Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

teodorka
31. máj 2009

ved tu nikdo nehovori o super poriadku ani troch chodoch jedal ale bezne veci musi stihat 😒

moonday
31. máj 2009

tea, tak toto úplne beriem, ale ked mna to dosť baví a aspoň nemyslím na to, že som nečinná. 😠 nemusí sa nikde blyšťať, iba u mňa. u mňa je paradox, že si u nikoho nevšimnem ani trojcentimetrovú mastnotu a doma sa cítim trápne aj za hračku na zemi 😒

mywiel
31. máj 2009

Denduska suhlasim s tebou. 🙂 Len sama moze vediet ci je naozaj leniva a nic za cely den neurobila aj keby sa dalo napriek malej alebo je fakt unavena a nestiha a potrebuje systém a trosku pomoct, vsetko je o dialogu a je to vase dieta. Kazdy by mal byt dospely, zodpovedny a vediet ci robi pre svoju rodinu dostatocne alebo nie a je to na ukor toho druhého partnera, v roly rodica nie je mozné sa ulievat ani ty ani manzel vy ste ucitelmi dietata a ono sa bude ucit od vas a od vas vsetko odkuka.

teodorka
31. máj 2009

myviel asi tak 😉 ☹ ,
monday aj u na je to tak ked idem ku kamoske mi to nevadi ale doma ano 🙂 😎 a to mi mm vzdy vravi ze ,,Ty vobec nie si slepa len sa robis "ked na zemi vidim omrvinku co on ,,nevidi"a to ja nosim brile lebo bez nich neprecitam nic ale spinu vidim hned 😀

animatua
31. máj 2009

teodorko kdyby mi nekdo nadaval a vyhrozoval za neporadek, tak by mi vazne nevadilo, kdyby si nasel nejakou peknou poslusnou zenusku a sel za ni.. o nelaskyplny nerespektujici vztah bych vazne nestala

johanda
31. máj 2009

teodorka, žádná češka tady neřekla, že je někdo blbý a že má všechno dělat muž. To je jen tvá interpretace - mylná.
Pokud by můj manžel hledal hospodyni, určitě by si nevzal mě🙂. Já jsem jeho partner a žena, uklízečku si můžeme v případě potřeby najmout. Šůrující manželka neni zrovna to pravé ořechové, co chlapa táhne domů.
Nepopírám, že úhledná domácnost přispívá k rodinné pohodě, ale jelikož je její údržba spojená s péčí o děti celodenní a nekončící, je od manžela minimálně slušné, když v případě indispozice manžely a)pomůže b) komunikuje s ní a hledá příčinu jejího selhávání.

Katul, co uklízečka? v ČR přijde hodina úklidu cca na 80 - 100 Kč. Nebylo by to alespoň na čas řešení? Možná by ti pomohla i nalézt systém uklízení.

vroni
31. máj 2009

To ako potrebuje? No sorry, bezne zeny nie su zasadne masochistky a nadsene martyrky. Natastie. Pojem ¨bezny poriadok¨ je v kazdej domacnosti definovany inak. Domace prace si delime, muz sa stara o dieta, ked pride z prace (teda, ked ho este zastihne), 100% upratanie nas byt este nezazil a rozhodne nie som jednou z tych krehkych bytosti, ktore na seba nechaju navrieskat. Napriek tomu sa chlap tvari spokojne a asi prezije v zdravi, ze obcas musi nalozit/vylozit umyvacku.... U nas ta teoria o bezchybnej s nonstop nadsenej zienke domacej, ktoru chlap potrebuje k svojej spokojnosti akosi nefunguje. Takze vsetko s mierou.....

moonday
31. máj 2009

no, vroni, máššťastie. ja som blbá od narodenia 😉

vroni
31. máj 2009

coby blba, submisivna 😉 A zial, to pritahuje zakomplexovanych blbov ako muchy med. Nasmeruj tu svoju energiu trochu inym smerom, nez na fullservis pre chlapa 😝

soanpe
31. máj 2009

mně přijde, že teodorka je superžena, co zvládá úúúplně všechno a ještě si mezi vyžehlením a uvařením stihne hodit pilates 😀 😉

moonday
31. máj 2009

soanpe, jednoducho sú aj také. aj ja ticho závidím, má podla všetkého aj skvelého chlapa. 😝

teodorka
31. máj 2009

animatua ..on sa jej nevyhraza len za neporiadok ale ona doma ani nenavari ani neoperie no proste nic tak si to precitaj este raz cele .Mne to prislo od neho ako postupnost ,ze vsak na zaciatku jej aj pomahal koniec koncov aj teraz umyva riad ale postupne zistil ze doma neni nic porobene a caka to na neho kym pride domov tak samozrejme ze uz sa jej aj vyhraza vsak co s nou ...nechce od nej ziadne sluzby navyse ale aby si nemal co obliect lebo ona to nebola schopna dat do pracky 😒 fuuu silna kava ...a po celom dni riad ....vsak su doma same ani nevari tak o akej hromade riadu hovori ...co sa jej koti? 🙂

soanpe
31. máj 2009

teodorka,
já mám 15 let spokojený vztah , i když nemám naklizeno, dnně uvařeno a nenosím make up doma a nevypadám jako reklama na hlad 😎
je top o tom, že preferujeme pohodlí před neustálým uklízením atd 😎

sue
31. máj 2009

...presne ako píše Soanpe... pochybujem o tom,že chlap hľadá gazdinku...chlap hľadá babu s ktorou si bude rozumieť...a nie ktorá mu bude variť, prať a upratovať...

animatua
31. máj 2009

teodorko fakt co s nou, jedine par facek to vyresi..
😠 😝 🙄 🙄 🙄

teodorka
31. máj 2009

soanpe...ked myslis 😎

elitera
31. máj 2009

Heh, docela si pamatuju na stav skutečné postupující deprese, kdy jsem nebyla schopná pomalu ani sama sebe nakrmit. Jsem ráda, že můj muž je tolerantní a nejen, že doma po návratu z práce poklidil, ale ještě uvařil a to jídlo mi donesl. A to nemáme děti (ani tehdy jsme neměli). Občas to prostě vážně nejde.

gtver
31. máj 2009

teodorka, nezlob se, ale pokud takovýto způsob komunikace (facky nebo vážné výhružky jimi) považuješ za vhodný a v dané situaci dokonce vyžadující, tak žiješ asi v jiné době 😔

digysa
31. máj 2009

Baby...ale ved sa zobudte...piseme o dennej praci, ktora je v kazdej rodine normalna.... Ja mam tiez "Mont Everst" spinaveho pradla...ale operiem aspon tak malicko, ze si moj manzel ma co obliect do roboty... 😖

Ja tu nehovorim 24 hodinovom upratovani. Ja si tiez radsej precitam casopis, alebo knihu, ale nie na ukor toho, ze doma nie je s prepacenim co zrat. Aspon trapne sendvice so zeleninovym salatom pripravim.....ktore sa mimochodom nevaria 🙄

A co sa delenia prace tyka....moj manzel cez tyzden nerobi nic, lebo pride o 5 hod domov, prezlecie sa, naje sa, dalsiu hodinu stravi odpovedanim emailov od jeho zamestnancov (to uz mame 7 hod) a potom sa uz venuje detom spolu so mnou, alebo bezomna.
Cez vykend mame zadelene prace a okrem toho este robi v zahrade. Prave teraz sa vratil, bol so synom 4 hodiny vonku...aka ulava...

My sme mali tiez problem s domacimi pracami....ale kedze ja popri 2-och detoch este aj pracujem 20 hod tyzdenne, tak ja mam upratovacku. Inak upratujeme okolo deti obaja, zdvihame donekonecna, manzel cisti po kazdej veceri, denne uhadzovanie sa vzdy robi, ked idu spat...

Ja nechcem tvrdit, ze ona ma robit vsetko....ale predsa musi doma urobit viac, ako manzel...

Ja radim katulke aby si zacala pisat dennik a zistila kde to viazne. Kolko casu venuje placlivemu dietatu, kolko sedeniu na gauci, kolko vareniu.....jednoducho by som si pisala par dni a zistila, kde "pokulhavam".

bejbypd
31. máj 2009

ja tiez velice obdivujem superzeny co popri paradnej domacnosti dvoch detoch a neviem com este mju koopec casu na seba a aj na manzela aj ja by som chcela byt taka 😎 bohuzial nie som donedavna som bola pre vas urcite ta leniva lebo tiez som nic poriadne nestihala...teraz tiez ozehlim,navarim,operiem poumyvam podlahy podotykam kazdy den 😉 no mam doma chlapa ktoremu napriek tomu ze som toto vsetko urobila a robim vadi napriklad moja vonavka v obyvacke lebo som ju nestihla dat do kupelne kym prisiel a podobne...jeho celodenna cinnost sa konci pracou.. z prace chodi o stvrtej poobede polhodinu sedi na hajzli,pol hodinu v sprche a potom v pondelok ma futbal,v utorok urcite aspon kofolka s kamaratmi a takto by som vymenovala kazdy den v tyzdni...malu ked mu sama nenabalim a nestrcim pred nos a nezavriem za nimi dvere tak ho ani nenapadne pomoct mi s nou...sak on na nas zaraba to je vsetko...a pritom kazdy den mi stihne povedat este toto by si mohla a este toto...tiez su to nervy a preto vecer ked mala zaspi sadnem pred telku az rano poumyvam nejake riady z vecere alebo podobne alebo ich ked ho o to poprosim umyje on...takze vo chvilach oddychu sa snazim oddychovat,mozno som leniva ale niee som stroj ale clovek
😉

simply.vero
31. máj 2009

Mně se teda zejména v téhle diskuzi hrubě nelíbí nekompromisní vyjadřování typu "všechny Češky říkají to a to", "toto musíš stíhat" apod.

Jinak mi přijde, že Katulka a její manžel potřebují civilizovanou diskuzi. Katulka tuším sama na začátku psala, že na manželovy výčitky reaguje podrážděně a ironicky. Jistě, únava dělá svoje, ale když se na štěkání odpovídá štěkáním, ničeho se tím nedosáhne, diskuze se leda zacyklí v nekonečných vzájemných urážkách. I kdybych měla pocit, že můj protějšek v diskuzi nemá úplně pravdu, nemá smysl nekonstruktivně odsekávat. Jsou lidi, se kterýma se prostě civilizovaně mluvit nedá, ale v takovém případě je nejlepší debatu prostě utnout (to snad ale nebude tento případ). Katulko, hodně štěstí v řešení tvojí situace.

soanpe
31. máj 2009

káždý máme jiný životní styl a já svůj život věnuju dcerce a MP ne domácnosti 😉

digysa
31. máj 2009

bejbypd: 😀 😀 😀 😀 slzy mi tecu...ako si to dobre napisala...pol hodinu sedi na hajzli, pol hodinu v sprche.... 🙂 😝 😀 🙂

Chlapom chyba ten jeden chromozom.....XY (ta jedna palicka ,aby z toho Y bolo X) ......my sme na tom lepsie, stihame viac....XX 😵

moonday
31. máj 2009

bejbypd, ale nikto to od Teba ani nežiada. máme 7 izbový dom, bývame na dedine, kde Ti každý vidí do hrnca, takže aj ked ma vidia sedieť vonku, žiadna suseda si neodpustí poznámku: a čo si dneska varila? a už si prala? nejdeš umývať okná? aj ja by som rada najala nejakú paniu, ale napriek tomu, že by si to naši mohli dovoliť aj na plný úväzok, nikdy sme o tom ani nepremýšľali. jednoducho som naučená makať a som nervozna, ked len tak sedím.aj to je o povahe.a samozrejme, o pracovnej deformácii 😝

kubaka
31. máj 2009

teodora - v jakém století žiješ? Ženská má vařit, uklízet, starat se o děti, a držet hubu?? Já jsem asi z modernější planety, nerozděluju na ženské a mužské práce - dělám spoustu i těch mužských a na ženské si najmu někoho jiného 😝

Na nádobí se pořídí myčka, na úklid paní na úklid - za 300 týdně uklidí celý byt a jediný bordel co tu mám jsou rozházené hračky. Jednou týdně je uklidí starší syn, aby se mohlo v pondělí uklízet. Vyvářet se taky nemusí, nevím, co je to za přežitek. Uvařit oběd sobě a děcku, trvá půl hodiny, navíc se spousta jídel může hodit zapéct do trouby a dělá se sama - přebytky nacpat do mrazáku, ohřát, někdy dát dítěti skleničku. Já u dvou dětí ještě podnikám, takže rozhodně netrávím čas pucováním domácnosti. MM nedělá doma prakticky nic.
Pokud se manžel katulka chová jako stupidní pán tvrostva, co vyhrožuje fackama a rozvodem, tak teda pardon, ale dávat mu za pravdu?

teodorka
31. máj 2009

digysa,
ale vsak ked im je tak dobre tak nech je kazda domacnost sme inaksia ... len nech neradia katuske ze robi dobreked sama katuska vie ze to dobre nie je u nich doma a ocividne to ich manzelstvu neprospieva ale to si asi babenky nevsimli. 😒
nie nie som super zena ale pohyb mam rada a je jedno aky a pokial nemam porobene co je moja robota tak si za pc alebo za knizku nesadnem a ked si porobim tak sedim aj pol dna a kludne v cistom ,vonava a nemusim byt nalicena ...

emamamamu
31. máj 2009

teodorka tvojeho syna bych chtela za muze, kdyz mas takove nazory...🙂

digysa
31. máj 2009

moonday: ale upratovat len preto, ze ti stare baby kukaju do okien, tak to teda nie....
Ja, ked robim, tak je to pre to, ze je to potrebne pre mna, mojho manzela a moje deti....nie pre stare baby, co nemaju co ine robit iba "kotkodakat"

bejbypd
31. máj 2009

digysa 😀 no co budem klamat 😎 teraz mi je to smiesne ale ono to tak naozaj je...prepacte mimo temy ale na hajzliku cita westerny a minule vysiel zo zachoda asi po hodine a na chodbe padol na zem lebo mu tak strpli nohy ze nemohol chodit 😀 😀 😀

moonday
31. máj 2009

ja len hovorím, že nie každý je dokonalý a nie každý má možnosť si pani na upratovanie nájsť. je to len na babe, ako sa rozhodne. mne sa páči mať doma poriadok a nemusieť hladať čistú vec. 😉