Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

soanpe
31. máj 2009

je to tu o ničem.
začíná se to dělit na dva tábory. ženy z jiné doby, či planety a na nás 😎 😀

digysa
31. máj 2009

ALe teraz vazne...co sa vam nepaci na teodorkinom nazore? Mozno som to nepostrehla... moze mi to niekto upresnit???

teodorka: si nazoru, ze zena musi robit VSETKO v domacnosti sama?

gtver
31. máj 2009

digysa, mě se především nelíbí názor, že facky jsou v pořádku 😔

teodorka
31. máj 2009

emamamamu ,mojeho syna? jeden ma 10 a druhy 8 ....to si nemyslela vazne 😀 😒
bejbypd ,to je u nas bezne 😀 😀 😀

emamamamu
31. máj 2009

mam pocit, ze cesky jsou nakonec spokojene spiny...😀 no neni nam dobre?😀

digysa
31. máj 2009

bejbypd: tak to je sila 😀 😀 😀 🙂 🙂 musim si odskocit, lebo to pustim do nohavic 😀 😀 ja nemozem....

moonday
31. máj 2009

soanpe, je aj viac táborov ako dva, a nič nie je čiernobiele. záleží aj na tom, akého máš chlapa. sused je frajer, čo príde domov, zoberie deti na ihrisko, po návrate navarí, operie, ožehlí, uloží deti a poupratuje. a jeho žena má nonstop nervy, že ho vyhodí, lebo jej lezie aktivitou na nervy. 😀 😀 😀

digysa
31. máj 2009

gtver: aha, tak ale ta facka sa nestala....vies si predstavit, ze denno denne chodis domov do spinaveho domu? Tak sa sopka zobudila...a lava sa vyliala... nie kazdy pes co steka aj kuse...

Co dalej sa vam nepaci?

emamamamu
31. máj 2009

teodorka tim si chtela nenapadne zakamuflovat to, co jim cpes do hlavy?😀

digysa
31. máj 2009

moonday: suseda nech si to hodi! Kraaaaaaaaaaaaaaaava...no to su zeny 😠

digysa
31. máj 2009

Baby rada by som rozoberala temu...ale manzel ma vola, ze nech ideme s deckami von....tak zatial....

Tak teda odchadzam s mottom: cistota pol zivota a spina cely 😉 😎

teodorka
31. máj 2009

digysa vsak si precitaj co som pisala ...nie nie som zastanca ze zena ma robit vsetko ...u nas vela razi umyje riad mm po veceri alebo ranajkach a po sebe bezne ,vela razi mi vykvacka aj pradlo aj popravi postele ale urcite to nie jetak ze pride vecer domov a byt vyzera tak ako on rano odisiel alebo este horsie ...a cakam ze on to urobi,to nie...
a co sa tyka nadavok ja som sa ho nezastala ale mne to nepripadali ako nadavky alebo zeby jej naozaj chcel utat vsak keby to chcel urobit urobi to davno bez toho aby sa jej vyhrazal...
ja v tejto teme koncim kto chcel pochopil co som povedala kto nie nepochopil ...a zivot ide dalej 😉

moonday
31. máj 2009

skor si myslím, že vzor si muži berú doma, z mamičiek ale v opčnom garde. moj svokor doma uvarí, porobí, čo treba, dokonca aj zavara, je tamťažký matriarchát a facky padajú skor zo strany druhej. a možno preto je to u nás tak, ako je. muž sa bojí, že to budem praktizovať aj ja. 😀

diddi
31. máj 2009

ja mam dvojicky,muz je denne 10h. v robote,som na deti sama a bez auta...napriek vsetkemu je vzdy navarene a upratane...a vystudovala som jednu z najtazsich vysokych skol....takze vsetko sa da,len treba mat rezim 😉

marika80
31. máj 2009

bejbypd 😀 😀 😀 😀

roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darina77
1. jún 2009

ja by som takto nerozdeľovala slovenka- čistota češka- špina všade sa nájdu poriadne aj menej poriadne
Myslím, že Katka sa chce zmeniť a možno by uvítala radšej praktické rady

zuzana030
1. jún 2009

roasha,
😀 😀 😀
baby ja už nemám slov...my spíme od 3.00, šťastná som to žena, ale keď vreštíme, tak to je niekedy na nervy
všetko sa ale dá, len treba chcieť

denduska
1. jún 2009

bejbypd 😀
no moj je presne taky...aj keby to tu vyzeralo ako v Interhoteli, staci ze som zabudla napriklad tanier pre psa pred domom a hned mi to vytkne. Miesto pozdravu 😠 ale to uz som si zvykla a ked niekedy nieco nepovie, tak stojim a cakam co najde 🙄 😀

a my tiez byvame na dedine, a to je ozaj diera kde kazdy ma stale den otvorenych dveri a dokopy je tu 200 obyvatelov, takze absolutne vsetci vidia absolutne vsetko, ale ja som vyrastla v meste a mozu mi vsetci praskovy cukor fukat...ak je pekne pocasie tak sedim s malou vonku a hram sa, a je mi jedno ze chodia okolo a cuduju sa ze je 12 hodin a mali by sme dnu vyvarat obedovat a pratat....ako toto mam uplne na haku. Hocikedy niekto pride, nikdy tu nie je bordel, mozno im prave to nejde do hlavy, ze kedy to robim...

vsetko je o organizacii prace a delbe casu...a obcas sa treba vykaslat na vsetko a uzivat den
🙂

moonday
1. jún 2009

denduška, plne s Tebou súhlasím 😵

diddi
1. jún 2009

ked chce muz od teba poriadok(co by si sama mala chciet),tak ho posli s malou v sobotu von a vyupratuj dom a potom aj seba....navar si viac,naporcuj jedlo do doz a daj ho do mraznicky....budes ho mat na par dni dopredu....musis si vediet zadelit cas

aurecon
1. jún 2009

Katka: Upřímně ti řeknu, že se tvému manželovi nedivím. Zkus si představit, že byste si vyměnili role. On by byl furt doma a ty bys pracovala a přišla k večeru domů, kde je věčný binec, prach, špína. Myslím, že bys moc nadšením neskákala. A po své šichtě by ses musela pustit ještě do úklidu domů.

Takže moje rada zní: Pokud ti malá usne, tak umyj nádobí a utři linku v kuchyni. Hned to bude vypadat líp. Když si malá bude hrát, tak utři prach v obýváku a povysávej, to taky vypadá hned líp. Udělej aspoň tyto věci a jak manžel přijde domů, tak si toho určitě všimne a bude mít lepší náladu. Pak nebude mít důvod se s tebou hádat. Vím, že chlapi nemají rádi, když žena fňuká a na vše si stěžuje. Tak ho hezky přivítej, obejmi ho a dejte si večer např. kávu a povídejte si.

moonday
1. jún 2009

diddi, ale to je všetko len barlička, mám naozaj dvoch čertov, takže ak niekto chce, ide to aj bez toho. a dokonca si niekedy len tak užívam kľud a pohodu, bez toho, aby bol doma bordel:o) napríklad teraz mám už upratané, navarené, opraté a idem si robiť novinky 🙂

mirustek1
1. jún 2009

vidim ze ste sa rozpisali,ja som toho nazoru,ze to zavisi len od zeny ako doma ma.Ja sa rano stiham osprchovat,namalovat a vzdy mam vsetko upratane a to mam 2deti a muza cely den v praci.A mala bola veeelky placko,ale ked sa chce...da sa.Robim to vsetko automaticky,ani neuvedomujem,ze upratujem,je to pre mna samozrejmost.A ked sa da,cez vikend ideme s muzom prec alebo ide s detmi von a ja nieco porobim.

vroni
1. jún 2009

Bejbypd, denduska, mat takeho doma, tak alebo ho po troch dnoch porazi (lebo ako v interhoteli to u nas rozhodne nevyzera 😝 ) alebo pouzijem moju liatinovu panvicu (na jeho hlavu) U nas prave doumyvala umyvacka (je sviatok, takze chlap je doma), ja ze ju idem vylozit (lebo riad od ranajok uz nevosiel a strasi vonku) a chlap vraj ¨nestresuj, dajme si radsej kavu¨ 😀 😀 😀 Po obede ani chyru ani slychu, bahnime si v pyzame (len dieta uz sa oblieklo) a svet je nam gombicka... 😎 Domaca pohoda je nam dolezitejsia nez vypulirovany byt...

denduska
1. jún 2009

vroni, s nim to nie je az take zle 😀 , je inak velmi sikovny majster, vsetko porobi v dome co treba, v zahrade, drevo rube....no tak kazdy mame nejake muchy a tou jeho je toto 😅 ale aj on mi obcas povie...ved sa na to vykasli a pod si ku mne sadnut 🙂

soanpe
1. jún 2009

roasha
tak to bylo dost blbý rozdělení 😝
nevím,kam se mám zařadit. Jsem narozená na Slovensku, celou rodinu tam mám,ale nelpím na tom, aby se u nás dalo jíst z podlahy. U nás se jí z talířů, Takže denně fakt nevytírám ani neluxuju. 😉
Make up a podobný věci používám jen když jdeme ven nebo se ohlásí návštěva.
A co je lepší pro spokojený život?
Trochu bordelu ale spokojená rodinka
nebo vystresovaná afektovaná madam, co má doma naklizeno, že se tam bojíš na něco sáhnout a kritizující manžel, co mu vadí i psí granule v misce 🙂 😎

U nás je automatická vzít po jídle talíče a dát je do myčky atd.
Takže bordel jako takový doma nemám.A jestli někdo považuje za bordel hračky na zemi, psí misku před dveřma, tak by se měl léčit 😉 😝

Vroni 😉 😀

logout
1. jún 2009

roasha, tvoj prispevok ma velmi nahneval, myslim to delenie ucastnicok tejto diskusie. myslim, ze ceske dievcata nepovedali nic take, aby sa to dalo tak generalizovat, ako si to ty urobila.

logout
1. jún 2009

naschval som si este presla ich prispevky, pretoze nemam rada, ked niekto urobi takuto "akoze vtipnu", ale celkom mimo generalizaciu. myslim, ze by si sa mala ospravedlnit.

roasha
1. jún 2009

logout,tvoj nazor,nie moj. 😉 😎