Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

mracik
1. jún 2009

roasha, to hádam ani nemyslíš vážne, čo si tu popísala 😕 tvoj príspevok z 20:45, tak to je fakt perla.

luciaakubko
1. jún 2009

vy toto vazne myslite VAZNE? 😀

emamamamu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
schnek
1. jún 2009

mywiel, ano, o to jde, najít rovnováhu. Já nechci tvrdit, že každý muž v každé rodině má přijmout za svojí tu a tu konkrétní práci. Ale zakladatelka tématu naznačila, že její muž doma nepomáhá, očekává servis a ještě je hulvát. A řada z přispívajících napsala, že co čeká, když má doma bordel, že to je jasný a má se sebou něco dělat a začaly vypočítavat, jak všechno zvládnou i s víc než jedním děckem. O tom píšu od začátku 😉

mmch, závidím, že doma nosíš, to já bohužel nemůžu, M. to doma bojkotuje, takže jedině chovat. A ani bych neřekla, že jde o koliky, chce být především u mě, i manželovi v náručí pláče a mně ne 😉

kubaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
1. jún 2009

Kym je dieta malé potrebuje velku pozornost rodicov a ked je to ich prvé tak treba urcity systém, lebo dieta je do manzelstva zmena a urcite da aj viac prace ale vsetko je prechodné, dieta rastie, rado sa uci a casom sa vie uz aj samo zahrat, a mlady rodicia najdu casom svoj systém aby fungovala aj domacnost, takze hlavné je neurazat sa, dohodnut sa na veciach ktoré su pre vas dolezité Katulka a vsetko pojde. Manzel by sa ti mohol ospravedlnit a ty by si mala prestat byt ironicka ked ti nieco vycita, lebo potom si mozno mysli, ze ho mas za blba, ze to co ti hovori je ti ukradnuté, tak sa necuduj ze ti potom nadava. A hlavne nech sa nauci aj on po sebe upratovat to je fakt minimum.

emamamamu
1. jún 2009

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

diddi
1. jún 2009

tak ako su spindir cesky,tak su aj spindir slovenky....a uz s tym prestante!!!

luciaakubko
1. jún 2009

co je ceske, to je hezke 😉 😀 kazdy podla vlastneho vedomia a svedomia, ci shopnosti. dobru 🙂

mywiel
1. jún 2009

Katulka hlavne nestracaj nervy je to prechodné a mala bude casom samostatnejsia chce to trpezlivost a to isté povedz aj manzelovi, ze robis ako najlepsie vies a zatial viac nedokazes a ze ked chce zmenu lebo sa mu to nepaci tak musi prispiet aj on to vsjo. Drzim palce a chodte sa radsej von vyvetrat ako sa urazat to neprospieva ani vasmu dietatu, je to skoda. Dufam, sa vam podari najst tie spravne slova a zas normalne komunikovat a fungovat.

blovitc120
1. jún 2009

Baby Slovenky, ja z vás mám dosť, to čo má byť za delenie na Češky a Slovenky 😲? Mne to zaváňa Slotizmom neuveriteľne. Však sme v jednom fóre a zakladateľka chcela diskutovať o niečom inom, nie o národnostných rozdieloch. Hoci musím povedať, že "české názory" sú mi v tejto téme oveľa bližšie. A renka ty si fakt úplne mimo, vreckové polievky a hotové detské jedlá je podstatný rozdiel, mne naša tiež nechce jesť nič, čo jej uvarím a viac verím bio detskej hotovej strave ako mäsu a zelenine v supermarketoch. Naša dcéra prvých 5 mesiacov vkuse plakala, mala reflux a ja som mala v paži celé upratovanie a varenie, keď ma dieťa potrebovalo, dodnes to nie je celkom ideálne. Môj manžel to úplne chápal a varil mi a dodnes mi varí, pretože v noci vstávam k malej aj 10x len ja, on sa vyspí do práce, ja ale celý deň lietam okolo malej a cez deň potrebujem energiu aj ja, takže za tých 20 minút, čo mi spí doma, si oddýchnem, aby som s ňou mohla ísť na pár hodín von, keďže dnu nespí, jedine na prechádzke. Poriadok robíme spolu, ja mu pomôžem s prezentáciami do práce, on urobí niečo v domácnosti, to je predsa normálne. Kým som bola v práci, nezarábala som málo, ale SPOLU sme sa rozhodli, že chceme dieťa a keďže ja som musela a samozrejme aj chcela byť tá, ktorá sa oň stará väčšinu dňa, on to berie, že som tiež v práci, takže by mi v živote nevyčítal, že niečo nie je spravené, skôr mi povedal, že keby mal byť on celé dni s Miškou doma a počúvať ten netutíšiteľný plač a celé dni ju nosiť, tak by ho s prepáčením je...o. Povedal mi, nech hlavne ja som psychicky v pohode a netrápim sa tým, čo som nestihla. Predsa ma pozná a vie, že nie som ani lenivá, ani bordelár a nesedím cez deň s nohami na stole. Keď stihnem, urobím, keď nie, urobíme večer, svet sa nezrúti, dieťa raz vyrastie a bude zase poriadok. Čo sa dá, urobím s malou v manduce, ale tiež tam nechce byť vždy a ja tiež pri mojej váhe nevládzem ju vláčiť pol dňa a robiť pri tom všetky domáce práce. A predstavte si, Vianoce sme mali bez koláčov. Lebo sa mi nedalo piecť pri nej a PREŽILI SME. Hlavne sme boli spolu. Tak neodsudzujte niekoho, keď neviete, ako to u neho doma naozaj chodí, ak má Katka dieťa ako my, je to normálne. Neboj, dá sa to do poriadku a raz budeš stíhať čo potrebuješ. A zdravím Češky 😉

soanpe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka9
1. jún 2009

katulka 😉 , asi si to mala rozpisat hned takto 😉
musis mangela trochu usmernit 😠 , a komunikovat spolu 😉 , drzim ti palce 🙂

soanpe
1. jún 2009

blovitc120

tleskám ti za konečně rozumný příspěvek a klaním se ti za něj 🙂 🙂 🙂 🙂

mywiel
1. jún 2009

Zeny su proste sliepky vzdy sa pohadaju na niecom, je nie som vynimka... 😀 😉 ale ked sa takto hadate tak fakt len odbocujete od témy, no ved Katka sa preluska cez tie prispevky a dostane sa aj k tym kde jej holky radia. 😀 Prajem ti trpezlivost v citani Katka. 😉 Tak ja neviem kam sa zaradit som z Moravskoslovenskej rodiny a povazujem sa stale za Ceskoslovenku a tou uz navzdy ostanem napriek aj mojmu Svajciarskemu obcianstvu. 😉 🙂

kubaka
1. jún 2009

katkulko, pár praktických vychytávek:
začít vždycky tím, co může fungovat samo 🙂 - tzn. ráno zapnout pračku, ta pere sama. Dát vařit, co se vaří dlouho - potom máš čas udělat to, co musíš dělat rukama.

Omezit 🙂 polévky a dělat zapečená jídla v troubě. Je to neobyčejně rychlé a jsou tam všechny suroviny, co bys jinak dělala třeba ve třech chodech. Výjimka jsou luštěninové polévky - jen uvařit hrstku od každého druhu, přidat kroupy, osolit, omastit a je hotovo a zdravě.

1. Zapečeniny: 😀 Nakrájím brambory se slupkou (žádné škrábání, tím se ztrácí vitamíny), rozsekám cibuli, česnek, jakoukoliv zeleninu - třeba mraženou, žampiony, mrskneš tam trochu bylinek sušených či čerstvých (osvědčilo se mi Provensálské koření od Kotányi - nemá žádné hnusné přísady, jen 4 druhy čistých bylin, bezva ochutí cokoliv a děti to můžou) - polít olejem, pak to celé promíchám, rozmlátím dvě vejce do mlíka, osolím, zaleju, vrazím na hodinu do trouby.
Upeče se to samo 😀 a zase máš mezitím volno. Vydrží i na dva dny. Můžeš obměňovat zeleninu, dát třeba slaninu, nedat vejce a mléko,dát sýry,kysanou smetanu - postup je pořád stejný, pokaždé vykouzlíš něco jiného.

2. Myčku nádobí naprosto doporučuji 🙂 - protože když zapneš pračku, zapneš troubu s pekáčem téhle ňamky, zapneš myčku, tak máš všechno udělané samo a za tu hodinu a půl utřeš prach i podahu - zas to nepřehánět.

3, Zásadně nežehlit 😅 není to třeba. Pokud chlap nepotřebuje košile do práce, bavlna, ručníky, utěrky a všechno na dítě je zbytečné žehlit. Šaty se mi vyvěsí na balkoně do voňava a do rovna. Dítě upatlá během dne tolik oblečení, že žehlení je neefektivní a ještě pěkně drahé. Za dva roky jsem vytáhla žehličku jen jednou a opravdu se nic nestalo. Kupuji věci, co se nemačkají a žehlit se nemají. Zbytek uhladím a pěkně složím. Jde to.

4. Na mytí 🙂 oken si jednou za půl roku klidně někoho pozvi. Záclony se vyperou naráz v pračce a rovnou se mokré pověsí.

5.Poslední důležitá věc je se podívat, co jsem udělala a hezky se pochválit, jak jsem šikovná a že si za tu např. vyklizenou a přerovnanou skříň zasloužím sednout si, dát nohy nahoru a muchlat se s holčičkou.

renka9
1. jún 2009

blovitc, ked myslis ze som mimo.... 😒
ale suhlasim s tebou, lebo u nas je to tak isto ako u vas, ja som nikoho neodsudila, len som mala svoj nazor a dala som ho sem, no tema sa dost zvrtla. Mozno som sa zle vyjadrila ako som chcela, ale toto vsetko tu bolo o niecom inom, ako bol prvy prispevok... 😝
ja doma tiez nelietam s handrou, len som nechapala niektore prispevky a reagovala som na ne. To je vse a tymto je pre mna tema uzavreta. je mi z toho blbo, ze niekto ma tu nazve rasistkou, alebo nejak tak, lebo mam polovicku rodiny v cechach 🙂
a kolace prevazne kupujem 😀 😀 😀

mywiel
1. jún 2009

Kubaka presne tak. Mycka riadu je v dnesnej dobe uz tak dolezita ako pracka ja si neviem bez nej uz zivot ani predstavit. Tiez nezehlim, platim si len raz mesacne pani na zehlenie manzelovho pradla cize nohavice, jeho tricka a kosele. A tiez nemienim stravit hodiny v kuchyni proste na to nie som typ, a tie tvoje zapeceninky urcite vyskusam. 😉

mracik
1. jún 2009

kubaka, pod to by som sa ti normálne podpísala 😀 až na tie polievky, na tie nedám dopustiť, mám asi 10 druhov 10 minútových polievok, môže ich jesť bábetko aj mamina a sú zdravé

inak, čo sa týka práčky, raňajšia káva mi najviac chutí, keď ju počujem riadne hučať 😅

bejbypd
1. jún 2009

tak baby rozdelovanie na cesky slovenky je doslova a do pismena trapne tak ako vzajomne ohovaranie...to len pre zaciatok...no nie som poriadko maniak ako som pisala,no naucila som sa mat poriadok a ako som pisala denne periem,vysavam ,mame podlahy ale neustalym behanim sa furt nieco spini...prekvapivo mozno pre vas riad si umyvam rucne nie je to pre mna az taka zataz a nezaberie to vobec vela casu a so zehlenim zehlim vsetko mam rada ked pradlo po zehleni tak krasne zmakne...nezehlim rada ale ked uz nieco robim tak poriadne,no a s varenim vacsinou kuracina kedze priprava takmer kazdeho jedla z kuraciny trva cca 20 minut,polievky zeleninkove,popripade vajickova a ine rychlovky...myslim ze aj mamy s najhorsimi detmi vsetko sa da ,aj navarit...ja mam dobre dieta ale ked bola mensia bola ako moj cecok takze vysavala som s nou na rukach,varila som :ju v jednej ruke ,varesku v druhej a podobne 😎 castokrat som sa isla vyhovarat na unavu kedze som sa naozaj citila unavena ale priznam polovica bola unava polovica lenivost...teraz je to ok chvalabohu...a aby som nezabudla dneska sedel ten moj chlap na hajzli presne 57minut 😀

mywiel
1. jún 2009

Ja mam susicku pradla tak pradlo je makké a zehlit kosele neznasam a manzel to uplne chape, mam proste stastie, bordel v byte viac ako dva dni neznesiem som z toho proste chora a necitim sa v takom byte dobre.

kubaka
1. jún 2009

bejbypd - a vyrobil tam aspoň něco? Při té námaze? 😀 😀 😀
mracik - nahoď minutové polívky - mám je ráda, když nejsou složité a zdlouhavé 🙂

mywiel
1. jún 2009

Bejbypd lepsie na halzli ako na pive alebo pred telkou s fotbalom, zrejme ma tam relax... 😀 Moj nastastie na fotbal nie je a pivko si da radsej doma so mnou. To aby ste mali pomaly dve kupelne, lebo jedna je stale obsadena... 😀 😉

soanpe
1. jún 2009

bejbypd
a zkontolovala si , jestli tam nemá "odbornou" literaturu 😀 😀 😀

mimkao
1. jún 2009

Katka, tvoj príbeh je mi dôverne známy, aj keď manžel nepoužíval žiadne vyhrážky... 😉
A tiež som to mala po prvom dieťati. S tým rozdielom, že moje dieťa bolo hotový anjelik, vôbec nebola uplakaná, ale ja som jednoducho nevládala. No, potm, čím viacej deti som mala, tak tým viac som si vstupovala do svedomia, resp. môj manžel... 😀 a dnes, keď už mám 4 deti, tak je to úplne najlepšie. Je síce pravda, že riady umývať nemusím, "delá to za mne myčka", ale ináč všetko robím ja+starostlivosť o deti, a každý deň čerstvo navarené.
Ozaj, mne k tej lenivosti, respektíve únave veľmi pomohlo železo v tabletách a Magne B6. Veľmi dobre to robí proti tej únave. Držím palce, všetko sa dá zvládnuť. 😉

emjee
1. jún 2009

nejdem to ani citat, ale ak sa mienite dalej hadat, tema rychlo skonci

zuzana76
1. jún 2009

ahojteee

kubaka, suhlas, ja to robim podobne, vidno,ze mas system, podla mna aj Katulka si potrebuje len najst svoj system a o tom to vsetko je

mracik aj ja poprosim polievky 😝

ja sa zase rada vrtim v kuchyni, lebo ma to bavi, proste rada varim, ale mam to stastie,ze dieta sa mi prehra aj pol dna vkuse s autickami, obcas pride za mnou do kuchyne, alebo ma zavola pozriet ako zaparkoval auticka, ked upratujeme, tak vela prac robi so mnou, napr utieranie prachu, tiez mu musim dat utierku a utiera zarovno so mnou, ked vesam pradlo, tak mi podava stipce.

upratujem tak polhodinu az hodinu denne, dalsiu hodinu varim , zbytok casu sa venujem malemu, ideme na prechadzku, alebo v pripade zleho pocasia sa hrame doma najradsej s legom a autickami, alebo si citame knizky

Ale mozem povedat, ze to nebolo vzdy taketo idealne, boli casy, ked som bola rada, ze som aspon tu polievku stihla uvarit a ako tak umyt riad, maly mi nespaval cez den, vyzadoval vela pozornosti, ale to bolo tak prve mesiace, cim bol starsi, tym viac sa vedel zahrat sam, alebo ma kludne pozoroval , ked som ja nieco robila. Nikdy som neuprednostnovala upratovanie a varenie pred nim, vzdy bol na prvom mieste.

safiah
1. jún 2009

kubanka ja robim dost casto uplne jednoduchu polievku na masle s kuskom oleja aby maslo nezhorelo si usmazim cibulku s cesnakom davam len jeden pre vonu potom do toho honim korenovu zeleninu (ktoru tiez na tom oleji s cibulkou zopar krat premiesam )vegetu bez glutamanu a zalejem vodou ked je to zaliate dam tam este brokolicu varim 10 minut a hotovo deti to maju radi.

safiah
1. jún 2009

pardon hodim 😀

schnek
1. jún 2009

safiah, co je vegeta bez glutamanu?