Je chyba vo mne?

smoulinka1505
30. sep 2015

Ahojte zienky.Chcela by som Vas poprosit o radu,lebo ja uz ozaj neviem ako dalej.Potrebujem pocut nazor aj z druhej strany.S priatelom sme spolu 2 roky.Zijeme spolu v spolocnej domacnosti a snazime sa o babatko.V marci som o jedno prisla.Viem,ze si mozno budete mysliet ze sme spolu kratko,ale uz vyse roka zijeme spolu a ja viem a citim ze nemam preco cakat.Milujem ho a chcem aby bol otcom mojich deti.Ale aby som sa dostala k problemu.V poslednej dobe vidim na nom zmeny.Vcera som sa mu to snazila aj naznacit ale nevyjadril sa.Uz si ma nevie abi prituliy ani pusu mi sam od seba neda,neopyta sa ma ako sa mam ,co nove.V sexe to uz tiez neni ako niekedy.Bol typ chlapa ktory sa so zenou rad pohral a cele to malo svoje pekne caro.Teraz nic...Aj ked to zacnem ja,vzdy mi skor pride ako robot bez nejakych vacsich emocii.Priznavam ze v poslednej dobe som chodila z prace velmi vystresovana a s placom ale prave vtedy som si myslela ze bude pri mne.Teraz som doma,pretoze sa objavili zdrav.problemy ale nezmenilo sa nic.Vie ze si davam zalezat natom aby sme chodili spolu spavat,nemame v spalbi televizor.Chcem aby sme tam boli jeden pre druheho.On vcera prisiel do postele o pol 4 rano!Vie ze to neskutocne nenavidim a som z toho neskutocne nahnevana.Ma 30 rokov ale niekedy sa sprava na 20.No ved kto vie byt do 3 rana na xboxe a hrat sa?!Som myslela vecer ze vstanem z tej postele a vyhodim to von oknom.Namiesto toho som si dobre poplakala.Neviem uz co robit,ci to mat na haku ako on alebo sa dnes zas rozkricat.Keby sa chcem milovat do pil 4 tak mi povie ze je unaveny a chce sa vyspat! 😔. Dakujem za vsetky rady

canama
30. sep 2015

@smoulinka1505 svadba nie je papier, alebo lepsie povedane nemala by byt. dva roky nie su dlha doba, ja by som na tvojom mieste este pockala ako sa situacia (vas vztah) vyvrbi....dieta je ten najvacsi zavazok aky si na seba v zivote clovek moze zobrat, tak k tomu tak pristupujte...obaja!

canama
30. sep 2015

@smoulinka1505 kde si prisla na to ze dietatu mozes menit priezvisko podla lubovole?? ak budete na RL uvedeni obaja ako rodicia, tak so zmenou priezviska obaja budete musiet suhlasit...a to je na 99,99% iste ze on suhlasit nebude.

sardinka333
30. sep 2015

@smoulinka1505 samozrejme na svadbu má každý svoj nazor a naša predstava bola najprv svadba a potom deti..predsa len po svadbe (podobne ako pred nou) davame peniaze do spoločnej domacnosti a myslím si ze v pripade rozchodu je pravna pozicia predsa len ina ako ked ste len ,,partneri,, samozrejme ,,nikto nejde,, do svadby s tým ze rata s rozvodom, ale tak nikdy nehovor nikdy. Poznám aj takých čo že ved ,,svadba bude potom,, a dodnes ju nemali lebo bud neni čas, nie su peniaze alebo ich treba na niečo ine. Ja som nechcela mat svadbu ani ako tehotná - prišlo mi to ze si to neužijem, na začiatku tehotenstva nevolnosti a potom už len ,,kotol,, pred sebou a problém s upravou šiat a ani s dieťaťom mi to neprišlo to pravé orechové..bola som aj na takej kde už mali male dieťa a to furt niekto musel stražiť, davať pozor, potom ist uspavat a dieťa chcelo ist ako kura ku kvočke a nevesta nevedela ,,kudy kam,,chcela sa aj baviť a aj dieťa riešila...ale samozrejme ako som povedala, každý jeden z nás ma svoju predstavu.

dendulik82
30. sep 2015

@smoulinka1505 tak, tak, priezvisko nezmenis uz potom. Ja som bola s ex 12 rokov, nevzali sme sa a vymenil ma za novu, ked mal malý pol roka. Teraz ked ma takmer tri sa zacali objavovat pre mna neprijemne situacie kvoli nasim rozdielnym priezviskam - v skolke ma oslovuju ako pani exová, u doktorky, na kruzkoch. Je to neprijemne vsade hovorit, ze tak sa vola syn, ja nie. Uz by som to neurobila, aj keby som si neviem ako bola ista s partnerom (keby sme neboli zobrati). Dala by som dietatu svoje priezvisko a ked sa vezmeme, tak potom by sme mohli menit aj priezvisko dietatu. Teraz to moj maly este nevnima tak, ale o par rokov sa tiez bude vypytovat preco ma maminka ine meno ako on.

anaitat31
30. sep 2015

Zjavne mate rozdielne predstavy o vztahu a neviete veci riesit ako dospeli ludia - komunikaciou. Ty urazena ocakavas od neho nieco - on nevie co a hra hry aby nemusel byt s tebou - nastvanou. Namiesto komunikacie on hra hry a ty places do vankusa. A do tohto ty chces stoj co stoj dieta. Nemas predstavu ako vie prichod dietata otestovat ovela pevnejsie, zohratejsie a zrelsie dvojice. Ty chces dieta za kazdu cenu, ale nepripravila si mu rodinu do ktorej by sa malo narodit. Ste spolu 2 roky, podla mna malo na take dolezite rozhodnutie ako dieta. Nerozumiem preco chces mat dieta s niekym kto zatial vobec neuvazuje o svadbe s tebou. Dieta je ovela vaznejsi zavazok ako svadba. Nerozumiem preco mlade baby rodia deti svojim "priatelom" Ak chlap nema dost guraze na to aby poziadal zenu o ruku aby mal v plane raz vytvorit rodinu a zabezpecit ju aj citovo, zrelostou a ososbnym vkladom, nie len financnym, nema odvahu sa takto zaviazat a prevziat zodpovednost, naco je zene taky chlap. (Hovorit o tom vedia takmer vsetci, ale konkretne kroky ako poziadanie o ruku, kupa nehnutelnosti, ale sporenie na nu, hypoteka, svadba.. konkretne ciny, nie len reci o tom, ze ty si moja laska zivotna.) Ty budes po nociach kojit, prebalovat a utesovat placuce dieta nasrata na neho, ze sa hra na xboxe namiesto toho aby ti pomohol a rano tvoja sichta pokracuje a on bude unaveny, lebo sa v noci hral? vtedy zistis ze reci o laske nestacia, je to o tom co chlap robi, nie co hovori. Budete sa hadat obaja nestastni a k tomu mat dieta, ktore hlavne matku stoji vsetky psychicke aj fyzicke sily. Uvazuj o tom ze dieta je novy clovek ktoreho privedies na tento svet a ty si ta osoba, ktora mu vybera otca, ktora urcuje ake detstvo zazije, s kym bude mat ake vztahy, v tvojich rukach je buducnost jedneho cloviecika. Je to hlavne o nom, nie len o tom, ze ty chces teraz dieta. (To plati aj pre chlapov, oni vyberaju svojim detom matky, nie len sebe pekne frajerky.) Prislo by mi ponizujuce vydierat chlapa priezviskom dietata aby som ho vmanipulovala do svadby alebo inac naznacovat nieco co by mal chciet on sam. Ty chces najprv dieta a potom budes riesit to ostatne za pochodu... nechapem, nebolo by rozumnejsie najprv vsetko poriesit a ked presne vies na com si, ze mas pri sebe chlapa ktory ti je oporou a vie za tebou stat aj v tazkych momentoch a riesit problemy, neunikat pred nimi, tak potom s nim mat dieta. Tvoja cesta ta predurcuje k problemom.

jeennyv
30. sep 2015

@smoulinka1505 strata dietatamoze niekedy ovela viac zasiahnut tu muzsku cast akoby sme si sami mysleli, moze to byt aj jedna pricin jeho spravania ako celok, ale aj v posteli...obava, ze sa znova scenar straty dietata bude opakovat, moze ovplyvnit aj jeho chut do sexu...v dalsom rade neries banality, tym cloveka od seba len odhaname, ako baby pisu su dni, kedy clovek potrebuje iste cinnosti aj ked su pre niekoho bezduche, ineho to bavi a oddychne si pritom...videla som, ze tu padli slova o svadbe..hlavne ho do tohto aktu nenut, nie je tu malo tem o tom, ako to vyzera ked sa ludia beru z nespravnych dovodov... skor mu povedz o tom ako sa citis, kam si predstavuje, ze pojde vasa buducnost atd....ja stale pisem, ze si vzajomne myslienky necitame, ak nieco clovek chce musi si o to povedat....