Je možné, aby som pri rozvode dostala byt ja?

biancarv
17. sep 2009

Chcem sa dať rozviesť, môj manžel je ožran, feťák a násilník a už to ďalej nevydržím a hlavne kvôli synovi to musím urobiť. Prosím poraďte mi niekto s právnickym vzdelaním, nasťahovali sme sa do spoločného bytu v novembri 2006, vo februáry 2007 sa nám narodil syn, ale byt bol prevedený na meno manžela až v apríly 2007 kupnopredajnou zmluvou od jeho starej mamy, lenže problém je v tom že manželmi sme až od mája 2007, takže ten byt nie je spoločným majetkom, prosím bolo by nejako možné , aby som dostala ten byt ja do vlastníctva počas rozvodu? za všetky odpovede ďakujem a ostávam s pozdravom

eniko
28. sep 2009

ak je tvoj manzel taky ozran, tak mu nalej a chod s nim na matriku, kde ti podpise darovaciu zmluvu 😀 ...a byt bude tvoj :D

andzi
28. sep 2009

biancarv: čo sa stalo? Veď si chodila do snažiliek a chcela ďalšie dieťa!!!!! Potom sa baby na teba pýtali a neozvala si sa. Čo sa týka bytu, ak je byt vo výlučnom vlastníctve manžela, tak nie je žiadna nádej, že byt dostaneš...to iba v prípade, ak by sa stal zázrak, ako píše eniko.

janka1874
1. okt 2009

biancarv nie som síce právnička ale robila som z nehnuteľnostami pred materskou a ako ti už ženy písali byt nadobudom pred sobášom tak hold smola nemáš na neho žiadny nárok maximálne by si vedela súdnou cestou požiadať o to aby ti zaplatil ak si niečo do bytu investovala ale to je na dlhé vybavovanie lebo to by si musela vedieť preukázať o akú sumu sa jednalo a odkiaľ si na to mala čoje dosť problematické preukazovanie a aj tak ona môže povedať že nemá na to aby ti to zaplatil a hodia ti nejaké smiešne spátky čo ti asi fakt bytovú otázku nevyrieši
moc som ťa nepotešila ale hold taká je realita