Jedna švagriná normálna, druhá nie

pacna
29. aug 2007

ahoj mam 3 svagrine ale len dve su normalne.Bratova zena je super a zacali sme si rozumiet az po par rokoch ale teraz sme kamosky pomoze vo vsetkom vselico jej mozem povedat a viem, ze to nepovie dalej.No druha svagrina je opak manzela jeho rodicia maju radsej(aj ked to nepocituje)a ona na to ziarli.Mna ohovara pred manzelom a manzela predomnou a asi jej nedochadza ze mi si to povieme. JE NORMALNA?????? 🤐

slaviks
18. sep 2007

Ja mám dosť normálne švagriné. Len na manželovej sestre mi vadí, že ju svokra stále predo mnou vychváli aká je šikovná, furt upratuje, varí, robí okolo domu, to mieri na mňa že ja nič nerobím, aká je starostlivá a šporovlivá. No keby bola taká starostlivá, tak by prišla bývať s ňou a doopatrovala by ju, a tak to ostalo na nás. Lenže samozrejme sa švagriná už nevzdá kôli nej svojho života 500 km od rodného mesta. Neznášam, keď príde raz za pol roka domov,všetko skritizuje a tvári sa ako najväčšia samaritánka na svete.

mokuska
20. jún 2008

mne bratova zena skoro znicila rodinnu pohodu,pretože sa stale montovala,co mam alebo nemam urobit s detmi,pritom je odo mna o 10 rokov mladsia,ale asi vydajom získala patent na rozum ,vydrzala som to 10 rokov pre dobro rodiny ale potom som vybuchla a teraz mam pokoj aj od nej ale aj od brata,ktorý ju zastava a pritom mu robi peklo doma aj svojim detom.je mi smutno z toho,že ak sa chlap ozeni so zenou,ktorá broji proti sestre,zastane sa zeny a sestra pre neho prestane existovat.

eva7780
20. jún 2008

ja mam svagrinu riadnu kr...,ked ma problemy s muzom tak zakazdym vola mne aby sme mu dohovorili a je jej jedno ci vola o 23.00 ked ja uz vacsinou spim 😠 ale ked pride k nam nasilu s nej taham ako sa maju a to ani nikdy neodzdravi tak som rada ze chodi pomerne malo 😀 😀 😀 manzelov brat_svagor pride castejsie ma u nas zahradku jej sa nechce ani okopavat 😝

mokuska
20. jún 2008

mne zase svagrina zavidí,ak si nieco nove kupim,ale že ona si kupuje handry v polsku,miesto toho aby si na niečo vacsie nasetrila,tak to ju ani nenapadne,radsej lamentuje ako sa ma zle,a kto sa ma dnes dobre ? J a si na to musim nasetrit a trdo setrit ale to nikto nevidí a pritom sa teda zle nemá,ale závisť je choroba s tým nic neurobíš.Asi by som sa nedala zatiahnut do takýchto debat,alebo by som ju odporucila k manzelskemu poradcovi,už som dosť stara aby mnou príbuzní manipulovali,stacilo.

frogy22
21. jún 2008

tak ako vidim nie som vobec jedina co ma podobny problem 😉 aj ja mam "super svagrinu" ale najlepsie na celej veci je ze podla nej a mojej "milovanej" svokry som ja ta najhorsia. no co uz. doteraz som ich akceptovala aj som sa snazila s nimi vychadzat za dobre (cca 2,5 roka) - bolo mi to na dve. dockala som iba toho ze mi raz povedala ze som husicka a to sme s drahym iba chodili a u nich sme boli na druhej navsteve. a to nejdem ani dopodrobna spominat ako sa mi lepila po muzovi, ako mu v noci vyvolava a nedajboze ze sme ich mali pozvat na navstevu tak jej milostivej bolo treba pozvat pozvanku a asi ju prosit na kolenach aby prisla. co sme sa preto nahadali a moj drahy mi povedal iba ze ja to vidim cierne. ☹ a to ostatne ani nejdem pisat lebo podobne aj ja by som napisala cely roman. 😉 a teraz je este zle lebo som ich nepozvala za krstnych a vsetci - teda od muzovej strany s tym akosi pocitali - ale nebudem ich predsa volat ked ona ma o mne takuto mienku a taketo chovanie. a najhorsie je ze sa ma moj drahy vobec nezastane ani pred nou ani pred svokrou a vzdy tam je ked mi nieco "mile povedia". tak babulky uz nam zostava len nedat sa zozrat tymito stvoreniami.

ikke
16. júl 2008

sisi.11 • 1d • Dnes o 18:23
Ahojte....Nájde sa tu niekto,kto rovnako ako ja "nemusí" svoju švagrinu?
Predo mnou sa správa akoby nič a za chrbtom z jej úst na moju adresu výjdu len samé ohovárania a sprosté reči... a keby len na mňa,ale najnovšie už aj na moju dcéru...Snažím sa k nej správať akoby som nič nevedela a tváriť sa ako jej kamoška,ale už to dlhšie asi nemienim znášať.niekedy mám chuť aj ja ju nejako hrozne uraziť alebo niečo také,ale mám strach z toho,že manžel sa so svojim bratom / jej manžel / pohnevajú,lebo doteraz vždy mali celkom pekný vzťah...O ňu mi nejde,ale nechcem ublížiť svojmu manželovi

lencici
16. júl 2008

Mne vadia na švagrinej iné veci. Je strašne povýšenecká, najkrajšia, najlepšia a neviem čo ešte. So svokrou maju zvyk keď idú po meste tak ohováraju všetko čo okolo nich prejde...Oni sú najkrajšie... A ešte keď ju treba niekam odviesť tak zavolá manželovi o piatej ma treba odniesť tam a tam...Nikdy ešte neprispela na benzín. Aj keby sme peniaze od nej nezobrali ale z princípu....Keď bola na brigáde tak v noci o jednej trebalo po nu isť do práce a ona ani nezabučila že ďakujem...Šak nevadí že sme museli kôli nej odísť z oslavy krstnej našej dcérky....

mirrinka
16. júl 2008

ja svoju švagrinu nazývam "porucha" - ale to len ked sa o nej bavíme s manželom,samozrejme.dokonca to napadlo práve jemu,vraj to mám používať a možno sa mi trochu uľaví,ak ju uvidím...tak to skúšam. 😀 😀 😀
má 20 rokov a myslí si o sebe,že zjedla všetku múdrosť a nádheru sveta - ináč,vyzerá ako opica 😀 - mnohí sa čudujú ako si ju manželov brat mohol zobrať - vraj bol asi slepý...ale jej to neprekáža,ona je sama pre seba tá najkrajšia a najmúdrejšia...no veď nech je,každý má právo snívať,či nie?????

womenne
16. júl 2008

Tak ja idem zase pisat roman 😀 moja predraha švagrina ma nenavidi odkedy sa dozvedela že chodim s jej priatel.bratom teraz sme už švagrinne.Odkedy sa to dozvedela začala ma očiernovat vymyšlat si blbosti,nebavime sa spolu,najhoršie to bolo ked sa dozvedla že sa budeme brat,jej matka si na mna vymyslela že som bola na potrat s ciganom 😠 ked som byvala v BB a ja som tam bola na brigade a moj drahy za mnou chodil a ja každy vikend za nim,ked on nemohol.Strašne chceli zabranit svadbe a ja doteraz nechapem že prečo nikdy som jej nič nespravila,neohovarala som ju a nič podobne.Teraz sa polu nebavime absolutne ,poštvala proti mne manželovho brata,ona strašne zavidi všetko dokonca aj značkove botasky 😀 😀 😀 moj drahy to tažko znašal lebo si boli velmi blizky kym s nou nezačal chodit.Ona sa knemu sprava ako k nejakemu tukovi a pritom može byt rada že vobec nejakeho chlapa ma 😠 😠 mrcha jedna.Viem na nu zopar veci ktore keby sadozvedel jej manžel bud by sa rozviedol aleboby ju sfackal čo by si teda zaslužila.Chodi ako modelka nakupuje kopu veci a nič neušetri a nam zavidi že si niečo kupime ach jo mam to ja za rodinku 😠 😠 😠

alika54
17. júl 2008

womenne....presne ako keby som citala o sebe,,,presne viem co si prezivala bo som na tom podobne,,,normalne nechapem ako niekdo moze s takou povahou vobec sam so sebou vydrzat,,,proste ona je dokonala ona chyby nerobi,,,len ja,,, 😖 ,,,waw,,,normalne by z toho mohol byt romaaaaaaan,,,,,

pacna
autor
17. júl 2008

baby ja teraz so svagrinou som nekomunikovala straaaasne dlho a nechyba mi to. 😀 😀

ta moja vie všetko aky prašok je najlepši, aky sampon pre deti atd.
najlepšie je že ona zavara a ked poviem ze aj ja tak ona ma tolko flasi toho tolko toho, no ja to neratam 😠 asi zacnem. 😀

denisocka
17. júl 2008

takých švagrín by sa našlo 😀 viac

norik1
17. júl 2008

Pridavam sa k svagrinam trpitelkam. Ta moja ma o trochu starsieho syna ako ja a tak ma opravnenie na obkecanie VSETKEHO co poviem. Ked som prisla a potesila, ze hura, aj my mame taku stolicku (dreveny hokerlik z Polska v chodbe na prezuvanie) tak z nej vyletelo: A my mame dve - druha je v kuchyni! Ked my dostaneme zlavu v cestovke 10%, oni dostali urcite 15%...no a tak dookola. Tak som zacala s ofenzivou - ked sa chvalila,aku super kozenu bundu si kupila - len za 1600, super akcia! tak som povedala hm, a ja blba som vysolila za tu svoju 9000... no co uz...ja si to mozem dovolit cha cha... 😠

pacna
autor
18. júl 2008

norik ta moja svagrina ked som povedala že mam cystu na vaječniku ona povedala že ma určite dve alebo tri 😀 😀

norik1
18. júl 2008

Pacna musim uznat, tvoja vyhrava 😀 to je masaker, co vsetko dokazu vymysliet hi hi

pacna
autor
18. júl 2008

tak sme s mužom usudili že ked nedaj boh niekto bude mat rakovinu tak ona odrazu pojde po truhlu čierny humor 😅

mimka
18. júl 2008

tak prispejem aj ja, no ja mám pritrúbeného švagra....sestrin muž... ten ma vyhnal z rodičovského domu a ešte mi nič nebol 😠 chudák a o slovných urážkach písať nemusím....... som krsná jeho synovi a presne 2 roky spolu nerozpraváme... ale so segrou mám super vzťah...len ju ľutujem ☹ 😔

hubka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majada
18. júl 2008

ahojte

tak ja o mojej švagrine by som mohla napísať román totiš to je ako druhá svokra...takže ja mám doma dve svokry starú aj mladú bez seba nič neurobia musia vždy všetko spolu riešiť svokra hádam o svojej dcére vie aj kedy chodí na záchod ... 😀 preto jej muž radšej chodí na týždňovky...a ja ja som tam čierna ovca lebo nemienim s nimi kotkodákať a ohovárať ...do všetkého sa pletú všetko vedia a ja chúďa sa neviem postarať o svoje deti ....preto ich radšej ignorujem lebo keby som musela počúvať tie ich somariny tak by ma porazilo.... 😝

hubka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asitka
22. júl 2008

no...ako tak čítam....nie som tu náhodou jediná, čo má super švagrinú???? 😀 žena môjho brata....je fakt zlatá žienka... no a mužov brat sa ešte neoženil...a pri jeho alkoholických excesoch to vidím tak, že sa ani neožení...takže mi fakt ostane asi len tá super švagriná.... 😀

matullienka
22. júl 2008

asitka: tak to ti potom treba pogratulovat 😀

mirrinka
22. júl 2008

áno,aj ja gratulujem,dúfam,že také šťastie raz postretne aj mňa / keďže mám ešte dvoch bratov a jedného švagra slobodných / 😀 😀 😀

halienka
22. júl 2008

Ahojte babky, tak ja sa pridávam do klubu. Je to bratova žena, dlho mi trvalo, kým mi došlo, že sa s ňou nijako nedá a bolo mi to veru velmi ľúto, lebo s bratom sme dvojičky, vždy sme mali skvelý vzťah a myslela som si že aj s jeho ženou budem mať skvelý vzťah. Bohužial, vyklula sa z nej závistlivá zlomyselná a nevďačná hysterka. Posledné roky sa s ňou už vôbec nestretávam, to bolo jediné riešenie. Stretávam sa len z bratom a synovcom. No brat práve podal žiadosť o rozvod, lebo ani on to s ňou už nemôže vydržať. Je mi to celé moc lúto, hlavne malého synovca, lebo je to skvelé dieťa. ☹ Ale taký je život. Brat je momentálne skeptický a tvrdí že nikdy viac sa ženiť nebude, tak neviem či sa dočkám ešte inej švagriny. No možno keď ho to prebolí... 😉

asitka
22. júl 2008

mirrinka....matullienka...že ďakujem....ona je ešte taká zlatá....že ja sa skôr s bratom dovadím, ako s ňou..a ona potom na neho tak oklukou ide...aby sa upokojil...a zas sme v poho......som povedala, že jej len zlatý veniec kol krku, že to s tým mojím ješiťákom bratom vydrží.. 😀 ...no proste....lepšiu ženu si k nemu predstaviť ani neviem....vám poviem....by som aj vám takú dopriala 😀

zebricka
22. júl 2008

Ak je Vasa svagrina zena brata Vasho muza 😀, tak vtedy hadam aj mozete podiskurovat o svokre.... ak je ale Vasa svagrina sestrou Vasho muza, tak mozete podiskurovat nanajvys o tej jej svokre.... 😉

asitka
22. júl 2008

a vlastne...s ňou som sa ešte ani nikdy nevadila...hm...ani si to neviem predstaviť 😀

kajusa
13. aug 2008

cafte....tak ja mam cisto len svagrov (manzelia mojich 2 sestier) a vychádzam s nimi neutralne, mozno aj preto, ze sa pomenej stretavame a su starsi tak cca o 7-8 rokov. Jeden z nich je taky "stenkoš"-on je ten, co sa ma najhorsie a najhroznejsie choroby ho postretli (zo zaciatku som na to bola dost alergicka 🙄 , ale teraz viem, ze na neho plati-vypocut, ale nenechat prilis dlho vystenavat a potom jednoducho obratit pozornost na hocico ine) a druhy svagor je odjakziva "domasedko-jedinacik a dokonca aj jediny vnuk z oboch stran"-to je uz aj na diagnozu, nie?! 😉 Zato velmi ochotny pomoct, ked treba.
Aaaaa do tretice prichadza treti svagor-manzelov brat (mladsi a este slobodny, cize daka svagrina sa mozno objavi). Tazko predpokladat, ze by to mohla byt svagrina-kamoska...proste ak si niekto zoberie za muza toho podivneho, extra nekomunikativneho, nepraktickeho a navyse mamickinho (teda mojej svokrinho) vecne nesamostatneho synacika-musi byt rovnaka osobka...ale daj Boh, nech je uplne odlisna! 😀 😀 😀

ma_se
13. aug 2008

womene,nie si jedina,co ta svagrina nema rada...ja mam taky osud,ze ked to niekeomu rozpravam tak mi ani neveri...ani sa nesnazim nikomu vysvetlovat,bez toho aby ma poznala druhova sestra ma ociernuje a uz nehovorim o zene mojho brata,pozname sa tak dokopy asi mesiac,ked to spocitam....natahovala sa s mojou rodinou mojou sestrou mladsou,ja som byvala pomaly 400km,ale v konecnom dosledku som to odskakala ja a oni si tak odrazu naramne rozumeju...ale hlavne,ze o mne vedeli vsetko i ked som byvala daleko....ale skoda reci....su ludia ktory ta bud maju radi,alebo nenavidia zo zavisti....tiez si mysli,ze vie vsetko lepsie....a to ona tahala este dreveneho kacera 😀 😀 ked ja som sa starala o domacnost a manzela a deti...ale je stale lepsia,inteligentnejsia atd.ale keby som tak malu skrytu kameru tak neviem neviem co by na to ludia povedali,keby som to tak pustila....raz namiesto nejakej TELENOVELY.... 😀 😀 😀 😀 😀

bejbypd
13. aug 2008

Ahojte tak ja mam zatial tri svagriny s jednou sa nestretavam bo ziju v prahe ale vzdy ked sme sa stretli takuplne v pohode...potom brachova zena tak to je moja druha sestra skvela zenska a prefektna mamina som rada ze ju mam no a nakoniec draheho 20 rocna sestra ktora tiez pojedla vsetku mudrost sveta ked sme este byvali u svokrovcov ona mi isla hovorit ako mam vychovavat malu no proste tiez najmuudrejsia najkrajsia a vsetko naj...no proste zneprijemnovala mi zivot ako mohla...som jej totizto zobrala milovaneho braceka 🙄