Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

vroni
31. máj 2009

Nuz katka, ak si raz neporiadnica leniva (aj ja som 😀 ), tak to len tak lahko nezmenis... V kazdom pripade by som do domacnosti zaobstarala umyvacku. Nielenze riad nemusi umyvat nikto, este aj nie je poozhadzovany po celej kuchyni (alebo sa nevrsi umyvadle) Ak si mozete dovolit aj nejaku pomoc v domacnosti, tak by som to urobila. Isteze nie denno-denne, ale mozno raz do tyzdna, na par hodin na tie ¨najpalivejsie¨ miesta Stoji to rozhodne menej nez rozvod. Uvarit mozes rano, kym je muz doma alebo vecer, ked uz je doma. Aj na dva dni. A raz za cas chlap prezije aj studenu veceru. A s malou treba chodit von, von, von, jednak je to zdrave a druhak cim menej ste doma, tym menej rozhadzete 😝 A muzovi by som vysvetlila, ze ta upratovanie psychicky vycerpava, ze si z neho unavena (z upratovania, nie z muza!!!), ale chapes, ze ho vecny bordel hneva a toto a ono chces urobit preto, aby to bolo lepsie. Pokial si si nevzala despotickeho chmula (a podla tvojho popisu ani nie), tak ta aspon ciastocne pochopi a snad aj oceni snahu o zlepsenie. Ale na rozvod to nie je 😉

vroni
31. máj 2009

Inak, vyhrazat sa fackami a rozvodom sice je hulvatske, ale v kontexte to chapem skor ako volanie zufalca 😀 😀 😀

teodorka
31. máj 2009

vroni ,aj ja ...to ked ma moj nastve tak sa ho tiez opytatm ci ho mam nakopat do riti ... 😀 a tiez to nemyslim doslovne ze by som ho chcela byt...muz ked ma sklon k nasilu tak sa zeny nepyta ci jej mam jeb...on to rovno urobi 🙂 😠

digysa
31. máj 2009

Ja sa pripajam k vroni a teodorke....akoze manzelia si po niekolkych rokoch tiez vela toho povedia a potom to olutuju...hlavne sa to stava v stresovych situaciach. ja som mala manzelsku krizu a tiez sme sa pocas toho 'zleho obdobia" rozvadzali slovne asi 15 krat.... A to uz je par rokov dozadu. Takze tie "slovne boje" by som az tak neriesila...

Ale mozem povedat, ze ja som tiez tak trochu leniva...ale neumyvat riad...tak to nepripada do uvahy..to je ako nechodit na zachod...
Myslim, ze katka by mala rano vypit 2-3 kavy a trochu tu unavu precvicit. Moja dcera sa budi denno-denne 2 krat za noc...niekedy pri nej musim stat celu hodinu, kym zaspi a to uz ma 14 mesiacov. Rano sa zobudzam ako poleno....den mam posunuty...nemozem vstat skor ako o 7:30, ked uz druhe matky su davno hore o 6 rano.... Ale bohuzial spinavy dom nie je pre nikoho prijemny..... nemat si co obliect tiez neprida ku kvalitnemu vztahu.

Treba to rozchodit....Moja kamoska ma 5 deti a veselo fici..... v tomto pripade sa musim pridat na stranu manzela... co sa mu ma na tebe pacit? Pravda je taka, ze byt matkou jeho dietata nestaci. Krute, ale je to tak..... 😔

bzucinka2
31. máj 2009

aj ja sa pridavam na stranu manzela, pripada mi sebecke v case, ked sa muz ra s dietatom, aby si si ty citala alebo oddychovala, to by som ja ani nedokazala, ked bol maly mensi, bola som casto unavena ako kon, aj ma muz posielal pospat si s nim pocas dna, ale to som mala v hlave myslienky, co vsetko by som si stihla porobit, kym maly spi a radsej som vstala a makala, nemyslim si ze zametanie ci umytie dlazky robi velky buchot, to sa da v pohode urobit, kym dieta spi, nezda sa mi fer voci manzelovi, ktory rano vstava do prace, aby po robote este upratoval, pral, zehlil, umyval riady a nebodaj varil, ani sa mu necudujem, ze uz na teba vyletel, vydrzal to dost dlho 😔 ja tiez nevstavam o 6,00, maly sice vstane o 5,30, ale do 6,15 je este v postielke obcas vykrikuje, ale neplace, tak ho tam necham hrat sa, potom ho vezmem k sebe a hrame sa spolu v posteli a od 7,30 zacinam fungovat, prezlecieme sa, najeme, pohrame, ideme von... varim vzdy na dva dni, vecere mavame suche, ale obedy su vzdy navarene, zehlim, ked maly spi cez den alebo vecer, do pracky hodim pocas dna a vesiam s jeho pomocou, naramne rad mi podava pradlo aj stipce, doma to u nas tiez vyzera niekedy kao po bombe, vsade su hracky, vybera a roznasa mi po byte veci z kuchyne, ale neriesim to, vzdy pocas hry nieco odnesiem odlozim a vecer ked zaspi, tak upracem uplne 🙂 takze si myslim, ze by si sa mala zamysliet hlavne nad sebou, lebo mi to pripada, ze sa ti skor ani nechce nieco robit, ja citam casopis mama a ja co mam predplatenu aj mesiac, lebo nemam cas ju precitat, takze ty mas toho casu asi az vela, ked stihas citat, knihu som nevidela ani sa nepamatam, tak sa prestan lutovat a zacni na sebe makat, mozno trosku krute slova, ale ja mam taky pocit z toho, co som si tu vsetko precitala, ze si skor leniva a nechce sa ti ako ze nemas cas, urcite ju nenosis na rukach 24 hodin denne, ak nezacnes makat, nebudem sa cudovat, ked od teba odide a to len zacnu problemy, byt sama s dietatom, bez poriadneho platu, no neviem neviem... 😔

soanpe
31. máj 2009

sorry, ale já taky nežiju pro to, abych uklízela... 😎
s MP máme práce napůl. Já vařím, žehlím,vytírám, dávám nádobí do myčky, peru, zalévám zahradu...

on luxuje, seká trávu, uklízí nádobí,griluje,stará se o auta, utírá prach... a to dobrovolně. sám to nějak převzal, aaniž bysme se nějak domlouvali

v noci mi dokonce krmil a přebaloval malou a já měla služu u malý od cca 4hodi do večera

je to všechno na domluvě. Ale aby mi někdo vyhrožoval fackam atd. to by mohl jen zkusit 😝 😠
s malou si hraje, kdykoliv má čas

digysa
31. máj 2009

a ja by som este dodala....ze chlap sa to zda byt poriadny...pracuje a maka, aby rodina bola financne zabezpecena....dokonca sa snazi aj upratovat (sice z vycitkami....ale co uz), ked uz to nemoze zniest...

Ja by som takeho chlapa nepustila od seba...niektori muzi nerobia NIC....pozri co zaziva kaskya:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tvoja situacia je nic proti tomuto.

johanda
31. máj 2009

digysa, vhodný příklad 😅 , Katka ale neřeší situaci Kaskye, že... ta ji ani nemusí zajímat.

Ona je "v práci " 24 hodin a prostě nestíhá, je unavená, neví si rady s malou, pohrůžka rozvodem a fackama ji srazí ještě víc. Ona by ho asi taky neztřískala, kdyby měl problémy v práci, nestíhal a byl unavený. Navíc po ní řve, když malá spadne, co jako dělá, jestli chce, aby umřela...no to je celkem silné kafe. A nemluví s ní.....to není jen tak nějaké zoufalství, to je dle mě psychické týrání nebo příprava na ně 😠

A odpočinek v době, kdy s děckem chlap, je sebezáchovný, nikoli sobecký. Vaši manželé jsou jen v práci? Neodpočívají? Můj teda jo. Chodí na pivko, občas na koncert, čte nebo dřepí na netu a já jsem ta, kdo má směnu u děcek a službu v bytě 🙂, i když bych už mohla mít "po pracovní době".

Jeden chlap v životě mi vyhrožoval fackou a byl hnedle odejit 😎

mywiel
31. máj 2009

Katulka ber to tak, ze si chcela byt matkou a musela si s tym pocitat, ze o dieta sa budes starat vacsinou casu ty, lebo manzel urcite chodi do prace na plny uvazok nie? On od teba caka, ze tiez budes pracovat na 100% aj ked si doma, cize varit, starat sa o dieta a domacnost. Ten casopis si mozes precitat ked mas vsetko porobené, ved manzel tiez nema volno v praci kedy chce len cez nejaku obednajsiu prestavku nie? Ber to z jeho pohladu, ze ked pride domov chce si oddychnut ved pracoval cely den a to ze sa hra s malou ked pride z prace je super. Ked budes mat druhé dieta tak mu budes musiet navarit a oprat ci sa ti bude chciet alebo nie. Porozpravajte sa o tom v klude, ved ste dospeli a kazdy z vas pracujete pre vasu rodinu, pre vase deti. V sobotu mozte ist spolu obcas na nakup potravin a trosku ta to odbremeni, urcite raz za cas ti aj ten riad umyje ked naozaj nestihas a vidi, ze su uplne vycerpana, ale nemozes do chlapa co robi na plny uvazok a hra sa aj dietatom ked pride domov aby robili za teba tvoje domace prace, to je teraz tvoja praca aj ked menej ocenena lebo ty nezarabas. Ale kazdy muz caka, ze bude mat doma navarené, ozehlené veci a usmiatu zenu, iného podla mna nenajdes. Obcas si niekam zajdite spolu to vas zblizi. Ked ti uz takto nadava tak uz mu dochadzaju nervy a nemate normalnu komunikaciu. Neboj sa aj ja som obcas leniva, napr. chcem cvicit kazdy den a vyhovaram sa, ale to sa mozem hnevat len sama na seba ze sa mi nechce. Jednoducho zena co uz je matka a ma dieta nema pravo byt leniva, unavena ano, ale to muz podla mna pochopi a viac zene vynde v ustrety ked vidi, ze ona sa snazi ako najlepsie vie a napriek tomu nestiha. 😉

schnek
31. máj 2009

tak já se přidám na druhou stranu 😉 mám řvoucí mimino, 6n prořvalo komplet, teď neřve akorát u mě na rukách, takže nosím a chovám, na zkoušku se učím tak, že na jedný ruce chovám a v druhý mám knížku. Nosítko a šátek nejsou zárukou spokojenosti - venku ano, doma ne, takže zvládám děti a nějakou část domácích prací, ale zbytek je na manželovi a rozhodně mi to nepřijde přehnané. Děti bych v žádném případě nenechala vyřvat, už vůbec kvůli domácí práci. Muž ze začátku reptal, ale pak se mnou byl pár dní doma a sám uznal, že to není sranda a že nemám nechat menšího plakat v žádným případě. Prostě úklid jsme momentálně odsunuli za péči o děti. První syn byl přesný opak, položila jsem ho a 2h o něm nevěděla, to se pak samozřejmě doma jinak stíhá 😉 Když měnší usne, snažím se něco udělat, ale taky si chvilku odpočinout, téměř celodenně řvoucí dítě je opravdu na hlavu a já bych ráda pro děti byla v pohodě a ne vynervená. Uklízíme společně, když je čas. Netvrdím, že mi vyhovuje, že máme doma neuklizeno, ale děti jsou na prvním místě 😉 Řeči o bití těžko můžu soudit, občas se s mužem při hádkach taky slovně otloukáme, záleží na tom, jak ti to pověděl 😉

mmch, nádobí jsem nemyla už asi 3 roky, to je manželovo práce 😉 a rozhodně bych nehledala případy, který jsou horší, vůbec bych se nesrovnávala s někým, ale srovnávala si sama se sebou, jak jsme nebo nejsme ve vztahu já sama a moje děti spokojení a podle toho se rozhodovala. To mám prožít život, se kterým nebudu spokojená jen proto, že mám muže, který mě nebije?

darina77
31. máj 2009

Katka, ako by som samu seba čítala ,mne vždy pomohlo pozrieť sa na foto svokry, 😅 úplne vážne, v momente sa vo mne zmobilizovali všetky sily, ona rada prišla len tak, a všetko si obzerala. 😠 A ešte ked sa mi nechcelo tak som si pustila studenú vodu na ruky, to je môj životabudič aj teraz, ked sa mi nechce, vždy ma to preberie. A neboj bude to lepšie, a páči sa mi že si sama priznávaš svoj podiel viny, už to je prvý krok k zmene k lepšiemu 😉

soanpe
31. máj 2009

já to tady pročítám a připadá mi, že chlapi Slováci to maj hozený jinam
(vím o čem mluvim,rodiče jsou Sl.a čím víc na východ, tím je to horší) 😝 😖

já třeba nevidím jediný důvod, proč by chlap po 10hod. v práci nemohl denně věnovat 2hodiny dítěti, nakrmit, vykoupat, postavit hrad z kostek a po večeři umýt nádobí.

žena je 24hodin v zápřahu.

taky nechápu, proč bych se měla denně malovat a "stajlovat" moje 6ti měs.dcera to neocení 😀

jde o to na každou větší práci si vyčlenit jeden den v týdnu, já středy žehlím, protože chlap chodí na floorbal a pak na pivo.

když má v týdnu volno,tak mu malou nechám a jdu po nákupech, za kamarádkou atd.
a když není uklizeno? svět se nezboří.
uklidím já nebo MP jiný den 😉

mywiel
31. máj 2009

Katka vas problém nie je vobec ojedinely, maju ho vacsina parov co su prvy krat rodicmi, treba si najst systém. Zena sa musi naucit novej roly, doteraz pracovala s kolegami zrazu sa ocitne doma a najviac je zamerena na dieta to je normalne. Ale zas muz pracuje cize pracuje pre vas tak to isté caka od manzelky co je doma, to je logické samozrejme pokial nechodi s kamaratmi na pivo a kade tade. Obaja mate pravo byt unaveni, ale skuste si zhodnotit co je pre vas priorita, a nezabudnite ze to malé mimco vas potrebuje oboch takze skor by som radila kludny rozhovor, co mozte urobit aby vasa domacnost fungovala, aj ked sa nebude priamo blistat cistotou nevadi ako hned rozmyslat o rozvode, lebo aj ked to co ti povedal bolo dost tvrdé urcite by to olutoval keby si odisla s dietatom. Takze klidek, chladnu hlavu toto riesi vela ludi a teste sa z babatka, ved ste rodinka vdaka nemu. 😵

animatua
31. máj 2009

muj manzel je slovak a vypada to u nas tak, ze uklizim vyhradne kdyz mam cas, to znamena nikdy ne na ukor male.. vetsinou uklidim, kdyz mala spi, povysavam tak, ze ji mam v nositku na zadech, ale nejak to nehrotim.. kdyz mala nechce byt zrovna v nositku, proste nevysavam, kdyz si chce hrat a nespi, neuklizim 😎 mhd je se stavem veci spokojeny, ostatne neni se mnou kvuli vysurovanemu bytu, na to si mohl zaplatit uklizecku, ze.. vyhrozovani a nadavky ze strany manzela za takto nepodstatne veci bych resila, pokud mozno uprimnym rozhovorem..

katko rozhodne si nenech namluvit, ze ty jsi na vine, ze ty ta spatna.. muj manzel, ikdyby se mu tady ze zeme lepily zvykacky na ponozky, tak by si nedovolil mi nadavat.. manzelstvi je mimo jine o respektu!

a materska "dovolena" je nekdy pekna drina, mit dite v naruci skoro 24 hodin denne je unavne a neni se co divit, ze zena nestiha domaci prace

linddi
31. máj 2009

Ahojte,
no Katul, nehnevaj sa neviem síce ako to u Vás funguje, ale....
Ja mám taktiež malú dcérku, pracujem na polovičný uväzok, chodím externe na VŠ a staviame rodinný dom, kde treba čo-to pomôcť a samozrejme chlapom navariť. No neviem, ale zatiaľ všetko stíham. Nechcem sa tu opísať ako super žena, len povedať, že keď sa chce a musí, tak sa dá...
Skús si spraviť nejaký režím dňa. Viem, že teraz je blbé obdobie, keď malá začína chodiť, ale to prejde. No potom príde také obdobie, že už asi vôbec nič nespravíš, lebo malá bude všade.
Nerozumiem však tomu, že čo robíš, keď malá spí alebo sa hrá?

Ešte čo sa týka prechádzok s malou a s manželom.. no, tak môj bol s nami asi tak 2x a to celkom nútene!!! On proste na to nieje a ja som mu to nikdy nezazlievala.

mywiel
31. máj 2009

Soanpe presne tak vsetko je to na vzajomnej dohode, ale viazne to vtedy ked si jeden s partnerov mysli, ze robi viac ako ten druhy, pripadne len on robi a druhy si vala sunky, preto sa treba porozpravat co od seba ocakavaju a ako sa da najst systém aby kazdému vyhovoval. U nas krmim malu ja, kupe a uspava ju vecer manzel je to prenho radost nie povinnost a hrame sa s nou obaja aj na prechadzku ideme spolu. S nakupmi a varenim mi pomaha, resp. robime to spolu, domace prace ako upratovanie, pranie je na mne, je to normalne ved on maka tiez a zaraba. Zabavat sa chodime spolu von spolu aj ked teraz pomenej, obcas idem ja s kamoskou na kavu, obcas ide on ku kamosovi na pivo. Mala je tiez lepidlo, takze chvilu upratujem, chvilu sa hrame a ked uz nic nepomaha, je urmcana a nic ju nebavi idem s nou von a tam zaspi. Cez noc sa mi budi kazdu hodinu, dve a vstava rano o siedmej bez ohladu na to kedy ju vecer ulozim, cez den mi spi max. hodinu a pol. takze tak, ale aj tak som ta najstastnejsia mama na svete. 😉 😵

renka9
31. máj 2009

aj ja som chcela dotycnej navrhnut umyvacku, ale ked ma automaticku pracku, a nedokaze do nej hodit spinave pradlo , tak ta mycka jej moc nepomoze 😒 , zasa by do nej musel vsetko nahadzat mangel...
nic ine ma nenapada, ako lenivost... 😠

linddi
31. máj 2009

Renka: super trefa 🤐

animatua
31. máj 2009

renko vazne myslis, ze sem katul sla, aby nam sdelila, jak je lina? 😕 😒

kazde dite je jine a uplne si dovedu predstavit, ze s "narocnym" ditetem se domaci prace stihat nedaji.. hlavne to neni duvod k nadavkam ze strany manzela 😠

pece o dite a to, aby dite bylo spokojene, je prece nesrovnatelne dulezitejsi nez umyte nadobi

sue
31. máj 2009

...vo veľa veciach by pomohlo spomínané nosítko na chrbát + rozhovor s manželom + sem tam vypadnúť na večer skamoškami von....

renka9
31. máj 2009

animatua, ona tu nespomina len spinavy riad...ja so s mojomi detmi tiez isla poobede radsej spat, ako upratovat, potrebovala som aj ja oddych. A mladsia dcera chodila so mnou aj na WC, aj do sprchy, stale bola nalepena...ale stihnut sa da vsetko...priklad tu uviedli maminy, ktore maju dvojicky, takze nieje o com...a dotycna osoba/neviem ako sa ozaj vola, ked tu me 2 nicky/, sama povedala, ze je leniva...

lakme
31. máj 2009

Katulko radím na 1/2 dne vypadnou ven úplně sama a nechat manželovi dítě nakrku.
U nás MM měl za začátku taky pocit, že doma nějak nedělám nic, že jsem mohla třeba stihnout to a to, ale takovým způsobem jako ten tvůj tobě, mi to tedy nikdy neřekl.
Nicméně když jsem ho nechala doma s tenkrát jen s malým samotného a vrátila se po 1/2 dni, tak v bytě byl neskutečný nepořádek, na několika místech počurané koberce, MM a malej byli uplně říční. A od té doby si MM už nedovolil mi něco takového říci, sám viděl, že s naším chlapečkem to zas tak jednoduché není a člověk je rád za chvilku klidu.
Zajímavé je, že teď co mám děti dvě mám najednou času mnohem více - už si to nějak umím zorganizovat, ale u prvního jsem nestíhala vůbec nic.

Velmi mi pomohlo, že MM po zkušenosti s malým doma poněkud změnil přístup. A pak to začlo pomalu jít samo.

animatua
31. máj 2009

renko stejne myslim, ze spis potrebuje povzbuzeni nez utvrzovani v tom, jaka je nemozna..

nemam rada nalepkovani, ale kdyz uz se bavime v techto intencich, tak ja jsem taky "leniva".. radsi si prectu knizku, nez abych uklizela.. manzel to oceni, protoze pak ho doma vitam relativne odpocinuta a v pohode.. myslim, ze by se nerad vracel do bytu jako klicka s nervni manzelkou a vystresovanym ditetem

schnek
31. máj 2009

no nezlobte se, ale říct někomu, kdo nestíhá a manžel je k němu hrubej, že je línej, to je trochu moc ne? 😒 souhlasím plně s animatuou

soanpe
31. máj 2009

tak po názorech některých z vás, si tu připadám jako neschopná špindíra, která chudáka chlapa využívá 😝

vy jste se zaměřily na to, že katul nemá doma uklizeno, ale vás by to bavilo? Kdyby na vás řval despota a psychycký táral výroky, že malá umře, když jí bude padat atd.

Myslím si ,že její manžel je omazenec,který nezvládá funkci otce, nebaví ho práce, je tak trochu otrávený, že se mu do života nabouralo dítě...
Tento svůj neúspěch se snaží na někoho přenést.
nejbližší a nejsnažší terč je katul 😠 😝

soanpe
31. máj 2009

animatua

mluvíš mi ze srdce 😉

moonday
31. máj 2009

babenky, moc nechcem do toho kecať, ale mám 2 deti, dom, kde čo si nespravím nemám, muža, čo nosí každý deň čistúkošeľu, niekedy 2, doma ho vidím raz za čas, aj to na mna nareve, že nič nerobím a ťahám z neho peniaze. okrem toho organizujem veci pre deti od nás, sama robím obecné noviny,zisťujem informácie, opisujem kroniky a samozrejme aj robotu za muža, ktorý ju vidí, len ked mu niekto za ňu dáva prachy. jednoducho fungujem a samozrejme, že mám depky a pocit, že sa zrútim každú chvíľu, ale ja spím 4-5 hodín. a stíham, dokonca vyšívam, štrikujem, háčkujem, a nájdem si čas aj na net. treba len systém 😉

sksko
31. máj 2009

nooooo zaujimava tema... dovolte mi pridat sa... katka. na rozvod to urcite este nie je...
ja mam 2 deticky a pravdu povediać to ze je doma neporiadok ( teda to co je u nas ja za poriadok urcite nepokladam- plysakov mam prave na sedacke v obyvacke...a v detskej je kooopa hraciek a mycku sa mi teraz vylozit nechce, takze pocka dorana a veci co do nej pójdu tiez pockaju do rana.....) velmi neriesim... musela som si zvyknut na isty typ poriadku " resp "neporiadku" podlahy neutieram kazdy den ale aspon raz za 3 dni... veci co sa da nezehlim ale poriadne povytriasam z pracky, navarim ked sa da... pre istotu mam teraz pri malinkom aj nakupene polotovary ak by horelo a mylsim ze ak manzel dostane studenu veceru, tak mu z nosa neubudne...
takze dievca hlavu hore a zapoj aj toho tvojho chlapa do domacich prac. DOMACICH, nie zenskych ako to vela ludi vola.. ved to ze si doma na materskej neznamena ze musi makat ako upratovacka a kucharka zaroven. prvorade je dietatko a potom vsetko ostatne. a manzel je a ma byt pri tebe preto aby pomohol...
chapem ako je to narocne vyhoviet niekedy poziadavkam deti,a le neboj malinka vyrastie a bude lepsie!!! a ak bude poriadok v izbe kde mozu prist hostia tak je vsetko OK.. nebooooj,neskor ti aj malicka pomoze 😀

teodorka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
31. máj 2009

Tak ja sa snazim zo vsetkych sil, ale obcas nestiham...no a co...ja mam ciste svedomie, nie je tu neporiadok ani sa to tu neblysti...snazim sa nech sa nepovaluje spinavy riad ani pradlo, zehlim a pratam az vecer ked mala spi....akurat vysavam kazdy den (mame psov) doobedu s nou, ona sa plazi pri vysavaci. Vari moj muz, mne to dlho trva a on je super kuchar, sam sa na to dal.

katulka ma asi uplne najvacsi problem v organizovani casu, nemyslim ze je leniva alebo co. Ja som zo zaciatku bola na tom tak isto, esteze je moj muz furt v praci, aspon nestihal registrovat neporiadok...ale teraz je to aj tak ovela horsie, mala lezie, stavia sa, o nejakom noseni ani reci, ona chce sama vsade sa dostat a samozrejme nevie a uz sme boli aj v nemocnici s otrasom mozgu 😖 spi len v kociku vonku na prechadzke a to si ja asi velmi neodpociniem 😠

Naucila som sa povedat - Prosim ta, vezmi malu, chcem sa osprchovat, umyt si vlasy, ostrihat nechty, pripravit malej obed, veceru.... Nie "mohol by si..." vezmi a hotovo. Ale samozrejme nie som tri hodiny v sprche.

Tiez maval recicky, ale parkrat bol s nou sam, aj mu spadla z postele ze si rozkusla peru...a uz ziadne pripomienky nie su...