Kamarátky sa mi prestali ozývať

katemu
27. júl 2016

Ahojte, chcela by som sa opytat aky mate na toto nazor... mam na ulici asi 6 kamaratok s rodinami...nase deti a ich su priblizne v rovnakom veku, takze sa casto stretavame, aj oslavy robime spolocne a pod....a vyborne si rozumieme. Ale vacsinou som ta aktivna ja. Teda mimo leta sa obcas vedia aj ony ozvat, ale teraz cez leto vobec!! Bud sa stretneme nahodne vonku alebo aspon mna vobec nikde nevolaju. Trochu som zachytila, ze ony aj vedia spolu niekam spolocne ist alebo si dohadovat stretnutia, ale mna nikto posledne mesiace nevola.
A co je horsie, ja som ich volala niekolkokrat sa k nam sa hrat a kupat a vzdy pekne podakuju za pozvanie s tym, ze sa ozvu a uz sa neozvu...a nas uz vobec k sebe nevolaju...alebo sa stane ze ani neodpisu, co mi teda davaju dost zretelne najavo, kde ma maju... Uz som sa teda uplne odmlcala aj ja..
Som z toho trochu smutna, pretoze sme si rozumeli, navzajom sa respektovali a bolo to prijemne spestrenie materskej...
Stalo sa niekomu nieco podobne?
Vnucovat sa im samozrejme nebudem, zase az tak ich k zivotu nepotrebujem, mame aj inych priatelov a hlavne mam svoju krasnu rodinu, ale cloveka to zaboli...

tyelde
27. júl 2016

nuž, presne ako sama píšeš, takých ľudí k životu nepotrebuješ...a áno, mne sa to stalo veľakrát, ľudia sa potom ozvú už len keď niečo potrebujú....kašli na ne, netráp sa tým 🙂

katemu
autor
27. júl 2016

@tyelde dakujem za nazor...a ja viem.... ale uz som si myslela, ze uz viem odhadnut ludi a pustim si k sebe iba ludi, co za to stoja...ale ako vidim, cely zivot sa musime ucit..

nyusika
27. júl 2016

@katemu strasne taketo veci mrzia, poznam...ale nic s tym nenarobis.
proste sa to stava :(

katemu
autor
27. júl 2016

@nyusika presne....s tym sa neda robit nic...

mimka11111
27. júl 2016

@katemu ahoj a na to si nepomyslela, že aj príliš velká aktivita nemusí každému vyhovovať?...čo sa týka mňa osobne, teiž by mi vadilo, keby som mala každú chvílu za zadkom niekoho iného...aj ked len kamarátku.....

0silvia0
27. júl 2016

@katemu no tak si asi lepšie rozumejú medzi sebou... a v lete je aj režim trochu iný ako cez bežný rok: dovolenky, pobyty u starých rodičov atď. Inak, priznám sa, tiež som typ, ktorý sa na ulici v pohode porozprával so spolumamičkami, ale ťahať jedna druhú domov mi už liezlo na nervy a obťažovalo ma to. Treba chápať, že každý máme preferencie niekde inde a ak sa odmlčali, asi majú nejaký dôvod a treba to rešpektovať.

mimla
27. júl 2016

Tak som si predstavila, že som jednou z tých šiestich kamarátok a zamyslela som sa nad tým, čo by mi asi mohlo vadiť... hmmm, takže ako prvé ma napadá, že udržiavať 6 intenzívnych priateľstiev napríklad nie je pre mňa. Je to psychicky vyčerpávajúce. Sú ľudia, ktorí idú na kvantitu a takí čo idú na kvalitu. Alebo inak povedané, potrebujú ísť v priateľstve do hĺbky a 6 takých priateľstiev simultánne udržiavať je psychický záhul. Takže si porobili medzi sebou dvojice a trojice a fungujú tak. Ďaľšia vec, ktorá ma napadla, priveľa iniciatívy škodí. Ľudia sú odťažití, ak sa im niekto natíska. Ďalšia vec - leto, to sú rodinné dovolenky, únavy z tepla, návštevy babičiek, iných rodinných príslušníkov, látanie prázdnin pre škôlkarov a školákov, jeden sa cíti nakoniec spoločensky vyžitý a nemá potrebu sa socializovať ďalej. Alebo si príliž hlučná a oni ani nie, alebo naopak, skrátka nie ste kompatibilé povahy. Ono by to bolo krásne, keby to tak fungovalo, že aha ja bývam tiež na tejto ulici a mám dieťa a ty tiež, dajme to dohromady, budeme najkamky. Aj mne by sa to páčilo, možno by som nebola taká osamelá. Ale takto to nefunguje. Musí preskočiť iskra. Ďalšia vec, nemáte doma niečo, čo im prekáža, ale ti to nepovedali? Nie sú deti agresívne, nemáte bláznivého psa, škriabajúcu mačku, mračiaceho sa muža ( 😀 )? Nemáš pre ne priveľa rád do života, ohľadom výchovy a podobne? Sú vaše deti skutočne kamaráti, alebo sú spolu, len pretože vy dospelí ste sa stretávali? Neber to ako útok, len premýšľam, čo by u mňa spôsobilo, že niekoho spoločnosť prestávam vyhľadávať. A ešte jedna vec sa mohla stať, oni sa medzi sebou rozhádali a nechcú sa stretávať spolu a problém nie si ty.

Čo by som urobila na tvojom mieste. Popremýšľaľa by som, ktorá z tých šiestich by mohla byť moja spriaznená duša a venovala by som rozvíjaniu priateľstva s tou jednou, prípadne dvoma. A zvyšok by ostali dobré známe.

zankapetro
27. júl 2016

@katemu vobec sa tym trapis nemusis, pretoze ozajstne kamaratky by sa ti neprestali ozyvat. Aj keby nemali casto na teba cas ale aspon sem tam by sa ti ozvali. Asi ich naozaj nepotrebujes a netrap sa zbytocne nad tym

darinks01
27. júl 2016

@katemu ahoj.. ak ta mozem rozveselit tak toto sa aj mne v minulosti prihodilo.. ale hlavu hore tie ktore sa ti prestali ozyvat v podstate ani tvoje kamaratky nie su.. treba to brat z ineho uhla pohladu 🙂

moonlight1210
27. júl 2016

@katemu no, bud si naozaj trafila na kamosky, co si medzi sebou rozumeli este pred tebou. a ty si sa pridala. ale zial nezapadla.
bud povahou, alebo cimkolvek inym.

alebo pokial ste uz dlhsiu dobu (roky) kamosky a zrazu toto - skusila by som zistit, co sa o tebe a tvojej rodine siri, lebo potom by za tym mohli byt nejake neprajne klebety, preco ta zrazu zacali vylucovat zo svojej spolocnosti a vyhybat sa ti.

poznam par ludi, co su navonok mili ludia, ale zvnutra sikovni klebetnici a manipulatori. presne vedia, kde a pred kym maju ake slovko nenapadne utrusit a nechat pracovat fantaziu dotycneho. a potom sa tesit z toho, ako to zafungovalo a ze si ti ludia dokonca myslia, ze sami na tu infosku prisli.
(alebo moze medzi nimi byt jedna, ktorej oci kole, ze mate trebárs pekny dom, pekne auto, upravenu zahradu, alebo hoci aj bazen za domom. blbost, ale stava sa. tak pustala tolko reci o tom, ze si o sebe myslis, a ukazujes sa, az vsetky zacali na teba pozerat zvrchu ako na chuderu, co sa predvadza.).

ale kazdopadne - je to teraz smutne, ze ta takto okato zasklievaju, ale nestali za to. bud by ste si nikdy riadne dobre nerozumeli, alebo ak uverili nejakym klebetam, ci podpichovacnym reciam, tak su pre teba iba strata casu a emocii.

nauc sa zo svojho zivota vylucovat ludi, co ti uberaju energiu. este sa stretnes s vela takymi, co budu mat moc ta nejaku dobu dusit a ty to budes musiet zniest (v praci napríklad).
tieto kamosky ti teraz iba energiu uberaju. hladaj radsej nove.

tomsta003
27. júl 2016

Mne aj jedna lezie n nervy nieto este 6 inak na kamaratstva uz ani neverim 😀 😀 😀

katemu
autor
27. júl 2016

@mimla ahoj...dakujem velmi pekne za nazor! 🙂 ...ano, urcite sa medzi tvojimi moznostami najde ta pravdiva...ono zase my sme sa nikdy medzi sebou netvarili ze sme najlepsie kamosky...to nie..taku mam iba jednu a vidime sa obcasne, no zase ked mame urcite zivotne veci na riesenie, tak to riesime...toto bol typ priatelstva, ktory bol nieco v zmysle "vyplnme si prijemnym sposobom matersku a uvidime kam to pojde". Urcite ani jedna z nas nic nesilila....ale mas asi pravdu v tom, ze mozno si urobili medzi sebou tie lepsie - hlbsie kamaratstva a nemaju potrebu medzi seba tahat mna.. alebo tam moze byt kusok z kazdej moznosti, ktoru si napisala....kazdopadne dakujem aj za poslednu radu...mam tam dve ktore by mohli byt so mnou viac spriaznenejsie, ale bez ich iniciativy sa listok na strome nepohne 😒
....dnes pri pisani tejto otazky som nad tym akurat premyslala, ze take priatelstva su nieco podobne ako vztahy medzi muzom a zenou...tiez to nefunguje ked iba jedna strana je iniciativna...

katemu
autor
27. júl 2016

@moonlight1210 vdaka aj tebe za nazor....ale to co opisujes viem ze sa deje ale toto rozhodne nebol nas pripad...my sme nasu grupu zakladali hlavne na tom, ze ziadne ohovaracky ani neprajnosti ani nic podobne...v podstate to bola dost pozitivna grupa a vsetkym nam to vyhovovalo. Ako mozno to aj zvelicujem a nic sa take poza moj chrbat nedeje, ale potrebovala som to dat von...a nechcem taketo veci rozoberat a zbytocne nafukovat doma, ked sa mozno ani nic nedeje...uvidim ako to pojde dalej...chcela som vediet nazory druhych ci mali podobne skusenosti a tak...dakujem aj za tvoj 🙂

katemu
autor
27. júl 2016

@mimka11111 ved o tom to bolo...raz isla ta, potom druha a tak...malokedy sme sa vedeli stretnut vsetky sucasne, co bolo v pohode. a urcite ja nie som typ, ktory lezie do zadku :D

katkati
27. júl 2016

Mne sa tiež stalo niečo podobné a už veľmi na kamarátstvo neverím. Pri náhodnom stretnutím rečí, že čo sa neozveš, pôjdeme na kávu a pod. a keď zavolám tak výhovorky, alebo sa väčšinou ozývajú, keď niečo potrebujú alebo sa ony nudia. Keď ja potrebujem s niekym proste vypadnúť a pokecať, tak ani niet s kým. Skôr to potom riešim so sestrami, tie sú oveľa väčšia istota, že si čas urobia.

clodika22
27. júl 2016

@katkati presne. Ja tiež niekedy mám pocit, že už pomaly nikoho, nijakú kamarátku nemám ktorá by so mnou len tak nezištne rada išla na kávu ☹

monikaparson
27. júl 2016

Ja zažívam niečo veľmi podobné odkedy mám dieťa. Tie, čo deti nemajú sa mi neozvú a ak mám aj košky, čo majú deti, tak presne, tiež som prvá, čo sa ozýva. Už som to prestala riešiť a pomaly sa tým prestávam zaoberať.

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikaparson
27. júl 2016

@pebu teraz sa neozývam, ale je to len pár dní, čo som si to akosi všetko pospájala dokopy a došlo mi, že vlastne vždy som to ja všetko organizovala a pod. Najhoršie je, že sú to ľudia, čo sa s nimi bavím celý život. 😒

katemu
autor
27. júl 2016

@monikaparson presne o tomto hovorim...proste si das 2 a 2 dokopy a staci ti par dni aby zistila ako to je....ja to uz pozorujem 1,5 mesiaca....ale ok, tak to asi ma byt. Proste takto sa cistia vztahy...ten kto ma zaujem byt v nasich zivotoch tam aj casom ostanu...

zlatkapaps
27. júl 2016

@monikaparson najhorsie je ze kazdej z nas raz za cas chyba to take pokvakanie s kamoskami 🙂

n0mi
27. júl 2016

Ludia prichadzaju a odchadzaju. Daj si cas a uvidis ci su to skutocne kamosky.

jeennyv
27. júl 2016

@katemu ja mam znamu, ktora ma tiez takuto partiu, kde sa stretavaju deti, manzelky, manzelia proste rodiny ako celok travia spolu cas ako si povedala aj ona je tak aktivna a organizatorka, ale oni su rozumeju problem nemaju, z jej rozpravania viem, ze problem zvykne byvat vtedy, ak sa nepriklad nepohodnu deti, ze aj s rodicmi to zacne skripat, lebo si kazdy haji svoje alebo si s dotycnou mamickou ci rodinkou nerozumeju, v ich partii to vsak bolo nevhodne a vulgarne spravanie jednej mamicky....ale vies, mozes sa spravat tip top, ale ak niekomu nesadnes nepomozes si... ak ta to trapi, co asi trapi ak si zalozila tomu, tak ked sa stretnete nahodne vonku narovinu sa opytaj, kde je problem, preco na ich stretnutia maju cas a ty nic...aspon budes mat pokoj...

katemu
autor
27. júl 2016

@zlatkapaps presne....ved pri tych detoch je fajn ked sa moze mama prijemne vyventilovat a zasmiat sa...take prijemne spestrenie popri povinnostiach...kto nechce nieco take?? 😎

katemu
autor
27. júl 2016

@jeennyv ....toto s nimi riesit urcite nema zmysel...podla mna si to ani neuvedomuju...ved nemaju co...im zjavne moja pritomnost nechyba a tak ma ani neriesia...zbytocne by som robila dusnu atmosferu, ked nemam nic iste.... zatial nebudem nic riesit a cas mi sam ukaze co je za tym alebo ci boli naozaj iba v prazdninovom moode..

monikaparson
27. júl 2016

@zlatkapaps áno, je to veru tak, ale zasa odtiaľ potiaľ. Keď už sa človek začne cítiť ako blbec, tak asi niečo nie je v pohode. Len ono tým ľuďom to často ani nedochádza. Ja mám také kamošky, že ona neodpíše na sms alebo na mail a proste na to zabudne, spomenie si o pár dní. Nedeje sa to občas, ale je to skôr u nich ako keby súčasť ich životov. Príde mi to občas až smiešne, že pravidelne meškajú, prekladajú všetko, nemajú na nič čas atď. Dohodneme sa na 18stu povedzme, príde o pol hodinu neskôr a za pol hodinu už musí domov. 😀 To fakt niekedy nepochopíš.

anickabasnicka
27. júl 2016

to je takový vtip: "sešly se kamarádky v jeden čas a najednou zjistily, že se nemají o čem bavit,protože tam byly všechny 😀 "...což znamená, že vždycky pomlouvaly tu, která chyběla 😎 ...zkus se některé, která ti z nich připadá taková nejnormálnější, zeptat, co se děje. za optání nic nedáš a možná zjistíš, že za tím bude nějaká blbost nebo nedorozumnění, určitě je musíš potkávat , když jste na jedné ulici, tak začni neutrální hovor a pak se zeptej...držím pěstičky, at se vše srovná 😵

vikus17489
27. júl 2016

@katemu len dnes uz clovek pomaly ani nevie komu co moze bez problemov a bez servitky povedat a komu verit ☹ mat kamaratky je skvele. Ale len ak su to naozajstne kamosky.

katemu
autor
27. júl 2016

@vikus17489 vies co, na druhej strane ja som velmi tolerantny clovek....a nazor tiez poviem iba ked ho druha strana chce pocut...a vidis...aj tak....proste fakt, asi to takto ma byt, ze kazdy clovek ma limitovany pocet ludi, ktori su s nim spriazneni a hodni jeho dovery..

monikaparson
27. júl 2016

@katemu ono bol aj taký obrázok, že po 30tke neviem teda koľko máš rokov zostanu žene len 2,3 najlepšie kamošky