Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

mywiel
3. jún 2009

Ten kto sa ohana tym, ze bordel v byte, stastné dite sa len ospravedlnuje sam pred sebou za svoju neschopnost, lebo to ze mame cisto doma neznamena ze sa nevenujeme svojim detom a nechame ich revat. 🙄

mywiel
3. jún 2009

To mi prislo mailom... 😀 😀 😀

erikasadek
3. jún 2009

mywiel sila, ale v rumunsku som videla nedavno dokument s detskeho domova ako tento obrazok deti priviazane cele dni a noci aj velke no sila.. 😢

pancake
3. jún 2009

katka to uz vzdala ale aj ja chcem napisat svoj nazor:

tiez som necakala ze dieta bude taky ,,zaberak,,myslela som ze bude iba spinkat a usmievat sa. ale figu borovu 😝
tak som si musela veru aj ja najst system. tiez som nestihala prve tri mesiace ani si vlasy umyt.

mali by sme katke skor pomoct ako jej castovat slovom leniva,nemyslite?

takze tu su moje rady a popridavajte aj svoje ak mate. aj ja sa necham poucit.

1.umyvacka riadu
2.varit ked dieta vecer zaspi a to na 2dni.
3.upratovat tak ze rozdelit si prace na polovicu a jeden ide s dietatom von na prechadzku a druhy v klude
upratuje.
4.udrzovat poriadok cely tyzden.
5.vecer potom staci nahadzat vsetkky rozhadzane hracky do krabic a mas upratane.
6.upratujem iba raz za tyzden.ako umyvanie podlahy,prach,kupelka a wc.
7.rozdelit si prace na polovicu.ja varim,muz kosi zahradu.on vysava a ja umyvam podlahy. ja umyvam kupelku wcko a on utiera prach.
8.nestresovat sa ze som nieco nestihla
9.v klude sa pohrat vsetci spolu aspon pol hodinku.my lezime na zemi a hrame sa s malym.
10.ja napriklad ani nezehlim.poriadne poskladam a hotovo. su aj dolezitejsie veci na svete,nie?

a poviem vam u nas to funguje super. ale naozaj k tomu potrebujete laskaveho a tolerantneho chlapa co vie robit domace prace a hlavne sa mu chce. a potom je zivot krasny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a este dodam, ze ja uz pracujem 40 hodin tyzdenne a aj manzel. a kedze nemame kde dat maleho a nemame ani na blizku rodinu co by nam postrazila na hodinku maleho, tak sa musime stiredat pri nom sami. ja robim doobeda a muz poobede. vidime sa len vecer o desiatej a cez vikendy. a fungujeme. a som stastna ze mam krasnu rodinu.

takze katka nesmut a nic si z toho nerob ze si nestihala. dolezite je, ze vies kde su vo vas chyby. a tie treba trosku napravit. sadni si vecer s muzom otvorte si flasu vina a porozpravajte sa. skus mu povedat ze sa polepsis ked ti samozrejme pomoze a ze si neprajes aby sa s tebou takto nerozpraval,lebo si myslis ze si to nezasluzis. a nevydavala si sa preto aby ta tvoj muz takto castoval nadavkami,no nie?
a uvidis ze si najdes cas aj na konika. 😉

aj ja teraz by som prave mala varit, ale ukradla som si kusok pre seba a konika. no navarim neskor. ale ked pride muz o 22.00 domov tak je navarene,vychladene a v chladnicke./my tu v uk mame csovy posun preto ti cas nebude siediet/
tak vela stastia a napis tak o mesiac ako sa ti dari.zuzana

berenika39
3. jún 2009

no dočetla jsem...uf....všem přeju, aby tyhle "starosti" byly ty nejhorší, které budete muset řešit. prostě a jednoduše: vytřu, 15min, myčka, pračka - 15min, dopo uvařím, když spí - jednohrncovky nebo zapečeniny v troubě - když moc tak 60 minut?, jednou týdně k tomu totálka - prolítnu koupelnu,wc,lux,prach..., nežehlím, co se žehlí - nekupuju.okna tak 3x do roka za 600,- umyje firma.
to je to co se tu na x stranách řeší?
máme byt 100m2. s čím kluci automaticky pomáhají, jsou nákupy,odpadky,servis aut, a blázněj s miminem...
času mám na rozdávání, patří většinou prckovi, doma je pohoda, jídlo je, uklizeno taky, hračky neřeším. výlety, víkendy,sport....
co je na tom?

mywiel
3. jún 2009

Berenika presne tiez nechapem ze aka veda doma udrziavat poriadok, ved netreba gruntovat kazdy den. A na mycku si treba nasporit dobra vec odporucam, tak nech si ju kupia ako vianocny darcek miesto dovolenky co ja viem...? 😅

kubaka
3. jún 2009

berenika - to je legrace - téměř totožné jsem psala o pár stránek před tím - až na to, že mám na úklid paní
Stejně toho zbývá dost - jen vyklízet, třídit skříně, skříňky - tam samozřejmě neuklízí. V sobotu mi taky uklízečka myla okna a okenice na zaskleném balkoně a my byli na grilovačce - 😀 To se to vracelo - v neděli jsme akorát naházeli záclony do pračky. a MM pak pověsil - mám závratě.
Zapečeniny 😀 Dávala jsem typy na obměny - zrovna dnes jsem naládovala pekáč bramborama, nějaké moravské uzené, žampiony, posypala čímsi a kluci se mohli utlouct - peklo se samo.
Taky jsem nad tyto uklízecí a vyvařovací starosti už nějak stará a podnikání mě teda zaměstná tak, že to teprve jsou starosti, co mi zaměstnají mozek 😀 😝 😅 Kromě toho se už jen věnuju muchlování s mrnětem 😵 a večer s manželem 😵

berenika39
3. jún 2009

jj, snad se tě to nedotkne, vím, že máme obě už pár pátků 😀 😀 😀 , ale fakt si myslím, že teprve s věkem si člověk ty věci roztřídí, co je důležitý a co ne. vážím si každý chvíle, kterou trávím s malým, už se to nebude opakovat. diskusi jsem jen prolítla, něco mě pobavilo, něco udivilo, něco nas...., pardon, ale výsledek je jasnej.
domácnost máme všechny, a není to to nej... v životě. zdraví je jediný, na čem to stojí......

johanda
4. jún 2009

JJ, myčka je super. Až zrekonstruujeme v létě kuchyň, buce stát na četsném místě. 😀 Vzhledem k tomu, že jsem doma jen s batoletem, moc toho nádobí nevygenerujeme, manžel se stravuje venku, starší dcera ve škole a to, co ušpiníme my dvě, spláchnu za 10 minut.Ale - jelikož cca 2x do týdne chodím do práce a občas musím pracovat z domu celý týden, potřebuju si i odpočinout, pohrát a projít se s děcky a věnovat se sama sobě, domácnost nemůže stát jenom na mě a mé ruční práci;).
Jak jsem ale pochopila z Katlulčiných příspěvků, nemá doma nějaký extra bordel, jen prostě občas nestíhá, jako každý. Její problém je manžel a jejich vztah- výhružky fackama a rozvodem kvůli nevypranému prádlu a neumytému nádobí nejsou zrovna ideální motivací k většímu úsilí. Musím říct, že tohle bych rozcházela hodně ztěžka a obávám se, že důvěra v manželovu schopnost být mi oporou by byla navěky ta tam

sisstin
4. jún 2009

johanda: akorát bacha na myčku..nejdřív je děsně zábavný to nádobí tam dávat i vyndávat, pak už jenom dávat..a pak už je to stejnej vopruz jako to nádobí mejt 😝 😅

sisstin
4. jún 2009

my jsme se ze začátku skoro prali, kdo půjde dávat a vyndávat nádobí do myčky 😅 😅 😅 😅 😅 no za chvíli nás to už přešlo...a dělá se to jen z povinnosti 😝

johanda
4. jún 2009

siss, no jo, ale aspoň to tam narvu a nebudu mít neustálý bordel v dřezu, páč fakt nemyju každý talířek a hrnek hned po použití. Navíc si nebudu huntovat ruce, to je taky pozitivum.

sisstin
4. jún 2009

johanda: no, akorát my toho nádobí třeba nemám zas nák moc, takže to tam hnije třeba 2dny..a to je teda pak vůůůůně 😀 když to otevřeš, ale jinak pohoda..je to super věc do domácnosti 😉

johanda
4. jún 2009

siss. no já taky přepodkládám, že nám to tam bude hnít 2 dny. Jak začnu chodit do práce a holka do školky, nádobí píš ubyde než přibyde. Jinak se zrovna chystám zlikidovat ty hrnky a talířky, co mám v dřezu + nějakou tu pánev a hrnec od včerejšího oběda na sporáku 🙂 . Včera jsem byla v robotě a fááákt jsem večer nenaběhla na úklid, raději jsem s manželem mrkla na film.

sisstin
4. jún 2009

johanda: MP myčku nesnáší 😝 on vaří a už při tom vaření si průběžně umývá nádobí 😝 a pak mu vadí, že je třeba něco v myčce a nemůže to použít..takže když je u nás on, tak meje ručo fůčo 😝 ale on je prostě divnej 😅

johanda
4. jún 2009

Sisstin 😀 . ale většinou u vás není, tak si nemůže moc vymejšlet, ne? Chlap má občas taky řeči, že mám blbě uspořádané věci v lince a ve spíži a kdesi cosi, ale když mu sdělím, že si je může uspořádat sám pod podmínkou, že se obrátí poměr, který věnuje kuchyni z dnešního já 60: on 40, přestane si vymejšlet 😀

sisstin
4. jún 2009

johanda: ježiš..tak on, kdyby mohl, tak je na mateřský sám...by vařil, uklízel, přerovnával..to by byl ve svým živlu 😝 😅 😅 😅 😅 by měl seřazený kořenky podle abecedy 😝 naštěstí po mně takový bejkárny nevyžaduje, se smířil s tím, že mě nepředělá....a rezignoval 😅

johanda
4. jún 2009

siss, však tak to má být, rezignovat na změnu partnera a a) smířit se s tím a mít ho rád takového,jaký je b) dát mu vale.

sisstin
4. jún 2009

johanda: ale vážně, kdybych vydělávala hodně peněz, tak bysme si to asi fakt vyměnili..ale to možná tak ve snu 😝

johanda
4. jún 2009

Siss, je fajn mít chlapa, který by v pohodě zůstal na MD. Já vydělávala cca tolik, jako manžel, teď jsem tak na třetině jeho platu(bez rodičáku), ale on nemůže pracovat z domu, já jo, jinak by možná taky zůstal tak rok doma.

sisstin
4. jún 2009

johanda: já ten půlrok 😉 i když, člověk nikdy neví...jak to na něj bude působít 😉 třeba s Tygrem bych fakt na jeho půlroce schopná jít do práce byla..a ráda 😝 ...ale třeba to druhý dítě by bylo jiný a makat bych jít ani nechtěla... 😕 jinak já MP platu nedosáhnu, ani kdybych měla zaměstnání 10...takže to je bezpředmětný 😅

johanda
4. jún 2009

siss - ono makat s miminem je děsný opruz. Já dokončovala v šestinedělí grant a pak jsem se skoro rok "léčila" a robotu nemohla ani cítit. Mimino je zabíračka samo o sobě. Ale rok a půl starý prcek by se beze mě už obešel, chlap to s děckama umí.

sisstin
4. jún 2009

johanda: tak MP by byl na mateřské fakt se všim všudy 😉 jsou tatínci, kteří sice doma jsou..ale fakt se jen starají o prcky..a když ženská přijde z práce, tak musí ještě uklidit a uvařit 😉 to by u nás nebylo, on je šikovnej a zvládnul by i tohle..jeho to fakt baví 😉 takže kdybych přišla z práce, tak bych nemusela dělat už nic..jen být s dítětem...ale co já vim, jak by to bylo ve skutečnosti 😎

danculik
4. jún 2009

No ahojte, nedá mi neprispieť...
Keď sa mi narodila dcérka, tak som bola hotová, mala som ťažký pôrod a manžel mi pomáhal ako vedel, prvý krát pral, dokonca žehlil,varil (teda on väčšinu varí v kuchyni)iba keď máme tichú domácnosť tak ja🙂🙂a on sám udržuje po sebe poriadok, aj keď nie tak dokonale ako ja..ale nenecháva za sebou bordeľ.

Katka chcem ti len povedať, na začiatku to je ťažké, ale aj keď manžel chodí do práce mal by ti pomáhať..je to náročné pri bábätku ktoré nespinká, je navesená na matke, ale nechaj trošku bábätko v postieľke kym utreš trebárs podlahu..10 minut vydrží...Chce to len si dobre zorganizovať deň..a uvedomiť čo je pre teba najdôležitejšie...v akom poradí čo treba urobiť...funguje to...

Ja som si napríklad na chladničku napísala zoznam vecí, ktoré mi treba cez týždeň urobiť..a pomaly som si to škrtala...urobila som to vtedy , keď som mala čas...alebo respektívne kedy sa dalo..a pomáhal aj manžel..či to boli ženské domáce práce alebo nie...

Ja už mám dvoj ročnú dcérku,lenže keď dcérka mala 7 mesiacov tak som nastúpila do práce na plný úväzok..bola to pre nás troch veľká zmena...a zvládame to..síce ten prvý mesiac, zvyknúť si na to, že všetko zrazu funguje inak bolo strašné, boli sme vyčerpaní...stíhať malú, prácu, jasle, domácnosť, nákupy...a ešte chceš aj s rodinou tráviť čas, chodiť na výlety...ako som spomínala trvalo to dlhšie si na to zvyknúť, zaradiť si veci ako by mali byť, zorganizovať svoju domácnosť aby fungovala..nehovorím že na 1-tku..ale aby bola pohodlná, upratana..a aby sa tam človek cítil dobre...A samozrejme chce to aj porozprávať sa s mangelom nech ti pomôže...

u nás tiež niekedy bolo , že mangel bol unavený, že nevládal, tak som ho nechala oddýchnuť, pospať si..ale niekedy som mala toho aj ja dosť..tak som si povedala aj mangelovi že ja nie som robot na 24-hodín denne...a odvtedy beriem to, či je čistulinko v byte na jednotku nie až tak vážne..mám upratané...ale nie až tak ako pedantky..🙂)jednoducho som pozvolnila tempo..nejdem sa predsa zodrať...a ak sa tvojmu mangelovi nepaci ze je bordel..tak nech pohne zadkom aj on..nie len ty...

A taktiež by som ti poradila výdobytky modernej techniky ako napríklad umývačku riadu, ušetri ti to veľačasu...kopec času, ktorý môžete stráviť spolu...ja som ju nechcela ale mangel mi ju chcel kúpiť,aby som nemusela stále drhúť riady po obede,alebo večeri a oni s dcérkou lehnili pri TV...
Žehliť tiež nežehlím, pekne vyvesím, aby nebolo pokrčené a keď uschne tak poskladám a mám...niekedy je pravda že požehlím ale to je fakt málo kedy...
Podlahu 1x týždenne povysávam, 1x za týždeň umyjem...prach utieram raz za 2 týždne..(nemáme veľa skríň a poličiek v byte,nepáči sa mi to)...máme len jednoduchý nábytok...a WC umývam raz za týždeň..

A ďalšie veci ako sú odpad ani neriešim ,dám to pred vchodové dvere a keď niekto ide z bytu vonku tak to vyhodí po ceste🙂)
A nákupy riešime spolu s mangelom..jednak je to dobre lebo ti pomoze aj s nakupom, aby si nevlacila cely nakup velky..a na druhej strane má tiež prehlľad o tom, čo koľko stojí...a tak🙂)

Neviem ako ti ešte poradiť..ale skús pohovoriť s mangelom nech ti pomôže...že máš toho veľa..alebo zorganizuj si to inak..alebo nech ti malú zoberie na chvíľu vonku a ty urob čo sa dá...

Alebo ešte keď nič nezaberie...vytrať sa z domu na celý deň preč, nechaj drobca s ocinkom a nech si to vyskúša sám..ja som to tak urobila raz alebo dva...a vtedy mi hneď povedal, že to fakt nie je materska dovolenka...a začal si vážiť to že je postarané o dcérku ..a nie to, že či je umytá dlážka...

Držím palce...

johanda
4. jún 2009

Sisstin, tak můj chlap by asi patřil do kategorie "celý den si hrajeme na námořníky" včetně plné vany a kačen ve všech umyvadlech. 😀 Uklízeli bychom to oba, já o chlup víc. Vařit moc neumí, ale za rohem je školka, kde vaří i pro cizí strávníky, to bych neřešila. Ale jak říkám, uvažovat o tom je zbytečné, jednak manžel nemůže, druhák jde Joja na podzim do školky.

berenika39
4. jún 2009

Jinak já moc neuznávám ten drastickej krok - bez varování nechat tátu najednou z ničeho nic s malým miminem, třeba do toka. Takový to - at si to skusí, když je tak chytrej....to se mi nelíbí. Je přece jasný, že my, když jsme s miminem pořád, známe přesně jeho potřeby, každý zakníkání víme co znamená, poznáme, že je čas na spaní, že má žížu a tak. A táta? At je sebe hodnější a šikovnej, tuhle zkušenost nemá. Zákonitě to musí dopadnout nevalně, a navíc, neodradí ho to třeba?
Manžel se stará, co mu síly stačej, ale vždycky to udělám tak, aby měli progrem, byli oba v pohodě, a já pak taky . Mám čas chvíli pro sebe a on to nebere jako trest. Chlapi jsou stejný lidi jako my (i když???? 😀 😀 ), nemám ráda ponižování, počkej, já ti ukážu, já nespím, ty nebudeš taky....on si váží mě, já jeho.

pancake
5. jún 2009

ja zase tvrdim ze ak ten chlap ma vztah k tomu dietatu, tak sa o neho postara tak dobre ako zena.
ja chodim uz mesiac do prace na plny uvazok a moj muz tiez.ja pracujem doobeda a on poobede. medzi dverami si dame dieta a ide muz do prace. a mozem povedat ze sa o neho postara tak dobre ako ja. a od prveho dna to bolo na 100%.. samozrejme ze som mu napisala rezim na chladnicku,,,kedy ma jest, kedy spinkat....atd ale funguje to. a dokonca s tatom je vacsi kamarad ako ja, lebo on sa s nim hra cely cas a vymysla hluposti a ja pri tom ze sa stram o maleho, chcem aj do pracky dat, aj povesat, aj riady umyt..... 😒
takze ak chlap skutocne chce, tak sa vie postarat. ono je jednoduchsie povedat ,,ja to nezvladnem,, 😝

digysa
5. jún 2009

Woow....od 6-tej strany, co som tu nebola ste to pekne roztocili mamicky-zenicky 😀

Tak v skratke: cesky, slovenky, americanky, nemky.....vsade sa najde "upratovacia masina" a taktiez "lenivka"... 😵

Muz vazne nemozem iba "prist domov" a den sa mu skoncil.....to hadam suhlasime vsetky...aj tie, ktorych muzi to robia...(lebo v kutiku duse si zelaju, aby zdvihol rit a pohol prstom) 😅

co sa katky tyka...cakala som na jej prispevky, ze co napise....tak teraz budem ale kruta...ale mne sa zda, ze katka je trochu "hlupana"....jednoducho si to v zivote nevie poriadne rozvrhnut, jej system denneho rezimu a upratovania a nedokazania vyliat vodu z vanicky- pripada mi ako keby mala 10 rokov a v usiach ipod....a zda sa, ze problemy sa budu iba stuponvat... sorac.....

A o com sa tu bavime....ako erenika pise... o veciach, ktore su pre 90% ludstva tradicny kadodenny rezim, zafixovany v hlave, ze ich robime bez toho, aby sme sa o tom aj zmienovali.

A este maly exemplarny priklad: hmm, dnes mame zapchaty zachod, mala mi place, nemozem sa od nej odtrhnut....dnes budeme chodit "kadit" do zahrady..... nemozem ju predsa nechat plakat 10 minut...boze chran 😝

macka01
5. jún 2009

Digysa 😀 😀 😀 presne tak,len som nakukla či ešte vôbec niekto reaguje.Katullka asi už zabudla že založila temu,kašle na rady,nekomentuje ,to asi o niečom svedčí.Alebo že by sa pustila do roboty a prezmenu nema čas na písanie,čo by bola asi dobra verzia 😉 🙂

soanpe
5. jún 2009

digysa
prosím tě, co hážete do záchodu, že se vám ucpal 😉 😀 😀 😀