Život ženy s 2 deťmi po rozvode

dasa2804
8. okt 2017

Ahojte. Chcem sa poradiť kedže potrebujem vidieť názor tretej strany. Kde sa podľa vás lepšie žije samej, rozvedenej, s 2 deťmi? Doma, blízko mamy, vdovy, v menšom meste, kde mam rovnako dobrú prácu, ale vybudované zázemie? . Alebo radšej si vytvoriť svoj život sama v prostredí menej známom, pracovne narovnako, len je to zapadne Slovensko. Michalovce vs Trencin? Dakujem.

janinah
8. okt 2017

Blizko mamy😉

anjelic
8. okt 2017

@dasa2804 neporadím kde, ale zvažovala by som následovné:
Ako veľké deti sú? Zvládnu zmenu bydliska? Budú musieť meniť škôlku, školu? Prídu o kamarátov? Aký majú vzťah s otcom a pokiaľ dobrý, nenaruší sa zmenou bydliska? Ak deti budú choré, kto Ti pomôže s nimi? Čo Ťa vedie k tejto zmene?
Najskôr by som si úprimne odpovedala sama na tieto otázky a potom by rozhodnutie bolo jasnejšie aj v mojej réžii.
Ale to som ja... radila by som sa s ľuďmi, ktorí ma poznajú, rozumejú mi.

maciatkolulu
8. okt 2017

@dasa2804 ak si rozumies s mamou, tak rozhodne ostat v blizkosti mamy.... Predsa ked ti deti ochoreju, prazdniny atd. tak pomoze, ak nepomoze, tak odist a zacat od nuly na novom.

3009
8. okt 2017

@dasa2804 samozrejme ak máš dobrý vzťah s mamou, tak je lepšie byť pri mame bližšie a deti budú pri babke. Neviem aké máš staré deti, či ti treba pomáhať s deťmi. Ale ak to cítiš, že sa chceš trocha osamostatniť a nechceš, aby mama bola stále nablízku, tak sa sťahuj. Trenčín je krásne mesto a možno aj tie možnosti budú trocha iné ako v Michalovciach. Držím ti palce, aby si sa dobre rozhodla.

dasa2804
autor
8. okt 2017

Mam 3 a 7 ročne deti. Trencin nie je pre nich neznáma, žili sme tam 4 roky. Ale minuly rok bol zlomový, chodila som pomáhať otcovi pracovne, otec zial zomrel a prenechal svoje miesto mne. Rovnaké ako som mala a stále mam v Trencine. S mamou si rozumieme, len niekedy ako medzi ženami, každá chce mat svoje. Deti majú otca v Prahe.

deniky
8. okt 2017

Blízko mamy 😃Keď budeš potrebovať s niečím pomôcť tak pomôže 😃 Záleží aký máš s mamou vzťah 😃

virginia
9. okt 2017

Pomoc mami je samozrejme fajn a na nezaplatenie, ale urcite by to nemalo byt jedine kriterium. Pomoct Ti vedia aj cudzi ludia, za uhradu samozrejme. Pripadne bude mama cestovat do Trencina, ked budu deti dlhsie PN.
Kde sa Ty citis viac doma? Kde mas lepsich priatelov? Prijemnejsich kolegov?
Deti su male a flexibilne, oni sa este v pohode prisposobia. Urcite mas jedno mesto radsej ako druhe, z akehokolvek dovodu 🙂

mircalla
9. okt 2017

Za mna to prve. Sama v cudzom prostredi s 2 detmi - neeee
Patrim medzi samostatne zeny, o vela veci sa staram sama, aj financne, ale pomoc sa vzdy zide. A psychicka podpora tiez. Drzim ti palce

lucinkab
9. okt 2017

za mna podla toho ako su na tom deti, ak by radsej zmenili vzduch a skola im nevyhovuje tak zmena

luxus10
9. okt 2017

a co takto mamu prevekslovat do tn? a budes mat po dileme?🙂

dasa2804
autor
9. okt 2017

Mama do Trenčína vie prísť. Aj finančne si možem dovoliť opatrovateľku. Skôr ide o to či pre deti nie je lepšie na západe a pri otcovi ktoré je síce ďaleko ale v predsa bližšie ako ked budeme na východe.

sisaka
9. okt 2017

@dasa2804 ja tu budem asi jediná, čo je za Trenčín. Krajšie mesto, na západe, tj bližšie k Prahe, Bratislave, Viedni, viac možnosti vyžitia, v prípade straty zamestnania väčšia šanca nájsť si rýchlejšie nové. Deti sa aklimatizuju rýchlo, aj keby tam ešte nikdy nežili , hovoríme tu predsa o jednom štáte, rovnakom jazyku. Mama môže vždy prísť navštíviť, ak je na dôchodku tak aj prísť, keď budú deti choré... Ja by som neváhala

dasa2804
autor
9. okt 2017

No neviem baby. Viac sa mi paci na vychode, odtial aj pochadzam. Ale mam obavy ze budem lutovat ze som nevytvorila nieco svoje, svoje byvanie, svoj svet a deti sa tomu prisposobia, aj mama bude musiet aj chciet. Na druhej strane je pohodlnejsie teraz zostavat pri nej, kedze pomoze a zabezpeci, aj zazemie. Ale ??? Som samostatna, zarobkovo cinna, ambiciozna, neviem ci sa budem vediet prisposobovat mame donekonecna, zase na druhej strane, Trencin je pre mna bez zazemia, cudzi, bez zazemia, ale zvyknut sa da aj tu. TAkze dilema pokracuje. Dakujem vam zatial za odpovede.

veverickav
9. okt 2017

ja by som to skusila v trencine. mozno by si inak stale mala hlave, ze si to mohla skusit a co vsetko mohlo byt ine a co vsetko si mohla vytvorit ty. podla mna sa vzdy da vratit...keby daco...

tamtamka26
9. okt 2017

@dasa2804 ja by som na tvojom mieste zvazila aj moznosti do budúcna - napr.ake studijne moznosti pre deti ponuka jedno a druhé mesto, resp.kraj. aj ked je to este ďaleko a prestahovat sa da aj potom... Mam sestru na vychode (ja som na zapade) a stale je nestastna, kam sa to odtrepala, ze tam nic nie je - od roboty po skoly....

beelinka
9. okt 2017

Ťažko sa v tomto rozhoduje. Ja som tiež stala pred mnohými rozhodnutiami a kombinovala som dovtedy kým som sa sama nestratila. Aká bola prvá myšlienka ? Ako to cítiš ? Presťahovať sa môžeš aj potom či ? Môžeš niečo stratiť ? Rozhodni sa pocitovo a aby si bola v poho. Podľa toho čo som čítala si asi šikovná takze sa nestratíš ani tam ani tam. Možnosti sú všade

juliet86
9. okt 2017

Miluies vychod odkial pochadzas. Vela veci nespominas. Aky ma vztah otec k detom a deti k nemu? Ako casto sa vidavaju chcu vidiet? Brava si ich otec? Chodi starsie do skoly? Mas v michalovciach kamosly spriaznene duse a rodiny maju tam deti kamaratov kruzky? Co kvalitne skoly a skolky co by ich zaujimali michalovce verzus trencin? Co ked by si bola chora nevladala? Vyber si ty. Ak furt tapas chod k psychologicke

dasa2804
autor
9. okt 2017

Psychologicku iste skusim. Ide o to, ze mozem si vybrat, namiesto Michaloviec, aj Kosice alebo ten Trencin. Ale iba jedno, lebo tahat pracu na 2 frontoch sa neda. Ak predam jeden biznis, tak tu alebo tu. Mama sa prestahuje, ku mne a budeme spolu s detmi. Ak to budu Kosice, musim dochadzat, za pracou denne aj 50 km, ak to bude Trencin, mam tam svoj byt, a pracu 5 min pesi od domu. Len mesto, srdce taha viac k vychodu, lebo doma, aj mne aj mame bude lahsie doma, no na zapade, iny zivot, novy ludia, ale zase, mozno buducnost deti z dlhodobeho hladiska ina, lepsia. Ktohovie. Dcera chodi v MI do skoly, zatial ok, syn ma este len 3, inak su adaptabilne. Otec deti chodi kazdy druhy vikend, vztah je viac menej cez skype. Ak by sme boli ci tu alebo tu, bolo by to narovnako, chodil by takisto. Akurat ze z Trencina do Prahy sa da aj autom, alebo z PH do KE je to lepsie vlakom, no nie za 4 ale 8 hodin. Muzova rodina je na zapade, ale nie su velmi napomocnyi. Je to na mne a na mame.
V MI ostat nechcem, ak do Kosic, tak na ukor dochadzania. Obe s mamou by sme vedeli byvat aj v KE, lebo tam chcem pre kazdu z nas samostne byvanie. Rovnako tak v Trencine.

luxus10
10. okt 2017

@dasa2804 a kolko mas rokov? a mamina ma kolko?

dasa2804
autor
10. okt 2017

Mam 37 a mamina 60.

natakar
12. okt 2017

Ahoj..mam to podobne..no ja som sa prestahovala k mame..som v MI uz rok a velmi spokojna..ak chces napis mi do spravy..

dorottka
13. okt 2017

Ja by som si z rozumu zvolila Trencin, urcite. Zo srdca neviem 🙂 Akoze ty musis vediet, ale najvacsi problem vychodneho Slovenska je to, ze fakt je to daleko vsade - co opat nemusi byt problem, ale mna to casto rozculuje, ze vsade sa treba zlozito a zdlhavo trepat.
Ja som z KE a mne sa tu byva super, urcite neplati, ze tu nic nie je, len opat ta dialka + ceny vsetkeho stupaju do vysin kvoli hromadnemu prichodu ludi kvoli praci, s tym musis pocitat - na priklad: kupovala som byt pred troma rokmi za 60k, teraz ma ten isty byt hodnotu skoro 90k.

luciola
13. okt 2017

ak si dobre rozumieš s mamou tak pri mame ale zaleži na tom ako to citiš ty niekedy nie je na škody odyst preč a začať odznova inde. Sama to zvladneš a ak budeš potrebovať mama pride alebo prideš ty k nej. Je to na tom ako to citiš ty a tvoje deti či sa chcu prestahovať a vedia si dobre zvykať na zmeny. Ja by som šla aj do niečoho noveho aj s dvomi detmi. 🙂

oskvarka
13. okt 2017

zavysi ako s mamou vychadzas ak nie moc dobre alebo narocnejsie tak z trencina chodia vlaky dobre.... a kde si byvala doteraz? este moze byt ze ak ostanes tam blyzko kde si byvala bude ta ta minulost tazit .. mne napriklad pri tazkych rozhodnutiach takato velka zmena pomaha ze ma nakopne do noveho zivota ale tak neviem aky si ty clovek.. ja keby zvazujem moju mamu a vychod verzus trencin tak verem ten Trencin...

dorottka
13. okt 2017

@tamtamka26 ale kde na vychode byva sestra? Vychod je siroky pojem, su tam obrovske rozdiely.

tamtamka26
13. okt 2017

@dorottka samozrejme, sú tam rozdiely. sestra býva v Rožňave. je mi jasné, že také Košice sú úplne iný level. aj preto tam dala syna študovať...

dasa2804
autor
15. okt 2017

@dorottka Trencin sa s Košicami nedá ani len porovnať. Kosice sú najkrajšie mesto na Slovensku, podľa môjho názoru. Prečo mi podľa teba majú vadiť vzdialenosti? Dnešná doba je rýchla, ja sama s 2 deťmi moc často necestujeme aby som to mohla cítiť denno-denne. Skôr mam pocit ze si treba užiť to mesto kde sme. Všetci mi naokolo hovoria ze Trencin kvôli polohe, no ja stále nerozumiem prečo? Vserko co potrebujem, a to nemam nízke nároky, mam všade, aj na východe.

dasa2804
autor
15. okt 2017

@beelinka presne si to vystihla. Áno, tapem. A niekedy sa stratím v tom úplne. Momentálne som vo fáze ze nad tým ani nerozmyslam. A stále dookola príde čas ze áno, potom sa rozhodnem ze tak, a potom to zmením. Niekedy si pripadam nenormálne, zvlášť ked mi to môj ex ešte vyčíta 😀Ale neviem či mi psychológ pomôže to vyriešiť. Podľa čoho si sa nakoniec rozhodla ty?

dasa2804
autor
15. okt 2017

@mircalla Dakujem pekne za radu!

dorottka
16. okt 2017

@dasa2804 Mne nemusis hovorit, ja som echt kosicanka a Kosice milujem :D Hovorim to len z mojho pohladu, ja rada vela cestujem plus vkuse chodim za dacim, co sa odohrava/existuje v inych mestach (konfery, workshopy, mitingy kvoli praci atd) a kvoli polohe treba vzdy najprv precestovat celu republiku 🙂 Cize toto mna otravuje a kebyze nemam ku KE silny citovy vztah asi by som na vychodnom Slovensku nebyvala - ale fakt vyslovene len kvoli polohe 🙂 Inak maju KE podla mna vsetkych pat P a mne sa tu zije super - aspon z mojho pohladu.