Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

kili
2. jún 2009

diddi, nerieš 😉

luminkasp
2. jún 2009
kili
2. jún 2009

ja som sa snažila S. nejaký čas učiť, že nech to preboho nerozhadzuje, lebo jeho záľubou momentálne je, prehadzovať všetky veci z miesta na miesto a fuuuurt dokola. no a bolo to jedine tak na moje nervy, len som sa celý deň rozčulovala a on si robil aj tak svoje a rehotal sa. tak radšej budem mať celý deň kľud a večer upratovanie na 10 min 😀

renka9
2. jún 2009

u nas to podobne vyzeralo, ked mala dcera okolo roka...mala zabavu kazde rano vyhadzovat posledny suflik na komode. nachala som ju, mala som chvilku pokoj, potom len nahadzala, nie upratovala, naspat a dalsie rano sa opakovalo to iste 😉 . bola to jej najoblubenjsia cinnost.

sisstin
2. jún 2009

kili: to je normální, že děti do 3 let hlavně zajímá rabování šuplíků, vyhazování z kyblíku a podobně..já též uklízím až večer, když už jde spát..mám to za 10minut a je to 😉

kili
2. jún 2009

a pri dvojičkach je to fakt iné, lebo jedného kŕmim a druhý zatiaľ robí toto a rozčulovať sa ešte pri kŕmení, keď A. nakŕmiť je už aj tak rozčulovanie, tak to teda neee. takže celý deň stráženie a aj tak to napokon dopadne takto, tak som to fakt vzdala a čakám na presťahovanie

sisstin
2. jún 2009

kili: užívej si to, je to prostě batolecí období..přijdou horší starosti 😉 😝

kili
2. jún 2009

sis, nestraš 😝

a prosím vás, prečo sa to rozoberá v tejto téme? 😕 😨

renka9
2. jún 2009

kili, ty sa stahujeees, tisko zavidim. My este stale nie 😠 , ale dufam tento rok ano. My sme zatial v jednej izbe 4x4, tak ja si z priestorovych a organizacnych dovodov nemozem nechat taky "bordel" 😀 . Ale aj mladsia si trocha dokaze po sebe upratat, tak je to celkom OK. Aj ked mam pocit, ze nasa izba je neupratatelna 🙂

kili
2. jún 2009

my sme v miestnosti 4x6m + detská, čiže 2g

diddi
2. jún 2009

kili,neospravedlnuj sa!!!....toto je fakt trapna tema,ktora by sa mala zamknut....kto chce zit v spine,nech zije....kto sa chce kvoli tomu rozviest je magor....a kto je vacsi bordelar cesky,alebo slovenky je mi uplne jedno....ja zijem so svojim muzom,s ktorym sa lubime a pomahame si navzajom a to,ze deti porozhadzuju????....tak ste nemali mat deti,ked sa stazujete....a ci su to slovenske deti,alebo ceske deti....rovnaky bordel

sisstin
2. jún 2009

kili: proto, že zakladatelce vyčítá manžel, že má doma bordel a nezvládá to..a některé super ženy a matky mu přizvukujou 😀

kili
2. jún 2009

diddi, ja som to tu nečítala, to je téma o tom, že sa chce niekto rozviesť kôli bordelu?
a ja sa nesnažím ospravedlniť 🙂 dotyčná, čo sem dala fotky sa rada naváža do mojich fotiek, ale je mi to fakt jedno 😀

kili
2. jún 2009

siss, tak to je debil, tak to je fakt na rozvod 😀
nech napíšem aj niečo k téme 😎

renka9
2. jún 2009

didi, ale nikto sa nestazuje 😨

sisstin
2. jún 2009

jdu udělat foto 😀 😝

kili
2. jún 2009

siss, super, možno nech zakladateľka ukáže manželovi a bude ticho

sisstin
2. jún 2009

hahaha..bohužel je na mně přísavka..a zrovna echt bordel tu není, taky je vzhůru asi 20minut 😝 ale dobrej nápad, třeba by to byla léčba šokem 😅 😅 😅 😅

silvia123
2. jún 2009

každé dieťa urobí neporiadok, bez toho to nejde, môj malý najväčší neporiadok spraví pri papaní, všetko porozsýpa a keď sa mu jedlo nepáči, tak sa v ňom začne hrabať rýchlo rukami a mám čo robiť aby som zachytila tanier 😀 Každý deň musím vytierať dlážku v kuchyni, inak s upratovaním nemám problém, teraz keď je väčší tak veľmi rád pomáha, takže keď ja utieram prach aj on utiera prach, keď ja varím, aj jemu dám varešky a misky, keď bol menší, tak zase veľmi rád pozeral čo robím, takže som si ho zapla do autosedačky a tak na mňa vydržal pozerať, prípadne som ho dala do ohrádky -skvelá vec a tam som ho zabávala hocičím čo bolo po ruke (hračky ho rýchlo omrzeli), takže umelé fľaše, papieriky, pásky, hodiny, telefon, misky, formičky, lyžičky, hocičo... A to ešte popri materskej pracujem, aj keď je pravda, že tú prácu mám v podstate na plný úväzok, takže aby som to stihla pomerkuje mi ho raz do týždňa aj svokra, ale bežne domácnosť v pohode obriadim aj navarím pri malom, neviem či to tak pôjde, keď budem mať aj dve deti, no pevne verím, že to nejako zvládnem... Ale každopádne si myslím, že občas potrebuje žena vypnúť a byť manželom aj ocenená. Moja kamoška má chlapca, (rok a pol), ktorý na nej totálne lipne, takže všetko musí robiť s ním, takže tá to vyriešila tak, že domácnosť si poupratuje počas dňa, ale navarí až keď ho uloží večer do postele. Chce si to len nejako rozumne rozložiť, a čím väčšie dieťa, tým to ide všetko lahšie.

macka01
2. jún 2009

NO,dufam,že ťa neurazím keď ti poviem,že na rodičovstvo a manželstvo musí byť človek zrely,lebo keď spadnú ružové okuliare,potom to môže vyzerať tak ako píšeš.Môj prvý syn tiežnebol schopny spať viac ako pol hodiny a to ani v noci.Niekedy som myslela že skolabujem pri ňom od únavy,manžel chdil na tyždňovky bola som sama ale nikdy sa nestalo,že by bol bordel alebo nenavarené.Veď netreba variť ako v hotely stačí skromne ale s poriadkom.A dieťa si musí zvyknúť na to,že nie je stredom vesmíru.Musí sa zabaviť aj samo.Spočiatku sa mu to nebude páčiť ale zvykne si.Tvoj muž možno nemusel na teba tak vyletieť ale to bolo asi len vyvrcholenie toho hnevu čo ma v sebe.Tiež si to asi predstavoval inač.A preto ak chceš manželstvo udržať a aby aj fungovalo,musíte sa posadiŤ a všetko si predebatovať.Dohodnuť si dake pravidla ,čo urobí manžel,čo ty.A hlavne s kľudom a bez kriku.Inač to nepovedie nikam.A seba daj do poriadku tiež,lebo nikto sa nechce vraciať večer k popoluške keď v práci či na ulici stretáva princezne.Aby to nebol on,kto utečie od teba.To asi nechceš.Držím palce.

sisstin
2. jún 2009

macka: jenže ty princezny se nestaraj celej den o domácnost a děti..myslim si, že normální chlap tohle pochopí 😉

sisstin
2. jún 2009

macka: já jsem též upravená, ale nemusím se starat o domácnost, nemám dítě na krku 24h...ale i kdybych nebyla, tak MP mě bude mít rád i nenalíčenou a s mastnejma vlasama 😎

schnek
2. jún 2009

macka, že si dítě zvykne, to jako že ho nechám řvát a půjdu si po práci?

sisstin
2. jún 2009

no to mě taky dostalo, já budu mít radši bordel jak svina a spokojené dítě...nuž pro každého je priorita něco jiného 😎

sisstin
2. jún 2009

jako fakt mě to dostává až k nasrání, žena teda musí bejt krásná, mile naladěná, vstřícná v posteli, mít uvaříno, naklizíno, postaráno o děti..a chlap jako co? 😕 😅

novako
2. jún 2009

Katulkaa11: Nechci řešit rozdíl ve vnímání pořádku a nepořádku. To je u každého člověka individuální. Co, ale nesmí chybět v zádném vztahu je vzájemná úcta. A ve vztahu, kde muž je schopen ženě říct, že tu má bordel a jestli ho neuklidí, tak že ji zmlátí, asi té úcty mnoho nebude. Bez ohledu na to, zda ten požadavek byl oprávněný anebo ne.

sisstin
2. jún 2009

jinak k jiný ženský může "utýct", i když to všechno má..o tom to totiž vůbec není 😎

schnek
2. jún 2009

siss, v minulým režimu se tohle vyučovalo v péči o domácnost 😝

macka01
2. jún 2009

Ano,ale ako tu píšu ine dievčata,sú take čo sa staraju o 3 i 4 deti a stíhajú.Ta chyba bude niekde inde.Aj môj muž ma rad taku aka som.Aj ked niekedy nie som ako zo žurnalu,no mame šťastie že mame dobrych mužov.Katulka asi nie.Ale uznaj,žiadne zdrave dieťa nepotrebuje nosíť na rukach cely deň.Aj tie princezne sú mamy a majú domacnosť len netreba tie deti tak rozmaznavať.Ja by som tym svojim tiež zniesla modre z neba keby to šlo,ale keď mam pracu v kuchyni musia sa zabaviť same.Mam 2.Vysvetlím im,že keď chcu papať a chodiť čisto oblečení musia ma nechať pracovať.

sisstin
2. jún 2009

stejně tak já můžu odejít k jinému muži...vztah je zejména o lásce, důvěře, tolerování chyb toho druhé atd, a ne o tom, jak je doma uklizeno či navařeno..a upřímně lituju každýho, kdo staví úspěch vztahu na těchto věcech 😝