Kde nabrať odvahu?

zufala12345
30. jún 2015

Sme pat rokov manzelia a mame mensie dieta.Nase manzelstvo je dlhodobo viac nefunkcne ako funkcne.10 dni zlych,2 dobre.Nevieme riesit narocnejsie situacie,nevieme riesit konflikty,nevieme sa uz ani normalne pohadat vsetko zenieme do extremov.Krik,nadavky z oboch stran,osocovanie,ziadna vzajomna ucta,z mojej strany uz takmer ziadna chut na sex.Myslim ze on ma este lubi,ja jeho uz asi nie.Vsetko vo mne je uz prilis bolave,prilis ublizene,povedali sme si toho skaredeho uz viac nez dost.Mam za to ze to uz lepsie nebude.Najradsej by som sa rozviedla,toto nema cenu,toto uz nie je manzelstvo.Nedokazem to vsak urobit,nemam ziadnu oporu a pochopenie v rodine,hoci zarabam tolko ze by som sa dokazala postarat o seba aj dieta,len na to nedokazem nabrat odvahu ist pre papiere a podat ziadost.Tuzim po lepsom zivore,harmonickom vztahu,laske,ucte,respekte,pokoji.Kedysi to vsetko medzi nami bolo ale davno je to prec.Neverim ze sa to da zmenit,uz nemam chut sa o to ani snazit.Ak niekto prezil alebo preziva nieco podobne co by ste mi poradili?

zufala12345
autor
3. júl 2015

@aduuus Boli ste manzelia?lebo my sme.

aduuus
3. júl 2015

@zufala12345 neboli, ale aj tak ti nic nemoze... 🙂 ty mozes odist s malou do podnajmu, musis mu akurat umoznit s nou styk, aj to je len na vasej dohode ako casto a za akych podmienok...konkretne sa to bude riesit na sude

yidaky
3. júl 2015

@zufala12345 No ja mám pocit, že vy sa aj máte radi....len sa jednoducho neviete konštruktívne "hádať" 😉 . A verím, že je to za tie roky už veľa a už ste prekročili aj pomyselnú čiaru vzájomnej úcty. Takže možno by stálo za to vyskúšať najprv tú poradňu alebo nejaký kurz, kde by ste sa naučili ako riešiť hádky s chladnou hlavou 🙂 . A na to, čo si o vás bude kto myslieť sa vykašli, teda ak cítiš, že fakt stačilo a už nechceš/nechcete "bojovať" za záchranu manželstva.

yidaky
3. júl 2015

@zufala12345 Aha tak čítam, že už si sa rozhodla. Tak pevné nervy prajem....keď sa nedá, tak sa nedá. 😒

mijo53
3. júl 2015

tri slova sú pre dobrú akúkoľvek komunikáciu dôležité: prosím, ďakujem, môžem?

kiki68
3. júl 2015

@zufala12345 porad sa najlepsie v centre alebo na linke pre tyrane zeny a zeny v nudzi. Tam maju s tymyto vecami profi skusenosti a poznaju vsetkych tych chlapov,co sa manzelke vyhrazaju. Muz Ti v tom branit nemoze,ale musi si nechat sudne zverit do svojej starostlivosti a to vyhradnej. Je dobre zdokumentovat vsetko,cim sa vyhrazal. Tiez posudok od psychologa,aku mas traumu z toho.
Okrem toho myslim,ze by sa o dieta nepotaral. Iba dieta pouziva ako nastroj vydierania.

vierocka888
3. júl 2015

@zufala12345 ahojki. Necitala som vsetky prispevky, ale viem ako sa citis. Ked stati jeden k druhemu uctu a respekt, hadky su fakt nechutne. Nesetrite sa, ublizujete si... Aj ked je inak dokonaly, dokaze ti povedat veci, ktore sa vryju hlboko do duse. A to iste urobis aj ty jemu, lebo nechces trpiet sama. To iste sme zazivali aj my. Az nakoniec prisiel zlom a manzel ma opustil. Bolo to hrozne obdobie... no po niekokkych tyzdnoch odluky si uvedomil, ze nevie zit bezomna. Ja som si medzitym uvedomila, ze zivot sa nekonci. A toto sme potrebovali. Oddychnut si od hadok a uvedomit si, co chceme a co citime. Dali sme sa znova dokopy. Teraz, po 2 rokoch od rozchodu, sme este stale stastni. Ak sa schyluje k hadke, riesime to s rozumomm... co ti chcem povedat je, ze odchod by vam mohol prosiet. Drzim palce 🙂

ali08
3. júl 2015

@zufala12345 nič ti nezmoze iba sa ti vyhrážať a co poznám veľa chlapov bolo to len o silných slovách a pak skutek utek.musíš sama vedieť čo tvoj chlap dokáže,nemôžeme ti radiť či máš odísť alebo nie sama musíš vedieť čo môže podniknúť ak by si náhodou odišla.udrel ta niekedy?viem ze je to ťažké ale nemala by si trpieť a hl.ani dieťa lebo to to bude znášať najhoršie deti i keď sú malé veľa si uvedomujú. A keď by si mu nechala dieťa čo by robil?skus ísť na pár dni k rodičom ak sa ti dá, nehľadaj si zbytočne podnájom. Veľmi ti držím palce a verím že už akokoľvek sa rozhodneš tak urobíš správne hl.pre vás dvoch

maary11
6. júl 2015

@zufala12345
Skus zavolat na nejaku linku ako ti radila @kiki68
Kamoska tak odisla od muza, ze on bol v nocnej, ona sa zbalila aj s malym a odisla k rodicom. A su manzelia. Potom podala ziadost o rozvod, potom ju stiahla a vratila sa k nemu. Su to dva mesiace co sa k nemu nastahovala spat, co bude nikto nevie..
Ale urcite mozes odist, ten kamoskyn muz je policajt a nic s tym neurobil, zena je na SR slobodna bytost, takze ked chces odist, tak odid. Priprav sa, ze to bude psychicky narocne a bude ti robit neprijemnosti, resp. vydierat ta cez dieta, co uz ocividne zacal, ako si pisala. Ale tiez si myslim, ze si ho nebude chciet nechat, vacsina muzov si velmi dobre uvedomuje, ze ta starostlivost je narocna a mnohokrat maju pracu, ktora nie je zlucitelna so starostlivostou o dieta.
Ak to aj urobis a odides, dam ti jednu radu, neosocuj ho velmi pred svojou rodinou.. ta kamoska vytiahla vsetku spinu na neho, jej rodina ho uz nechce ani vidiet a ona si postupne uvedomila, ze velakrat aj ona bola na vine a ze mala uz davno riesit ich problemy, nie iba mlcat a nic nepovedat a zit iba tak ako on chce... teraz je s muzom, ktory ani nemoze prist k jej rodicom.. to si neviem ani predstavit ako budu dalej fungovat..
Stale to bude otec tvojho dietata a to, ze si vy dvaja uz nerozumiete nemusi byt este dovod, aby ho neznasli vsetci ostatni.. Casom snad budete normalne komunikovat..

andrej001
6. júl 2015

@maary11 ja to mam v opacnom garde... S manzelkou nekomunikujeme a zijeme oddelene koli veciam ktore sa dali riesit normalnym rozhovorom, ale ked niekto povazuje za rozumnejsie nakydat na mna polopravdy a vymysly vsetkym naokolo a so mnou nekomunikovat koli "dobrym" radam od par ludi ktori by sa radsej mali starat o svoje problemy tak je to tazko riesit... Ak sa to aj snazim riesit tak kazdy moj pokus konci na sude alebo na policii kde chodim iba vysvetlovat ze vsetko bolo nejako inak ako to bolo povedane v oznameni a vytrhnute z kontextu aby to vyhovovalo niecim tvrdeniam...

timea7
6. júl 2015

@andrej001 potom nechápem, na čo ste manželia, keď žijete oddelene a vaša komunikácia je len vzájomným trápením.

andrej001
6. júl 2015

@timea7 pretoze to co sa deje je len dosledkom intrig zo strany jednej osoby ktora ma na nu vplyv a vie ako ju manipulovat. Keby sme sa porozpravali ako dvaja dospeli ludia tak sa to mohlo davno vyriesit ale to najprv treba odrezat od nas ludi ktori radsej prilievaju do ohna olej namiesto toho aby to nechali na nas dvoch alebo aspon trocha pomohli s riesenim. To je tak ked niekto radsej pocuva klamstva, pletky a intrigy ktorymi sa riadi namiesto normalnej rozumnej konstruktivnej debaty ktora by to vyriesila. Co ma najviac trapi je to ze tym trpi nevinne dieta ktore za to nemoze a netykaju sa ho problemy dospelych. Keby na neho brala ohlad tak uz davno ma snahu to riesit ale ona ho radsej pouziva ako zbran voci mne a vydiera ma nim....

timea7
6. júl 2015

@andrej001 Ak manželka počúva iných a nie teba, ak verí iným a nie tebe, myslíš, že je šanca na nejakú zmenu?

andrej001
6. júl 2015

@timea7 ja verim ze ano....

timea7
6. júl 2015

@andrej001 máte malé deti, určite stojí za to ešte zabojovať, len chcieť musia obidvaja....viem, o čom píšem.

laurinka24
7. júl 2015

@zufala12345 ja som myslela, ze musz sa spamata, ked sa odstahuje, ale opak je pravdou, chce len dceru a tu mu nedam, tri roky sa o nu nezaujimal a zrazu ju chce