Keď ona chce a on nie. Čo robiť?

kosta123
11. jún 2009

☹ Mám 23 r. z priateľom sme 6 rokov s toho 3 r. spolu bývame vo vlastnom byte, má 24 r. Ja túžim mať už dieťa, cítim sa ako žena, ktorá je na toto krásne posolstvo dostatočne zrelá. Len on má samé výhovorky,že ešte na to nedozrel ( pritom zbožňuje deti ), máme hypotéku, málo peňazíí.......len si myslím že má obavu zo zodpovednosti. Vie mi niekto poradiť ? Tlačiť na pílu ??

fyalynka
11. jún 2009

no ja by som moc netlacila "na pilu" aby sa to nakoniec neobratilo proti tebe 😒
ako dlho o tom rozmyslate? Nemozes mu dat este nejaky cas...? Viem, ze je tazke, ked zena citi tuzbu
po mimi tak to cakanie je hrozne, ale na mimi by mali pripraveni obaja - ale to je len moj nazor 😉
A mozno ma strach prave z toho, ze mate hypoteku a malo peniazkov, mozno sa boji, ze nezvladne utiahnut
rodinu...
drzim palce 😉

kosta123
autor
11. jún 2009

Ďakujem za odpoveď,mal veľmi chudobné ale pekné detstvo tak nechce aby jeho dieťa žilo v biede,prehováram ho už 1 rok 😔 ,myslím že by sme to nejako finančne utiahli,dúfam teda.

fyalynka
11. jún 2009

a mate niekoho, kto by vam napr. pomohol (mozno aj financne) ked budes na MD?
mozno naozaj len chce urobit vsetko preto, aby jeho dietatko malo vsetko co bude potrebovat!!! 😉

rora
11. jún 2009

kosta ja tvojho priatela trochu aj chapem. ja mam tiez rada deti a aj by som v kutiku duse chcela svoje ale fakt tie financie hovoria za vsetko. nechaj priatelovi este trochu casu. nasad mu "chrobaka" do hlavy nech o dietatku zacne premyslat v pozitivach, aj ked s tymi peniazmi to bude zataz, odkladajte si nejake peniazky uz teraz na mimco. a zas 24 rokov ked ma tak asi ma aj trosku strach ze ci je ozaj pripraveny, ved chlapi dozrievaju neskor 😉

matusik111
11. jún 2009

ahojte, ja si myslim, ze zalezi to od povahy. Su ludia , ktori maju strach cely zivot o vsetko a stale sa " vyhovaraju " ze nie je ten spravny cas. Ja si myslim, ze su rozne mlade rodiny, ktore maju babo a nemaju ani vela penazi a su stastenjsi ako utrapena dvojica, ktora sa nevie dohodnut co dalej.
Nevravim, aby si tlacila na pilu, ale vyhovarat sa na hypoteku a malo penazi ........ ak nevyhrate milion , tak nasledujucich 15 rokov bude s vami hypoteka a asi aj menej penazi.
Nemusis ostat doma 3 roky na MD a mozes zarabat aj ty.

Ja by som sa s nim snazila porozpravat , ze co moze zmenit jeho nazor na babo . Keby si ostala tehotna a mate krasne babenko, tak by aj zabudol, ze niekdy vravel " je na to cas "

kosta123
autor
11. jún 2009

matusik111 - úplne s tebou súhlasím ! aj ja si myslím že by sa potešil, len má obavy aby sa mu nezopakovalo to čo zažíval v tetstve. Peniaze odkladáme len teraz prerábame byt takže tam sa míňajú....

matusik111
11. jún 2009

ved o tom je cely zivot, teraz sa preraba a tam idu korunky, potom bude treba auticko, tam pojdu korunky, potom si bude chciet uzit dovolenku, tam pojdu peniazky,.... Keby rodiny planovali babenka iba ked maju peniaze, tak by ich tu bolo mozno 10 %.

Asi si treba sadnut a zistit preco v jeho rodine neboli korunky, a prave tomu sa vyhnut. Ale poviem Vam, ze ked ste dostali hypoteku, tak musite mat minimalne " normalne" zamestanie, a ked ste sa rozhodli ist do takeho velkeho zavazku a uviazat si dlzobu na krk na niekolko rokov, tak preco sa boji mat dieta. Ved to dieta je mozno mesacne lacnejsie ako spatky hypoteky.

Tvoj drahy sa boji, ze nahodou nebude dobrym otcom , alebo dobrym manzelom. Tak je len na Tebe , ako ho cez ten strach previest a rozpravat mu ako vsetko uspesne zvlada. A jedneho dna bude aj pysni tatino.

zuzanockamt
11. jún 2009

kosta ... ste mladi mate este cas, preto nema zmysel priatela do niecoho nutit ... my sme v podobnej situacii, len s tym rozdieelom, ze ja mam 27 a manzel 34, spolu sme uz siesty rok ... a tema dieta sa u nas objavuje asi 3 roky ... no stale bez vysledku ... hypo nemame, ale mame jednoizbovy byt, na ktory si MM bral pozicku, ktoru splaca a momentalne pracujem len ja

pehinka
11. jún 2009

kosta neboj sa, bude to ok, ten tvoj proste este potrebuje cas...chlapi su taki, oni si niekedy myslia, ze to babenko pride do rodiny zo dna na den a unika im, ze na vyrobu maleho je potrebny cas, nie je to vacsinou hned na prvy sup..a 9 mesiacov je tiez nejaka doba, za tych par mesiacov sa zacne urcite na babenko tesit..
proste chlapi su taki, nemaju tie materske pudy ako my... 😉
aj ten moj, najprv sa k tomu staval tak, ze este nie, no teraz sme uz dohodnuti, ze v auguste ideme na to..na svadobnej ceste..tak som zvedava..ako to dopadne, on si fandi, ze spravi maleho na prvyy sup..hihi

pehinka
11. jún 2009

a aj obavy financne ma, ze co a ako ako to zvladneme financne, tiez mame hypo, splacam nastastie len 210 eur mesacne, no vela inych je na tom horsie, pozname pariky, co byvaju v malom bytiku alebo podnajme a my mame pekny novucky byt, kde sa s malym pomestime..
a kosta, nezabudaj na svojich rodicov a aj jeho, ti urcite v ramci svojich moznosti vam pomozu..budu vnucatko zboznovat a urobia prenho a aj pre vas maximum...

zuzanockamt
11. jún 2009

pehinka ... 210 eur ... to je dost ... polovica mojho platu 😅

tanyja
11. jún 2009

ono to veľa závisí od toho, teda v dnešnej dobe, ako ste na to finančne, ale najdôležitejší je postoj k deťom a zodpovednosti za dieťa , chápem tvojho priateľa a nesúr ho, dieťatko príde, ste ešte mladučkí, času dosť , užite si života
ono jedného dňa tvoj drahý príde k tebe a povie, že túži po bábätku, ja mám o pár rôčkov viacej, drahý tiež a len teraz čakáme naše prvé bábo

zuzanockamt
11. jún 2009

tanyja ... zavisi aj od financnej stranky, lebo mozes mat postoj k detom uzasny, ale ked to nevychadza s prachmi, tak ako nie je co riesit ... bohuzial 🙄

noe
11. jún 2009

kosta123 - tvoj priatel je muz a pred nedavnom som sa dozvedela, ze muzi nikdy nebudu pripraveni na to byt otcami a vzdy budu mat z toho strach, lebo ako kocky pisali je to velka zodpovednost a je to na cely zivot.
Moj ma 33, ale aj tak ma strach a to sme financne na tom celkom dobre. Ale tlacenim na pilu nic nedosiahnes, vyskusane 😒

Pred rokom, ked sme sa rozhodli pre rodinku a mne zistili pestre diagnozy a aj jemu, tak sa na to zacal divat trosku inac, a uz by si aj prial. Ale nepreziva to tak emotivne, ked pride cervena a dalsi mesiac sa nepodarilo. Ja som na prasky a on v pohode, ze ved casu dost, a to snazilkujeme uz na doporucenie lekara, nie na zaklade mojich megazvonov, ktore biju uz dobrych par rokov 😀 😀 😀

Muzi su ini, a nemozes od nich chciet, ze sa budu tesit na nieco co je pre nich velmi abstraktne. Mozno az ked babatko prvy krat kopne, alebo sa az narodi, tak im zacne dochadzat, ze co sa stalo a zacnu sa tesit. Dovtedy je to fakt velka neznama.

Takze netrap sa, a na muza 24 rokov, je fakt este skoro. Ak nemate dg, pre ktore vam aj lekar doporucuje snazit sa co najskor, tak by som tomu nechala volny priebech. 😉

pehinka
11. jún 2009

tak tak noe, presne si to napisala, oni az ked budu mat babetko v naruci, az vtedy im to cele docvakne.. 😉
vsak si pozrite, ked ide nejaky chlap po ulici s kocikom aky je hrdy...

zuzanockamt, mas pravdu, nie je to az tak malo tych 21O eur, no v pohode to zvladame, nechybaju nam z platu, aj ked je pravda, ze kriza postihla aj bankovnictvo, kde robim..odmeny uz nie su to co byvalo.. 😒

zuzanockamt
11. jún 2009

pehinka ... tak v bankovnictve mate lepsie platy ako my v skolstve 🙄

pehinka
11. jún 2009

asi hej, ale nie je to bohvieco, vzhladom na to, ako psychicky narocnu mam pracu..no nevadi, hlavne ze nejaka je..a ja nie som karieristka, dolezita je pre mna moja rodinka terajsia a aj buduca.. 🙂

zuzanockamt
11. jún 2009

no ja ani nehovorim o narocnosti ... absolutne je to podhodnotene ... ucitel by s zasluzil minimalne dvojnasobok toho, co mame teraz ... ale to nehrozi 😝 😠 😠 😠

kosta123
autor
12. jún 2009

Ďakujem všetkým čo mi napísali,asi je to pravda že chlapi nebudú nikdy pripravený a nikdy sami neprídu s tým, aby sme si spravili dieťa. No nechám to na volnej nohe....

kosta123
autor
12. jún 2009

Inak on si myslí že to tiež spraví na prvý šup 😀 no neviem neviem a máme aj zlú krv ja B- on B+

meliska
12. jún 2009

kosta krv teraz neries... nikto nema zlu krv... 🙂 v takomto pripade ta budu len viac monitorovat v pripade, ze babo bude mat odlisnu Rh od teba a dostanete par injekcii a bude to v poho... nie sme v stredoveku 😉
...a co sa tyka hypoteky, tvoj priatel je realista... mali by ste si zratat korunky... prijmy a vydaje... a potom si to iste znovu spocitaj ale s tym ze budes dostavat 6 mesiacov 55% z platu a dalej uz len okolo 5000Sk... ak vam to vychadza stale dobre, tak smelo do toho...
...ale predpokladam, ze nie... tak si musite trosku na babo nasetrit tak, aby ste zvladali z toho aspon tu hypo platit ten cas co budes na materskej....
...viem o com hovorim, tiez sme tym presli... a teraz vidis, cakame prve babo... 😉 vela stastia

kosta123
autor
12. jún 2009

Veď to, keď sme to ratali tak keď budem na materskej tak mi zosane len materska na žitie, lebo jehoc elý plat ide na hypo,byt,auto,telefony,poistky,..... takže nič moc 😢

meliska
12. jún 2009

kosta: z materskej sa zit neda... to ti ani nemusim pisat, lebo si to asi vies predstavit, ale je fajn, ze ste si to spocitali.... vies emocie su jedna vec a ver, ze mna tiez velmi bolelo, ked sme museli cakat, lebo financie... emocie su jedna vec ale realita je druha... a prist o byt, lebo nebudes mat na hypoteku je horsie...
...my sme nasadili poctivy sporiaci rezim a vsetko, naozaj vsetko co sa len trosku dalo sme posielali na tzv. baby ucet 😉
takze hlavu hore... drzim palec 😉

tea333
25. jún 2009

myslim ze by si o tom mala sem tam nieco prehodit, mozno sa mu napad zacne zdat vhodny 🙂
ten moj sa stale bal, ma takmer 31 a na deti sa citil mlady a nepripraveny
nakoniec, pred par mesiacmi mi povedal, ze ma pocit, ze clovek na to nikdy nebude pripraveny a nebude sa na to citit...jednoducho do toho treba skocit,a tak ideme skusit skakat 😀