Kde všade musím doložiť rozsudok o rozvode?

laila22
20. máj 2010

Mozte mi napisat, kde vsade budem musiet dokladat rozsudok o rozvode? Dnes som si ho bola prevziat, uz je pravoplatny a poviem vam v tom odvovodneni je popisana vsetka ta spina... Ja sa desim, ked toto budem musiet niekam dolozit...To akoze hocijaky urdnik si moze precitat preco sme sa rozviedli. Nakoniec sme sa na rozvode dohodli a myslela som si, ze tam bude napisane po vzajomnej dohode a nie somariny co si povymyslal moj ex...

sisaha
21. máj 2010

laila, ja ked som potrebovala niekam dolozit rozsudok o rozvode, prefotila som iba prvu stranu, kde je peciatka o pravoplatnosti, nase mena a vyska vyzivneho a potom zadnu stranu, kde je meno sudkyne. Ine som nikde nedavala. Myslim si, ze tie dovody rozvodu nikoho zaujimat nemusia. Ak niekto ma pochybnosti, mala som v ruke aj original na porovnanie, ale rozhodne sukromne zalezitosti som nefotila...

laila22
autor
21. máj 2010

sisha - dakujem, ja som uvazovala o tom, ze ked to budem musiet nikde dat, tak to prekryjem.. normalne som z toho znechutena uz druhy den co je tam popisane... myslela som, ze tam bude jedna formalna veta, ze na rozvode sme sa napokon dohodli... asi to zalezi aj od IQ sudcu, lebo je to povytrhane z kontextu... no fraska... 😒

andzi
21. máj 2010

laila, prepáč, ale nemáš pravdu! V odôvodnení rozsudku totiž musia byť obsiahnuté všetky vyjadrenia účastníkov prednesené na pojednávaní alebo v písomných podaniach, tak hovorí zákon, takže zbytočne sa oháňaš s IQ sudcu. Pokiaľ si nechcela, aby táto "špina" bola v odôvodnení rozsudku napísaná, mali ste sa hneď po pojednávaní a vyhlásení rozsudku vzdať odvolania, v takom prípade sa vyhotovuje len stručný rozsudok, ktorý obsahuje len ustanovenia zákona, podľa ktorých súd rozhodol a neobsahuje vyjadrenia účastníkov.

laila22
autor
21. máj 2010

andi - keby sa bolo s kym dohodnut, tak to urobim... lenze dohoda nebola mozna od zaciatku a pride mi nefer, ze su tam popisane bludy aj ked teda nie vinou sudcu..proste co tam druha strana natrepala a navymysla.... ale co uz.... proste aj ten rozsudok vystihuje toho cloveka s ktorym som zila, domrvil vsetko, este aj rozvod... 😒 fakt moze byt pysny na seba, ked to raz bude musiet niekde otrcit...

maggie2
15. jún 2010

@laila22 presne poznám ten pocit, ktorý musíš prežívať, že čítaš si tie bludy čo tam Tvoj manžel narozprával. Ale andzi má pravdu, manžel vypovedal na súde to čo vypovedal a povinnosťou sudcu bolo zaprotokolovať tam to, čo povedal. Je to len na svedomí Tvojho manžela, a nech ťa to netrápi, je to jeho vizitka. Čas lieči všetky rany. Nakoniec Vás rozviedli, čo si i predpokladám priala, takže urob za tým hrubú čiaru, odporúčam aj nejakú osobnú ceremóniu, ktorá Ti pomôže preklenúť tento stres - napríklad rozsudok dať do nejakej obálky, definitívne ju zalepiť a uložiť ho niekde na spodok do šuplíka, alebo kde skladuješ už neaktuálne, ale stále dôležité dokumenty.

bonparuska
15. jún 2010

kočky pridávam sa, aj ja som dokladovala iba prvú a poslednú stranu, ked som si menila priezvisko, boli tam určité námietky, že prečo som nedala aj druhú stranu - že ved ich nezaujíma prečo sme sa rozviedli 😀 a tak načo by im to bolo? aj ked môj ex si všetky tie osočovania už porozprával po celom kraji, len aby sa spravil neviniatkom, ale nevadí, všetko to o niečom svedčí a tiež som si v papieroch prečítala aká som bola neschopná manželka a pod., som len čakala že tam napíše prdla mi v posteli 😀 😀 😀

sisaha
15. jún 2010

ja som od nikoho nezaznamenala, ze by mu vadilo, ze nie je odfoteny aj stred rozsudku. Je to tvoja sukromna vec, takze kludne iba prva a posledna strana. A rozsudok budes musiet dolozit zamestnavatelovi (aspon teda ja, kvoli danovym bonusom, atd), inde som tusim nedavala nikomu. Ved casom zistis, kto to bude potrebovat..