Kamarátka mi začína pripadať manipulatívna

21. máj 2022

Mam kamaratku z detstva o rok starsiu, kedysi sme boli najlepsie kamaratky, no nejak sme na seba prestali mat cas, nasla si priatela ona aj ja, chodili sme do skoly. Prestali sms sa nejako bavit az tak. Mam najlepsieho kamarata ktoreho strasne neznasa. Cele to prameni z toho ze s mojim priatelom to nie je najlepsie, vikendy ktore mozme travit spolu, travi radsej s kamosmi a na mna kasle. Preto volam von toho kamarata, nic medzi nami nie je, sadneme niekam na pizzu, niekedy popijeme ale tam to konci, len sa vieme fakt dobre porozpravat. Kamaratka ho neznasa, mysli si ze je “zo spodiny” pretoze jej nie raz takmer znicil vztah, huckal ju proti priatelovi narozpraval jej klamstva a ona sa s nim potom hadala, vadi jej ze ma skazene zuby a nestara sa o seba ako nejaky princ, ze ma ucnovku, pocula o nom nejake hluposti ze sa dievcatam vyhraza bitkou, ze kradne atd. Na to aky ten clovek naozaj je sa vobec nepozera. Viac krat za mnou prisla s tym ze co s nim riesim, ze ma iba skazi, naco mi je taky clovek ked mi ani po paty nesiaha. Mam z nej pocit ako keby neschval chcela aby som onho prisla. Zacina mi pripadat ako materialistka a manipulatorka. Dnes mi napisala toto. Co si o tom myslite?

zmrzlinka2021
21. máj 2022

Nemyslim si, ze je manipulatorka.
Skor ti povedala priamo nazor na neho a ty sa zariad ako uznas za vhodne.

Poviem ti tak, skutocni priatelia ti povedia veci priamo. Falosny clovek taketo veci bude hovorit inym ludom a v podstate ta ohovarat.
Vaz si, ze je k tebe uprimna.

autor
21. máj 2022

@zmrzlinka2021 tak preco to nepovie do oci jemu?

alchemilkazltozelena
21. máj 2022

Neviem koľko más rokov, tipujem tak 18.. čiže nie veľa.. kamarátka ti chce dobre, od takého človeka sa nič nenaučis, skôr naopak, stiahne tá dole, ona ti určite nechce zle.. a popravde naozaj neviem čo na ňom "vidíš".. čo z neho máš? Bez vetra sa ani lístok nepohne čiže tie veci čo o ňom kolujú budú aj pravda.. nekontaktovala by som sa s ním isto

karhu
21. máj 2022

hovori to tebe a nie jemu, lebo jej nejde o neho, ale o teba...ak to nevidis a nepaci sa to, kludne sa jej zbav a zi si po svojom😅

dominika1988
21. máj 2022

huckal ju proti priateľovi, narozprával jej hlúposti a skoro jej zničil vzťah..."na to, aký ten človek je, vôbec nepozerá"...no, mám pocit, že vidí oveľa lepšie než ty, aký je ten človek...to, keď ti kamarátka na rovinu napíše názor na iného človeka, je podľa teba manipulovanie? skôr mi to príde, že sa ti snaží otvoriť oči

zmrzlinka2021
21. máj 2022

A čo ona ma s nim? To nie je jej kamarat.
Ty si jej kamoska, tak je k tebe uprimna.

Keby jej na tebe nezalezalo, tak to ma v pazi, ani nepipne a okoliu rozprava s kym sa stretavas. To čo ti napisala v tej sprave nie je nič, čím ti chce ublizit, praveze jej na tebe zalezi.

kika147
21. máj 2022

ja myslim ze jej ide o tvoje dobro,

ddaassuullaa
21. máj 2022

Preco by to hovorila nieco cloveku, s ktorym sa nebavi? Predstavujes.si to tak, ze by kvoli tebe isla za clovekom, s ktorym.sa nebavi, aby mu povedala, ze je spodina a nema ti motat hlavu? Nepozeras vela americkych filmov? Je to tvoja kamaratka, tebe vravi to, co si o tom.cloveku mysli. Je mozne, ze ty mas skresleny nazor, lebo si vlastne vo vztahu nestastna a kamarat ti robi spolocnost, vidis ho teda inymi ocami. A vinnika hladas v kamaratke, ktora nie je v tvojej pozicii a zrejme.na zaklade svojej zlej skusenosti ho vidi cez inu optiku? Nie je to nahodou takto?

vilma7
21. máj 2022

Nie je manipulatívna. Ja len nechápem, čo ona rieši s.kym sa ty stretneš a prečo jej to ty stále vešiaš na nos a nepovieš jej že sama uznáš za vhodné, s kým budeš strácať čas. A nečudujem sa, že je na neho "taká", keďže sa.zrejme nesprával ako by sa mal.

monkasponka
21. máj 2022

Z tohto mi pride že úprimne ti chce dobre poradiť. Keby ti chcela uškodit tak utoči na teba aka si... A vyslovene ti napisala ze mas uroveň. Skus sa na toho kamarata pozriet objektivne či možno v tom nie je kus pravdy.

moonlight1210
21. máj 2022

Preco to nepovie jemu do oci?
Lebo nie on, ale ty si jej kamoska. Tak jej ide o teba. Z jej pohladu on nech si robi, co chce a zije, ako chce.

Posud podla toho, ci ten priatel, s ktorym ju skoro rozisiel, je naozaj tak zly a ci tento kamos jej chcel dobre, alebo len proste mal nieco proti tomu chalanovi, tak kludne aj klamal, aby mu uskodil.

alexandra1990
21. máj 2022

Kamarátka nieje manipulatívna, to ty si slepá. Človek, ktorý niekomu takmer zničí vzťah, hucká niekoho proti priatelovi a narozpráva klamstvá je človek zlý, zákerný a falošný. Načo ti je taký kamarát? Aby si mala s kým piť a robiť natruc frajerovi? Sorry, ale mimo si ty a nie kamoška.

zoro9836
21. máj 2022

Je manipulatívna, ale musí to byť na škodu. Ja by som to urobil rovnako ak by sa mi niekto 💩 so vzťahu. + Si myslí že Ťa ten človek rovnako zmanipuluje ako ju a tak príde o kamošku.
Vzdelanie nieje podstatne ale jeho dôvody a povaha.

jaskolka
21. máj 2022

Prečo by to mala vravieť jemu? Je tvoja kamarátka a ide jej o tvoje dobro. Z toho,ako si opísala dotyčného, by som o neho ani bicykel neoprela, a kašlem na to, aký je vnútri. Agresor, čo je hrubý na iných, nemôže byť dobrý ani v tom najblbsom jadre.
Skôr ty mi prídeš nim zaslepena, akoby si ho brala viac ako len kamoša

mimka1402
21. máj 2022

Bože ty musíš byť riadne sprostá. Očividne ťa manipuluje niekto úplne iný a kamarátka to podľa všetkého nie je.
Ale vieš ako. Kto chce kam...
A plus, nefunguje vzťah, ale chodíš sa tulat s takým pofidernym človekom, ktorý má nasilnicke sklony? Sa rozid s frajerom. To je ten problémik a nezapijaj smútok s hentym.
Moja kamoska tiež neverila takým rečiam "to len niekto mu chce uškodiť on by žene neublížil" a spravila si s tým chlapom decko. Hádaj, kto prišiel za mnou po dlhom čase, že ju udrel?
A pritom ho poznala dlho ako kamaráta, dokázal sa pretvarovať... Tiež som ja bola za zlú, že mu krivdim. Lenže ja som iba videla veci, ktoré ona vidieť nechcela.

oblecenie99
21. máj 2022

Manipuluje ťa ten tvoj kamoš. Kamoška ma pravdu,ja by som ju na tvojom mieste počúvala. Ak nie,tak nič, poradíme ti aj o pár rokov, keď budeš tehotná s tým "kamošom" tretíkrát a budeš sa pýtať, ako od neho zdupkať.

petamich
21. máj 2022

dievca ty si tusim mimo - napises, ze jej nie raz skoro znicil vztah a vyplakavas, ze sa nepozera na to aky je clovek? ja by som tiez nechapala na jej mieste a uz vobec by som nechapala preco moja najlepsia kamaratka sa stretava s niekym, kto mi nie raz skoro znicil vztah 🤷‍♀️

sidicek
21. máj 2022

Veď ti to veľmi pekne napísala, ty si takuto kamarátku ani nezaslúžis, len ty zostaň pri tom so zhnitymi zubami.

miadi
22. máj 2022

Neries kamosku len ti otvorene povedala svoj nazor na tvojho kamosa to nie je manipulacia. Ries svoj vztah. Keby si mala pekny funkcny vztah tak netravis cas s kamosom s pofidernou reputaciou a zlymi zubami ale s partnerom ktory o teba mà zaujem. Takto z opisu vychadza naj prave kamoska. Ti dvaja Chlapi nic moc . A ty tiez nie najlepsie. Zamysli sa komu na tebe naozaj zalezi.

zoro9836
22. máj 2022

@miadi ale je to manipulácia, ale pravdepodobne nie zo zlým úmyslom.

Takže je to ok.

mimka1402
22. máj 2022

@zoro9836 Prečo to považuješ za manipuláciu? Keď povieš čo sa tebe (kamoske) udialo a chce ju pred tým uchrániť? Zhrnúť fakty nepovažujem za manipuláciu 🙈

zoro9836
22. máj 2022

@mimka1402 pretože tak ako to podala to nieje len snaha ochrániť kamošku, ale je to snaha očierniť niekoho, s tým aby bola kamoška hlavne moja prijímala len moje názory aby eliminovala niekoho kto ju v podstate zrejme nemá rád keďže jej vzťah s ním zrejme nedopadol najlepšie.

To je ako očierniť niekoho komu niesom sympatický s tým aby na neho nemal vplyv taký že sa sa pod jeho argumentami prestane so mnou kamarátiť.

Jedna vec je povedať fakty a druhá ho očierniť t.j. žlté zuby učňovkar a pod.

mimka1402
22. máj 2022

@zoro9836 Ak o niekom poviem, že je ucnovkar je to expresívny výraz na to, čo je proste faktom, že ukončil učnovku a nie je to urážka ak to tak naozaj je. 🤷🏻‍♀️
Snaha ocierniť to absolútne byť nemusí. Ak jej ublížil tak ho vidí takto neprikaslene. Kamoška môže v zápale toho nechápania kam sa jej kamoska -autorka uberá, byť z toho sklamaná, že jej ospevuje človeka a obhajuje hoc vie ako jej ublížil v jej vzťahu, až prejavujeaj negatívne emócie čo je normálne. Povedala jej v minulosti určite priamo aký je a aké mala s nim skúsenosti... Tiež by som nevedela byť nestranná a vyjadrovať sa o takom človeku slušne, keď by som mala s nim silnú negatívnu skúsenosť. Neverím tomu, že ak o niekom idú chýry, že sa vyhráža ako by udrel ženu, že na tom nie je nič pravdivé. Po všetkých mojich skúsenostiach sa vždy ukázalo, že to malo nejaký základ v pravde...