Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

digysa
5. jún 2009

soanpe: no....ono to pravda nie je, ja som to iba ako priklad uvadzala 😀 Ale minuly tyzden sa nam zapchal (samozrejme som ho hned odopchala...lebo do zahrady chodit nebudeme 😉 )
A ako sa nam zapchal? No moj syn sa uci sam utierat...a ked ide na velku, tak pol kotuca toaletneho mu nestaci na utrenie jeho malej riti (plus vlhke papieriky, tie splachovacie) 😝 😀 😎

kubaka
5. jún 2009

pancake - reaguji výhradně na téma pečujícíh otců o mimina- trochu odbočím: chlap může chtít jak chce - když to nemá v genech, není vyloženě "mateřský tip", tak v tom bude lítat, když dojde na pláč dítěte.
Když se to vezme hodně zeširoka a zhloubky - tak nejde jen o tu vnějškovou péči, která se dá naučit. Jde i o chování a komunikaci s děckem, a v tom chlap nikdy matku nenahradí. Mimino a později batole do tří let hlavně vnímá intuitivně, rozvíjí se emocionalita a to je něco, co dokáže podporovat a poskytovat jedině matka. Protože ženy mají aktivnější emocionální část mozku, zvlášť v mateřství, reagují na něho a předávají mu tak tyto vzorce vnímání a myšlení. To je úplně první a základní naprogramování, co dítě dostává do života a ohromně důležité. Proto se maličké děti zásadně nesvěřují otci, ale matkám - chlapi nemluvněti prostě obvykle vůbec nerozumí. JSou příliš racionální a co se jim neřekne, to nepochopí (někdy ani to ne 😀 ) A není hrozivější kombinace než bezradný a bezmocný chlap nad brečícím mrnětem - 😝
MM třeba malého obstará, ale když malý začne plakat, už neví, co s ním - nechápe, jak to dělám, že ode mne si nechá všechno líbit, uklidní se, nají se, usne. Neodhadne situaci, nerozumí proč jedno to či ono zabere a podruhé nezabere.
Takže si dovolím oponovat: chlap se nikdy nemůže postarat o dítě stejně dobře jako žena. Proto bych třeba já nikdy nenechala MM na MD. Ovšem večer jdu klidně s kámoškou a nechám mužský samotné - to jo 😝

Znám chlapa u nás v domě, co je s pořád s dětmi venku už od malička, jeho ženu jsem viděla párkrát. Věnuje se jim, a když jsem je pozorovala, mluvil a choval se jako žena-matka. S tou předvídavostí a intuicí. To je hodně málo obvyklé. Kdyby existovala vakcina, naočkovala bych všechny chlapy kapkou tototo umění - to by byl mír v rodinách... 😀
tak to bylo takové malé psychookénko 🙂 na zamyšlenou

teodorka
5. jún 2009

uz je dost pozdna hodina tak mozem aj trepnut .
Katulka kludne sa rozved ,muz bude mat pokoj ,Ty nebudes musiet uz nikdy nic robit a dieta bude taky stastne .Vzdyt - Bordel v byte =stastne dite
Ale preco sa to rymuje len po cesky?
Srandujem 🙂 🙂 🙂

digysa
6. jún 2009

teodorka: 😀 😀 😀 pozor na vec...niektore matky ta tu zoberu vazne....a mas po chlebe... 😝

kubaka: mas pravdu,absolutnu....moj manzel snival o detoch, naplanoval si ich, nesmierne ich miluje, dal by cokolvek, aby mohol viac casu s nimi stravit....ale do toho 2-heho roku s nimi nedokazal nejako "komunikovat".... bola to iba chvilkova pomoc- kocikovat, podrzat, nakrmit, obliect, prebalit....syn ma uz 3,5 roka a uz s nim dokaze byt aj pol dna sam... ale dcera ma rok a ju dokaze mat tak na hodinu-dve a aj to musi byt maximalne opatrena-najedena, vyspata, pripravene jedlo, alebo napoj...aby mu nerevala 😀

emamamamu
6. jún 2009

lebo slovenky su drbnute 😀 😀 😀

teodorka
6. jún 2009

digysa,
nevadi.... 😀 uz som si zvykla ,tu sa clovek musi troska obrnit a potom je vsetko ok
a este jedno trepnem videli ste film Forest Gump? Yak tam to bolo pekne povedane:Pro hlupaka kazdej hloupy... 🙂
🙂

soanpe
6. jún 2009

digysa 😀 😀 😀
my máme na wc spršky bidetky a modlím se, aby děti v naší rodině nepřišly na to k čemu slouží.
to by byla poropa na denním pořádku 😲 😅 😠

soanpe
6. jún 2009

poropa=potopa 😅

ale zase bysme neměli ucpaný záchod 😀 😀 😀

p.s. zase se tu objevila rozvracečka debaty 😲

renka9
6. jún 2009

Stale rozmyslam nad touto temou, aj dnes pri upratovani som to mala na mysli...
ze ked sa mame na 100% venovat detom, upratovat az ked pride manzel z prace, varit kazdy treti den, alebo vobec, neprat, neumyvat riady...OK, to tu bolo 1 000x prebrane z kazdej strany...
...ale co vy, vase zaluby, konicky...ked ste sa stali matkami, tak to padlo? Rozmyslam nad tym, ze to si uz nikdy neprecitate knihu, casopis, iba ked dieta spi? Nemate nijaky cas pre seba? Ak ano, tak to sa potom az tak nevenujete dietatu...Ked ste na nete, tak vzdy iba s dietatom na kolenach? Chuda dieta, ked uz od malicka musi sediet pri PC.
Ja som sa pocas MD hodne venovala rucnym pracam, strikovala som, vysivala a mala sa pri mne hrala...Toto teraz padlo, ked chodim do prace, tak na to uz nieje cas... 😒
Ako je to s vami?

Dufam, ze mojim prispevkom nikoho neurazim 😖 , bola by som nerada...iba chcem normalne diskutovat... 😉

mywiel
6. jún 2009

Teodorka, Renka suhlas 😉 😀 🤐

katkaajurko
6. jún 2009

Ejha ,nechce sa mi citat temu celu...

myslim,ze chyba je na oboch stranach a treba ssi vsetko vyrozpravat.. my doma deticky este nemame..chodime obaja do prace a vsetko je v nasej domacnosti spravodlive... takze aj domace prace..ja napr.riad neumyvam a ani sa nechystam... mam na starosti izby,kupelnu,varenie,pranie,zehlenie... MM vytiera podlahy(podla toho ako ON usudi ze je to nutne 🙂) ), umyva riad,nakupuje a stara sa o auto.... a ked by prislo babo - a moja robota nebude v praci - ale doma - a nebude 9 hodin denne za hrubu mzdu -ale bude omnoho viac hodin denne za cenu vychovy spolocneho potomka-co ma ovela vyssiu hodnotu - momentalne nevidim dovod si povinnosti prerozdelovat v moj neprospech... imho - ak on bude v praci 12 hodin denne a aj co ja viem 16 (aj to len v pripade uzasneho spaveveho dietka) - tak myslim-ze mam furt nejake "hodiny" prace denne k dobru - cize kluuuudne sa moze pohrat s dietatom na dve hodinky - a ja za tie dve hodinky si porobim co ja potrebujem-a je to aj spravodlive a ani jeden by sa nemal citi ukrivdene...

moje kamosky s detmi to nemaju zariadene inak-manzelia davno pochopili-ze ked chcu aby ich cakala doma usmiata,mila zena-a doma bolo "utulne" musia prilozit ruku k dielu...jedine -ze by aj oni mali pracu aspon 16 hodin denne 7 dni v tyzdni... co je blbost samozrejme....

dufam,ze tu nic nerozprudim...sudim len podla okolia a "zdraveho sedliackeho" rozumu...

takze sadnut,porozpravat,posnazit sa na oboch stranach...

diddi
6. jún 2009

este stale sa v tejto teme diskutuje??? 😕 ....ste ako telenovela

teodorka
6. jún 2009

diddi,
no domace prace su IN 😀

renka9
6. jún 2009

diddi, tak naco sem, na MK chodis, ked je to ako telenovela? 😠 , je to diskusne forum , nie???

teodorka
6. jún 2009

renka ale zase sa tu pomaly ale isto meni tema 🙂 takze sa netoci o tom istom 😀

renka9
6. jún 2009

ale podstata ostava 😀

teodorka
6. jún 2009

no len zakladatelku nase rady asi nebavili 😀 nejako zduchla 😒

roasha
6. jún 2009

alebo ju blokli kvoli nicku 😉

flamenga
6. jún 2009

diddi 😀

diddi
6. jún 2009

renka,ja len,ze mate tolko slov okolo domacnosti 😀 nekonecne 😉

petul.a
6. jún 2009

Ahojky, můžu taky přispět svou troškou do mlýna? I když nové poznatky a návod na šťastnou a uklizenou domácnost v mém příspěvku asi nenajdete 😀 Navíc jsem četla jen kousíček debaty, tak možná budu i trošku "mimo mísu" 😅

Katulko, já myslím, že by to chtělo si s manželem prostě sednout a pokud možno v klidu vše probrat - abys i on ti řekl, jak se cítí, ovšem fakt v klidu, bez emocí. Ono to, co řekl, fakt bylo hnusné, ale ve vzteku se kolikrát plácne něco, co pak člověka mrzí. Možná by bodlo, kdybyste si domácí práce rozdělili - prostě "ty budeš dělat tohle a já tohle". U nás to tak je, i když hlavně z důvodu mého atopického ekzému 😒 A navíc máme jednoho super pomocníka - myčku. Sice třeba připálený pekáč fakt neumyje, ale ono hodně pomůže i to, že umyje talíře, příbory, hrnky... toho má člověk, zvlášť pří dítěti, nejvíc. S vařením se taky potýkáme a asi nejvíc se osvědčuje navařit třeba na 2 dny dopředu. Nebo prostě udělat "zbytkové" rizoto, pizzu a la "co lednice dala", upečené maso s koupenými noky... nebo si občas koupit oběd třeba ve školce. Holt se to prostě musí nějak zvládnout. A hlavně - můj názor je, že nejdůležitější je věnovat se dítěti, proto jsme na mateřské, ne kvůli úklidu a vaření. Kamenujte mě, bijte mě, ale já si to prostě myslím. A já bych třeba nemohla posadit dítě v kuchyni do kočáru a aby se na mě jen dívalo - jednak tam na to ani nemám místo, jednak by Barunka nevydržela, ale hlavně - ona je hypotonik, takže pro ni je nejlepší pohybovat se na co největším prostoru. Navíc musíme několikrát denně cvičit, takže opravdu byly chvíle, kdy to nebylo jednoduché. Do nějakých 9 měsíců jsme cvičili pětkrát denně sestavu 3 - 4 cviků a pokud nespolupracovala, trvalo jedno cvíčo i půl hodiny. Takže 2,5 hodiny denně strávené cvičením. Kde je krmení, přebalování... a taky nějaká ta hra, že... Teď už je to lepší, cvíča není tolik, ale stejně nám nějaký čas zabere. A já chci věnovat co nejvíc času Barunce, to jsou chvíle, které se nikdy nevrátí (navíc jsme se o ni 2 roky snažili), prostě si ji chci užít. Domácnosti si užiju ještě do sytosti. Taky nejsem zastáncem názoru, že domácí práce má vykonávat jen žena. Ale asi mám kliku, že mého manžu vychovala jeho mamka k tomu, že má doma spolupracovat. Pustí se i do žehlení, je-li to třeba. Dokonce i pračku zapnout umí. Tím neříkám, že já nedělám nic, ale prostě si myslím, že chlap by spolupracovat měl. Že v práci maká... a my si doma s dětmi válíme šunky?

Přečetla jsem si tu pár příspěvků, které mě - nezlobte se - trošku nadzvedly. Autorka diskuse žádala o radu, nepotřebuje si číst přspěvky typu "koukejte, jak jsem skvělá, že jsem zvládla mít naklizeno a denně navařeno".

mywiel
6. jún 2009

Tato téma je tu bez zakladatelky uz bezpredmetna. 😅

sasiki
6. jún 2009

náhodou, ja vás čítam a zíram stále 😕 😕 😕

inkinka
24. apr 2011

@ygreen "když se řekne slovák, tak mě napadne dělník na stavbě." vidíš a mohol by ťa napadnúť aj Slovák generál Štefánik, ktorý uviedol Masaryka a Beneša z provincionálnych pomerov do európskych diplomatických kruhov...

terrs
24. apr 2011

@inkinka asi tak.