda77
6. aug 2009

čaute, ja mám termín rozvodu 23.9.09, mala by prísť kolízna opatrovníčka, no dosť sa toho bojím. Bývame s manželom ešte spolu, bude to asi divné, keď k nám príde, dík

jin2009
6. aug 2009

nemáš sa čoho báť 😀 ku mne ked prišli tak popozerala ako bývame,popýtala sa na malého,povedala,že boli aj v škôlke.ja som akurát varila lekvár tak som mala kuchyňu ako po výbuchu 😒 .kým človek nemá v byte smetiski tak je všetko ok.hlavne sa správaj normálne,žiadne stresy 😀

angua27
6. aug 2009

babuľky, my máme súd o zverenie do opatery, úpravu styku otca s dieťaťom a výšku výživného 24.9. rozhodnutie prišlo asi pred 2 týždňami. zatiaľ sa mi nijaká kolízna opatrovníčka neozvala. chodia vždy? a čo spravia, ak prídu neohlásene a na adrese trvalého bydliska ma nenájdu? ja, aj malý máme totižto trvalé bydlisko v byte, kde žijú bývalý svokrovci. máme dobré vzťahy, o malého sa často starajú, tak som ich na to upozornila. ale, keby dačo, nehodí to na mňa zlé svetlo? vôbec si neviem predstaviť ako to funguje. 😔 dík za každý postreh.

jin2009
7. aug 2009

angua27 asi vždy chodia neohlásene 😀 a ked ťa nenájdu tak prídu inokedy a možno sa popýtajú na teba susedov.a zlé svetlo myslím,že to na teba nehodí. 😉

kitti0503
8. feb 2010

Ahojte kto má skúsenosti stýmto.?kolízna opatrovníčka skúma aj to pri úprave styku otca s dieťaťom že ako sa otec správal??ako chodieval do práce.alebo že hral na automatoch?,alebo že ma obťažoval?,alebo že neplatí??aj podla týchto može upraviť styk otca s dieťaťom??dakujem!

andzi
8. feb 2010

kitti, stretávanie s dieťaťom sa upravuje tak, aby to bolo na prospech dieťaťa, neexistuje žiadna sankcia v podobe užšieho styku, ak napr. otec nie je vzorný, riadne neplatí výživné alebo hrá automaty. Ale argumentovať tým môžeš, že nemá o dieťa skutočný záujem, aký by ako otec mal mať.

kitti0503
8. feb 2010

andzi
mohla by som ti niekde poslať čo som ja napísala na súd??to ako traba argumentovať??1000000krát ti dakujem!

mirica
9. feb 2010

kitti - z osobnej skúsenosti môžem povedať , že u mňa súd nebral pri určení styku do úvahy ani to , že som mala dokázané fyzické napadnutie zo strany môjho ex.......lebo napádal mňa a nie syna...

dalo by sa brať do úvahy , keby si dokázala , že ..napr...keď má dieťa , tak ide hrať aj s ním automaty a je v herni s dieťaťom aj do 23,00...to by súd do úvahy zobrať mohol , ale určite nevezme , že ti riadne neplatí ...to musíš riešiť inde...

andzi
9. feb 2010

kitti, problémy riešme tu na fóre, aby to prípadne mohlo pomôcť aj iným, dobre?

kitti0503
9. feb 2010

Dobre andzi v poriadku a vdaka!

mirica a ja som si myslela že to kolízny opatrovník bere do úvahy a nie súd lebo pri rozvode sa sudkina opýtala od kolízneho opatrovníka či súhlasí so všetkým.no vtedy problémy neboli lebo sme sa vedeli dohodnúť na všetkom.A ešťe volačo :na chodbe pekne vynadal opatrovník ex,že čo by mal on robiť!no to sa mi pekne páčilo.A ked to nebudú brať do úvahy tak do čerta čo vlastne berú??

mirica
9. feb 2010

kitti- kolízny by mohol , ale ani on by sa nemal opierať o to , čo mu ty povieš , ale dokážeš....ani tebe by sa nepáčilo , keby tvoj ex povedal , že k nemu príde dieťa od teba špinavé - a on by to vzal ako fakt...a vynadal by ti .....čiže treba mať aj dôkazy - čiže aspoň výpovede nejakých svedkov

ty sa snažíš obmedziť svojmu ex stretávanie s dieťaťom? lebo som to z tvojho príspevku nejak nepochopila 😅

kitti0503
9. feb 2010

mirica

po prvé:rozviedli sme sa preto lebo hrá na automatoch.za 10 minút nás rozviedli.A koliízny opatrovník na chodbe len tolko vysvetloval že kde by mal dávať peniaze.mal by ich položiť nám a nie do automatoch.No v tomto má 100000%pravdu alebo nie????
po druhé:Boli nanho aj policajti pretože prišiel k závodu ked som skončila a tam spravil pekný hurhaj pred viacerými ludmi.cez emaily aj smsky ma stále obťažoval.tak do kelu prečo nie o malú sa staral??prečo o mna???
ja som mu malú dávala každý druhý týžden na tri dni,ale teraz mu ju už nechcem tak dať,nech rozhodne pekne súd a k tomu sa musí aj postaviť a dodržať.ja to dodržím len nech ma nechá na pokoji.A ako som mu ja dávala,jemu sa to nepáčilo a ani to že kde ju ja nosím.Tak nech sa teraz naučí,že dieťa je na prvom mieste vo všetkom.zastavte ma ak sa v tomto mýlim.APROPO::dala som mu nejedenkrát aj na celý týžden a ešťe ja som bola zlá.
mirica .ja by som teraz to chcela aby ju dostal len na jeden den každý druhý týžden!nech sa potom zamyslý nad tým že ako by to bolo dobré a ako to bolo a ako to bude teraz.
ty si ako pochodila??,
a vdaka za radu.

kitti0503
16. feb 2010

Ahojte baby:

čítala som tu také že kolízne opatrovníčky sa kuknú do chladničiek ,prekukajú každý kútik a čo ja viem ešťe čo,ale platí to aj v tedy ked bývam s rodičmi s malou?,lebo to neni moj dom ani nie som spoluvastníčkou,len preto sa pýtam.Majú aj v tedy právo??alebo ako to je??dakujem

ivankova
29. mar 2010

ahojte neviem ako to chodi v inych okresoch..ja som z BB a navsteva koliznej -prisla koli tomu ,ze manzel si chce osvojit moju dceru- prebiehala tak, ze sa iba popytala ako si zijeme,nakukla do detskej izby-kde bol bordel ako po vybuchu,ale nas tym sa nejako nepozastavovala,iba sa usmiala a povedala ze ona to chape ze u deti sa poriadok neda udrzat- popytala sa ci varime pravidelne, ci ma u nas kazdy svoje potrebne sukromie a to je asi vsetko 🙂 neboli ziadne nakukovacky do chladnicky,ani bielou rukavicou nebehala po nabytku ci mam utrety prach 😀 detska izba bola jedine miesto kde sa pozrela.. 🙂

ankatich
4. apr 2010

Ahoj, vedel by mi niekto poradit ci sa daju zrusit pripadne obmedzit rodicovske prava, ked otcovi dietata bola diagnostikovana pred dvoma rokmi polymorfna toxikomania a momentalne uziva nahradu za heroin? Stale si narokuje svoje otcovske prava, ale ja nedam svoje dieta ani na 5 minut narkomanovy , ktorému je úplne jedno či si má dieťa čo obliecť, či má čo jesť a chce ju len na ukájanie si svojho ega. Dcéra nemá k nemu žiadny vzťah, v minulosti jej hrubo nadával a bála sa ho. Dcéra má 4 roky.

jarus1
4. apr 2010

ahojte...riešila tu niektorá úplný nezáujem otca dieťaťa?t.z., že ho zapiera, že sa odmieta oňho niekedy postarať, jednoducho, že ho nechce nikdy vidieť? prosím IP

ivankova
8. apr 2010

ankatich - ahoj a mate to sudnou cestou,myslim vyhradene hodiny a dni kedy si ma po dieta chodit?ja som mala podobne lenze ex bol alkoholik a na sude som ziadala aby sa stretavali len pod mojim dozorom skus sa na to opytat na socialke, pretoze sa bojis o jej zdravie a oni to nemozu nechat tak !!

dajna11
10. apr 2010

kitti....mojmu kamarátovi prišli kolízne opatrovníčky dokonca k jeho rodičom,kam deti bráva ked ich má na víkend a kukali aj do chladničky.do špajze,potom ňuchali že jeho rodičia fajčia a že to by nemali ked su tam deti a tak ich za to zvozili.krása nie?

kitti0503
11. apr 2010

dajna11
jak si to robila??Aj ja to chcem.Ale však darmo som hovorila na súde aj pred kolíznou opatrovníčkou,že čo sa deje v dome,ešte ona bola skoro proti mne.Viem aj to,že ledva sa vedia udržať finančne,ale darmo.Neviem čo by som mohla robiť!

dajna11
11. apr 2010

kitti čo ako som robila?ja nič...hovorím o prípDE MOJHO SUSEDA🙂)

kitti0503
11. apr 2010

jaj sory teraz som zbadala že čo je tam napísané 😀
a podla čoho išli von?,alebo ako to bolo??a čo z toho mali??Môžeš aj do IP