Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

logout
1. jún 2009

Roasha, to nie je o nazore, to je o tom, ako si generalizovala prispevky dievcat v tejto diskusii. Schvalne, cituj mi, kto povedal, ze ma lezat cely den na gauci, ani prstom nepohnut? Takmer kazde z ceskych dievcat pisalo, akym sposobom sa snazi poriadok dosiahnut a to, ze niekedy ten poriadok proste nemusi byt dokonaly, niekedy ma prioritu trebars placuce dieta. A kto sa tu stazuje, ze sa manzel s nimi chce rozviest? Viacere dievcata pisali, ze manzel im pomaha alebo pripadne nevyzaduje dokonaly poriadok, ak su deti male a vyzaduju vela pozornosti. Takze prosim este raz, neurazaj ucastnicky tejto diskusie.

macik
1. jún 2009

ráda bych přihodila svoji zkušenost...děti ještě nemám, ale léta s nimi pracuji a stále dokola vidím, jak rodiče, kteří mají spokojené v pohodě děti, nemají ani trošku pochopení pro ty, jejichž děti prostě nefungujou tak splavně....ti s hodnými dětmi dokážou manifestovat opravdu velkou míru nepochopení pro problémy druhého....na rozdíl od svých dětí dokáží být i agresivní, takže nevím, čím si klidné děti zasloužili 🙂

já jsem tři roky byla au-pair a vždy u toho bylo mou povinností pouklízet celý dům (tj. dvě koupelny a dvě patra místností-utřít prach a vysát)-vlastně to nebyla těžká práce, bez dětí tak na 40 minut, protože domácnost byla každodenně udržovaná...jenže!!! jsem u toho taky musela hlídat malou holčičku-v obou případech (byla jsem ve dvou zemích a ve dvou rodinách) holčičky dokázaly usedavě plakat celou dobu úklidu a v době jejich spánku jsem stihla tak akorát přichystat oběd, úklid už musel být hotový před spánkem....teda, nechtěla bych toto dělat vlastnímu dítěti.....obě matky sice stále tvrdily, že dítě má přednost, ale když jsem si občas dovolila neuklidit, protože dítě bylo např. nemocné, tak jsem byla zahrnuta výčitkami.......takže vy, které máte pohodové děti, se kterými se domácnost obstarat dá, nevěřte, že takové jsou všechny děti.....nejsou, vím, co říkám, prošly mi jich rukama desítky....

cuchre
1. jún 2009

u nas to bolo zo zaciatku tiez hrozne, a pravdu povediac, bola to moja chyba, hladala som vyhovorky, preco nestiham....ale zatala som sa. mame 3i byt, tak povysavat a utriet dlazku je otazka 15 min. zo zaciatku maly vrestal v postielke, no co, chvlu vydrzat musi, teraz sa posadi a hra sa, pripadne mi pomaha 🙂 vari somnou, bud sedi v stolicke, alebo sa hra, alebo musi chvilu pockat. sprcha detto. od roka je podla mna dieta natolko rozumne, ze chvilu same vydrzi. a aj sa uci nove veci 🙂 moj muz chodi domov o pol 7 vecer a vzdy vari a robi velky nakup. nemozem predsa on neho chciet, aby robil aj ine domace prace. je pravda, ze sme sa za upratovanie pohadali, ked maju prist svokrovci, vtedy uprace sam, lebo aj to nerobim dost dobre 😀 a ak ta hadka bola len raz, tak by som to tak nebrala, aj mne obcas vyklzne, dotkne sa to nas oboch, ale nerozvadzame sa. dieta je pre kazdy vztah tazka skuska, treba si len anjst cestu k sebe....

bodka13
1. jún 2009

nebudem komentovať čo sa tu popísalo 😉
môj názor je že všetko sa dá,len treba chcieť 😉 ...nemusí to byť vždy na 100%...dieťa vydrží chvíľu aj samé,hoci moji niekedy sedeli so mnou aj na wc 😒 ,ale treba využiť že chcú pomáhať-moji radi nakladali do pračky a vyberali z nej ...len im to treba správne povedať/"pomôžeš mi?" a nechala som kopu na pranie pred otvorenou práčkou-prešla aj pol hodina kým to tam napchali ale za ten čas som umyla riad 😉
...rozhádzané hračky som nepovažovala za neporiadok,nahádzala som ich do boxov keď išli spať 🙂
...a myslím že keď katulka nebude namaľovaná,ale bude opraté mangel určite nebude zúriť že má neupravenú ženu 😉

petrahy
1. jún 2009

precitala som si tuto diskusiu a je to naozaj o organizacii
moja cerstva skusenost maly dostal hnacky a vracal mala som co robit nonstop pri nom ked sa zobudi aby sa nepovracal, neprekakal. a samozrejme stalo sa ze ovracal aj mna, zem, postielku. Keby som to hned neumyla neviem ako by to vyzeralo. Mam doma cestovnu postielku v tej bol ked som bola v kuchyni v detskej ma svoju postel v spalni spal s nami takze som ho mala vsade na ociach. a ked mi nieco ovracal musela som dat prat a to bola aj viac krat za den. skoncili sme sice nakoniec v nemocnici ale doma ostalo cisto. spolubyvajuca na izbe zahlasila ze ked pride domov musi dat oprat veci co ostali doma nez isla do nemocnice 😲 myslim ze nechcela by som vidiet jej domacnost.
Ked sa mame cas najest oplachnut si tanier po sebe netrva dlhsie ako jedenie
co sa tyka varenia omacky a polievky nie su narocne na cas
upratujem zväčša ked maly spi spava denne pol hodiny
vysavam pri nom, s nim naucila som si ho na mierny hluk a pustene radio
najradsej spi ked niekde idem v autosedacke a ja soferujem
ak vsak nie je system v domacnosti tak sa vsetko nakopi a potom je toho naozaj vela
zehlenie je trosku problem lebo to robim nerada a vecer sa mi uz nechce, ale mozem pustit manzela do roboty v neozehlenej koseli? aj on ma kolegov s detmi a ich zeny tiez zehlia
dufam ze to nezoberies ako kritiku ale skus v tom nieco najst co ti pomoze

denduska
1. jún 2009

petrahy, no ja len na margo tej nemocnice - ja som tiez nechala vsetky veci po malej ovracane na zemi a volala sanitku a balila potrebne veci tam...kedze sa predtym tresla do hlavy a zacala vracat tak som sa vybodla na nejaky neporiadok, len som sa modlila nech jej nic vazne nie je, nebodaj nejake krvacanie do mozgu....takze su obcas prednejsie veci, ale toto je samozrejme jeden z extremov.

inak suhlasim s tebou

petrahy
1. jún 2009

denduska to je ozaj ine ak volas zachranku ja som sa do nemocnice dostala vlastnym autom a moja spolubyvajuca bola privezena manzelom takze aspon provizorne tie veci mohla dat do poriadku 😝

a este ma napadlo nechala som doma na sporaku rozvarene dva hrnce marmelady ked mala spadla a isli sme do nemocnice a ostali sme tam s otrasom mozgu clovek nikdy nevie co sa dietatu moze stat tak preto by mal udrziavat poriadok doma

mm raz povedal ze keby bol doma stale bordel tak by sa ani domov netesil nebodaj by priviedol navstevu necakanu

diddi
1. jún 2009

mne by teda bordel doma vadil....nehovoriac o muzovi,pred ktorym by mi bolo trapne....samozrejme nehovorim o totalnej sterilite,ale o umytych riadoch,prachu,povysavani....vyprani....a nebudme feministky,ze nech si to vyskusa chlap....my sme zeny,matky a ruku na srdce,nespravime si ten poriadok v byte lepsie ako chlap?

moonday
1. jún 2009

no, mne pripadá táto debata chorá. to sa zajtra budete baviť, či treba nakrmiť dieťa? volakedy neboli vysávače, práčky a dokonca ani mikrovlnky a nikto sa nepýtal, či sa má variť a prať. aj naše staré mamy mali deti, a niektoré viac, ako je trieda v školke. myslím, že je to len o pohodlnosti. 😖

vroni
1. jún 2009

Diddi, dala som ruku na srdce - a nič. Neurobím poriadok lepšie ani horšie ako chlap, poletovať s hadrou a vysávačom po byte ma nebaví a nijako to nemám v sebe geneticky zakódované. Takže to, že sme ženy nie je argument. Je mi jasné, že ak som doma celý deň, mám viac času a príležitostí niečo v domácnosti urobiť. Ale tvrdiť, že NIČ nerobím, lebo je niekde pohodená hračka alebo neumytý tanier - tak to by som spokojne nechala takého chlapa vyskúšať si, ci to bude vedieť urobiť lepšie. Radšej budem feministka, než domáca puťka 😝 Takže ak budem doma upratovať, chcem aby to chlap aj "ocenil" Nemusí isť do kolien a ani mi nemusí nosiť denno-denne kytice ruží. Ale môže odniesť po sebe tanier, umyť riad, utrieť prach, vysať, navariť, upratať, zahrať sa s dieťaťom (niečo z toho, nie všetko 😀 ) a nemať k tomu nasprostasté komentáre. Ja tiež nekomentujem denno-denne výšku jeho platu, pracovnú dobu alebo morálku (tiež pracovnú) a uznávam, že prichádza z práce unavený, zle naladený, potrebuje chvíľu pokoj atď.... On má po 8, 10, x hodinách padla a ja som v službe nepretržite? Sorry, takéto pravidlá neberiem.
Moonday, pletieš si pojmy a dojmy. Toľko detí mali možno naše pra-prastaré mamy, ale dobre. Neboli práčky a vysávače, ale tie ženy nemali vzdelanie, materstvo a domácnosť bolo jediné, čo v živote robili a robiť vedeli. Na druhej strane mali muža, ktorého psou povinnosťou bolo sa postarať o rodinu - hlavne v materiálnom slova zmysle. Koľko mužov dnes vie a hlavne chce prebrať túto úlohu? Deti bežne umierali na nedostatok starostlivosti, lebo sa o ne nestarali matky ale starší súrodenci. Pralo sa len raz za čas, taký "luxus" ako každý deň čisté prádlo si nedovolil nikto. Takže nesnívaj o časoch, ktoré nikdy neboli. Áno, kedysi ľudia viac fyzicky pracovali. Muži i ženy. Dnes spohodlneli a fyzicky pracujú menej. Zasa muži i ženy. Nevidím dôvod makať ako besná, len aby mal pániček všetko pohodlne na zlatej tácke, lebo nejaký všeobecný trend, že by mali viacej makať chlapi, nevidím. Ale ak chceš drieť ako tvoja pra-prastará mať, je to celkom tvoj problém. Len z toho nerob spoločnenskú normu. Myslím, že väčšina žien nijako po návrate takýchto čias netúži.

diddi
1. jún 2009

Vroni,nepochopila si ma...nepochopila si to....

moonday
1. jún 2009

ale ja tak makať nechcem, nepochopila si. len tvrdím, že predsa ked som na materskej, nerobím a mám jedno dieťa, naozaj nemôžem chcieť, aby ešte prišiel muž po robote domov a umýval riad. tvrdím, že je to predsa prirodzené, že sa o domácnosť postará. ty by si nemala nervy, keby si bola v robote, prídeš domov a počúvaš, že nič nestihol za 12 hodín? no, ja by som zúrila na mieste chlapa. beriem, ked chlap pomáha, aj ja by som chcela, ale teraz nemám na robote nič iné len domácnosť a deti. čo bude robiť po materskej?

roasha
1. jún 2009

ani nie pred hodinou som počula jedno krásne príslovie"Dom nestojí na zemi,ale na žene." 😵

diddi
1. jún 2009

ja teda nepoznam chlapa,ktory by lepsie upratal v spolocnej domacnosti ako zena....navyse zena,ktora je na materskej,teda ma male dieta,ktore by malo zit v cistom-upratanom dome....ale asi kazda sme ina!

emamamamu
1. jún 2009

to je jak nejaka sekta😀 jen uklizet a uklizet...😀
me treba prijde automaticke mit vyprano, umyte nadobi a vytreno..ale ze bych se povazovala za nadbohyni jen proto, ze je to normalni, to fakt ne..at si kazdy dela co chce..ja jdu klidne do kina i kdyz nemam umyte nadobi a vubec se z toho nehroutim...

katulkaa11
autor
1. jún 2009

ahojte nestihla som vam vsetky precitat!no napisem to takto:prat mu neperem nie preto,lebo on je natolko lenivy,ze ich hodi vzdy kde pride,ked spi v obyvacke-preto lebo mala spi so mnou v spalni,v noci sa casto budi,aby sa vyspal,tak ich hodi tam,ked v detskej,tak zase tam,sprchuje sa hodi ich v kupelke na zem aj so slipami,tak som mu stokrat povedala,ze mu prat nebudem,pokial to nehodi do kosa,ze mu ich nebudem zbierat po celej izbe,preto neperiem,na umyvacku nam nevyda,takze ta pada,umyvat budem musiet ja,no a co robim ked mala spi?no za tu tristvrte hodinu sa toho moc neda stihnut,odpracem zo stola,pozametam po malej vyprasim koberec z kuchyne pouhadzujem veci z predosleho dna po vecernom kupani,a umyvam podlahu,lebo mala capka,tak tu mam cistu,zase nie som taka spindura,ze mam doma spinu aj na podlahe!riady umyte nemam varit sa snazim kazdy treti den!ja som proste chcela len zistit,ze v com je problem!ja nechcem aby bola cela domacnost len na mne za to ze som doma-na materskej dovolenke!ja fakt nestiham a ked mala zaspi,tak si hocikedy aj ku nej lahnem a pomoze mi nie som taka unavena...-hej patrilo by sa upratat,ale niekedy na to ozaj nemam sil..zajtra vas precitam vsetky,nestihla som,nejako sa to tu rozbehlo..inak bavit sa stale nebavime 😒

katulkaa11
autor
1. jún 2009

nie vzdy som len ja ta leniva..

mima1
1. jún 2009

katulkaa 11 nehnevaj sa ale podla mna z tvojej strany su to len hlupe vyhovorky. akoze nechapem uz len to ze vecer kupes malu a nepraces veci? ze voda je vo vanicke naliata akoze do druheho dna? boze ved to je kolko 5minut co vylejes vodu odlozis mydlo sampon na policku utres trochu dlazku. mam pocit ze ty ak nieco robis tak si vyrabas viac bordel ako by si mala. je jesne ze ked odkladas rozne malickosti na druhy den ze sa ti to nazhromazduje... 😒 ty nepotrebujes poradit v tom ze ci to je uz na rozvod alebo nie ale skor potrebujes poradit ako upratat a kde najst nato cas a chut... mna tiez nebavi upratovat ale upratujem kazdy den. aj ked len malo. vsetko sa da. ked sa hras s malou alebo ju nosis na rukach tak odpratat sa nieco da. skus si ju dat do satky 🙂 a tak upratovat. alebo ju daj na deku a daj jej tam hracky alebo neviem do postielky neviem ako je stara a skus jej pustit hudbu aby sa zabavila aspon 5 minut. sem tam sa jej ukaz aby vedela ze nieje sama. alebo si ju premiestnuj z izby do izby a popritom upratuj a rozpravaj jej. 😉 za pokus to stoji. to ze budes ocakavat od manzela ze pride a bude mily na teba a doma bordel tak to asi necakaj. 😒

diddi
1. jún 2009

katulka,z tvojich prispevkov citim viac rezignacie ako snahy....neviem ako stare mas babo,ale nase ked mali cca 6-8m. spavali okolo 30min...a vies si predstavit co to bolo pri dvojickach,ked nezaspali rovnako....ked som proste musela upratovat,tak som dovliekla postielku blizko sebe,aby ma videli,dala som im tam kopec hraciek,pokrievok,varesiek....a rychlo som musela makat a medzitym postavit na varenie....ako som spominala,tiez sa stale nedalo varit,riesila som to v sobotu,2 druhy polievok a namrazila ich,obalila rezne,ryby a zamrazila....potom som len vyprazala,robila zemiaky,ryzu....co sa tyka toho spinaveho pradla,suhlasim s tebou....oper len to,co najdes v kosi na pradlo...snad sa nauci to tam hadzat....moj muz napr.poumyva vzdy po jedle riad-nemame umyvacku ☹

sarinkam
1. jún 2009

A jak bys řešila, kdyby jste bydleli v domku, chlap by dělal okolo domu, štipal dřevo, odklizel snih a sekal travu a ja nevim co jeste vsechno a treba u nas je to tak, ze cela domacnost je na me, no a ja jsem asi takova pipka, ze mi pripada normalni, ono taky kdy by mel ten chlap uklizet, kdyz po praci jede treba s autem do servisu, protoze ja s nim chci vyjet na dlouhou jizdu, tak aby bylo ok, když by mi dal na vybranou, že bud doma vyluxuje a nebo mi sesteluje brzdy na kole a na motokole...

Ale ja myslim ze Ti rozumim o co Ti jde, kdyz ten chlap neni ani schopnej hodit slipy do kose, no u nas sice po nem taky obcas sbira, ale spis ze zapomene, nedela to schvalne a ne porad. Kdyz jsem na nej nekdy nazlobena, tak mi domacnost moc od ruky nejde, nemam inspiraci,

je fakt, že takova veta, teda mamo, tady je tak kasne uklizino, je a co tu tak krasne voni... dokaze divy, vime, ne?

a co jis, kdyz varis kazdy treti den, co ji ta mala?

vroni
1. jún 2009

Diddi, poď k nám okukať. Mne nejako chýbajú tie upratovacie gény či čo 😀 😀 😀 Chlapovi síce dosť tiež, ale svokra je poriadkomaniak, tak sa predsa len na neho výchovou čosi nalepilo...
Ja len nevidím dôvod, prečo by aj chlap po návrate z práce nemohol priložiť ruku k dielu. Áno, bol x hodín v práci, ale žena sa medzitým neškrabala v....., no veď viete kde, ale tiež pracovala (a zadarmo!!!!) Nie každé dieťa sa dá "odložiť" do ohrádky alebo nosiča - aj na pár minút. Aký je rozdiel medzi tým, či chlap po práci rúbe drevo alebo umyje riad...(v panelákoch to rúbanie dreva netreba tak často) Reč je tu o chlapoch, ktorí si myslia, že majú absolútne právo na oddych a plný servis, lebo oni boli v práci. Nebavíme sa o mužoch, ktorí po práci robia fušky, pracujú v záhrade alebo sa činia nejako inak. Hovoríme o chlapoch, ktorí zapadnutím dverí upadnú do letargického tranzu ničnerobenia a je im treba, prepytujem, aj zadok utierať, lebo oni sú unavení! 😠 😠 😠
Katulka, čo keby si skúsila presunúť večerné kúpanie na muža? Chlapi to robievajú radi (alebo ja poznám len takých 😎 ) a ty získaš pol hodinku - povedzme na "zbehnutie" bytu alebo prípravu večere... A vaničku a veci po kúpaní určite odkladaj ešte v ten istý večer - aj keď malá zaspí - napríklad. Uvidíš, že je to oveľa rýchlejšie ako až na druhý deň... Skús sa dokopať k odkladaniu vecí hneď a nie až "potom", veľa neporiadku sa upratuje oveľa tažšie ako dve šálky od raňajok (prisahám na svoju lenivosť, že je to tak 😀 😀 😀 )

safiah
1. jún 2009

ani ja nie som super zienka domaca ale vsetko sa da...tiez mam dvojcatka kym este nechodili mala som ich vo vajickach a pri vareni som im spievala mali to radi teraz postavim na obed hned rano zahraju sa sami no niekedy maju taky vesaci den tak to sa ich snazim zamestnat vareskou miskou a podobne kupila som si tlakovy hrniec omacku mam za 20 minut parada vec a nemusim pri tom stat len si natiahnem hodinky aby som nezabudla vypnut, tiez som pred mesiacom investovala do umyvacky a upratujem ked drobci zaspia poobede pozmetam poodkladam hracky, stihneme sa aj vyvetra a vecer ked ich ulozim robim to iste cize pozametam no navyse aj zmyjem a este mam cas porozpravat s manzelom urobit cajik a pohoda vecer.
tak vela stastia urcite to pojde. 😉

safiah
1. jún 2009

vroni to mas pravdu moj tiez miluje kupat deti 😉

mywiel
1. jún 2009

Katulka tvoj manzel (co sa tyka slipov) by sa mal asi tiez naucit upratovat aspon po sebe, lebo zase nie si sluzka a trosku respektu aj k tvojej praci by ta mozno viac motivovalo. Mne keby chlap nechal zbierat jeho slipy po byte a nepochvalil ma ze ako je tu cisto, ci ako som dobre navarila (nie som ziadny expert co sa tyka varia skor naopak 😀 😅 , ale napriek tomu nejeme len sendvice) tiez by som ho velmi rychlo niekam poslala... 😅 Ale zas sa budem opakovat, ale minimalny poriadok a prijemny byt, (nik tu nehovori o gruntovani od rana do vecera kazdy den) je prijemnejsi aj pre teba a babo a co také robis ak nespis a nehras sa s malou, to ani nejete? Ved od rana do vecera sa s nou tiez hadam nehras? Jednoducho nemozes cakat od chlapa co robi na plny uvazok aby ked pride s prace este robil na plny uvazok aj doma, mne to pride logické. A to ze uvaris veceru pre rodinu mi pride tiez ako respekt, ze aj ty sa onho staras aby mal co do ust nie len on o vas. Ja napr. neriadim kazdy den a varim len vecere, inac jeme salaty, sendvice, proste studeny obec, len okrem dietata pre nu uvarim zeleninu na pare. Kazdy den urobim nieco a nenakopi sa mi to. Napr. vysavam max. 2x za tyzden, neperiem kazdy den, ale jeden den povysavam, druhy hodim aj tri pracky, treti utriem prach proste sa snazim urdziavat domacnost a nepride mi to ako nejaka katastrofa, ze to robim na ukor dietata a co ja viem co este, venujem sa jej dost aj sa spolu hrame, aj poobede si zdriemneme aj ideme na prechadzku takze je to len o organizacii a manzel tiez nie je taky ze vobec neprelozi slamu doma to zas nie, pracujeme obaja lebo je to pre nas a nejako prirodzene kazdy vieme co treba urobit. Len ked sa zacne porovnavat, ze ja robim viac ako ty atd. tak to uz potom ide dolu vodou, tomu sa treba vyhnut a dat veci na spravnu mieru aby sa nik necitil ako otrok a aby jeho praca bola aj ocenena.

mywiel
1. jún 2009

studeny obed som chcela napisat uz pisem ako talian zase... 😀

renka9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
1. jún 2009

Je to prave o tom ze muz ma ocenenie za svoju pracu lebo dostane na konci mesiaca plat, zena ak nema aspon obcas pochvalu a usmev, pohladenie od muza za to ze sa stara o ich deti a domacnost tak je jasné, ze to by ziadnu zenu nebavilo robit sluzku a este zozat poznamky ze toto a toto si zabudla urobit. Takze musite sa dohodnut co kazdy ma robit, napr. muz ti bude nakupovat, vynasat smeti, kupat malu, ty budes varit, zehlit, vysavat atd. urcte si co bude koho praca a kde potrebujes aby ti aj on pomohol a pojde to. Ved ako funguju iné rodiny?

renka9
1. jún 2009

myviel 😉

schnek
1. jún 2009

nezlobte se, ale proč by měla stát domácnost na ženě? ano, muž chodí do zaměstnání, ale mým zaměstnáním je přeci dítě. A to je podle mě mnohem náročnější, hlavně psychycky, než práce, o které vím, že si odmakám 8 hodin a padla, jdu domů. Moje práce s dítětem je nonstop každý den. Podle mě je tedy vyrovnané, že muž pracuje a žena pečuje o děti a o domácí práce se podělí. Já se přeci nevdávala proto, abych byla služka. S manželem jsme partneři. A až budete chodit do práce, myslíte, že se to změní? že vaši manželé přestanou vyžadovat tenhle servis a zapojí se? abyste nedopadly tak, že hodíte děti do školky, půjdete do práce, nakoupíte, vytáhnete děti, doletíte domů, naklidíte, uvaříte, vyžehlíte a večer padnete na pusu. Muž vám pomůže tak, že zvedne nohy, až budete luxovat. Ano, beru, pokud muž pracuje opravdu celý den, že to víc leží na ženě, ale pokud si někde odmaká 8 hodin, tak proč by se nezapojil? Žena přeci není otrok.

katulko, taky jsem MM neprala věci, které poházel po bytě a jak je začal házet do koše. V tomhle nevidím nic špatného. Zkus povymýšlet, jak si věci usnadnit, najít si nějaký systém, dělat věci hned, pokud je to možné. a s manželem si promluv a domluvte se na nějakém rozdělení prací 😉

mywiel
1. jún 2009

Schnek a varenie a pranie ked uz len pre dieta je tiez pecovanie onho nie? Dako mi to nejde do hlavy kto ma teda varit a prat, ved pecovanie o dieta nie je len sa snim hrat to nevravim, ze dieta ma byt na druhom mieste lebo domacnost je dolezitejsia. 😕