Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

safiah
1. jún 2009

tusim sa to vola dobrotka je to yelenivova zmes ochucovadlo

mladapani
1. jún 2009

Zalezi hodne na diteti a na partnerovi.
Moje dite jen cele dny brecelo a nepomahalo nic krome noseni a to taky ne na dlouho. Manzel nepomahal s nicim, v zivote nevykoupal, neprebalil, nenakrmil, nehral si a o nejake pomoci v domacnosti ani nemluvim. Jen nadelal bordel a cekal, ze ja to po nem posbiram. Cele dny jsem jen makala, dcerka porad jen brecela, ja totalne nevyspala, vycerpana a manzel tak akorat nadaval, ze je spatne umyty talir, spatne vyzehlena kosile atd. On prece chodi do prace a zivi nas, tak co bych jeste chtela. A doma ma tak neschopnou manzelku, ktera nic neudela poradne a jeste je porad unavena.
Ja v zivote nemela tak velky zaprah jako prvni rok na materske a opravdu na to nevzpominam rada.

safiah
1. jún 2009

s unavou bojujem aj ja no hlavne teraz ked su uz deti vacsie a treba vychovavat a vela hovorit.
😝

soanpe
1. jún 2009

když to tu pročítám ,tak zjištuju, že nemám problém 😉 😎

schnek
1. jún 2009

safiah, šlo mi o název, blbě jsem se vyjádřila, dík 😉

soanpe
1. jún 2009
schnek
1. jún 2009

díky 🙂

mracik
1. jún 2009

ale tie polievky by už boli na inú tému 😅
no napríklad brokolicová - dám variť brokolicu, soľ a hrnček ovsených vločiek, keď je to uvarené, tak čiastočne zmixujem, pridám trochu muškátového orieška a konopné semienka (nemusia byť). Hotovo, chalani ju milujú.

Paradajkovú a špenátovú asi poznáte, že aj keď sa dajú robiť rôzne 😀

Cibuľová je tiež super - 5 cibulí , tri zemiaky pokrájam, pridám soľ, dám variť, polovicu zmixujem a pridám trochu sladkej smotany a nejaké to korenie

hrášková - mrazený hrášok a pár zemiakov dám variť. Keď to vrie, pridám riedke halušky (z vajíčka, krupice(ja dávam špaldovú) a lyžice oleja), pred dovarením roztlačený cesnak, majoránku a za orech masla (môže sa zapražiť, ale to ja nerobím)

ešte mám pórovú (pór, soľ, riasy a konopné semiačko, lyžica oleja), zemiakovú (klasika na kyslo), karfiolovú, cesnačku a zeleninovú.

Ako malé dieťa som si sľúbila, že nikdy nebudem variť jedlá, ktorých príprava trvá dlhšie ako ich konzumácia a skoro to aj dodržujem 😀 😀

petrahy
2. jún 2009

to je fakt sila ako sa to tu zvrtlo niekdo mozno potrebuje pomoc, rady a vy sa tu pohadate

ja som bola dva roky po sebe v CR na dovolenke a mali sme fajn vztahy s cechmi ja na nich nedam dopustit byvam skoro na hraniciah a dost casto som v Cechach a mam tam aj rodinu vsak sme boli Ceskoslovensko a stale to tak beriem

Dajte sem radsej prakticke rady ako zvladat domacnost ja som mojho manzela raz ,, vyhodila,, k svokrovcom na jeden den a on to prijal vtedy sa spravila generalny poriadok mm spravil rodicom co potrebovali a oni sa zase vytesovali z deti inak nikdy mi deti nevarovali myslim maleho a zvladli to aj oni aj ja v pohode

mat pomocnicku na upratovanie je tiez normalne ja som tak chodila varovat dve deti a vtedy som zazila ako moze fungovat domacnost so 7 detmi ano mali umyvacku, pracku a do prace sa zapojil kazdy

aj ja som varila pre maleho do mrazaku lebo kazdy den som nestihala

ak si umavena neskusala si si dat nejake vitaminy? ja obcas si davam sumive tabletky ci uz magnezium, calcium alebo celaskon a co tak vyrazit si cez vikend na vylet? aj to cloveka dost vzpruzi 😉

logout
2. jún 2009

K cesko-slovenskej hadke uz len tolko, ze ak to bude pokracovat, tema by sa mala podla mna zamknut. Uz aj tak tu padlo niekolko velmi urazlivych vyrokov, najma zo strany sloveniek, co ma mrzi a hanbim sa za ne.
K teme: katulka, podla mna, ako si to popisala, robis co mozes v ramci danej situacie. Nic si nevycitaj, ta unava (z mojej skusenosti), moze byt nielen fyzicka, ale aj psychicka. Ako pise petrahy, moze pomoct aj vypadnut obcas von, na vylet, na kavu s kamaratkou. Otazkou je, ci ta v tomto manzel podpori. Mne sa zda, ze problem je najma na strane manzela, ak sa za to, ze sa ti niekedy nepodari upratat, vyhraza rozvodom, no neviem... Myslim, ze je velmi dobre, ze si zazil sam dve hodiny s malou a uz konstatoval, ake je to narocne. Ak by sa to dalo zariadit a nechat ho s nou na pol dna, den? Potom by to hadam uz celkom pochopil. Iste, manzel chodi do prace, zivi vas, ale ty mas naozaj dieta na starosti 24 hodin 7 dni v tyzdni, myslim, ze sa nenamahas o nic menej, ako on. Ako uz pisali viacere dievcata, je to o dohode, o komunikacii. Ale najprv on musi pochopit, aka narocna pre teba je tvoja praca, aj ked sa nazyva "dovolenkou".

sisstin
2. jún 2009

no dámy, z některých z vás mám teda dost 😝

jinak k tématu...hluboce se zakladatelkou cítím, nevím sice, jak má staré dítě..ale já jsem po porodu nebyla schopná ničeho, chtěla jsem jen spát, spát, spát..totální fyzické a hlavně psychické vyčerpání, radost z dítěte žádná, byla jsem fakt v nejhorší depresi svého života..a trvalo to min. 6m 😝

jinak MP je Slovák, a teda v domácnosti super chlap, uvaří, uklidí, vyžehlí, vypere..umí prostě vše...od malička se staral o 3mladší sourozence...takže je fakt moc šikovnej, jak na domácnost..tak na vše okolo domu a tak..bohužel, co mi vypráví..tak opravdu většina jeho kolegů doma nehne ani prstem, věnují se svým koníčkům a na vše ostatní prděj...tak nevim, jestli je to národností...to si netroufám posoudit 😎

též se žije jinak např. v Bratislavě, a jinak někde v s prominutím v rici pici 😝 na SK jsou ty rozdíly mezi městem a vesnicemi ještě hodně velké..můžu posoudit z vlastní zkušenosti, v CR už ta propast tak šílená není 😉

luminkasp
2. jún 2009

katulka11,

verim, ze si unavena, nestihas, ale vzdy sa to nejako da.

Ja zijem v zahranici a malu mi fakt nema kto prizriet,ale pohoda, zvladame to takto, pises, ze mas uz asi rocne dieta, nie?

Ja som varievala, dala som malej hrniec a varesku, nech vari aj ona, a co ked rozleje trochu vody v lete, utries a ak bude chciet buchat ako po bubne, sak sa zabavi a ty si v pokoji navaris.

Moja mala bola tiez rada na rukak a co tak babyvak? mala sa tesi, ze vidi, ako umyvas riady😀

Ako dlho ti mala spi? Aj vtedy sa da upratovat.

Alebo daj malej do ruky handru a povedz, ze uz je velka zenska, ona si trosku poutiera zem, mozno ju bude len zmolit, ale bude pri tebe a bude sa jej to pacit 😎

Pokial nepouzivas velmi toxicke dezinfekcne prostriedky, tak mala to s tebou zvladne, a to co musis naozaj riadne vydrhnut, kym mala spi.

Nasa uz ma teraz vlastnu kuchynku, vlastnu pracku, vlastnu metlu a vsetko robi so mnou, niekedy mi to trva dvakrat dlhsie, ale ona sa zabavi a ja mam urobene.

Napr uz coskoro nam otvoria kupalisko a jasne, ze navarene musi byt, mala kym spi, tak si privstanem a potom len zohrejem. Kati, ja varim dvakrat denne, obed aj veceru, nic nejeme dvakrat to iste, moj muz bol tak nauceny a obcas to da zabrat, jasne, ale on je spokojny, mala tiez, tak co by sme sa dobre nenajedli, sak je to zdrave😀

Ja som byvala tiez hrozne unavena, kojila som malu dva roky a dovtedy sa mi budila cca 5krat v noci, ale ono sa tiez da na to zvyknut, rovnako ako ludia, co robia nocne.

A tvoj manzel ma tiez asi trochu pravdu, ze on vas zabezbecuje financne, ved to je normalne, ze ked je zena na materskej, tak sa stara o dieta a o domacnost, nie je toho az tak vela.

Ked nieco nestihnes jeden den, urobis druhy.

A jasne, ze ti to povedal skaredo, ale pozri ako velakrat sa hovori, bolo by ho dobre prefackat, aby otvoril oci a spamatal sa, ci uz zo soku, alebo z nevedomosti. Mozno ti tym chcel povedat len to, ale ty musis vediet aj akym tonom ti to povedal. Lebo znasat domace nasilie, to radsej odist a byt sama.

Citat casopis, alebo knihu, to sa da aj 15 min pred spanim 😉

Tak vela stastia a urcite to zvladnes, hraj sa s malou, ze ti pomaha a uvidis, ako to pojde 😉

janka1874
2. jún 2009

no nešítala som túto tému celú ale fakt nechápem že Vás adminky poniektoré neblokli veď to je pokiaľ dobre čítam téma o niečom inom ako nadávať na čechov alebo opačne veď to je choré šibe Vám
niekto tu potrebuje poradiť ohľadom rozvodu podporiť a podobne a vy si tu nadávate no to je vrchol 😝 😝 😝 😝 😝 😝 fuj Vám všetkým (tým čo nadávali navzájom)

luminkasp
2. jún 2009

este ma napadlo, sak sa mozete dohodnut aj na tom, ze vikendy su vzdy rodinne, chodte spolu na vilet, alebo len na prechadzku, do cukrarne, atd. Lebo aj zena doma na materskej potrebuje vypadnut a zas asi by si nechcela cely den nechat malu samu doma a mas inspi, aby si nemusela upratovat v sobotu, rychlo to spravis cez tyzden 😉

sisstin
2. jún 2009

někteří chlapi si prostě myslí, že jsou bohové, protože chodí do práce 😝 a bejt doma s dítětem je strašný leháro...já jsem ráda, že MP si to teda uvědomuje..a kdykoliv jsme spolu, tak já můžu odpočívat..a on je s malým, popř. něco udělá doma..výborně vaří 😵 asi bych si opravdu měla začít víc vážit, jsem pořád nespokojené...ale když tak čtu, co některé máte doma...tak teda uf uf uf 😖

sisstin
2. jún 2009

asi bych si ho měla začít víc vážit, jsem pořád nespokojená 😉 píšu jak prase dneska 😅

logout
2. jún 2009

Este jedna vec, neviem, ci to tu uz padlo... Ak manzel naozaj nie je ochotny pomahat (a ty si to ochotna nadalej znasat), co rodina, kamaratky? Viem, ze je mozno tazke pred inymi si priznat, ze nie som "dokonala" a nezvladam vsetko, ale mozno troska pomoci, len raz do tyzdna, raz za dva tyzdne, keby ti niekto postrazil malu a za ten cas by si urobila vacsie upratovanie alebo to, co potrebujes (ak v tej chvili potrebujes najviac vylozit si nohy, tak si ich vyloz 🙂 ). Aj ked pises, ze mala na tebe dost visi, nie je zvyknuta na nikoho ineho?

logout
2. jún 2009

A este k tej cesko-slovenskej diskusii, neda mi to, aj ked ma vrcholne rozculuje. Manzel je Slovak a tiez nema problem navarit, umyt sporak, riady. S malym sa vie zahrat lepsie ako ja 🙂 . Takze uz prosim vas upenlivo, prestante s tymi sialenymi generalizaciami! Dakujem!

luminkasp
2. jún 2009

hadat sa fakt nestoji za to, cesky take a slovenky take, ja zijem v spanielsku a ked stretnem cesku som rada 😎

no a moja mala ked chce aby som ju zobrala na ruky, tak velakrat mi povie, maminka placem, vezmi na ruky a pritom vobec neplace 😉

dalsia vec, co ma teraz napadla, tvoj muz to mozno s malym dietatom az tak nevie, priznajme si, sak je vela takych muzov. Nasa uz je vacsia, tak ja ju dam muzovi aj na cele doobedie a idu spolu von cez vikend a poobede ako som uz pisala, spolocny rodinny vikend 😉

sisstin
2. jún 2009

logout: taky si myslim, že tím to není...spíš opravdu tím, kde kdo žije..na těch vesnicích ( netvrdim, že je to pravidlo samozřejmě) mi přijdou ti chlapi víc jako machisti..prostě žena musí držet hubu a krok...mám spoustu příbuzných v této oblasti..a je to teda děs běs 😒

blovitc120
2. jún 2009

Logout zásah, ja sa v tejto diskusii tiež hanbím hlavne za Slovenky. Čím to asi je, že vždy Slováci sú tí, ktorí začnú útočiť na národnosti??? Žeby si brali príklad z verejných činiteľov? Aspoň mi je jasné, kto sú tí voliči súčasnej koalície, ale to sem nepatrí, kľudne ma dajte zmazať ako out of topic... A veru v tejto diskusii ľutujem, že nie som Češka 😔

sisstin
2. jún 2009

mně v petržalském Tescu nechtěli dát taštičku navíc 😝 tak nevim, čim to bylo 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

logout
2. jún 2009

Iste, je to o vychove a "tradicii". Ale zena predsa hadam uz pred svadbou vidi, akeho partnera ma. Takze pokial je zena ochotna robit vsetko sama, robi to rada, je na to dokonca pysna, tak nie je problem. Ak vsak zena potrebuje partnera, ktory jej pomoze aj v domacnosti, s detmi, tak potom je otazka, ci je "macho" ten pravy. Iste, aj muz sa moze otcovstvom zmenit, pochopit, kolko je s dietatom prace, otazka je, ci sa zmeni aj pravoverny "macho".

logout
2. jún 2009

blovitc120, veru, aj mne sa v tejto diskusii viackrat pripomenula nasa slovenska politicka klima... 😖

sisstin
2. jún 2009

logout: z opačné stránky, Mp exmanželce do svatby nevadilo, že on chodí v neděli na fotbal...odzvonily zvony v kostele..a už tam nesměl 😝 😅

logout
2. jún 2009

sisstin, ano, nepochybujem, ze aj take byva 😎

sisstin
2. jún 2009

blovitc120: dočítám pečlivěji a tvé názory jsou mi fakt sympatické 😎 🙂

titkovamiriam
2. jún 2009

KATULKA rozvodom by som to hned neriesila,je to o komunikacii a vzajomnej pomoci.ak si manzel mysli ze nestihas nech ti pomoze 🙂 .deti su deti a zo svojich navykov a zlozvykov casom vyrastu tak by bolo skoda sa rozchadzat len koly tomu!!!

sisstin
2. jún 2009

jo, a ted si čtu, že někdo se rozvedl s ženskou, páč smrděla a měla bordel 😝 a že by ten chlap trošku pomohl, aby měla na sebe čas..to asi né co 😅 😅 😅 😅 každá nemáme vrozenou schopnost být superženou, uklidit, uvařit, postarat se o děti atd...já teda např. vůbec 😝 horko těžko se to učím, a jsem ráda, že mám partnera, který mě bere takovou, jaká jsem...s tím do toho šel...pro někoho je náročné jedno dítě...někdo jich zvládne i 5 levou zadní, ale je proto lepší člověk? Nemyslim 😉

demi55
2. jún 2009

zas na druhu stranu vacsina cesiek co pise aki su slovenski muzi neviem aki ma bud za muza Slovaka, ktoreho si mmch chvalia, alebo su povodom Slovenky 😉 je to zabavne citanie, o Slovenkach urazajuce Cesky 😖 = trapne a smutne zaroven, tato tema je fakt o inom.....