Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

mywiel
1. jún 2009

Takéhoto muza by som nezniesla...Muž vám pomůže tak, že zvedne nohy, až budete luxovat. ako pise schnek to teda nie to je zas extrem ze muz doma nic ale vobec nic neurobi, ale extrem je aj ten ze zena za cely den nic ale vobec nic neurobi, lebo musi nosit dieta na rukach alebo sa s nim cely den len hrat. Viac nemam co k tomu dodat. 😉

schnek
1. jún 2009

jednou uvařím já a podruhé manžel, jsou věci, které dělám výhradně já (peru a žehlím), které dělá manžel (myje nádobí a má na starosti koupelnu a WC) a pak jsou věci, o které se podělíme. Já neříkám, že má muž dorazit a obstarat domácnost, ale měl by se částečně podílet. Jen mi přijde praštěnej názor, že já jsem doma a tím pádem je to všechno na mě a pokud nestíhám, jsem líná nebo neschopná.

schnek
1. jún 2009

mywiel, tak já jsem extrém, protože když Matoušek pláče, tak chovám a úklid je mi ukradenej. A klidně celej den. Práce počká, když mě dítě potřebuje.

vroni
1. jún 2009

Mywiel, ty takú ženu poznáš (ktorá nič neurobi, lebo nosí na rukách celý deň dieťa alebo sa sním hrá)? Lebo ja veru nie. Ale poznám dosť takých, ktoré nestíhajú urobiť všetko podľa svojich, resp. manželových predstáv. A sú z toho nešťastné.

mywiel
1. jún 2009

schnek nie jasné ze nie si extrém, som sa asi zle vyjadrila ale aby to bolo takto cely tyzden to napr. uz extrém je, ved hovorime kazda o tom istom. vroni nie nepoznam, ale zas neprat, nevarit a mat bordel doma viac ako tri dni tym myslim, ze za tie tri dni sa doma nicim nepohne, mat plny drez riadu viac ako tri dni to podla mna extrém je.

renka9
1. jún 2009

a co papa dietatko, ked nevari??? len hippky??? 😝
ja tiez vysvetlujem MM , ze periem len to, co je v kosi na pradlo....v sobotu sme sa tiez skoro chytili pre to... ale na rozvod to urcite nieje 🙂

mywiel
1. jún 2009

Ako som uz pisala dieta je na prvom mieste o tom niet pochyb, ale treba aj obcas uvarit, oprat, kazdy den si aspon nieco doma urobit nech sa to nenakopi, a ked niektory den dieta potrebuje aby sa okolo neho skakalo tak prosim jasné ze sa svet nezruti, tak isto ked je dieta choré niekedy si vyzaduje opateru viac dni ale zas mat bordel doma permanentne urcite manzelstvu nepomoze a nevravim, ze mame byt sluzky manzelom, ved jest musite aj vy nie? Ale zas ked to mate doma dohodnuté tak, ze vari manzel tiez je to ok, hlavné je co vyhovuje vam ako to mate dohodnuté medzi sebou aby ste normalne fungovali ako rodina.

mywiel
1. jún 2009

Ja neznesiem viac ako dva dni mat doma binec uplne vsade, a ked nestiham nic sa nedeje staci poprosit manzela ci by dnes nemohol uvarit veceru on a je to ved to nie je taka veda. Malej sa venujeme obaja proste si navzajom pomahame, ale urcite doma robim viac ako manzel, ved on robi aj v robote a aj on pride niekedy unaveny po celom dni, ma fyzicku aj psychicku robotu. Zena doma ma tak isto fyzicku aj psychicku robotu, takze kazdy ma pravo byt unaveny, obcas podrazdeny, ale treba vediet komunikovat, poprosit, podakovat, ved sa chapeme.

mywiel
1. jún 2009

Renka presne tiez si myslim ze je blbost rozvadzat sa lebo si nevedia doma najst systém aby domacnost fungovala, to myslim zeny ako aj muzov, ved to dieta potrebuje oboch rodicov. Keby mal frajerku a podvadzal ta tak je to o niecom inom ale ak nestihas nic ani varit, ani prat, ani upratat tak si mozes byt ista ze si ju casom najde lebo ho to prestane bavit. A manzelovi povedz ze tiez ziadnu zenu nebude bavit zdvihat jeho spinavé slipy.

mywiel
1. jún 2009

Su dva alebo skor tri druhy muzov, taky co hladaju domacu gazdinku, co vie navarit ako ich mamicka a postarat sa o nich alebo taky co im je to ukradnuté a potrebuju zenu co je naladena na sex 24 hod. denne a to ze nevie varit a upratovat je im ukradnuté a potom ti treti co chcu oboje ale rychlo pochopia, ze niekde treba robit kompromisy alebo sa pricinit aj oni aby mali taku zenu po akej tuzia. Nikde to nie je vzdy len ruzové a bez oblacika dolezité je neprestat komunikovat a nestratit respekt k partnerovi, lebo potom uz byva neskoro.

johanda
1. jún 2009

off topic
Renka - všechny slovenské rodiny byly němé? To nikdo z vás nebyl schopen rázně (a slušně) požádat dotyčnou českou rodinu (nikoli jen tu češku;)), aby po sobě uklízeli? 😨

Katulka, jen poznámka ke komunikaci. Píšeš, že poznámky svého manžela ironizuješ. Chápu, můj chlap má občas (tak 1x za rok) taky vejšplechty, které mě nadzvedávají ze židle a ironická poznámka mu pomůže pochopit, že se neumím a nehodlám rozkrájet. Pravda, od roku obou holek pracuju, teď dodělávám doktorát, takže piglování domácnosti nehrozí, ačkoli díky naší zálibě v minimalismu nějaký úděsný binec, který nelze odstranit do hodiny, negenerujeme. U vás ale ironie pracuje proti tobě. Co kdybys prostě manželovi řekla, že potřebuješ pomoct, že to bez něj prostě nezvládneš? Zkus v něm probudi ochránce a gentlemana. Snad v něm ještě někde dřímají i přes ty výhružky . Snažit se musíte oba, ty nejsi ideální "hausfrau" a on taky není zrovna pinkltlich, že. Je to tvůj manžel, měl by za tebou stát v dobrém i zlém, teď přišlo holt to zlé. Držím palce.

renka9
1. jún 2009

johanda, asi sme nemali slov... , ostali sme v nemom uzase... 😀

schnek
1. jún 2009

mywiel, já taky nemám ráda binec, ale už jsem to tu psala, dítě je přednější, binec počká. Zakladatelka byla nejspíš hodně raněná a podrážděná, když téma zakládala, to pak přijdou podobný myšlenky hned. Navíc mi přišlo, že její muž je ten typ, co pomáhá tak, že zvedne u luxování nohy a není s ním řeč. S takovým mužem a plačtivým dítětem je i nejlepší systém na pytel. To by možná k rozvodu spělo. Já v žádným případě nežiju v idylickým manželství, naopak jsme měli teď hodně velký problémy a ještě jim není úplně konec, ale péče o domácnost je na obou. Mmch, kdyby se mnou muž nebyl pomalu celý druhý 6n doma, bylo by tu bordelu po kolena, matouška jsem nemohla téměř odložit, byla jsem ráda, že se osprchuju a dojdu si na WC. Celý první měsíc jsem strávila s přisátým děckem, muž se staral o staršího a o byt, moje maminka nám vařila. Prvně jsem vařila já, když byl malýmu měsíc. Říct mi, že jsem za to na pár facek, rychle bych ho vyprovodila.

renko, a kdyby jedlo jen skleničky, tak co? někdo vaří, někdo kupuje. Moje pokusy o vaření byly o ničem. Ondřej to nepapal. tak jsme kupovali celý první rok hotovky. pak se rozjedl i domácího jídla. A s vařením to je tak,jak jsem psala, jednou já, jednou muž a vždycky si den, dva dopředu plánujeme, jak co bude 😉

schnek
1. jún 2009

mmch, můj muž je Slovák a je z rodiny, kde se sama maminka starala o 8 dětí a nikdo jí nepomáhal, chce to jen domluvu a jak píše johanda, zkusit to i diplomaticky, zahrát na strunu, že je třeba jeho pomoc 😉

renka9
1. jún 2009

to ako keby si rok bola na sackovych polievkach a konzervach, asi tolko k tomu. a po roku co???
aaale kaslem nato, to je s vami nekonecna debata...
takze nevarime, neperieme, nesprchujeme sa, neumyvam riady, lebo JA, som na materskej, a mily muzik, si mi ukradnuty...ked zvysis hlas , tak sa rozvadzam... 😝 😝 😝

roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
johanda
1. jún 2009

Já, když se mi něco nelíbí, jdu a ano - slušně dotyčného požádám, dokonce použiju i slovo prosím ;), jestli by se nemohl chovat jinak. Většinou to zabere a onen člověk se obvykle i omluví. Zůstat v němém úžasu a někde na fóru pak pomlouvat jaksi danou situaci nevyřeší.
Z mých zkušeností (které se neomezují jen na ČR a SR)musím říct, že všude platí rčení "líná huba - holé neštěstí" a nejen pro vlastníka toho lenivého orgánu 😒

schnek
1. jún 2009

renko, nic takovýho jsem nenapsala. Píšu, že péče o domácnost není 100% práce ženy, ale všech co v ní žijou. Každý by měl svým dílem přispět k chodu, pořádku a obyvatelnosti bytu/domu. Synovi jsou 2 roky a nemá problém, když ho požádám, aby si uklidil hračky nebo pomohl s věcmi, které zvládne. Vždycky ho slušně požádám, poděkuju mu a učím ho to, co píšu - i on má svůj díl. Když vytahá hračky, tak si je zase uklidí. A vyhrožovat mi muž násilím za úklid? pokud by to myslel vážně, uvažovala bych o tom, jak se s ním mně i dětem bude žít. Nezahrabu se s někým, komu budu sloužit. S mužem jsme vyrovnaní partneři, ne jeden sluha druhého za to, že zrovna jeden "pracuje" z domova. Moje nejpřednější "práce" jsou děti, pak to ostatní.

Polívka ze sáčku a dětská hotová strava je rozdíl. Co jsem měla dělat, rvát mu to lžící do krku? nepapal to, papal něco jinýho. A po roce to jíst začal. A kdyby, je to každýho věc. Někdo pečlivě vybere hotovou stravu, nekdo vaří a v roce dá dítěti slaninu a čokoládu. Co je lepší? to se mlžeme hodnotit, jaký jsme dobrý a špatný matky podle toho, jestli jsme kojily nebo ne. To je trochu padlý na hlavu.

animatua
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadulik
1. jún 2009

baby, nemyslite, ze ste uz riadne odbocili od temy 😕
a kde je zakladatelka temy? bez nej zrejme nema zmysel dalej ju ozivovat 😒

gtver
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubaka
1. jún 2009

Nevím, co vás vede k takovým soudům, že je zadavatelka tématu lenivá a ještě se stavět na stratu hulvátství jejímo těžce pracujúceho sporadaneho muža, ktorí sa chce najesť a odpočinůť po robotě. Vždyť my jsme od toho dělat všechno v domácnosti,že? Souhlasím se Soanpe. Na úklid mám paní už čtyři roky, podnikám, malého mi chodí třikrát do týdne na čtyři hoďky hlídat chůva, já udělám byznys, mezitím pere pračka, myčka, nakoupim něco ..rychle.. uvařím, obstarám doktory, oblečení kolem dětí - ale na to, abych lítala doma s hadrem a byla hrdá, jak jsem vzorná hospodyňka - pardon, ale na to je mě škoda - to mám teda na víc. Někdo je prostě pomalejší, mladý, nezkušený, neměl v rodině vzor, který by fungoval - to ovšem neznamená, že mu někdo má vyhrožovat a vy ho ještě budete hecovat, že je lenivý. MM je ze Slovenska a tchýně je úplně hrdá, jak dřela celý život kolem rodiny - běda, když jsem jí chtěla pomoct nebo ušetřit zbytečnou práci.Odpověď plná strachu, že ji připravím o výsadu zněla: Od čoho bychom mali ženy???!!! Manžel si upatlal svetr a šel si flek přeprat - vyrvala mu ho z ruky se slovy: To je ženská práca! Na to není co říct, jen se se ušklíbnout: dobře vám tak, děláte si to samy 😝 Moonday - nevím, na co si pyšná - že se huntuješ a chlap na tebe ještě řve???? Co takhle sebedůstojnost...? Za chvíli se z tohohle sedřeš tak, že se zhroutíš a on si najde mladou a šťavnatou a pak se budeš taky divit 😉

animatua
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
1. jún 2009

😀

simply.vero
1. jún 2009

animatua 😉 😎 😵

soanpe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
1. jún 2009

schnek viem o com hovoris ja som bola kenguria matka tri mesiace, malá mala strasné koliky skoro do 3 1/2 mesiaca od rana do vecera revala, takze som ju nosila v satke cely den a vecer som mala chrbat ako kompot, ale zvladli sme to a napriek tomu to u nas nevyzeralo ako po vybuchu, manzel mi v niektorych veciach pomahal. Moj muz vie urobit vsetko, prat, zehlit, vari 100x lepsie ako ja, sije na sijacom stroji, je kutil proste vsetko urobi opravi ale napriek tomu neciti sa na to aby robil vsetko za mna a ja len odychovala a hrala sa s malou, proste to rozdelenie prace musi byt férové, nik tu nechce delit pracu na vylucne zensku ci muzsku, o svoju rodinu a nase dieta sa starame spolu ale vacsia cast prace v domacnosti je na mne, on mi zas vsetko vybavi, postrazi malu, opravi atd. proste sme si nasli vlastnu rovnovahu, aj ked tie prvé tri mesiace boli o drzku lebo mala plakala od bolesti cely den skoro a nevedeli sme jej pomoct.

diddi
1. jún 2009

neviem a nechapem preco toto stale riesite????....kazda narodnost ma aj takych aj onakych obyvatelov....keby tu prispievali z Kambodze,tak aj tie odsudite kvoli neumytym kotlom a zaprasenym chatciam?....sa ukludnite,tato debata nie je o tom ktora krajina ma prim v spine....

katulkaa11
autor
1. jún 2009

dobehla som,no teraz neviem kde zacat ked som toho tolko precitala..
nejdem rozpisovat cely nas den ako prebieha,ale fakt sa jej venujem a vtedy mam bordel na haku,po medzi to postlem postele,no mala mi je uz v patach a taha ma za teplaky,zacne revat,tak ju berem na ruky zase ju dam k hrackam ukazem jej nieco co ju zaujme a zase idem do kuchyne-odtial ma z detskej vidi,takze nie som v nedohladne no aj tak reve a stvornozkuje za mnou,potom sa nosime a placeme lebo som ju tam nechala,to trva dvadsat minut a takto je to dokola ja ked ju necham tak reve a potom ju musim znovu tisit na rukach,doobedu ideme do obchodu,to aby sa mala viac unavila,ideme bez kocika,malej varim kazdy druhy den,prvy den ma cerstve druhy ma na druhy den a ked nie tak jej zamrazim a navarim aj na druhy den cerstve,nam sa vari kazdy treti-to mame na dva dni-treti den robim len nejake polotovary-to za varenie neratam,lebo aj to by ste mi povedali,ze nooo vari-polotovar..niekto vari len cez vikendy a nic sa nerobi..a to este robim aj kadejake natierky,nie sme len o masle a suchych rozkoch!
to ze som unavena je jedna vec,ale nevyhovaram sa tym,ze radsej sa budem s dietaom hrat ako mam upratat,nemam tolko energie aby som to vsetko zvladla a ked mam mat malu na rukach a zase ju len cicikat,tak ju budem radsej zabavat,budem sa snazit pomedzi to nieco uhodit to hej ale tiez nebudem vsetko robit sama, ked sem spolu zili tak sme sa delili o upratovanie spolu obaja sme chodili do roboty ale upratovanie slo na striedacku,no a tearz mi to pride ako on robi a ja nerobim nic,tak budem robit vsetko ostatne,ja som sa s nim rozpravala,ze to jednoducho nezvladam,aj ked som bola raz u zubarky a mal ju dve hodiny,tak sam povedal,ze sa pri nej neda ani pohnut dal mi za pravdu ze to neni jednoduche preto navrhol ze bude varievat on cez vikend ked sa mu bude dat!ono u nas neni zase az tak,ze sa nam neda dychat,prach utieram pravidelne nechcem koli malej aby to dychala nie sme ako daki humusaci v smetiach a smrade,v neopratych veciach a dokonca co som precitala neosprchovana-to som napisala,ze hej nestiham sa ani osprchovat,preto si to nechavam na vecer a cakam kedy mala tvrdo zaspi!zalozila som temu,lebo mi prislo smutno z toho,ze mi hned spomenul rozvod,ze jednoducho som neni zienka domaca aku si predstavoval a tak ma odkopne,ale ja sa snazim a budem sa este viac,no aby povedal,ze mi treba prijebat tak to ma dostalo 😔 aby to povedal pre neporiadok tak mi to prislo zvlastne i ked ste mu dali za pravdu,no koli tomu,ze som ten prvy prispevok viac nerozpisala..