Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

sisstin
2. jún 2009

macka: Tygr na mně visí pořád, pokud nepřijde někdo jiný z práce...absolutně se s nim nedá uklízet, vařit nebo nevim co...já jsem na mateřský poprvý a naposledy za život..a hodlám si to v rámci možností užít, do práce a makat budu celej život..takže se fakt nemíním stresovat tím, že za ním budu chodit a sbírat všechno, co shodil na zem nebo stát u plotny 😎 já mám tu (ne)výhodu, že MP je 10dní v kuse v práci, takže mu vyvářet atd, nemusim, obstará se sám 😎

schnek
2. jún 2009

nikdy bych nenechal dítě plakat, NIKDY! to radši doprasím celý oběd, budu v bordelu, ale nikdy ho nenechám plakat s tím, že já teď musím to a tamto umýt a uklidit atd. jediný chvíle, kdy to opravdu nejde, jsou, když musím na WC a i to si vyčítám. Moje dítě se nerozhodlo, že se mi narodí, to bylo moje a mužovo rozhodnutí a rozhodně ho nebudu krátit v jeho potřebách! neodložím ho jako hračku, o kterou momentálně nestojím. tohle bych dala tomu, kdo to dítěti udělá, okusit na vlastní kůži 😠

sisstin
2. jún 2009

jako mně chlap říct, že mám doma bordel a že mi dá pár facek, už by si balil svoje saky paky a šel by...dyt to je hnus 😲

sisstin
2. jún 2009

tak at zvedne zadek a uklidí to tam sám ne..šichta v práci je úplně to samý jako šichta s dětma, ne-li někdy lehčí..tak at se střídaj ne 😕 tohle prostě nepochopim, bych s takových chlapem nebyla ani minutu 😝

macka01
2. jún 2009

Veď hovorím že až tak to nemal hovoriť veď je to ich spoločne dieťa musia ruky priložiť obaja.A neporiadok urobia aj moje deti,,veď su zdrave nie?Ale ja som pochopila,že mu viac prekaža ten neporiadok,ako hory riadu a špinavej bielizne.Veď práčka vyperie aj sama.A ako Katulka píše keď jej mala spí nerobí nič.To je na zváženie nie?Neporiadok po deťoch mi nevadí,hračky a tak ale špína ano.Hambila by som sa sama pred sebou.My to za ň u nevyriešime.Oni dvaja sa musia rozpravať o ich probleme a riešiť si ho.

artuse
2. jún 2009

tady se to teda rozjelo, a to srovnávání češek a slovenek 😨

asi existujou velmi pořádkumilovní chlapi a normální chlapi, kteří nad tím přivřou oko, kolegyně má velmi pořádkumilovného chlapa a je to celkem peklo 😅 kontroluje, zda je utřený prach, vyluxováno a když není hrozně se rozčílí, a žehlit mu musí slipy a snad i ponožky 🤐

katulka: zkuste se s mužem domluvit na nějakém rozdělení prací...nevím, jak máš staré dítě, ale po roce se dájí některé práce dělat s dítětem, malá mi pomáhá s prádlem, podává mi ho do pračky, pak zase společně věšíme, když vařím, musím ji dát do kuchyně misky s vodou, bramborem, cibulí, vařečky a ona také vaří, jinak bych neuvařila, visela by mi na noze...dá se s ní i vytřít, ale vytření pak není tak kvalitní, to je pravda 😀 pokud máš malé dítě, můžeš si jej dát do nosítka a tak doma taky něco udělat, já malou mívala doma taky v šátku a dělala spoustu prací...

a absolutně nezastávám názor, že když muž chodí do práce, domácnost se ho netýká...muž si odpracuje 8 hodin a pak může mít padla a žena nikdy nemůže mít padla? dítě a domácnost musí být jen na ní? to je hloupost...

jo a holky opravdu je rozdíl pokud máte klidné pohodové neplačící dítě a dítě plačící vyžadující neustále vaši pozornost, což v případě katulky je..

sisstin
2. jún 2009

macka: tak to já si jdu přes den klidně lehnout s malým, když máme špatnou noc a třeba se pořád budí 😎 jako nemyslim si, že maj doma vrstvy prachu apod., jen prostě nestíhá....každej to zvládá jinak prostě...však až budou děti starší, tak to taky bude o něčem jiném...každá nemáme předurčení být skvělou hospodynkou a matkou, ale třeba jsme zas vzdělané, milé, věrné atd. 😉

sisstin
2. jún 2009

a jak píše artuše, kdo nezná, tak to nepochopí, co je mít neustále dítě na noze, které se v noci milionkrát budí, všeho se bojí, nechce být samo, vyžaduje neustálou pozornost atd. 😉 člověk je z toho tak psychicky vycucanej, že až až 🙄

sisstin
2. jún 2009

třeba ted mi malej už 2hodiny sedí na klíně...a kdybych ho odložila, že jdu něco dělat..tak asi dostane hysterickej záchvat řevu a přestává u toho dejchat, za to mi fakt umytý nádobí nestojí 😝

silvia123
2. jún 2009

Lenže to neznamená, že keď dieťa nemám stále na rukách a priamo sa mu nevenujem, tak že musí automaticky plakať a mať záchvaty zlosti, treba ho proste nejako zabaviť, presne ako písala Artuse aj môjmu malému podávam prádlo a on ho s nadšením hádže do práčky a otáča koliečkom akože už perie, trvá to síce o pár minút dlhšie, ale v konečnom dôsledku tam nahádžem všetko prádlo, vysvetlím mu kam mamina dáva prášok a aviváž a proste všetko mu okomentujem a on so záujmom sleduje a je celý nadšený keď ho pochválim ako veľmi mi pomohol, keď bol malý tak tiež takto pekne sledoval, takže nikdy som ho nenechala plakať a predsa som si všetko porobila. Ale ono možno záleží od toho ako je dieťa naučené od mala, verím tomu, že sú aj deti, ktoré sa od maminiek neodlepia, takže tým fakt nezávidím. A keď si to tak zoberiem, keď aj k niekomu prídem nikto nemá absolútne dokonale vyupratované, v každej domácnosti sa nájde prach napríklad na najvyšších poličkách, prípadne v nepoužívanom sekretári, zvrchu na dverách, ja napríklad nemám od Veľkej noci umyté okná, no a čo...proste fakt som nemala čas, svet sa preto nezrúti, ide o to mať zbežne upratané, vytretú podlahu a umyté riady, proste neprešlapovať špinu, hračky nevadia.

sisstin
2. jún 2009

silvia: je fajn, když dítko pomáhá a spolupracuje 😉 snad k tomu taky někdy dospějeme 😀 a jak píšeš, nějakej prach na horní poličce u stropu..tak co jako 😎

schnek
2. jún 2009

silvio, u některých dětí jo, některý prostě do 5 minut začnou plakat. Já s prvním synem taky nerozuměla, co je tak náročnýho na miminu, teď to chápu, od 3h nepřetržitě natřásám.

sisstin
2. jún 2009

já nevzít Tygra do 2vteřin, co si to žádá..tak asi zboří barák 😝 už ho teda učim, že když řeknu, at chvilku počká, že ječet přestane..ale zatim teda nic moc úspěch 😝

silvia123
2. jún 2009

Schnek, tak pevné nervy, do toho pol roka je to samozrejme najhoršie (ja som mala veľmi špatné prvé tri mesiace -strašné koliky, ale odvtedy to bolo už len k lepšiemu) a výhodou bolo, že malý sa narodil v septembri, takže v zime manžel nemusel robiť po vonku, tak mi pomohol buď s malým a ja som si mohla upratať, alebo vytrel on dlážku, prípadne mi umyl kúpeľňu, takže tie krušné časy keď bol maličký som až tak nepocítila, od jari ako začala práca vonku mi už nemal čas pomôcť, ale Maťko už bol odrastený, takže už to šlo... mala som proste šťastie, síce sme dieťa na september neplánovali, ale perfektne mi to všetko pasovalo 😀 PS: ako som už písala tiež sa trochu obávam druhého dieťaťa či to budem takto zvládať, preto nikoho neodsudzujem, skôr som chcela len poradiť, že so starším dietkom sa dá spolupracovať, tak to treba len skúsiť, za to sa dúfam nikto neurazí 😉

sisstin
2. jún 2009

silvia: u nás je blbé to, že u nějaké aktivity vydrží fakt chviličku a pak už jen zvednuté ruce a chovat, chovat 🙄 ted mu rostou zuby, tak to je úplně děsný..to by se choval fakt furt 😔

silvia123
2. jún 2009

sisstin 😀 potom už viem prečo ho voláš "tygr" , musí byť veľmi živý, ale aj naviazaný na teba, takže celkom iná situácia, ja mám malého zhruba v tom istom veku a na ruky ho zoberiem len keď ho idem prebaliť, dať mu papať, do kočíka, alebo ho chcem večer pomojkať, vtedy sa ma už chytí ako klieštik a pritúli sa, cez deň sa na ruky vôbec nepýta, aj keď ho zoberiem, hneď sa ťahá k zemi a radšej ma chytí za ruku a všetko chce ukazovať a hrať sa, proste spolupracovať, na všetko je zvedavý a veľmi ma rád voľnosť a pobehuje po celom dome. Takže budú asi veľmi odlišní títo naši krpci povahovo.

sisstin
2. jún 2009

silvia: jsou dny, kdy je to lepší..kdy třeba běhá po bytě a jen tak odběhává na tulení, ale třeba dneska ho bolí pusa a je na mně nalepenej fakt celej den, že fakt jenom můžu sedět u compu a držet ho 😝 jako fakt si neumím představit s ním třeba vařit, to by mě asi šlehlo..v židličce vydrží pět minut a už chovat 🙄 uklízet nemá cenu, to dělám, až když je večer a nemá šanci to zas roztahat..a takové to utírání prachu atd. dělám o víkendu, když jsou naši doma a Tygr se na mě nevěší 😝

johanda
2. jún 2009

tak jsem se vrátila z města a doma vytřeno a taťka v dobrém rozmaru s mladší dcerkou 🙂. Pravda, nechal kýbl s vodou ve vaně a hadr v předsíni na zemi, ale to už je maličkost. 😀
Tohle jsou blbůstky, které jsou pro náš vztah důležité. Domácnost přece není načančaný byteček, ale místo, kde se rodina cítí v pohodě.

petruna
2. jún 2009

radeji nebudu cist celou diskuzi nebo se zase nastvu 😀

neco jsem precetla a souhlasim napr. s prispevky Siss...

chlap kterej stavi hlavne na tom, jestli je doma uklizeno a navareno a sam s domacnosti nepomuze je u me de... a s takovym bych nebyla.

kili : nekdo se navazel do tvych fotek bordelu ? 😀 Me nahodou pripadaj luxusni 😉
Taky nechavam Tondu delat bordel, pokud je to v ramci jeho hracek a nic duleziteho neznici a uklidim, az kdyz jde spat. 😉

petruna
2. jún 2009

kubaka : tvuj prispevek z 20:51 nema chybu...tleskam !! 😎

petruna
2. jún 2009

tak jsem si to trochu procetla a myslim, ze oba tabory 😀 maji v necem pravdu.
Podle me se to tu zbytecne vyhrotilo.

Jediny kdo mi pride uplne mimo je Roasha... 😝 😎
z takovych prispevku mi je fakt blivno....
fakt nemam slov.
Může to vypadat, ze "jen" nema rada Cechy, ale na me z jejich prispevku dychla docela drsná rasová nesnásenlivost, ze se mi az udelalo zle a napadlo me, ze kdyby zila Roasha treba ve Rwandě, tak by uz mozna s mačetou v ruce klepala na dveře sousedky, protoze ma coby Tutsi doma bordel.... 😅 😝

Vím, možná je to přehnané přirovnání, ale já jsem na jakýkoliv rasismus dost háklivá !!

soanpe : tvoje prispevky jako vzdy nemaji chybu 😀

erikasadek
2. jún 2009

teda citala som vas len zbezne je to tu pestre..............................

takze osobne si myslim ze chlap potrebuje veceru, ciste pradlo a zakladnu cistotu.... vsetko sa da ked sa chce...
kazda dvojica moze mat dovod na rozvod za kazdu prkotinu , je to len a len ich osobna vec kazdy sme iny a kazdemu vyhovuje nieco ine..

treba takziez ako partnerov sa vzajomne respektovat.. teda potreby toho ineho... ale! je dobre ak aj ta druha strana pomoze s casu na cas a nekritizuje..

co sa tyka roashi, teda vas sokovala mna nie, nic rasisticke nevidim skor ako osobnu skusenost.. ako kazdy narod mame svoju povest, slovaci ze vela piju a robia ako hlupi aj za malo.. proste dolu chrbat.... cesi ste skor bohemsky zivot vo vseobecnosti ale co sa tyka cistoty nemate dobru povest uz roky... netreba sa urazat.. poliaci su na tom este horsie.. 😀
to neznamena, ze je to cielene rassticky k rasiszmu to ma daleko... 😉 je to len konstatovanie.... zato sa netreba hnevat a kedsa to vazme , a vy nase drahe sestry cesky ste nemali na nas ako slovakov najlepsie slova a nikto sa neozyval...
vacny ceskoslovensky spor 😀
toto je moj nazor mozno vam , sa nebude pacit... 🙂

petruna
2. jún 2009

erikasadek : na me to rasisticky pusobi...a pokud ne rasisticky, tak dooost nesnasenlive...
me osobne jako Cesku to neurazi...je mi jedno, jestli si o me nekdo mysli, ze mam doma bordel jen proto, ze patrim k narodu, ktery je tim povestny...ale vadi kdyz si nekdo svoje rasisticke vylevy nenecha pro sebe....
uplne stejne bych reagovala, kdyby se Roasha podobnym zpusobem navazela treba do Madaru....

jasne, kazdy narod ma svoji povest....ja treba moc nemusim nemce (coz neznamena, ze je nesnasim), ale huba by mi upadla, kdybych nejakym nemcum psala na diskuzi : jooo vy nemci, vy jste hlucny prasata apod....

Z Roashi nemam pocit, ze by si byla schona rict, ne vsichni Cesi jsou takovy nebo tak....
at ji klidne vadi lidi, co nemaji doma cisto, me zas vadi kdyz nekdo pije (taky osobni zkusenost), ale jeji prispevky jsou trochu silna kava....a uznala to i spousta holek slovenek...takze to nebude jen o nejakem urazeni se...

majcik
2. jún 2009

Zovseobecnovanie je straaaasne nedobra vec, clovek tym moze velmi ublizit tomu druhemu 😒

petruna
2. jún 2009

erikasadek : a k tem drahym sestram ceskam....nepis VY...spousta holek, tady proti slovenkam nerekla ani be....
podle me je to dost ubohy, kdyz nekdo pise : vy slovenky jste takove a vy cesky takove....

proto jmenuju primo Roashu a nepisu : vy slovenky jste na nas alergicke....protoze ne vsechny to maji tak hozene, ze kdo je Ceska je automaticky spindira apod...a nebo si aspon jsou schopny rict, ne vsechny jsou takove...

to je podobny jako "prazskobrnensky spor", ten taky nepobiram....
mam par pratel z Brna a nevidim duvod, proc bych se mela navazet do Brnaku.
Bohuzel jsem se obcas setkala s tim, ze se nekdo navazel do me, kvuli puvodu... 😒 aniz by sem mu stihla byt necim nesympaticka (coz ja umim)...bohate stacilo, ze jsem z Prahy a uz jsem mela nalepku....
😝
No boooze, muzu snad za to, kde jsem se narodila ?
😲

A ze mam treba zivotni styl, ktery se nekomu nemusi libit ? To s tim kde se clovek narodi a jak je vychovavany prece souvisi....za to se nebudu nikomu omlouvat.

U Roashi podle me nejde jen o nesympatie, ty jsem schopna pochopit, ale takova nesnasenlivost jaka čiší z jejich příspěvku.... s tou se teda moc nesetkavam...nastesti....

ygreen
3. jún 2009

trochu jsem si pročítala diskuzi a a ano, zakladatelka diskuze bude asi línější 😉 ale manžel bude asi pěkně na pěst. Jasně, všechno se dá, třeba učit se dvacet hoin denně a mít dva dokoráty 😝
Já také neuklízím dvakrát ráda, opravdu vyleštěno mám doma když má přijít návštěva, naštěstí návštěvy chodí dost často. Jinak mám problém s udržením pořádku v kuchyni, jinde to jde. Jako poklízím tak nějak normálně denně, ale velký úklid si nechávám jen na jednou týdně a to spolu s manžou. A uklízím hlavně když dorazí domů manžel z práce. Prsknu mu prcka a poklidím, sprchnu se a tak.
Nevím jak manžele zdejších superhospodněk, ale mému muži vůbec nevadí, že když dojde domů, tak musí třeba půl hodinky počkat než se nabaští. S malým je rád a určitě nepotřebuje doma regenerovat. O malýho se staráme spolu, v noci vstáváme oba dva už od klukova narození.
A když manžel má nějaký problé třeba s kuchyní (o víkendu), tak mu jen připomenu, že má taky ruce, máme myčku a já na umývání nádobí patent nemám, no a tak myčku naloží.
Náš vztah na úklidu nestojí. A já jsem dost "emancipovaná" a manžel si mě už takovou bral.

bitva sk vs. česko - no co na to říct, já osobně třeba nerada louskám slovenské příspěvky (ze stejného důvodu mi třeba vadí ta česko slovenská superstar co bude). Jinak pokud my Češky opravdu úklid neřešíme tolik, možná to bude tím, že jsme trochu emancipovanější, a možná to dělá i český ateismus. Ale na druhou stranu, když se řekne slovák, tak mě napadne dělník na stavbě.

mywiel
3. jún 2009

Bordel v byte urcite k rodinnej pohode neprispieva a malému dietatu tiez nie zit v spine (nikoho konkrétne nemyslim) tiez tu nikto nevravi ze treba byt vystresovana domaca zienka vkuse v pokluse. A navyse co sa to dieta neskor do zivota nauci? Takto presne vyrastaju mamickyni maznacci a chlapy co doma nikdy nemuseli nic robit lebo maminky za nich vsetko urobili, takze deti sa ucia odpozorovanim a napodobnovanim, rodicia su ich prikladom! Ja by som nechcela z mojho dietata vychovat lenivca a spindiru, ale to len na okraj. Nik tu nevravi, ze doma musi byt jak v labaku ani smietka ani niekde neodlozeny tanier ale zanedbat si domacnost kde sa zo vsetkych stran kopi riad, spinavé pradlo a nema sa co dat do h..y ja by som nezniesla. 🙄

mywiel
3. jún 2009

Vobec sa necudujem ak to takto u vas Katulka vyzera, ze sa s muzom kvoli tomu hadate ak nie tak sa ospravedlnujem.

fatimuska
3. jún 2009

Ľudia sú proste takí aj takí....moj ex bol veľmi pomalý, ja prirýchla...naučila som sa to pri mojich malých surodencoch...2 chody za hodinu navariť nebol problém, za 1 min, spraviť raňajky...atď...mám sestru je bezdetná, trvá jej to o hodinu dlhšie, nebyť malých súrodencov asi by som aj ja bola pomalšia,,,ženy, ktoré sa napr. v detstve starali len o seba...tak sa im asi horšie zvyká keď sa musia starať o MM, potom o dieťa o celú domácnosť, som celkom rada, že ma naši nerozmaznávali🙂

mywiel
3. jún 2009

Je rozdiel ked sa fakt nestiha a ked treba len trosku pohnut za...m, lebo citat casopisy sa da aj ked je navarené. A ked napriek velkej snahe to nejde treba si najat upratovacku raz tyzdenne alebo niekoho na zehlenie ked manzel nie je schopny pomoct tak nech ti ju zaplati alebo nech ti kupi mycku na riad.