Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

demi55
2. jún 2009

urazajucich Cesky 😉

zuzana030
2. jún 2009

baby, no ja z vás žasnem o čo som včera prišla a kam sa to zvrtlo,
katulka má problém, pýta si radu, lebo je zúfalá a vy sa tu niektoré vadíte ako sliepky,
to jej určite teda pomohla 🤐 🤐 🤐

kubaka
2. jún 2009

dyť se tu už nikdo nehádá 😎 , už dvě stránky nepadlo ani křivé slovo - řešily jsme už i organizaci dne i polívčičky
🙂 🙂 - tak vyhlašuji soutěž o nejrychlejší polévku pro kattulku.

Své Zapečeniny a systém "co pracuje samo, zapnout jako první" jsem už hodila do placu. Tak jsem zvědavá na vaše systémy.

janka1874
2. jún 2009

no ja môžem lenodporučiť čo tu už padlo zapájať do všetkého aj dieťa mne napr malá pomáha naložiť práčku ja vytriedim prádlo a ona to tam dáva no zlatá lenpotom musím dať pozor aby to hneď aj nezačala vyberať 😀 😀 😀 a taktiež to je aj pri upratovaní kuchyne a varení ona sedípri mne a hrá sa z nádobkami (určenými len pre ňu) má ich normálne v skrinke medzi našimi hrncami už si ich sama vezme a varí aj ona no a také ako zmývanie dlážky tak to je trošku problém lebo jej sa stále viac páči tá metla čo mám ja v ruke tak to robievam keď spí ale prech utiera aj ona a podobne no a dosť ju baví zbierať prádlo a nosiť mi ho do spálne po jednom (upozorňujem nemáme balkón takže všetko je len na sušiakoch) a tak isto vešiame ona mi podáva a ja vešiam

zuzana76
2. jún 2009

moje rady

sprchovala som sa tak,ze som maleho posadila do sportaku, mala som otvorene dvere do kupelky a on pozeral na mna ako sa sprchujem, ja som mu obcas urobila nejaku opicku, ked som videla, ze sa nudi a zacal by plakat, ale na osprchovanie mi teda bohate stacilo 5 minut, alebo aj menej.

varila som na etapy - maly sedel v kuchyni v kociku, alebo v ohradke , kde mal k dispozicii hracky , obcas sa pohral, alebo pozeral na mna, samozrejme kuchynske potreby som mu tiez dala na hranie, napr varesku, plastove misky a podobne. na par minut to zabralo, ja som aspon ocistila zemiaky za tu chvilu a dala piect maso, potom som si ho zobrala chvilku sme sa pohrali a ked bol zase klidny, pokracovala som vo vareni.

Tiez som robila casto zapekane jedla, alebo privarky, mliecne polievky, polievky z mrazenej zeleninovej zmesy, aby som zeleninu nemusela cistit, vajcovu, cesnacku, teda rychle polievky, prve 1-2 mesiace som zvacsa dokazala uvarit len jeden chod, lebo to bolo takmer neustale dojcenie, nosenie na rukach na odgrgnutie a podobne, spaval malinko, obcas hodil 10 minutoveho slofika. Ale vzdy bolo navarene aspon jedno jedlo, bud sytejsia polievka s chlebom, alebo druhe jedlo. Ale po tych 3 mesiacoh sa to o dost zlespilo.

Ked spinkal, oddychovala som, ale to bolo tak na 10 - 20 minut

nakupovala som vramci prechadzky, chodievala som do superkarketov, kam sa dao ist s kocikom, ale prvych niekolko mesiacov nakupoval vylucne manzel, lebo maly vobec nechcel byt v hlbokom kociku, len obcas , ked zaspinkal, tak som rychlo trielila do obchodu. Inak vacsie nakupy robil manzel, doteraz nakupuje take veci ako plienky a ine velke veci, ale to co potrebujem pri vareni, si kupim sama.

Zehlila som raz tyzdenne, ked strazil maleho tatino.

Prala som takmer denne, dala som prat rano a pralo sa uz samo.

janka1874
2. jún 2009

no na nákupy sme my chodievali spoločne ale mojej malej sa v kočíku páči takže to nebol problém

a žehlenie tak to buď cez víkend keď bol drahý doma a varil on alebo večer keď už malá spí

a ak potrebujem nejaké väšie upratovanie ako napr skrine popratať alebo okná umývať tak to stále tatino mal službu na prechádzku a hotovo

ale podľa mňa toto nie sú dôvody na rozvod treba si jasne sadnúť s manželom a porozprávať že nie je všetko v byte len tvoje a to že si manželka a matka ešte neznamená že si zároveň aj slúžka a to že on chodí do práce tiež nie je dôvod veď aj materská je ako práca tak byt by sa podľa jeho teórie mal upratovať podľa neho sám

johanda
2. jún 2009

konečně smyluplné rady pro osvobozenou domácnost 😀
Moje holky rády polívky, takže dělám takové ty 20 minutové, většinou na stejném základu, jen přidám různé druhy zeleniny, vajco, vločky atd.
často dělám ryby, ta jsou hotové taky za 20 minut, k tomu těstoviny a zeleninu.
Maso kupuju spíš zřídka a restuju nakrájené na nudličky (manželova práce;)), chvíli podusím, s přílohou mám dobrý oběd sakumprásk za půl hodiny.
Občas,zpravidla přes víkend, na svátky, narozeniny etc., udělám "něco většího", nějakou tu specialitku, ale v létě jsme o víkendech většinou venku, takže jíme někde v hospůdce a starost o nedělní vyvařování mě netrápí.

Doma nemáme koberce, jen parkety, lino a dlažbu, když holky nadrobí nebo něco vylejou, prostě to setřu a hotovo.Vysává manžel, když je to už neúnosné, jak říká.

Myčku zatím nemáme, u nádobí se střídáme, zabere to tak půl hoďky denně.

Momentálně pracuju z domu a do práce chodím 1x do týdne, až začnu dělat na plný úvazek, určitě si obstarám nějakou paní nebo studentku, která mi obhospodaří koupelnu, záchod a okna, todlencto fakt nemusím dělat 😅

Nežehlím.

schnek
2. jún 2009

mě se dobře vaří v parním hrnci. Naházím maso, zeleninu, rýži, nastavím minutku a hrnbec vaří sám. Můžu na to zapomenout (pokud nevařím opravdu dlouho, že by bylo třeba dolít vodu), jídlo se nepřipálí, je chutný a zdravý. Dá se v něm vařit všechno 😉 polívky dělám masový - hodím maso do hrnce a posypu vegetou, občas kontroluju stav vody, pak ho vyndám, většinou ho nechám manželovi na obrání a źadělám polívku z mražený zeleniny nebo udělám z vejce a mouky zavářku a tu natrouhám na hrubým struhadle. A ještě dělám takový zapečený lečo - uvařím těstoviny, osmažím mletý maso, do toho konzervu leča, prohřát a vmíchat do těstovin a vrazit do trouby. A občas halušky - kupuju hotovou směs, takže jenom nasekám do vody a pak rozmíchám s bryndzou. Když chce muž nějaký časově náročnější jídlo, musí mi pomoct 😉

zuzana76
2. jún 2009

upratovanie ako umyvanie dlazky, vysavanie, dokym bola mensi, teda tak do tych 8-10 mesiacov, tak sa velmi bal vysavaca, nemohla som to robit pri nom, takze, ked prisiel tatino domov z prace, tak ho vzal na kratku vychadzku, ja som zatial povysavala a umyla podlahu a detailnejsie som to urobila cez vikend. Teraz sa uz vysavaca neboji , takze kludne vysavam pri nim a umyvam podlahu, ked zaspi, alebo ked sa mu venuje manzel a hraju sa, aby mi ju nepostupal.

Utieranie prachu bola zalezitost 10 minut, ked bol mensi, tak som to robila, ked zaspal, alebo ked prisiel domov z prace manzel a venoval sa mu, vzdy som si to rozdelila, tak,ze jeden den navecer som umyla dlazky, druhy den utrela prach, treti den umyla kupelku ... proste nerobila som kazdy den vsetko, ved naco aj. Vtedy este maly nechodil, takze on neporiadok nenarobil , teraz je to uz horsie, teraz musim vysavat aj umyvat ovela castejsie, ale zase uz sa pri nom da porobit.

blovitc120
2. jún 2009

Katulka, ak mi pošleš do IP mailovú adresu, pošlem ti 100 rýchlych receptov 🙂

zuzana76
2. jún 2009

a este musim podotknut, ze sme aj stierkovali chodbu, kuchynu, obyvacku a davali novu kuch. linku uz s umyvackou riadu, ked mal 10 mesiacov a po robotnikoch bolo treba samozrejme vsetko upratat, stierku, pozametat, vydrhnut podlahy, atd..... samozrejem obcas postrazili svokorvci, ale to fakt obcas na 2 hodinky- mozno 3 raz za tyzden, nie kazdy den, 2 tyzdne sme boli bez sporaka, malemu som davala kupovane vyzivky a ja som jedla mikrovlnkove jedla, svokra bola z toho uz na prasky a to tam ani ene musela byvat 😀 , stale kritizovala,ze co to tak dlho trva atd..., no ale ti, ktori robili vacsiu prerabku, tak vedia ,ze tam sa uponahlat nic neda

renka9
2. jún 2009

baby, uz sa tu nikto nehada, a vy len stale rypete ☹
zuzana76, my sme zacali stavat domcek, ked mala mala 3 mesiace. Keby som nemala svokru, tak su robotnici hladni 😀 . ja som len kojila, prebalovala stale dokolecka. pokakana bola v kazdej plienke, papala kazdu hodinku a pol. medzi tym som uspavala, varila kavu robotnikom, robila desiatu, behala s pivovymi flasami,umyvala riady, a niekedy aj varila, ale to robila moja svokricka vacsinou. 🙂 🙂 🙂 . Medzitym som musela zvladnut bezne domace prace, pranie, zehlenie, atd. Vecer MM padal od unavy, tak som nemala odvahu ani pipnut, aby si zobral, alebo okupal malu. Ale vsetko sme to zvladli 😉 😉 😉
teraz mam dievky v takom veku, ze starsia povysava, utrie riady, prach...tak mam trocha veget 😀

soanpe
2. jún 2009

demi,
koho vidíš jako podvodem Slovenku??? 😉

soanpe
2. jún 2009

pro odlehčení tématu:

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

snad u nikoho tonevypadá takhle 😀 😀 😝 😝 😝

renka9
2. jún 2009

soanpe 😀 lepsie citaj, pisala - pôvodom, nie podvodom 😀 😀 😀

renka9
2. jún 2009

po cesky je to tusim puvodem 😉

renka9
2. jún 2009

soanpe 😝 😀 😀 😀 pri takomto bordeli by bol blazinec isty 😀 😀 😀 😝

sisstin
2. jún 2009

u nás teda jo 😝

sisstin
2. jún 2009

to je běžnej bordel, kterej malej udělá..já to uklidim, když spí..vstane a je to všechno na novo..takže uklízíme až večer 😝

sisstin
2. jún 2009

navíc kili má dvojčata..takže to je jednou takovej bordel 😉 děti jsou prostě děti, všude všechno vyhazujou..u nás celej byt taky vypadá jak jedna velká dětská herna..a o tom to je ne? K čemu by mi byl pořádek a znuděné dítě, co nic nesmí 😎

diddi
2. jún 2009

soanpe....nevies nic okolo tej fotky.....tak laskavo nezosmiesnuj!!!!

anatanka
2. jún 2009

Ja taky nezvladala a vyslechla jsem si doma svoje.
Superzena taktez opravdu nejsem. Ale zase se umin hezky namalovat 😀 😀 😀

sisstin
2. jún 2009

anatanka: já též 😀

johanda
2. jún 2009

u nás to někdy vypadá podobně. Jsou to jen hračky a dětské bebechy, to není bordel 😉 , tohle člověk uklidí za 10, 20 minut.
malovat se bohužel moc neumím 😢 😀 , ale ani nemusím 😀

sisstin
2. jún 2009

je rozdíl, jestli máte doma 20cm prachu a různé breberky..ale proboha..rozházené hračky? 😕 To snad ani jinak nejde..copak malý děti způsobně sedí a nic nedělají? Nebo si po sobě uklízejí v tomhle věku? 😝

renka9
2. jún 2009

to je pravda, moja mladsia je aj za trojcata, nielen za dve 😀 , a pocmarala co sa len dalo, manzelsku postel, komodu, atd 😠
starsia dcera bola rozumnejsia- ona cmarala steny len ked sme boli na navsteve 😀 😀 😀

sisstin
2. jún 2009

jako kdybych měla hned všechno uklidit, tak nedělám nic jinýho, než že za nim chodim a sbírám..a takhle furt dokola..to mi teda může 😝

diddi
2. jún 2009

u nas to obcas tiez tak vyzera ako u Kili....skuste vychovavat 2 rocne dvojicky a udrziavat poriadok medzi hrackami....NEMOZNE....preto sa nikomu nevysmievam a nehodnotim,lebo neviem aku ma situaciu....ale vidim,ze su tu baby,ktorych zaujima len finalny vysledok-fotka....dost ubohe a detinske!!!

kili
2. jún 2009

johanda, presne, asi za 10 min. bolo hotovo 🙂
ale bohužiaľ my nemáme kam dať veci, proste fakt ne, nie je tu miesto. a hlavne sa mi nechce nič preorganizovávať, keď za nejaké dva mesiace sa máme sťahovať 😎 si neviete predstaviť, ako sa tešííííím 😝 😀
to upratovanie ma tak ani neštve ako to, že sa tu nedá normálne existovať, chodiť. nedávno tu bol kamarát a furt na niečo stúpal, ledva stál na nohách 🙄 😝

sisstin
2. jún 2009

kili: vůbec to neřeš prosim tě 😉