Kamarátka je tehotná s moslimom

macka67
2. jan 2014

Ahojte, moja kamarátka má obrovský problém, neviem čo s ňou bude ďalej ale bojím sa o ňu. Je tehotná, v 4-tom mesiaci s chlapom, ktorý žije vo viedni (je moslim..samozrejme, že som jej dlho prizvukovala, aby sa na neho vykašlala kým nebude neskoro ale ona nie, lebo ho lúbila)... Tento chumaj ju vyhodil z jeho bytu, nechal ju napospas osudu a tak sa vrátila naspäť na Slovensko. Problém ale je, že jej rodina sa o ňu a jej bábo odmieta postarať a on jej napísal, že on to dieťa nechce nikdy v živote vidieť. Nie je evidovaná na úrade práce, je vraj dobrovoľne nezamestnaná.. ked bývala s ním vo viedni všetko jej platil on... maturitné vysvedčenie jej mama vyhodila.. nevieme teraz na čo vlastne má nárok, či má nárok na nejaký príspevok, alebo skončí na ulici a dieťa jej po pôrode zoberú.. Jej mama jej odmieta pomôcť, aj keď zarába veľa peňazí a má dva byty, ešte povedala tomu chumajovu, že dobre spravil že ju vyhodil z bytu. Ja by som jej tak rada pomohla, ale nemám ako, šetrím financie na vlastnú budúcnosť. Prosím poraďte, čo sa dá v takejto situácii robiť, ďakujem...

macka67
autor
3. jan 2014

a uz teraz s tym neurobi nikto nic. uz to zaslomtam kam som dufala ze to nezajde a teraz jej chcem nejako pomoct ale ozaj neviem ako...

dominika2727
3. jan 2014

@macka67 robila vo Viedni alebo "robila" niekde na cierno v nejako lokali? Lebo pokial robila, urcite si vybavila Anmeldebescheinigung a tak isto mala aj E-card a ked jej zakazal pracovat tak bola vedena na AMS? Ak ano dalo by sa s tym nieco robit, su tu vseliake organizacie, ktore pomahaju zenam-matkam. Sorry ale ked videla co je zac,mala sa pobalit a odist od neho a nie cakat ho, kym sa on vrati..ako si ty napisala ktovie odkadial rano domov.... Uz len samotny nazov temy hovori za vsetko, zachvilu sem nabehne odbornicka z Nemecka na moslimov zijucich vo Viedni a tato tema bude ako vzdy uzamknuta adminom 😉 Kazdopadne drzim kamoske palce, opytaj sa jej na spomenute veci co som napisala ci to mal vybavene a napis mi IP..spytam sa kamosky ona riesila nieco podobne.

luslus
3. jan 2014

@macka67 nuz, neviem poradit ale ked vedela, v akej je situacii, mala si davat pozor a neotehotniet. co ma vsak stve je, ze hadzes vsetkych moslimov do jedneho vreca. ja mam tiez muza moslima a mame pekny vztah. neexistuje, ze by on siel v noci niekde sam, ja normalne pracujem, stretavam sa s kamaratkami, nakupujem...

syrik
3. jan 2014

@macka67 Nič im nevysvetluj, ďalšia téma, v ktorej sa zase vyvysuje jedna supermatka za druhou.A ešte sa budú urážať, že ich tak niekto pomenuje.Už mi fakt celý Mk lezie na nervy.Ako sliepky v kurine.Každá Ma radu na dokonalý život.Sa spamatajte už! A admini detto.Keď neviete poradiť,nevyjadrujte sa.Nikto sa Vám nemusí s ničím spovedať.Píšete tu mnohé,že máte 3 deti,ste na ne samé a celý deň máte čas sa tu hádať.

macka67
autor
3. jan 2014

ja nikam moslimov nehadzem a ren nazov temy zmenil admin. povodny nazov temy bol **kamoska ma velmi velmi velky problem** takze do jedmeho vreca hadze moslimov admin to si rieste s nim. ja som si myslela ze sa uz chalan unormalnil sak ja som sa s nim aj rozpravala ked sme s nimi boli vonku ale tak neunormalnil sa ani ked je ona tehotna a inak dieta je jeho mema koho ineho byt. to skor on ktovie kam chodil po nociach. a robila v lokali, ale ci na cierno to neviem.

syrik
3. jan 2014

Admini vedia rýchlo premenovať tému, aj mne sa to stalo. Ale žeby zasiahli a trošku to tu skorigovali,nie. A pokojne mi zrušte aj účet.

brita
3. jan 2014

Ja tak rozmyslam, ake jednoduche je ukazat na niekoho prstom a sudit ho, akokeby nikto z nas nerobil aj vazne chyby. Mozno sme len my ostatni mali stastie, ze sme sa do podobnej situacie nikdy nedostali a tak sa mozeme aspon pohorsovat nad tym, ze niekomu inemu sa stalo nieco, co nezvladol. 😢 Ake jednoduche,ze? Ale jednoduche urcite nie, dat dievcine druhu sancu, pomoct jej a poradit.
Preto uzivatelke @macka67 sluzi ku cti, ze jej chce nezistne pomoct, ved sa mohla predsa na nu vykaslat, nie? Skusme teda byt konstruktivni a davat @macka67 rady, tak ako to ziadala v svojim prispevku a nie tu moralizovat a sudit tu ubohu dievcinu a nadavat na nezdopovedneho cloveka, ktory je zhodou okolnosti moslim. 😒

macka67
autor
3. jan 2014

ja teaz lutujem ze som napisala ze je moslim. ktovie ako by to premenovali keby to nenapisem.

kykka
3. jan 2014

@macka67 Urcite jej ku koncu pomoze vlastna matka, len nikto nevie, ako to v skutocnosti je, ani ty. To, co ti nakeca kamoska je jedna vec, a pravda moze byt druha. Tu jej ty nepomozes. Pomoct jej moze jedine vlastna matka, takze na to by sa mala sustredit tvoja kamoska. Mozno ak ukaze matke, ze ma velky zaujem svoju situaciu riesit hladanim aspon docasnej prace a napravit chyby, ktore v minulosti urobila, tak matka jej k tomu dopomoze. Ale ked bude sediet u babicky na riti a pytat od teba 30 eur na vysvedcenie, lebo nema ani cent, tak sotva jej niekto pomoze. Nech tvoja kamoska urobi prvy krok sama, nech poziada vlastnu matku, aby jej nasla aspon nejaku brigadu. A az potom, ked rodina uvidi, ze ma snahu nieco podniknut, tak jej aj podaju pomocnu ruku. existuju aj krizove centra pre tehotne matky, ale to by uz asi ani jej rodina nedopustila...

natas4
3. jan 2014

@macka67
@syrik hmmm admin asi vedel co robi, ked temu premenoval a nasupoval do nazvu slovo moslim 😠 cez sviatky asi nebola vysoka navstevnost

macka67
autor
3. jan 2014

@natas4 no sak prave... to ze je moslim je nepodstatne a preto aom to uviedla do zatvorky... podstatne je ze je tehotna a nema kde byvatt a z coho zit tak mily admin pouvazuj nad nazvom temy....

tova
3. jan 2014

@sophia111 nevies co tomu vsetko predchadalo. Ale vo vacsine pripadov to byva tak, ze mama chcela aby dievca dokoncilo VS, isla do prace a potom riesila sthaovanie k priatelovi a deti. Mozno to boli nekonecne hadky a dcera tvrdohlava si robila po svojom, je dospela teraz vidi ake to ma nasledky, casto deti skacu rodicom po hlave a chcu si nieco dokazat a tak si mlada dokazala a nech sa postara. Ak by uz nenasla ine riesenie ano,, vzala by som si dceru k sebe s dietatom ale skakala by tak ako by som povedala ja, isla do prace, dokoncila VS a ziadne odvravacky hadky, kludne by skoncila na ulici o vnuca by som sa ale postarala. V niektorych pripadoch je naozaj jedina moznost taka ze dieta spadne na uplne dno a potom sa mu rozsvieti aka je realita.

digysa
3. jan 2014

@macka67 Neber to osobne, ja sa vsak vzivam aj do maminej situacie....Je tu velmi malo informacii, aby som to tu rozoberala, ale jedno je iste a na tom sa asi vsetky zhodneme. Jej mama si asi inak predstavovala buducnost svojej dcery. Urcite mali naruseny vztah uz pred tym, ako sa kamoska prestahovala do ineho statu za frajerom, kde zije pomaly cela jeho rodina v jednom byte. No tomu hovorim skvela buducnost. SOm si ista, ze matka jej nedala pozehnanie ale mali spolu dlhe rozhovory o tom, co robi......

A teraz to uz nezmeni, to je pravda.....ale treba dievca dobre vyhecovat.....

@maminuskaa neviem co by som urobila....ale dala by som dcere pocitit, aku hovadinu urobila. A zivo si viem predstavit, aka velka hrdinka bola, ked utekala za frajerom.
Teraz nech sa hrdinsky postavi na vlastne nohy....ked vtedy mna (matku) nepocuvala.(a je mi jedno, ci to bol moslim, alebo slovak, alebo madar....ide o dcerine nepremyslene, unahlene a hlupe kroky v zivote.....)

digysa
3. jan 2014

@tova bohuzial je to tak...

sophia111
3. jan 2014

@tova prepáč, ale máme iný pohľad na svet. Každý môže urobiť chybu. Áno, možno si nechcela dokončiť VŠ. A za to ju treba odvrhnúť alebo čo? Podmienkou pre to, aby bolo dieťa "dobré" je, aby malo skončenú VŠ a aby skákalo tak ako ja pískam? Možno mala iný názor ako jej mama, možno veci cítila inak a možno mala na vec iný pohľad. A možno ho zmení, ktovie. Možno sa zaľúbila a išla za hlasom svojho srdca...a urobila chybu. No a čo. Každý sa mýli. Ale mama by tu mala byť pre svoje dieťa vždy a práve vtakýchto chvíľach. Ja by som ju vyobjímala a povedala jej, že nech sa nebojí, že som tu pre ňu a že všetko bude ok. Nemusela by skákať ako ja pískam, prečo preboha? Pomohla by som jej. Samozrejme by som jej pomáhala aj v tom, aby sa snažila postaviť na vlastné nohy a aj jej v tomto dohovárala. Prepáč, ale neznášam názory na výchovu typu, ja som rodič a ty budeš skákať ako ja pískam. Rodič predovšetkým znamená stáť pri svojom dieťati, rešpektovať ho a brať do úvahy aj jeho pocity a názory. Samozrejme, chce to úctu aj z druhej strany-ale to je vec výchovy-keď to tam u dieťaťa chýba, niekde sa vo výchove stala chyba..Každopádne, všetci sme omylní. Ale keď už vlastná matka "odvrhne " svoje dieťa, tak čo čakať od iných ľudí..

tova
3. jan 2014

@sophia111 prepac, ja zase neznasam nazory typu nech mi skace dieta po hlave a neskor mi dieta strci nozik do krku. Staci pozriet krimi noviny, kazdy druhy den je tam nieco podobne. Mozno v rodine mate pripady kde deti rozmyslaju racionalne , ale je mnoho pripadov kde si ani vlastny rodic nevie poradit s dietatom.

felixa
3. jan 2014

@macka67 ako ti tu uz pisali:
Urychlene jej pomoz vybavit maturitne vysvedcenie. Nech sa prihlasi na UP. Stat bude za nu platit zdravotne a socialne poistenie. Nasledne sa asi bude musiet dohodnut na splatkach za zdrav.poistenie, ak nebola poistena inde. To jej pomoz zistit. A nech co najskor, po vybaveni zdrav.poistenia, ide ku gynekologovi. Nech si zacne hladat pracu, akukolvek, ktoru moze robit tehotna. A nasledne, nech sa pokusi s mamou najst spat vztah. S babkou nech vychadza co najlepsie, aby ju nevyrazila aj ona.

Osobne si myslim, ze mlada bola zamilovana a submisivny typ. Ziadna zlatokopka, len hlupa.
Nemusi ist kazdy na VŠ, ale pracovne si to mlada nevedela obhospodarit, este sa nechala spravit zavislou na nejakom trulovi, aj ked ani nemala aspon manzelske prava. Co nakoniec je aj lepsie.

Inak, poznam pripady, ked matka, rodicia, vobec dcere nepomohli a s dcerou a vnucatom prestali komunikovat. Takze, az tak sa ba matku nespoliehat a postavit sa na vlastne nohy a obratit sa toho, kto ma zaujem pomoct, ak takeho najdes - napr.aj pomoc zenam v nudzi a pod...

sophia111
3. jan 2014

@tova ja nepisem nic o skakani po hlave. Myslim, ze treba najst stred. Myslim, ze ako by malo dieta respektovat rodica a vazit si ho, taktiez by aj rodic mal prejavit uctu svojmu dietatu a nevnimat ho ako svoje dieta len vtedy, ked skace ako rodic piska. Aj dieta svojho rodica je samostatne mysliaca bytost so svojimi emociami, nazormi. Vsetko je vec vychovy. Podla mna by dieta malo mat predovsetkym strasne vela lasky, pochopenia a samozrejme by malo mat aj hranice, nehovorim, ze nie, je to dolezite do buducna uz len pre nho. Ale treba si uvedomit, ze je to samostatna bytost a to, ze sme rodicmi, este neznamena nadiktovat mu cely zivot a v pripade, ze neposluchne, sa mu obratit chrbtom. Ale kazdy mame svoj nazor. Ja svoje dieta vychovavam a budem vychovavat podla toho, co je pdola mna spravne..v prvom rade, je pre mna najdolezitejsie,aby moje dieta malo istotu, ze som tu vzdy pre nho..ale nech robi kazda mama,co uzna za vhodne, nevravim, ze sa so mnou musi kazda stotoznovat.

demo
3. jan 2014

@natas4 alebo je admin islamofob a trosku to tu chcel rozduchat 🙂

digysa
3. jan 2014

@demo @natas4 a potom nas zablokovat 😀

demo
3. jan 2014

@digysa tie islamske temy blokovali ceski admini. slovaci sa asi az tak neondeju 😎.

natas4
3. jan 2014

@demo to som si vsimla, ze ti ceski su taki viac "citlivi" 😀 a nielen v islamskych temach 🙂

demo
3. jan 2014

@natas4 a pritom by ani nemuseli byt. aspon co sa tyka islamu. ked zoberieme do uvahy pikantne Zemanove vyroky na adresu moslimov. inak ocenuje ich (tie vyroky) cela krestanska europa 🙂

natas4
3. jan 2014

@demo nielen v islamskych temach, oni by tu nemuseli umelo stopovat diskusie vobec... niekedy to vyzera tak, ako keby rano po zobudeni vykrocili lavou nohou 😝

digysa
3. jan 2014

@natas4
@demo Ja som tam tych adminov nevidela, asi som odisla skorej, ako to prislo do tuheho...alebo ma to nejako obislo....takze ceski admini to blokuju..hmmmm

demo
3. jan 2014

@digysa tak su blizsie zapadu, co je fajn. my zase k vychodu, co je tiez fajn 🙂.

natas4
3. jan 2014

@digysa ano, naposledy ta ista co zablokovala islamsku temu, zablokovala aj megaskorbicku liecbu...a tak to tam bolo dobre rozbehnute 😅 ale asi bola fanusik nadmernych davok vitaminu C, teda aspon tak mi to pripadalo 😕

natas4
3. jan 2014

@demo 😀

digysa
3. jan 2014

@natas4 To co je megaskorbicka liecba??? nahod link na temu nech si to pozriem...

mariuskaa
4. jan 2014

@admin

Ak ste naozaj zmenili názov témy (pridali slovo moslim v nadpise) neprorecite si?. Mate v podmienkach prispievania, ze všetky nabozenstva su si rovné a nejake negativity proti jednému náboženstvu ... zoskupovanie a urazanie nie su povolené. Co bolo dôvodom - ak bol nadpis zmenený aby ľudia si nebodaj mysleli, ze ten chrapun sa tak zachoval práve tak lebo je moslim? Je jasne, ze takyto nadpis vyvolá ostrú vymenu názorov. Náboženstvo (farba pleti, ci sexualita... Musim uz vymenovať vsetko) s charakterom človeka nemá nic.
Ďakujem za odpoved.