Je rozdiel byť slobodná matka a vydatá na materskej?

katrin21
23. feb 2009

Ahojte.. kedze teraz je dost vela parov zijucich nadivoko, napadla ma otazka, ic je to nejako trebars financne zaujimavejsie pre tie pary... napr. ci matka v tom pripade berie nejaku socialku navyse k materskej a pod.... alebo to vychadza rovnako...? ( vyzivne na dieta od otca ma nezaujima, skor co na to štát....)

martinka17
26. máj 2010

ja som slobodná maminka bez chlapa, svadbu som zrušila 😀
aj preto ma niektoré špekulantky nahnevajú 😒

krasnulka
26. máj 2010

aha 🙂 tak to ano...kto spekuluje nevie co chce-podla mna

martinka17
26. máj 2010

hej, alebo presnejšie, chcel by mať všetko 😀 ale ináč k téme, nie je to rozdiel, ak nie si fakt osamelá a nežiješ sama, tak je to rovnaké. a ak si fakt sama, tak ti tie 9 týždne materskej navyše pomôžu, ale len čiastočne 😝

mama1987
27. máj 2010

martinka17..asi si ma zle pochopila..sobas je urcite to najmenej..ja ani nechcem velku svadbu..vadi mi,ze ako vydata zena by som mala kratsiu matersku..
financny problem mame co sa tyka spolocneho byvania..zatial jednoducho na to nemame,aby sme byvali vo vlastnom..
a kedze spolu nezijeme a niesme ani zosobaseny som definovana ako slobodna mamicka..rozhodne system nezneuzivam..o mojej situacii som informovala prislusnu osobu na urade prace a na zaklade toho mi bolo povedane,ze na davku v hmotnej nudzi narok mam..dovtedy som ani nevedela,ze take nieco existuje..dokonca som si sama platila aj zdravotnu,ktora mi bola potom vratena..uraza ma tvrdenie,ze okradam stat alebo ine slobodne mamicky..☹
dokonca mi teraz tu davku zvysili,lebo som tehotna a este mi aj vynadali,ze som to mala ohlasit skor,lebo ze som sa sama pripravila o tie peniaze..
a nemyslite si,ze ta davka je nejaka enormna suma..🙂 od tej sumy na ktoru by mala mat slobodna nezamestnana mamicka narok sa odratava vyzivne co plati otecko a ja som priznala sumu 83euro..
ja s oteckom mojho syna a ocakavanej dcerky som totiz bola rozidena..v tom case mu sud nariadil platit vyzivne v tejto vyske..

mama1987
27. máj 2010

@martinka17 ..no vidim,ze som tu za spekulantku a zevraj neviem co chcem..to mi je luto..teda..mame to s priatelom tazke..nebyvame spolu,co ja dostanem a on zarobi jednoducho nestaci..stat neokradam..ked na to narok mam,tak sa toho mam akoze dobrovolne vzdat??

mama1987
27. máj 2010

ma zmysel sa zosobasit,ked spolu nebyvame???je krasne predstavovat otecka mojich deti ako svojho manzela,ale bolo by krajsie byvat v spolocnej domacnosti snad,nie???

bonparuska
27. máj 2010

je to dosť smiešne, ako niektoré uvažujete, tá predlžená materská má byť pomoc pre ženy, ktoré zostali naozaj same a musia živiť seba a aj drobca, to ako sa to snažia niektoré zneužiť je otrasné

maca793
27. máj 2010

ja by som si volila život bez papierov mala by si výhody aj keby si ostala bez zamestnania nechaj boh tak by si dostala podporu prispevok na bývanie... ak by ste sa zobrali nemala by si nárok na nič

je pekné tvoriť rodinu ale papier nič neznamená kamarátka žije s mužom 10 rokov bez papiera a je to v pohode sú ako manželia len nepotrebujú na to papier

martinka17
28. máj 2010

mama 1987
áno, zneužívaš 😢 , ja musím sama vyžiť z materskej, platím nájom, úver.....a nemôžem od štátu dostať noč navyše, lebo špekulantky na nčele s romsku menšinou zabezpečili, že štát si nemôže dovoliť ženám v núdzi pomôsť. A vraj príspevok na bývanie. 😀 životné minimum na mňa a krpca je 230 eur.....takže kým nebola zvýšená rodičovská, tak som k materskej dostala príspevok na bývanie vo výške 50 e.
Okrem toho mama1987 by to nedostala, nemá vlastný byt
mimochodom, ak s priateľom nemáte kde bývať a ste na tom tak zle, tak ste mali plodiť druhé dieťa hneď, ale trošku počkať, pokiaľ sa postavíte na vlastné nohy. Dosť nezodpovedný prístup 😒

@bonparuska
vďaka za podporuje, je vidno že niekto aj chápe princíp tejto podpory

imarikai
28. máj 2010

martinka17 akým pravom tu osobu sudiš a prečo davaš rady ked ludia maju plodiť dieťa pokial ???piše že nema dosť penazi je to jej šikovnosť že to vybaví a aj tych par korun ktore dostane skončia aj tak pre jej deti a problémy nemaju len slobodne mamičky čo sa týka penazi ale aj vydaté ženy ked sa muž o nich nestara a všetko preslope rozvedenej žene s jednym dieťaťom daju na socialke smiešnych tisíc korun a netrapi ich s čoho ma žiť a prispevok na byt už duplom nedostane nakolko byva na slobodarni ak pišem na tomto fore treba si uvedomiť čo napišeš a či sa to tej druhej osoby nedotkne ty si tiež slobodna mamička a nik ti nevravi že si mala mať skor oči otvorene

imarikai
28. máj 2010

@mama1987 narok na to maš nie si vydata a nežijete spolu tym padom tu podporu využi a žiadny hlupe riadky nečitaj lebo Lucka potrebuje klud 🙂

martinka17
28. máj 2010

imarika
sorry, ale ona sa tu sťažuje, že štát sa o ňu nepostaral, tak neviem, asi je to celé na hlavu. 😝
A mne ten byt tiež nokto nedaroval, musím splácať úver a nesťažujem sa. Keď som ostala sama tehu tak som vedela do čoho idem a teraz neplačem, že mi štát nedovolí si ani privirobiť. Síce ma to štve, ale viem, že je to výsledok zneužívani a podvádzania.

imarikai
28. máj 2010

martinka17 ja nevidim na tom nič zle ved aj tak mate dosť starosti obe a je asi jedno ktora je na tom horšie alebo lepšie s tym že sa že chlap donesie domov výplatu sa to rovnať proste neda radšej vam prajem aby ste sa mali ako druhe a nemuseli pozerať na to na čo mam a čo nemam pokial niečo vybaví aj tak to skonči na tanieri jej syna ja som bola s malou rok sama a to podotýkam že som už pracuvala musela som prerušiť matersku proste by som to nezvladla a aj to som sa mala čo obracať aby som vydržala do výplaty

martinka17
28. máj 2010

no ja keby som nebola mala úspory a pomo c rodičov, hlavne tú psychyckú,ale aj finančnú, tak by to asi skončilo inak, neviem ako 😲
Ale ja sa nesťažujem, nakúpim cez net kooopec oblečka a ušetrím úžasné prachy, veľmi veľa ľudí mi dalo hračky a šaty pre malého....a peniaze vždy boli aj budú, len tie kráááásne chvíle s krpcom nikto nenahradí 😵 😵 😵

ináč nárok na predĺženú má, ak žije sama a sama sa straá o dieťa....jednu maminku zamietli, lebo žije s otcom v jednej domácnosti a teda nie je sama...tak neviem, ak nežije sama 😖 ale skúsiť môže, za to nič nedá 😔

imarikai
28. máj 2010

martinka17 vieš čo mne povedal exmanžel po rozvode : ja mam byt ty maš malu a ja som s nou šla na slobodaren možno časom pochopi že ja som získala to cennejšie 😉 tak ako ty svojho Samka 😉

bonparuska
28. máj 2010

všetky prípady sú individuálne, ale ak si prečítate prvé stránky tejto diskusie, sú tam niektoré ženy, ktorým ich priatelia finančne pomáhajú a aj tak si požadujú zvýšenú materskú, to je podľa mna už vypočítavosť a je to nefér voči ženám ktoré žijú a hospodária naozaj samé, ale ono je to bohužial vždy tak, že sa nájdu aj takí ľudia, ktorí zneužijú svoju situáciu a potom ked ubehne tá predlžená materská sa vydajú - to je už riadne špekulantstvo, ale čo už život je nespravodlivý a neberie ohľad na nikoho

martinka17
28. máj 2010


@imarikai
takým ja vravím pseudootec, škoda reči
ja som si byt našťastie kúpila sama, takže som ex vyhodila ja a mám aj dieťa, huráááá

imarikai
28. máj 2010

bonparuska otazka v tejto teme znie : Je rozdiel byt slobodna matka a vydata na MD? a odpoved je jasna pokial ostane slobodna mamička vybaví si viac penazi a nespravodlivosť je bola a bude to my nevyriešime

poki10
28. máj 2010

a to je spravodlive ze nas stat okrada o kopec penazi???? a ze mame na to aby sme dali grecku prachy aby si zili na vysokej nohe, ale mamicka na MD u nas ledva vyzije???
riesia sa tu uplne zbytocne veci. raz je slobodna tak je slobodna a ked nezije s otcom dietata tak preco by si neuplatnila narok. uplne zbytocne o tychto veciach polemizovat...

imarikai
28. máj 2010

@poki10 to je pravda pridavam obrazok kde je ukazane kolko dostavaju duchodci v europe som na to reagovala že by tak mali ukazať aj MD

zula21
28. máj 2010

Musím sa pripojiť k téme, ...môj názor na celé čo sa tu preberá je jednoznačný: pokiaľ na niečo jednoducho nárok máš, vezmi si to!!!
Tento drbnutý štát ktorý pomáha tam kde netreba a tam kde treba len veľmi málo,treba to využiť, využívajú to .....slušne povedané róomky a iní, tak prečo do riti by sme to nevyužili my?? čo ostaneme samé s bábom (prípadne v inej núdzi), ja tiež nie som vydatá, nikto na soc. mi nepovedal kopec info čo som sa dozvedela z netu z diskusií a pod.....napr. že si môžem platiť DNP a keby som nečítala na nete ani neviem, ...
Tento štát nám ponúka málo, tak si to aj vezmime!!!!!! Inak to vezmú iní... (rómky, alebo aj gréci...to je jedno, očividne sú všetci prednejší než slušní ľudia v núdzi na SR)

poki10
28. máj 2010

ja chcem vidiet toho cloveka, ktory by si neuplatnil davku na ktoru ma narok, len preto ze o nejaky cas sa proste okolnosti zmenia. budem sa kukat na to ako cigani ziju z mojich penazi a ja budem na MD doma bez penazi, nie? no urcite

martinka17
28. máj 2010

@poki10
na túto výhodu má nárok osamelá, nie slobodná matka...len si to ľudia zamieňajú a preto tu ide o zneužitie. Ak je žena slobodná, tak nemá nárok, iba ak je osamelá. Dosť podstatný rozdiel, nemyslíš?
a aáno, ak si osamelá, bez chlapa, treba sa pýtať druhých, nie na sociálke. Ja som bola žiadať hmotnú núdzu, tak ma poslala preč, že nemám nárok. poslala som žiadosť písomne a zrazu som mala nárok na skoro 70 EUr, čudné až hnusné 😝

poki10
28. máj 2010

martinka, vidim, ze je to uplne zbytocne nieco vysvetlovat. precitaj si prispevky hore poriadne...
ja tuto uz nebudem prispievat, je to zbytocne

bonparuska
28. máj 2010

ide tu o to,že my s tým ajtak nič nespravíme, každá z nás chce pre svoje dieťa to najlepšie a chce pre neho čo najviac
povedzme si na rovinu, tak či tak ide o smiešne peniaze, ktoré nám pokryjú iba základné potreby dieťaťa, takže to nemá ľahké ani slobodná ani osamelá matka

martinka17
28. máj 2010

ináč vyhrá na tom len tá matka, ktorá ma MP vyšší ako RP, ináč sa to neoplatí.

janka1874
28. máj 2010

tiež si myslím že ak na ničo človek nárok má tak púrečo to nevyužiť
ako štát pomáhame kade komu a rómovia sa tu majú dobre presne preto že viedia ako získať od štátu kopec penazí za nič tak prečo by sme to my nemali využiť

janka1874
28. máj 2010

tiež si myslím že ak na ničo človek nárok má tak prečo to nevyužiť
ako štát pomáhame kade komu a rómovia sa tu majú dobre presne preto že viedia ako získať od štátu kopec penazí za nič tak prečo by sme to my nemali využiť

janka1874
28. máj 2010

sorry dalo mi to tu 2x

martinka17
28. máj 2010

no využiť na čo má právo áááááno, zneužiť, lebo sa považuje za osamelú, nie, to je hnusné
ak si slobodná maminka chápeš 😵