Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

petruna
3. jún 2009

artuse : mate to doma podobny jako my 😀

a uklizeci akce, kdy s Tondou spolecne ukkllizime kostky a on pak tu krabici vezme a celou ji znovu vysype mame taky 😀

sisstin
3. jún 2009

jako já osobně, kdybych měla velkou domácnost, a muže neustále v práci(což teda mám) a nebo neschopného něco udělat, tak za a) bych s takovým asi nebyla 😝 b) bych si nikdy nepořizovala víc dětí, pže vim, že by to bylo nad moje možnosti..a takovej život by mě fakt nebavil 😝 mám dost časově náročnou práci( svátky, víkendy, odpolední, občas noční) a ještě pak lítat po bytě jak šílená, místo odpočinku..tak to fakt není na mě 😎 jaký si to uděláš, takový to máš...když to někoho baví, tak já mu to neberu....ale já si svůj život jako jednu velkou otročinu teda fakt nepředstavuju 😎

petruna
3. jún 2009

siss : ja nechavam rvat, kdyz si neco co mu fakt nechci dat vyrvava....to ma proste smulu a nezlomi me...
strachy nebo tak jsou jasne impulzi k chovani a mazelni...to je jasny 😉

ja bych nebyla s chlapem, kterej mi s nicim nepomuze a jeste ma kecy.... 😝 😝 😝 😝

sisstin
3. jún 2009

petru: no jenže některý holky už jsou od malička vychovávaný k tomu, že je třeba ze sebe dělat otroka..a chlap si max. tak zašuká a zvedne ty nohy při luxování 😝 já opravdu nejsem superžena a supermatka..ale mám svoje sebevědomí, nemám v hlavně nasráno( si fandim 😝) i když opravdu nedokážu uvařit oběd o 10chodech pro 4členou rodinu...

to je asi tak vše, co bych k tomu dodala...jdu si s malým lehnout, takže válení zdar 😎

mywiel
3. jún 2009

sistin nik tu nepisal ze malé dieta sa uz teraz musi ucit poriadku... 😕
Ja neviem ako to zvladali nase mamy, ktoré nemali ani mycku na riad a ani automaticku pracku, moja mama prala nase plienky vo vyrivke a doma to nevyzeralo ako u ciganov a mali sme aj navarené. Co bude robit ked bude mat dve ale tri deti to tiez nebude si co obliect a co zjest? Chapem ze ked je zena unavena prvé tyzdne po porode, ze vtedy domacnost stoji ale donekonecna to nejde, manzela to prestane bavit a najde si inu. A co sa tyka lenivych muzov takého by som si je nezobrala. 😉

sisstin
3. jún 2009

mywiel: poslední věc, já např. byla od 6m v jeslích, pak školka, skola, družina atd, máma chodila do práce ...a když se mnou byla ten půlrok doma, tak jsem byla celou dobu zavřená v postýlce 😉 táta byl voják, takže nebyl nikdy doma...já si prostě víc dětí nepořídim, když si nebudu věřit, že na to mám...takový ty, co maj 4děcka a pak si stěžujou, že to nezvládaj..to trošku nechápu 😉 já počítám, že budu mít asi jen jedno dítě...musím chodit do práce, doma už si znova dovolit být nemůžu..chci mít normální život, při kterým se taky dostanu ven, můžu se o sebe postarat, malýmu poskytnout zábavu a různé výlety..a ne běžet z práce s jazykem na vestě, abych honem honem nastoupila druhou šichtu... 😎

sisstin
3. jún 2009

kolik má kdo dětí, si snad určuje sám..a sám by měl zvážit, jestli na to má jak psychicky, tak fyzicky, tak finančně 😎 řeči, že naše mámy měly xy dětí...což třeba u mého ročníku(1984) už pravidlem nebylo, já jsem jedináček..a taky to zvládly...to u mě neuspěje 😎 to byl jejich boj, samy se tak rozhodly 😎

mywiel
3. jún 2009

My mame hracky vyhadzané cely den aj v jej izbe aj v obyvacke, v kazdej miestnosti mame bednicku na hracky z Ikei, vecer to tam nahadzem ked mala ide spat a je to ziadna veda. Ale dlazky umyvam a vysavam aspon 2x do tyzdna, zvierata doma nemame takze je cisto, tiez neperiem kazdy den ale opraté je a ked treba mame si vzdy co cisté obliect aj mala, na zehlenie mam pani ale to len pre manzelove kosele a tricka, ostatné nezehlim mam susicku na pradlo takze je to makké a vydezinfikované. Pri vareni sa striedame alebo varime spolu, varime len vecere, lebo mala zatial papa len kase, takze niekedy jej uvarim len jej na obed kasu zo zeleniny alebo ma poharik alebo flasku mlieka. Nakupujeme spolu alebo cez internet, nakup na donesu domov ale to len tie vacsie zasoby co su tazké cize len raz do mesiaca. Malej venujeme cas obaja a chodime na prechadzky. Jednoducho si to treba zariadit, dohodnut sa a nie sa rozvadzat ved to dieta chceli spolocne.

mywiel
3. jún 2009

Je nie som otrokom ani domacnosti ani dietata a viem rozlisit ci sa chce pomaznat, alebo chce byt na rukach len preto ze je tak naucené. Malej sa dostatocne venujem a vela sa spolu hrame, ale aby sme nemali co jest lebo ma nenecha ani raz za den uvarit nieco teplé to nie. Majte sa ja to mam doma vyriesene s manzelom tak aby sme mali spokojny rodinny zivot a nemuseli sa kvoli tomuto hadat, kazdy vieme co treba urobit a ked jeden raz nestihne tak druhy mu pomoze a hotovo necitim sa ziadna super zena ani gazdina jednoducho treba sa o dieta postarat a zabezpecit ho ved sme ho napokon sami chceli.

sisstin
3. jún 2009

mywiel:v tom s tebou 100%souhlasim 😉 ale pokud zakladatelky manžel řekne, že kdyby ji přijebal, že by hned byla poslušná...tak to asi není problém ani tak v tom bordelu, jako v komunikaci...a já bych se sebou takhle jednat nenechala..a pro mě by to teda důvod pro rozvod byl.. 😎

howgh... 😎

petruna
3. jún 2009

siss : ja mam z kazdyho kousek... 😀
me varit a uklizet bavi 😎 a nemam nejaky ambice vracet se co nejdriv do prace nebo delat na castecnej uvazek..proste me to na materske bavi, je fkt, ze mit jedno dite je pohoda, alespon pro me....
uvidim jak budu mluvit, az budu mit dve.
Ale zaroven bych fakt nesnesla, kdyby mi chlap nepomahal...V tomhle se taky citim emancipovana...nehraju na nejake muzske a zenske prace....domacnost a dite je nas obou a domaci prace dela ten, kdo ma zrovna cas nebo silu...
Ja mam dost kliku, ze je MM dobre vychovanej, doma museli s brachou od malicka pomahat a tchan je taky chlap, co doma se vsim pomuze....
To u nas doma byli chlapi vzdycky despotove, co na nic nehrabli, na zensky lezelo vse (pri svoji praci jeste deti a domacnost a chlap jen lezel na gauci a buzeroval)
Od malicka jsem vedela, ze takhle teda neee !

Ono ale taky zalezi na tom, jakou ma ten chlap praci....kdyby se MM vracel z prace kolem osme uplne vyrizenej, tak bych po nem toho moc nechtela, to zase jo....jak rikam, me to az tak nevadi, varit a uklizet, ale ten muj chodi domu docela brzo (kolem 6) a v praci se az tak nepredre (myslim, ze tam ma vetsi pohodicku nez ja, kdyz ma zrovna Tonda "teplakovy den"), takze mu nevadi jen co pride domu "prevzit" Tondu, abych mohla udelat veceri nebo krafat na MK 😎 nebo umejt nadobi atak...

jako ja treba nechapu chlapy, co ani nevedi, kde maji spodary 😝

mywiel
3. jún 2009

Sisstin nevidime do ich vztahu a vydedukovat z toho co len napisala sa neda ako to bolo, mozno uz pretiekla vaza a stratil chlap nervy vracat sa denno denne do bordelu ako v tanku a nemat ani co do ust, ale nezastavam sa ani jeho nechat vsade po byte jeho spinavé veci to by ziadna zena nezbierala po manzelovi to by bola fakt za sluzku ziadna ucta k nej takze si to budu musiet vyriestit len sami a vstupit si do svedomia obaja kvoli tomu dietatu ktoré ich potrebuje. Bola by skoda ak by ich laska stroskotala len kvoli tomuto.

petruna
3. jún 2009

zeny jdu neco delat, dite spi....

tak abych tu neschnila v české špíně 😀 😀

sisstin
3. jún 2009

já furt říkám, že dítě bud vztah ještě mnohem posílí a nebo ho totálně rozhodí, a až teprve pak se pozná, jak je ten vztah silnej...pže když jsou oba svobodní a bez závazků, tak se jeví vše růžověji 😔 my se začli hádat právě až po porodu, pže já byla šíleně nevyspalá..to jsem teda doted 😅 ale už jsem si zvykla..tím pádem jsem byla nervní jak pes..a kdo to asi odnesl že 🙄 takže my si taky procházíme už skoro 1,5roku docela krizí...ale ted to vypadá, že se blýská na lepší časy... 😕 bordel v tom u nás nehraje roli, spíš to, že už si prostě nemůžeme dělat, co chceme..kdykoliv chceme...a taky ta dálka..a všechno ostatní..je to těžký no 😔

mywiel
3. jún 2009

Presne tak sistin doteraz sa starali len o seba a teraz sa treba starat o clovicka navic. 😵 Aj ja idem svoj nazor som vyjadrila a nemam im uz co viac poradit. Pekny den. 😉

petruna
3. jún 2009

siss : to mas pravdu s tim vztahem a ditetem...
ja mam fakt kliku, pac mam MM jeste vic rada nez pred ditetem....protoze neustale jen zasnu jak se stara, jak se od zacatku zapojuje, jak mi se vsim pomaha (s domacnosti teda pomahal uz pred savtbou, taky proto jsem si ho vzala 😀 )....

On to ma horsi..... 😅 ja jsem s ditetem napr. dooost zosklivela...ale nastesti to MM az tak nevadi. Ale nechci si na to zvyknout, ze mu to nevadi, abych se jednou nedivila 😕
Ono mit doma hodne tlustou zenskou, ktera ma casto ulizany vlasy, protoze je lina si je mejt (meju si je jen, kdyz jdu mezi lidi) a neni upravena taky neni moc prijemny... 😎 , nastesti me ma MM rad pro jine veci nez pro vzhled, ale myslim, ze bych se mela dat trochu do kupy.... 😝

ja se treba necitim, ze bych s ditetem nestihala , ale je fakt , ze jsem hodne zlenivela, co se tyce pece o svuj vzhled.... 😝

daniela1983
3. jún 2009

ja si myslim ze dieta by mal asi vychovavat chlap 😀 oni to neberu tak tragicky ako my. a zvladnu popri dietati viacej veci 🙂

erikasadek
3. jún 2009

na margo vsetkeho co tu bolo napisane..
katulka ja som sio este raz precitala prvu stranu.. a aj ked si zufala, ale mas odvahu veci zmenit a to je dobre.. len do toho , a urcite sa ti to podari... drzim palce...

zaklad je ze Ches a si si vedoma , kde robis chybu a kde mozes veci zmenit... to je velke tvoje pozitivum.. nech sa len podari... 😉

zuzadlo
3. jún 2009

precitala som tuto temu a mozem povedat,ze sa mi vobec nepaci ako sa tu popisalo, je strasne citak ako sa pise o takych ceskach a takych slovenkach,kazdy narod ma iny privlastok,ale to neznamena, ze budeme hadzat kazdeho do jedneho vreca,nikto nemoze za to ,kde sa narodil,ale zalezi na tom aky je to clovek a co ma v srdci a je uplne jedno ci je to cech, slovat ,madar alebo aj hotentot.

o tom upratovani,mam tiez dve deti sice uz maju 5 a6 rokov,tiez som to nemala lahke ked sa narodil syn,maval dennodenne koliky a tiez vecne plakal,spaval mi 20 minut,ale cez to vsetko som stihla aj upratat ,ozehlit,navarit a to mam muza kuchara,je to len o tom ako si to clovek zariadi,naozaj ked treba ,tak ide vsetko
a chlap co povie zene , ze by ju udrel,tak u mna nie je chlapom, to keby mi povedal moj muz,alebo nebodaj aj dal, tak garantujem, ze ju ma spat,nastatie mam dobreho a toelrantneho muza

a este poznamocka, ked sa tu mienite takto podpichovat a urazat,tak radsej tuto temu zavrite,pretoze su to temy o radach a nie hadkach,zelam pekny zbytok dna

a bodecka 🙂 ty chod vies kam? 😀 😀 😀 ,pekne do dvojecky 😉

schnek
3. jún 2009

bodko, starší syn je samostanej, umí se zabavit, umí si po sobě uklidit (už dlouho) a pomoct, co zvládne, a to i přesto, že jsem ho nenechávala plakat. A nenechám ani druhýho (včera jsem ho nedala z ruky od 3h do půl 8). Samozřejmě je rozdíl mezi vynucováním batolete a potřebou miminka, to je třeba rozlišit, ale když za mnou přijde, že se chce pomazlit, hrát si nebo být prostě se mnou a chovat se, neodmítám ho, já jsem tu pro něj, nebo to aspoň vymyslím tak, abych ho nekrátila, ale sama mohla udělat svou práci. A řekla bych, že právě naopak děti, které byly "učené samostatnosti" vyřváním se pak drží mámy a vymýšlí, jak mámu obelstít, aby byla s nimi. Představ si, že bys chtěla od manžela obejmout a on by tě odstrčil, že jsi oblečená, najedená a na WC už jsi taky byla, tak co že po něm chceš? to by se ti líbilo?

ukana
3. jún 2009

uz vas citam dlhsie a neda mi nenapisat.............neda sa porovnavat domacnost s miminkom a s vacsimi detmi, ked mate mimi, tak zalezi aj od toho, ci je to prve dieta a mamicka este len zavadza aky taky system v domacnosti s dietatom, ak uz dieta ma, vela veci si len oprasi a je to lahsie..........vela z vas ma stare mamy, ale niekto zasa nie, niekomu ta organizacia trva dlhsie, niekto ma uplakane dieta, vtedy je clovek rad, ze sa vladze vecer ulozit do postele............´postupne sa ale veci menia, deti rastu, a uz je to potom lahsie, deti same zacnu pomahat, najprv s pomocou, potom uz same............takze ten neporiadok je docasny, proste tie prve mesiace su narocne, ale nie je to tak, ze to bude navzdy...........je to len prechodne..........deti sa v tych 3 rokoch naucia aj same sa obliekat, upratat, a vy uz budete len organizovat ich a oteckov, a zadelovat ulohy........a hlavne budete udrzovat poriadok preto, aby ste boli detom prikladom, ze aj vy upratujete, a preto vsetci sa musia pricinit, aby domacnost fungovala, aj deti, upratat si hracky, dat vecer spinave veci do kosa na pradlo, pomoct vylozit nakup...........ale to uz naozaj hovorim o vacsich detoch.................

ukana
3. jún 2009

schnek, Ondrejkovi vsetko najlepsie 🙂

hasleerka
3. jún 2009

zuzadlo, keby som nepoznala teba a bodečku, si pomyslím že kde ju to asi posielaš 😀

renka9
3. jún 2009

bodecka, na 100% s tebou suhlasim 😉 😉 😉

fatimuska
3. jún 2009

haaaslerka: áno ľudia to majú aj v krvi🙂))

hasleerka
3. jún 2009

fatimus, dík že si mi dala za pravdu ... aspoň sa tu nie všetci hádajú a osočujú

macka01
3. jún 2009

škoda že sa viac nezapaja do diskusie jej zakladateľka,hlavne už davno mala schladiť niektore horuce hlavy.A ona stale nič.Môj názor je,že tu bolo povedane už asi všetko a mohlo by sa to ukončiť.Katulka už asi pochopila že niekde robí chybu kedže sme tu všetke čo stíhame všetko potrebne,je jasne že s dobrým plánovaním to pôjde aj jej,ak bude chcieť.Snáď sa nám o pár týždňov ozve a povie nám ako to ide,

sheherazada
3. jún 2009

Tak já mám taky holčičku lehce přes rok. Já osobně sem líná jak veš🙂 A dítko mám stále držící se mejch kalhot🙂 Ale naházet věci do pračky zvládnu, věšíme to pak spolu s Verčou. Už se naučila mi to nosit po kouskách s pračky k sušáku, berem to jako hru. S vařením je to u nás teda horší, protože to sama nevydrží a obzvlášt prdelit se v kuchyni s ní moc nejde. Takže pokud chci něco klohnit, dělám to když spí. Jako upřímně, kdybych chtěla a neseděla na netu, mám čas to tu vypiglovat a mít tu super uklizeno🙂) Ale můj manžel naštěstí není z těch prudičů, co očekávaj doma navařeno a uklizeno, i když by byl velmi rád🙂) Ale já nemíním otročit a on to chápe. Mě teda přišlo jednodušší udržovat domácnost v prvních měsících života dítka, to dost spala a nic moc nechtěla. ted jeda klidu moc není🙂)

sasiki
3. jún 2009

fuj mywiel, to si kde našla 😝 😕 😔