Je rozdiel byť slobodná matka a vydatá na materskej?

katrin21
23. feb 2009

Ahojte.. kedze teraz je dost vela parov zijucich nadivoko, napadla ma otazka, ic je to nejako trebars financne zaujimavejsie pre tie pary... napr. ci matka v tom pripade berie nejaku socialku navyse k materskej a pod.... alebo to vychadza rovnako...? ( vyzivne na dieta od otca ma nezaujima, skor co na to štát....)

stanka77777
11. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

elenaza
2. nov 2012

@sue plati to aj ked budem poberat rodicovsky príspevok? dakujem

elenaza
2. nov 2012

ahojte ,chcela by som sa informovať
mám 25 rokov ,cakam babo ,budem slobodna mamicka a chcem vediet na co mam narok ... byvam v byte s mamou a starou mamou,byt je pisany na mna,momentalne poberam davky v hmotnej nudzi a prispevok na byvanie.Viem ze mam narok na rodicovsky prispevok a rodinne pridavky a davky mi vraj zoberu.Otec dietata mi asi prispievat nebude ,kym to neurci sud a aj potom pochybujem .dakujem

libka1
3. feb 2013

@elenaza neviem ci si pred tehotenstvom pracovala, ale ak ano, tak mas dlhsie narok na matersky prispevok ktory je u vacsiny pracujucich vyssi ako rodicovsky, dostanes prispevok a priplatok co sa dostava pri narodeni dietata, to je slusna ciastka, dava sa ked dieta dozije ak sa dobre pamatam 6 tyzdnov...
nemam s tym skusenost, ale myslim ze ked otec neprispieva moze miesto neho prispievat stat a potom si to bude od neho vymahat (kdesi som to citala, skus posurfovat po internete, alebo sa popytat v pravnej poradni), takisto ked ti nebude prispievat tak by som to urcite nenechala tak a vymahala by som si vyzivne sudnou cestou, ked nemas na pravnika ako vacsina takychto mamiciek, existuju pravne poradne vo vacsich mestach kde ti pomozu bezplatne

biba
16. máj 2013

Kocky, mamicky, co je pravda na tom, ze ak som slobodna mamicka, mam vo vlastnictve byt, trvaly pobyt v nom mam sama (aj ked s priatelom solu viacmenej byvame), tak rodicovsky prispevok sa mi vysplha az na vysku minimalnej mzdy?? Poculi ste to uz niekto?? Dakujem za nazor

zahadna
24. nov 2014

Zdravim vas tak ako to tu citam tak sa mi zda ze slobodne matky nemaju ziadnu vyhodu sama som slobodna matka a mam dceru no to co mi davaju je strasne malo ked vyplatim skolu obedy a kupim jej lieky atd.... Tak mam peniaze len tyzden a potom .nic stve ma na tomto slovensku ze vlada zvysuje len dochodcom peniaze a na deti kaslu je im uplne jedno ci budu mat co jest alebo nie aspon mohli dat vianocne prispevky aby deti mali pekne vianoce a uzili si ich no to by musela byt ina vlada ....bola som dlhe roky vo svajciarsku moja kamoska tam zije je slobodna matka a ma socialnu davku 400 frankov a na vianoce dostane este aj 100 frankov prispevok a je sama s malym a pohode s tym vystaci. A ma este zlavy to je stat nie ako slovensko.slovenska vlada by si mala brat priklad so svajciarska a trosku mysliet na deti im sa to lahko vypraca ked maju taky plat ze ziju ako krali ja by som im dala 157 eur co poberam a ked s tym vyziju tak klobuk dole hanba slovensku to bol moj nazor

fidorka7
24. nov 2014

@zahadna čo takto ísť pracovať, možno aj do toho zasľúbeného švajčiarska?

cicimon
24. nov 2014

@zahadna ked si bola dlhe roky v CH tak vies co stoji skolka, najom a pod... takze tam tych 400chf nikoho nejako extra nespasi

mamulienka30
24. nov 2014

@zahadna - svajciarsko ma najmenej sviatkov v europe, vysoke dane a odvody a vydavky na byvanie a stravu su tam neporovnatelne vyssie a matky tam chodia nazad do prace ked maju deti tri mesiace. Toto by si chcela? No dakujem pekne 😝 Ale ved ty tam utekaj ked sa ti to paci, podla mna slovensko s tymi troma rokmi platenymi!!!! robi viac ako dost, ved tym vlastne prichadza o tri roky pracovnej zenskej sily a ma len vydavky navyse! Mozno sa treba trocha zamysliet! Ked ti to nestaci - chod makat.

guiseppinka
24. nov 2014

@zahadna koho si slovaci zvolili toho maju. a ked volia tu najsocialnejsiu stranu, tak nech sa nikto nedivi...

zahadna
25. nov 2014

Ja by som aj isla makat ale zial zdravotne problemy mi to neumoznuju ja som tam v restike zarabala 3000 frankov a vobec tam.niesu vysoke najomne ani nic take bola som tam 5 rokov svajciari maju taky plat ze sa to da prisposobit k strave atd....a keby ze,nemam problemy zdravotne tak by som kaslala na slovensko a isla by som tam lebo tam je celkom iny zivot a uplne iny pristup ako tu na slovensku no je to vas nazor nik vam to neberie 🙂 a ked ste spokojny tak to je len dobre ja to vidim trosku inak ale ok ako myslite

sebinko21
9. mar 2015

zdravym.Rada by som sa opytala a dufam ze mi poradite. som slobodna matka,bez parnera.termin porodu je april. moj syn bude mat v rodnom liste moje priezvisko.byvam s rodicmi ale platim im za izbu.mala by som dostat matersku. sice neviem kolko.ale chcem sa opytaat ci mam narok na prispevok na byvanie.popripade aj iny prispevok ako slobodna matka.
Ďakujem za Vaše odpovede

9lf9
9. mar 2015

@sebinko21 zalezi ci bude otec uvedeny v rodnom liste a kolko mas rokov

daisynka_
9. mar 2015

@sebinko21 príspevok na bývanie určite nie nakoľko bývaš s rodičmi

sebinko21
10. mar 2015

mam 27rokov. a este neviem ci ho uvediem na rodny list otca ale odporucaju ze ano. ze mam ho dat na rodny list ale priezvisko bude mat moje.

9lf9
10. mar 2015

@sebinko21 ak bude na RL uvedeny tak sa do posudzovani na hmotnu nudzu bude zaratavat aj jeho prijem + tvoj rodicovsky alebo materska a urcite potom nebude vychadzat hmotna nudza a ani prispevok na byvanie

sebinko21
11. mar 2015

rozmyslam ze ho ani nedam na rodny list. vobec nema zaujem o maleho tetaz a myslim ze ani potom ked sa drobec narodi. Asi to pojdem zistit na urad. ale Ďakujem za komenty