Kedy ste sa rozhodli pre rozvod?

samanta28
29. máj 2014

Ahojte,mám 2 malé deti a som vydatá. Manželia sme 7 rokov. Včera som opäť zistila, že MM sa dohadoval s nejakou ženou na stretnutí a písal jej, že ak sa dá aj na noc. Už sme mali krízu,keď ma muž podvádzal s akože kamaratkou...odpustila som, ale neverím mu. Viem, že on sa nechce a nebude chcieť rozviesť, naslubuje, že to bolo naposledy a pod. myslím, že tentoraz ma ešte nepodviedol, podla mailov, čo si písali. MM je asi celoživotný sukničkár, ale zaujíma ma, či ste niektorá na tom podobne alebo kedy nastal ten zlom, že ste si povedali dosť. Inak navonok pôsobíme krasna rodinka...ak mu poviem, že viem o tých mailoch, všetko zatají, aj ked ich mám preposlane na moj mail. Ale vymyslí si nejaký hovadinu a bude sa tvárit, že sa nič nestalo. Som zmatana. Na jednej strane mi hovorí, že ma lubi, nechce byt bezomna, chodíme na výlety, finančne sme na tom tiež dobre. Ale táto jeho vlastnost, že si potrebuje dokazovat niečo s inými....bohužial, neviem mu dokázať, že niečo bolo, vždy nájdem len nejaké náznaky.

rusinka1989
8. jún 2014

@6969eva ahojcek, stým manželstvom že človek chce z domu preč máš úplnú pravdu, tiež som to nemala doma ružové, hlavne s mojou mamkou stále sme sa pre niečo chytili. Ale teraz ti poviem doma je predsa len doma, ako som vravela v predchádzajúcich že radšej sa najprv zastavím doma a potom si idem odsedieť do basy. Vianoce tak isto, bola som plná očakávaní že čo bude pod stromčekom, nenašla som tam absolutne nič, ja som mu nakúpila veci voňavky kdejake hlúposti len aby videl že myslím naňho a ja som sa len prizerala ako sa teší on. Tak isto narodeniny som zimný a revolučný človiečik narodila som sa na ten najvačší zmetok v republike 😀 november 1989. Ja si jeho sviatky narodeniny pamatám ale on nie, keď mu nepovedali v krčme že mám sviatok ani nevedel. Výročie sobáša zas nieje to až taký sviatok ale aspoň keby mi povedal že ma ľúbi stačil by mi taký darček. Včera som už buchla po stole, zhovárala som sa sním, a čo urobil? Postavil sa, povedal že ide do pi... preč a už ide na mňa stým že sa obesí a tak..prevrátila som len oči a odišla do izby. Zrazu dobehla svokra že čo zas robim, že čo búcham s dverami no neporazi ťa? Každý len hučí aby sme mali svoje, už mohol byť aj byt keď jeho mama to zatrhla že ona nedovoli premňa zamňa nech sa aj na hlavu postaví. Tak nech si synáčik ostane pri mamičkinej sukni. Ešte dnes to prehryznem lebo varia guľáš a prídu tu aj moji rodičia budem sa správať v pohode ale myšlienky mi budú lietať vo vetre.Ja už nestojím oňho necítim ani nič k nemu, papierové manželstvo nieje pre mňa to pravé. On sa teraz snaží mi dostať pod kožu dnes ráno vstal tutumutu dobre ranko zlatko a neviem čo včera som bola psychopatka pi... a všetko možné zo slovníka cudzích slov..on sám nevie čo chce. Od zajtra už pritvrdím som rada že nemáme ani deti lebo tie by si to odniesli najviac. Preplakala som celý deň celú noc včera. Stále som sa snažila usmievať ale ta slza vždy stiekla po líci. Som typ človeka ktorý v sebe všetko dusí a potom naraz všetko vybuchne..dusím všetko preto len aby bolo dobre a stále sa to obráti len proti mne od vtedy som začala rozprávať všetko

6969eva
8. jún 2014

@rusinka1989 vyrozprávať sa je polovica úspechu. Ja som celý život s mm bola ticho, jeho postoje a názory boli aj mojimi( aspoň navonok), nikdy som sa nepriečila, lebo som si opakovala, čo som si ako dieťa zaumienila: Nikdy sa nebudem hádať s mužom, aby moje deti netrpeli.Toho som mala doma dosť a z toho som chcela uniknúť. Mne aj sama svokra hovorievala, že až príliš ustupujem, že má až príliš veľa voľnosti a to nie je dobré. A mala pravdu.Až keď som začala hovoriť, spadla zo mňa polovica ťarchy. Už nemusím klamať, veci pomenúvam pravým menom a v hlave aj duši mám viac pokoja. Samozrejme, smutné myšlienky a dni prídu, ale to snáď u každého , ale aspoň teraz vidím cestu, správny smer. MK mi veľmi pomohol. Sú tu ženy s podobnými osudmi, majú skúsenosti, odstup a pochopia( teda stále verím, že sa na mne nikto nezabáva, ale myslí to úprimne ako ja). Dobrá je aj kamarátka, ak nejakú máš, tak jej povedz pravdu. Už hovoriť je prvý správny krok na ceste preč zo zlého. Potom prídu aj skutky a veci sa budú vyvíjať správnym smerom.

rusinka1989
8. jún 2014

@6969eva to je to že ja kamarátky nemám žiadne..zakazoval mi priveľa a musela som zrušiť všetko na čom mi záležalo.ľudia sa na mna dívajú inač on sa hrá pred druhými na super manžela pri tom je to všetko iné..začala som hovoriť pravdu predtým som musela som pred všetkými klamať aká som šťastná no už toho bolo na mňa priveľa..

6969eva
8. jún 2014

@rusinka1989 Myslím, že by sa nejaká kamoška iste našla, skús si spomenúť na nejakú z minulosti, či kolegyňu.Ľudia nás niekedy prekvapia. Naučila som sa, že nikto nie je dokonale šťastný a tí, ktorí to o sebe tvrdia sú mi hneď podozriví.Ako vravel jeden múdry človek:,,Šťastné rodiny bývajú šťastné rovnakým spôsobom, a tie nešťastné svojim vlastným spôsobom."Myslím si, že každý má svoje citlivé miesto a ak ukážeme, že aj my máme problém, v ľuďoch sa otvoria tie správne dvere. Pomoc niekedy nájdeš tam, kde ju nečakáš.Kamoška by bola naozaj veľmi dobrá. Mám takú jednu, tiež som k nej vlastne prišla až potom, čo sa mi to stalo. A predtým to bola len jedna zo známych, len suseda. Podržala ma v tých najhorších chvíľach , pochopila a hlavne dodala sebavedomia a odvahy.Drž sa.