Jedna švagriná normálna, druhá nie

pacna
29. aug 2007

ahoj mam 3 svagrine ale len dve su normalne.Bratova zena je super a zacali sme si rozumiet az po par rokoch ale teraz sme kamosky pomoze vo vsetkom vselico jej mozem povedat a viem, ze to nepovie dalej.No druha svagrina je opak manzela jeho rodicia maju radsej(aj ked to nepocituje)a ona na to ziarli.Mna ohovara pred manzelom a manzela predomnou a asi jej nedochadza ze mi si to povieme. JE NORMALNA?????? 🤐

roasha
31. aug 2008

ella ja sa ta zastanem! 🙂
tiez som nikdy nechodila do sekacov,a ani nebudem!jednoduxo by som nezniesla predstavu obliect si "nieco po niekom". 😝
proti gustu ziaden disputat,nech ten komu to nevadi nosi co chce. 😉 🙂
a pre ostatne babule,.....co je na tom povysenecke? 😒

tribitka
31. aug 2008

roasha, ja tiež nechoím do sekáčov, ale priatelova teta jeden vlastní, dostáva do neho len značkové oblečenie, z obchodov, z ktorých ho vyradili...takže nie je používané..... ono nie je sekáč ako sekáč.....

prasiatko30
31. aug 2008

ved ano ale v tom pripade by sme nemali hovorit o sekacoch - to je takzvany outlet - obchod v ktorom predavaju oblecenia znackove ale z minulych sezon, zostatky kolekcii, vzorky a pod. - a to treba rozlisovat co sa asi u nas nerobi.

danuska24
25. dec 2008

ozivim trocha temu 😅 😅 😅
vcera som prosila svokrovcov + svagrinu aby sme sa najedli skor, lebo mala poobede nespala a bola unavena. to bolo ok, najedli sme sa, svagrina ze este odnesie zo stola a ideme na darceky.. medzitym zacala robit kavu, chystat kolace... tak som chvilku pockala (mala uz medzitym zacala plakat - bola uz nervozna) tak som ju zobrala a isla kupat.).... nakoniec to skoncilo tak ze prisiel za mnou nasraty muzik ze sa jeho sestra vyjadrila ze ma pocit ze posledny rok sa vsetko toci okolo niekoho zadku (mi pride trocha chore ze 32 rocna koza ziarli na rocne dieta) (alebo sa na...la ze som si dovolila urobit inak ako kazala .... ona sa sprava ako general, ak nie je po jej tak je zle nedobre aj svokrovci ju pocuvaju... 🙄 ich princeznicka.. 😝

adamko05
25. dec 2008

danuska.... fajn oživenie, niečo podobné vo veku skoro už 36 rokov mám tiež v rodine 😖 😖

danuska24
25. dec 2008

a ja som dufala ze coskoro z toho vyrastie 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😅 😅 😒

adamko05
25. dec 2008

... nevyrastie.... teda tá moja isto nie.... 😀 😀 /aj mi to je smiešne niekedy a niekedy skôr do plaču ☹ /

gucz
25. dec 2008

danuska bývate u svokrovcov keď ste tam boli na štedrý večer?

danuska24
25. dec 2008

ano

karaa
25. dec 2008

ja si skor myslim ze z toho sa vyrast ani neda... resp. moju svagrinu si vazim ako matku, ma dve deti, ale co sa neudeje za jej pritomnosti s krikom a s vycitkami voci celej rodine, lebo podla nej nikto nikdy deti nemal a ked aj mal tak ich len nejakym omylom a este k tomu aj zle vychovaval 😀 ☹ 😉 😉 tak sa v nasej sirokej rodine ani neudeje 😀

karaa
25. dec 2008

a to ze malá babke s prehladom vynada ako s prepacenim psovi - to nikto neriesi a kazdy je ticho.... hlavne sa riesi, ze ona -svagrina - im dala vnucence a ja nie ☹

cukrikk
25. dec 2008

bratova manzelka je vlastne moja svagrina a je to NAJLEPSIA SVAGRINA NA SVETE nie sme len svagrinky ale aj najlepsie kamosky 😀

danuska24
25. dec 2008

tak to ti blahozelam 😉

danuska24
25. dec 2008

ja by som mozno tiez mala super svagrinu keby som s nou nebyvala pod jednou strechou ..

darina77
26. dec 2008

Danuska, a určite je stará dievka. Také sú najhoršie, ti závidí že máš dieťa, rodinu.

dididi30
26. dec 2008

ahojte
ja som si so svagrinou nerozumela dlho, to je zhruba 8 rokov od kedy som vydata, ona ma o 8 rokov viac, ale to by ani vada nebola, lenze....
teraz nejako po 8 rokoch sa to umudrilo, neviem ci ja ci ona, ale skor ja, proste som sa najadila na jej notu a nejako nam to funguje a zas sa vidime 2 krat do roka, takze pohodka 😀 to iste so svokrou 😉
inak aj nam svagrina zavidi, klasika 😎 😀 😉

danuska24
26. dec 2008

darinka presne ako pises...

malena
17. júl 2009

Dievčatá, čo si myslíte o tomto:

Moja švagriná /bratova žena/ a ja máme dcérky v podobnom veku, jej má 1,5 a moja 2,5. Je strašne háklivá na to, ked moja dcérka ide pobozkať svoje sesterničku: už ku tej mojej uteká a kričí: nie na ústa /na upresnenie, dcérka je zdravá, nemá žiadné infekcie, opary, nič/, nesmie sa napiť z jej flašky, nič si zobrať z jej taniera.

Minule som počula dcérku plakať,...švagriná ju udrela po ruke, lebo, že stále dávala svoju rúčku na jej ústa.

Je to hrozné, lebo už sa bojím, len ked sa moja malá ku nej priblíži, čo mojej švagrinej bude zasa vadiť.

Čo si o tom myslíte, ako môže šgrininej dcérke uškodiť, ked jej moja malá dá pusu na pery, alebo si navzájom odpijú z čajíku ?
😉

malena
17. júl 2009

pardon švagrininej ...ale som to skomolila 😕

vanja
17. júl 2009

nijak jej nemôže uškodiť. Uškodí ona svojmu dieťaťu tým, že ju bude držať v sterilite a keď pôjde do škôlky, tak nebude vedieť odísť do práce z OČR-ky, pretože v škôlke nebude kontrolovať, kto kedy jej dieťa chytil za ruky, pobozkal, odpil z čajíku a nehovorím o hygiene na WC.

to je to, že deti držíme od narodenia v sterilite a len čo prídu do škôlky, tak sú 2 týždne choré, týdeň v škôlke a zas sú choré a potom´skončíme s deťmi na alergológii.

malena
17. júl 2009

ďakujem vanja, presne to isté viem aj ja, lenže...
skúsim jej to dať prečítať, ale že to pomôže, neverím tomu príliš, skúsim ešte brata, ten je v pohode 😉

vanja
17. júl 2009
duskaf
17. júl 2009

Malenka, porozprávaj sa s ňou. Skús jej tak jemne povedať, že jej rozumieš, že sa o maličkú bojí, ale , že svojím správaním ustavične stresuje aj Tvoju malú, tá sa môže toho ustavičného okrikovania zľaknúť a a ustavične byť v nepokoji, aby zas niečo neurobila.
Ja som zdravotník a viem ju aj pochopiť, keď sa nám narodil Danko a predtým sme prišli o dieťatko, tak som sa strašne bála a tiež som mala strach, aby ho detičky takého krehkého nedonoseného nechytali na pusu, ale človek - mamka, ktorá to robí s úmyslom ochrániť svoje dieťa, si to neuvedomuje- jediným cieľom je ochrániť- sila prírody- my mamy sme schopné všetkého, aby sme uchránili- porozprávaj sa s ňou- jemne, citlivo, môže sa jej to aj dotknúť, zo dňa na deň sa to nestratí - potrebuje to čas. Pri ďalšo dieťatku už nebude taká úzkostlivá.

nika251
18. júl 2009

Malenka- urcite to ublizit nemoze: Deti v skolke po sebe poberu veci az by z toho vlasy stali. Moj syn chodi od malinka k nasim kde je aj neter a veru aj pitivo si potiahnu, lyzicky poberu ak nedostanu z jedneho taniera papat tak rucia obaja, ak cosi dostanu maskrtit tak si to podelia ako vedia, objimaju sa, mala mu da hned pusu a on kym bol malinky tak taku babatkovsku jej daval cez pol tvare 😀 a ak aj nahodou mali sopliky jeden ci druhy obcas chytili od seba ale teraz uz vobec. Maju dobre silnu imunitu a myslim ze im nic z toho neuskodilo. OBaja su zdravy, cistucky tak naco ich izolovat? Co by robila tvoja svagrina keby mala deti dve?????
Nas maly ma aj kamarata s ktorym su kazdy den a veru aj s tym si vecicky potiahnu. Bozkavat sa nebozkavaju ale urcite tam obcas dojde k tomu ze jeden druhemu vypiju pitivko a chorobu nenachytali.
Vase deti su uz dost velke na to aby sa svagrina neustale bala bacilov. Ja si myslim ze bacily ktore dostane po pripade od tvojej su neskodne ale imunitny system si na ne zvykne a dokaze ich v pripade potreby neskor znicit.
Kedysi som citala clanok ze imunita je ako PC program- stale sa uci nove a nove veci. Ale ak je izolovany tak sa proste neuci a ak ochorie dieta tak je to pren velka zataz ktoru zdolava coraz tazsie.

pietra
18. júl 2009

malena, uskodit jej to urcite neuskodi. Ale na druhu stranu aj mne by vadilo, keby nejake dieta a je mi jedno, ci ide o dieta z rodiny alebo kamosky chcelo ustavicne moju bozkavat na usta, pripadne by jej ustavicne chcelo pit z jej flase. Nerobim z toho nejaku vedu, niekolkokrat sa nam v MC stalo, ze sa nam z flase niekto napil, ale keby to robilo nejake dieta pravidelne, tak jeho rodica na to tiez upozornim.
S cim to tvoja svagrina prehnala, je to capnutie po ruke. Deti by sa po ruke nemali udierat a uz vobec nie za taku blbost akou je chytenie sa 😠
Skus sa so svagrinou porozpravat, nech ti presne povie, co vsetko jej vadi a ty skus tie jej podmienky dodrziavat, bez ohladu na to, ci s nimi suhlasis alebo nie. Dcerke napr. stale dookola vysvetluj, ze sesternicke moze pusinky davat len licko a pod.

komarka
24. júl 2009

No ludkovia nestacim sa divit - doteraz som si totiz myslela,ze taky jedinecny exemplar zdobi len u nas a zatial to vyzera, ze jedinecnost druhu sa vytratila. Hned na zaciatku musim, ale priznat, ze my sme si to nase cudo tak trosku "vychovali" sami. V najivnosti sme si mysleli, ze ak jej chuderke (rodina ju viac menej vytlacila z domu - jeden krk menej) budeme pomahat tak bude aj ona loajalna k nam a bude aj ona naopak prispievat pozitivnym sposobom k rodinnej atmosfere. Co sa ale nestalo.... cudko dostalo dom aj s pozemkom (dnes uz vieme, ze vztah bol zalozeny na materialnej baze) a vlastne sa s tym pocitalo.... len bolo treba na nom urobit potrebne upravy aj to sme zabezpecovali my. Jej rodina jej oznamila "ze nie su ... aby robili na "cudzom" (dovolila som si volny preklad do trosku ludskejsej podoby) takze sme tak 10 rokov dalej; dnes uz dom stoji, darovala som im auto (ojazdene - nie som Onasis), lebo nam sa podarilo dostat sluzobne a tak sme si s muzom povedali preco nie - maju male deti. No a potom sa to kdesi akosi zacalo krutit. Spravala sa dost arogantne hlavne voci mojej matke - samozrejme vtedy ked nebol brat doma; herecka je skutocne dobra. No a teraz uz je drza aj voci mne. Ze mi bezhranicne zavidi som sa dozvedela uz z viacerych stran - vyrastala som v rodine ako sa patri a ona sa musela prebijat..... akoby som za to mohla........Vsetci su na mojej strane atd. Ved je to zvratene, ze niekto koho sme roky tahali z bryndy vam napluje do tvare. Desat rokov sme sa starali, kym stavba nebola OK tak byvali u nas - vsetko sa mozrejme na naklady mojich rodicov a teraz cudo povie, ze uz vsetko maju uz im nic netreba a tak zo dna na den nehovori ani so mno, ani mamou, ani polovicou rodiny - a cuduj sa svete teraz si pozyva svoju alkolicku rodinku co ju vyhnala na party do nove hodomu...

atrami
24. júl 2009

komarka,
ten exemplár by si mala vystavovať, aspoň by bol z nej úžitok.

😀

komarka
25. júl 2009

atrami,

ono komu cest tomu cest, ona exterierom skutocne vystavny kus je a aj o seba dba; co ja sebakriticky o sebe povedat nemozem lietam okolo deti, chlapa, domu a v praci a potom polomrtva padam po polnoci do postele... asi znama schema... u nejsaopretazeni hovorit neda. O deti sa

komarka
25. júl 2009

atrami,

ono komu cest tomu cest, ona exterierom skutocne vystavny kus je a aj o seba dba; co ja sebakriticky o sebe povedat nemozem lietam okolo deti, chlapa, domu a v praci a potom polomrtva padam po polnoci do postele... asi znama schema... u nejsaopretazeni hovorit neda. O deti sa stara babka a ked tam niekedy k nim musi na noc najde tam aj 3 dnovy riad s plesnivym povlakom. Najprv som uz upodozrievala mamu, ze prehana, ale uz som aj ja vosla k nim "nevhod" a nasla to iste, ledazeby sme ukazovali ten interier....

kim_rossi_stuard
26. júl 2009

baby, prispejem aj ja svojim " exemplarom" 🙄
moja draha " mozno raz svagrina" je vlastne adepkta na manzelku brata mojho manzela, a je to HUSKA DEDINSKA/ a to to chuda zviera nechcem urazit, lebo aj to ma asi viac rozumu!!!! Mozno chuda ani za to nemoze, ze stala v inom rade, ked rozdavali rozum a hrdost 😖
ona sa vam strka mojej svokre tak hlboko....ze tazko to aj opisat! Dokonca jej donasa klebety z dediny 😀 😀 😀
no neviem co tym ziskala, ale idylka rodinnej dovolenky so svagrom a jeho rodinou sa pri pomysleni na ich sparovanie rozplynula ako dym 😒