Kedy by ste (ne)odpustili neveru?

bebe87
8. máj 2013

Kedy ano a kedy nie? Preco? Mozte sa rozpisat... kazdy nazor ma potesi.. 😉

trish31
8. máj 2013

Pokial sa o nej dozviem,neodpustim ju nikdy a ani nezabudnem.

katyd
8. máj 2013

Preco sa pytas? Mas takyto problem?

babullka1
8. máj 2013

ono skoro kazdy napise ze by neodpustil,ale realita je podla mna uplne ina.....nikdy to neni take jednoduche ako sa to zda...aspon moj nazor

jedina30
8. máj 2013

ak sa o nej dozvies(bola to len jednorazovka,bez pokracovania...),tak vsetko co si si doteraz myslela,ze urobis(skoncis s nim,neodpustis mu....atd.)sa jednou chvilkou zmeni a rozmyslas uplne inac.. 😖 😖

terezka1947
8. máj 2013

Aj by som sa rozpisala...ale odpoved je jednoznacna-nie...uz by som tomu cloveku nemohla verit...ked viem byt verna ja,preco by nemohol byt aj manzel? a vyhovorka typu,ze je len muz u mna neobstoji 😀
bud clovek vie,co ma a vazi si to alebo ...

barushkaaam
8. máj 2013

Ked som sa o nevere dozvedela, snazila som sa odpustit a zabudnut, no neslo to...stale som sa k tomu vracala, takze ten vztah isiel nakoniec aj tak "do kytek".

mauzi
8. máj 2013

Dajme tomu, žeby ma podviedol - odpustila by som. Máme spolu dieťa, bývanie, čo-to už za sebou, krásne chvíle pred sebou a hlavne - MILUJEM HO.... A ja chcem byť s človekom,ktorého milujem. Síce možno by sa mi zhnusil,alebo by som ho znenávidela... V tom prípade by to bol jasný rozchod. Takže moja jednoznačná odpoveď skôr odpustila ako neodpustila. Ale jemu to nepoviem, aby ho to nepovzbudilo 😵

sharlotta
8. máj 2013

Aj ked by clovek najprv chcel odpustit, lebo by chcel, aby bolo vsetko, ako predtym, rodina, deti, financie...uz nikdy nic nebude ako predtym. Mne by sa ten clovek asi natolko hnusil, ze by som s nim uz nemohla dalej zit, aj keby som chcela. Postupne by to vo mne rastlo, az by mi to prerastlo cez hlavu a koniec. Ci skor, ci neskor, ale isto by raz prisiel koniec. Nevedela by som uz takemu cloveku verit, zakazdym by som upodozrievala (urobil raz, urobi aj dalsi). A uz vobec nehovoriac o veciach ako su objatia, bozky, sex...To by som uz asi nemohla vobec.

haslerka27
8. máj 2013

no premyslam,ale asi by som ju fakt neodpustila...s pocitom ze moj manzel bozkaval inu,ze sa s nou miloval by som nevedela zit....teda po jeho boku by som s tym mala teda poriadny problem....

selema
8. máj 2013

Ja tvrdím že NIKDY!!! 😠 ... som o tom presvedčená ... nevera je jediná vec, ktorú by som neodpustila, všetko ostatné áno ... lenže!!! to tvrdím teraz, ale neviem ako by som sa zachovala, keby som to musela riešiť v reále. Pretože už bolo zopár situácií o ktorých som bola presvedčená, že keby sa stali tak ich určite riešim tak, ako som si povedala ... ale, keď k tomu naozaj došlo, riešila som to úplne inak. Takže je ťažko povedať "čo by bolo, keby bolo" 😉
Teraz som presvedčená, že by som neveru neodpustila a hneď by som sa rozišla/rozviedla ... ale pevne verím, že nikdy v živote nebudem musieť takúto situáciu riešiť 😵

nanulik
8. máj 2013

to sa nedá takto povedať, teraz človek povie niečo ale ked sa ocitne v takej situácii premýšla uplne inak. ale ja osobne by som asi jedno zlyhanie odpustila. aj ked by mi to dlho trvalo kým by som sa cez to preniesla. ale dlhodobý vzťah, alebo viackrát by som neodpustila

sudabe
8. máj 2013

ja nikdy by som neveru neodpustila..........å ked vas muz raz podvedie bude vas podvadzat stale..........

briketa
8. máj 2013

@bebe87u mna fyzicku neveru by som dokazala odpustit, emocionalnu nie. Vrznut si so "spolocnickou" je v inej sfere ako sa ZAMILOVAT do inej realnej zeny. U mna.

maria117
8. máj 2013

Myslim,ze zalezi od konkretnej situacie,ludi,okolnosti. Neda sa to zovseobecnit. Ak by teraz niekto tu napisal,ze v poho,odpusti,akoby dal na to suhlas,nie? Ale i tak sa obcas stane,ze niektora odpusti,snazi sa zachranit vztah a mozno sa to obcas i podari. Dalej,co uz povazujes za neveru? Co ak sa to este nestalo,lebo boli vyruseni. Alebo doslo len na bozky a potom jeden z nich cuvol. Alebo su len velmi dobri kamarati,zatial,ale.. Najdolezitejsia otazka ale asi je,ci nevernik vobec chce odpustenie,zalezi mu na tebe,vztahu,chce problem riesit alebo je vlastne rad,ze to prasklo...ci to bolo "posmyknutie" v slabej chvilke alebo vztah s niekym inym.... Vies si predstavit,ze by si bola neverna? Za akych okolnosti,by si to dokazala? A kedy by si ocakavala/ dufala v odpustenie?

wena
8. máj 2013

Neodpustila by som nikdy. V tomto máme s partnerom jasno a rovnaký názor.
Vážim si samu seba.

123bob123
8. máj 2013

ja som bola neverná manželovi-ale vtedy bol len mojim priateľom.Odpustil mi a máme krásnu dcérku.A či by som to urobila znova?NIKDY! išlo len o niečo nové,keďže som okrem manžela nemala iného muža a lákalo ma to.Nebola to žiadna láska,a ĽUTUJEM TO DOTERAZ aj keď je to už pár rokov... ALe zaujímavé je,že napriek tomu by som ja jemu asi nedokázala odpustiť... je to o tom,aká ste povaha a aká ste vo vnútri..

sendy182
8. máj 2013

omg.....Neveru je možné prekonať, rozvodov je podstatne menej než je nevier 😀 😀 😀..........a ak už je neverný je lepšie nepátrať po detailov nevery 🙂 🙂 🙂.........odpustenie nevery znamená že ten vzťah je pevný, oklamaný dokáže neskonale milovať a zároveň odpúšťať.......toto nie sú moje myšlienky a len rozmýšľam prečo žena odpustí neveru mužovi......ja neviem ako by som sa zachovala.......určite by som bola uplakaná, totálne sklamaná.........ak by chcel aj po prevalení nevery ostať so mnou už nikdy by to nebolo to čo pred tým..........neviem či by som kvôli deťom, alebo kvôli sebe, alebo vlastne prečo mu odpustila......resp. ostávala, keď viem, že by som sa k jeho zlyhaniu stále vracala..........poznám veľa žien z môjho okolia čo neveru utriasli ostali spolu a mali dokonca ďaľšie dieťa........ žijú si fajn..... 🙂 .....no poznám i podvádzané ženy ktoré neopustia svoj komfort a ostávajú s neverníkom, ktorý nemá žiadnu snahu byť verným.. 😕 ..... potom poznám i ženy ktoré po prevalení nevery okamžite ukončili manželstvo a majú sa tiež fajn 🙂 🙂 🙂 🙂

simca06022011
8. máj 2013

Ja som zazila, prezila a odpustila a ignorovala. Ci to bolo dobre rozhodnutie sa pytam kazdy den aj ked je to uz cca 7 rokov odkedy som to zistila.. cize da sa to odpustit, da sa to prezit, ale clovek nikdy nezabudne uplne a nedoveruje a caka co sa zase stane, kedy mu partner podkope nohy...

fuuuha
8. máj 2013

Stalo sa mi to - resp. manzelovi. Neslo o jednorazovku. Su to uz roky - zrutil sa mi svet. Od vtedy sa manzelstvo nedalo do poriadku, zijeme vedla seba....Nerozviedla som sa, pretoze som v rozvode videla viac negativ ako v takomto "suziti". Ale som nestastna....a tuzim aspon po milencovi ...Kludne ma odsudte.

mata90
8. máj 2013

Ja neviem či by som mu odpustila, ale určite by som mu nedoverovala, a bála by som sa toho že to zopakuje. A keby chcel druhú šancu, tak by som mu povedala nech si predstaví ako by to bolo naopak že keby som podviedla ja jeho ako by to bral, hm, asi ťažko by mi odpustil, takže tak.... 😒

ani3012
8. máj 2013

nikdy nehovor nikdy 😉

tatiana1985
8. máj 2013

na tuto otazku by som chcela odpoved len od zien, kt. neveru zazili... ostatne su len teoretičky, a ako by reagovali v danej chvili,situacii,zivotnom obdobi nevedia... nik nevie, pretoze v takej chvili je okolo teba vela faktorov kt.ta ovplyvnia 🙂

digysa
9. máj 2013

20-tnicka: Nikdy by som neodpustila neveru! Nemohla by som to prezit! 😠

30-tnicka: Ak by to bola jednorazovka, tak by som odpustila, ale velmi tazko by som to znasala...mame svoju historiu, deti, zazitky...nemohla by som to asi hodit vsetko za hlavu..... 😢

40-nicka: Odpustila by som mu, ved aj on mne uz odpustil 😎

A teraz za seba: Ak by sa to stalo raz, tak by som mu URCITE odpustila.....dolezitejsie by bolo pre mna jeho spravanie PO CINE.... Totiz vacsinou ten pravy charakter muza spozname az par mesiacov po priznani sa..... lebo aj dobry muz aj zly sa bude najskor vykrucat a ospravedlnovat a chlacholit zenu.....
ALE....Chlap, ktoremu na jeho manzestve zalezi a svedomie ho zerie sa po nevere bude spravat uplne inak, ako ten muz, ktoremu je to jedno......aj ked obidvaja urobili tu istu chybu.

A este co sa tyka toho, ze sa vam moze zhnusit........hmmmmm.....rozmyslala som nad tym, ale pred svadbou a nasim vztahom mal moj manzel ine zeny v posteli.......... Takyto argument je slaby......to by sa nam ten nas manzel musel hnust hned od zaciatku.....alebo hadam damy vsetky ste si zobrali panicov???? 😀

viera27
9. máj 2013

Tak co ja viem, nevera je u mna asi az na 5 mieste dovodov pre rozvod. A to je paradox, nakolko ani manyel, ani ja sme nemali inych sexualnych partnerov ani v case slobody 😀 . Tiez by som rozlisovala "jednorazovku" a citovo zaangazovanu neveru. To su pre mna uplne rozlisne veci. A neodpustila by som neveru, keby bola indiskretna, tzn. vedeli by o tom vsetci. To nie.
Jednak neviem ci by to prekusla moja hrdost (ano, kusok pokrytecke, ja viem 😀 ), ale hlavne som si ista inou vecou. Aj za predpokladu, ze by sme sa snazili zit ako dovtedy, viem ze moji najblizsi by uz do konca zivota na mm pozerali cez prsty. A z toho su vzdy problemy.

sabiatko
9. máj 2013

Podla mna odpustit neveru nie je tak tazke ako opat tomu cloveku zacat verit. Ja som presvedcena, ze by som mu uz nikdy neverila, stale by som sa sama seba pytala, ci ma nepodvadza a to by nase manzelstvo zasiahlo tak, ze by nebolo schopne fungovat. Svojmu manzelovi ale na 100% verim, ze sa to nikdy nestane 🙂

luludia
9. máj 2013

Ja mozem napisat nazor zeny, ktora to zazila. Pred niekolkymi rokmi by som si odpustenie nevery nevedela predstavit.
Zivot ale prinasa rozne situacie a stalo sa to aj mne. I ked to je davna historia, vtedajsi priatel mi bol neverny. A len nedavno som bola postavena pred situaciu, kedy som sa cely pribeh dozvedela priamo od neho. Bolelo to velmi, zacala som ho nenavidiet, nenavist zacala narastat. Uvedomila som si, ze toto je cesta do pekla. Hladala som sposob ako mu odpustit. Trvalo to niekolko mesiacov, no k odpusteniu doslo. A citim to tak, ze odpustat treba. Zivot nie je cierno/biely, prinasa rozne situacie a rezolutne odmietanie odpustenia nie je podla mna dobra cesta.

Kazda situacia, vztah, nevera je individualna a ma svoje dovody. Tie mozu byt v osobe nevernika, v situacii, v ktorej sa vztah nachadza. Skusila by som si odpovedat na tieto otazky. Lutuje partner, ze mi bol neverny? Ma v sebe odhodlanie nezopakovat podobnu chybu? Bolo to zlyhanie alebo je to jeho zivotny styl byt neverny? Podla mna univerzalna odpoved neexistuje, kazdy sa musi rozhodnut sam. Vzhladom na okolnosti, ktore k nevere viedli.

Podstatne je, ci ide o odpustenie a nasledny rozchod alebo o odpustenie a snahu opat dat vztah dokopy.

mimka11111
9. máj 2013

neviem,či by som vôbec odpustila...keby ma podviedol, velmi by ma to ranilo, pretože ho milujem a ked milujem, nemám potrebu podvádzať, ani len flirtovať s niekým iným

wewe22
9. máj 2013

ak by sa stalo cosi take zalezalo by urcite od okolnosti, ak by sa tvaril doma ze je vsetko v najlepsom poriadku a chodil pravidelne za inou urcite nie, ale ak by bola nejaka kriza a nevera by bola jednorazova tak asi ano

ateh
9. máj 2013

my sme prezili neveru s manzelom nie raz. casto si pisal s dievcatami, niekedy aj s viacerymi naraz. pisal im velmi zaujimave veci. stale som na to prisla, teda aspon on tvrdi ze viac toho nebolo. riesili sme to tak raz rocne. vraj fyzicky ma nepodviedol. robil to aj ked sme uz mali dieta, a ked uz ma vytocil uplne tak som povedala dost a podviedla som ja jeho. a kedze som nemala cas namotavat nejakeho debilka na lasku tak len rychlovka fyzicky. vtedy sa manzel spamatal a seka dobrotu uz vyse roka. prezili sme. netvrdim ze mu teraz viac verim ale aspon on neveri mne a boji sa ze odidem tak nevystraja. netvrdim ze je to idealne riesenie ale zabralo.

victory1
9. máj 2013

Podla mna je nevera podraz. Ked neodpustim podraz cloveku, s ktorym mi je vlastne jedno, preco by som mala podraz odpustit niekomu, koho milujem... 😠