Kedy ste si boli istý, že ukončenie vzťahu je dobre rozhodnutie?

myslimmyslim
4. nov 2015

Ahojte

chcela by som zistit co presne, ake okolnosti vas donutili/utvrdili ukoncit vztah, v ktorom su aj deticky. Co bola u vas ta posledna bodka, ze ste sa rozhodli, ze rozchod je jedine riesenie?Nebanovali ste potom?
trosku opisem nas vztah, mame dve deti, jedno je uz skolopovinne, druhe mensie-2 roky. Nas vztah nebol nikdy dokonaly, hocikedy sme sa pohadali, ale vzdy sme si potom odpustili. Byvame samy v svokrinom byte skoro asi 9 rokov, co sa financii tyka si myslim, ze sa mame dobre, manzel zarobi slusne, ale vzdy mi da pocitit, ze su to jeho tazko zarobene peniaze, tak ja rozhadzovat nemozem-ani som nemala nikdy v plane kupovat zbytocnosti,ale ist sa len tak prejst a kupit si daco na seba, lebo sa mi nieco zapaci u mna nepoznam,lebo proste pristup mam len k mojej materskej, z ktorej platim mensi spolocny uver(auto sa kupilo) a skolske vydavky pre dceru, ostatne teda neminam a radsej si odoprem a odlozim. Manzel vie aku sumu mam na ucte ja a ja viem aku ma on, ale viem, ze ma aj nejake peniaze bokom. Proste som si zvykla ze ak daco chcem musim si peniaze vypytat a to iste plati aj ked kupujem stravu. Keby sa jednalo len o toto tak sa asi nad tym nejako nezamyslam,ale proste jemu vadi ked kupim ine maso alebo ryby (lebo je polovnik tak proste vzdy daka divina v mrazaku je) on chce totiz postavit dom( ja mu neberem ze po tom tuzi od vzdy a nechce byvat v panelaku) a tak preratava kazde jedno euro, vzdy mi da pocitit ze som na materskej a ja sa do jeho penazi starat nemam, ze uz len to, ze nas zivi a mam daco na ucte odlozene, mu mozem byt vdacna.taketo veci- proste keby chcel, nam dopraje, ale on dopraje len sebe, kupi si drahe veci na polovacku, chodi cvicit, tak samozrejme tie pripravky a ja si musim pytat 5 euro na spiralu...To je prva vec co proste mi vadi na nom, koli tymto financiam( pre informaciu pred tehotenstvom som pracovala aj pomedzi druhu matersku som robila)Dalsia vec, co proste viem, ze neni v poriadku, je jeho rozdelenie volneho casu. On ked pride z prace si musi lahnut, ked deti kricia alebo nedajboze sa pridu susedove zahrat ,tak uz je ohen na streche, ci ide mat kazdy den krik a nemoze si po robote oddychnut, ze zaraba na to, aby sme sa aj my mali dobre a zase o tom istom, ako mu nedoprajem, ako sa ide on zodrat a ja mu nenecham hodinu kludu,aaale potom si ide proste s kludom zacvicit , so starsou nema daky blizky vztah, ona je taka ziva, ked rozprava, tak naozaj hlasno rozprava a to on uz po nej potom krici, ci nevie normalne rozpravat, ja to tak neberem, je to dieta,ale uz po tolkych okrikovaniach sa snazim nech, ked je doma, naozaj nepisti, aby ho nenahnevala-viem-neni to v poriadku, mladsiu si tak na 15 minut pomojka a to je jeho cela pomoc, co sa deti tyka(raz za mesiac mu vyjde ist so starsou do kostola a raz za 2 mesiace ich vezme sam k svokre)-volny vikend alebo den v tyzdni?no nezvysi na nas, lebo bud riesi veci ohladom polovaciek,alebo vezme psa a ide do lesa vyviest krmivo...cize aj ked ma ten volny cas, tak proste uz na nas nezvysi..No a tretia vec, co mi vadi asi najviac su nase hadky, on si proste servitku pred usta nedava a tak ako sa na stavbe s chlapmi rozprava, tak si to vyzeriem aj ja a v tom hneve mi vynada bez toho, aby mu vadilo, ze su v byte aj deti, parkrat ma poslal kade lahsie ked sa mi nepaci, ze ja byvam u neho, aby som nezabudala, no proste taketo tazke hadky. On si pritom uvedomuje, ako mi tymi recami ublizuje- neraz mi slubil, ze uz to takto nebude, ze si zahryzne do jazyka, ale nikdy to tak neni(sla som do vztahu, aj ked som vedela, ze aj jeho mame neraz vynadal-moja chyba) Jeho plusy su, ze ide mi na velky nakup, aby som to ja v rukach nevlacila, poplati ucty, vie sa ospravedlnit. Snad sa v mojom prispevku "vysomarite", snazila som sa to v skratke podat ako to medzi nami je a tu podstatu prispevku pochopite-snad aj poradite-ale ja stale neviem, ked sa pohadame, vzdy si poviem- toto uz bola posledna kvapka,ale proste vzdy ma uhra ako ma lubi a ja si poviem, ze mozno to az take zle medzi nami nie je, ukludnujem sa tym, ze v inych vztahoch je to horsie(alkohol, vysedavanie v krcmach, klamstva, nevery) ale uz dlhsie citim, ze ma ten vztah nenaplna, ked sa pohadame som nervozna a deti to citia, mame odlisnych kamaratov, cize on si svojich navstevuje sam, ja svoje kamaratky sama, ja s tymi detmi som non stop, nema dovod mi nieco vytknut, ze som zla matka aj on sam to vie,ale proste som na vazkach, ze co ked moje rozhodnutie nebude dobre rozhodnutie, co ak ja prehanam veci a podobne otazky, mozno aj preto sem pisem, nech mi vy poviete ako to vnimate..

trdelnik234
7. nov 2015

@laura1804 Ak vyzeras aj v skutocnosti tak krasne ako na fotke, tak fakt nechapem. Mas naviac.
@myslimmyslim Nie je to vasa chyba, to sa niekedy stava. Zivot je kratky na to, aby ho clovek prezil v zacarovanom kruhu. Lebo vy nemate ze kratkodoby problem, co treba prekonat a zatat zuby, vy mate chronicke problemy, ktore bohuzial suvisia s povahou vasich poloviciek. Ziadny manzel nie je dokonaly, ale nemal by mat take vlastnosti, ktore nas vytacaju do biela a kazia nam zivot. Treba sa nad tym zamysliet. Da sa to zmenit? Ako? Ma o to partner vobec zaujem?

slnecnica174
7. nov 2015

@myslimmyslim Ja ta uplne chapem. Pozri, keby si nedala najavo, ze vies vsetko zvladnut sama tak by boli hadky zrejme, ze si neschopna, atd. Skuste sa normalne uprimne porozpravat. Mozno sa nejaka mensia zmena z jeho strany udeje, neviem. Unahlene rozhodnutia este podla mna nerob, to je to, ze clovek si za tym musi ozaj stat.

laura1804
8. nov 2015

@trdelnik234 Ako to myslis, ze mam naviac? co by som mala robit? alebo co viec mozem v tejto situacii urobit?

trdelnik234
8. nov 2015

@laura1804 Myslela som to tak, ze si zasluuzis niekoho s kym budes mat zivot o trosku pohodlnejsi a vedla koho by si bola rovnocenny partner, co sa tyka starostlivosti o dieta a domacnosti. Poradit neviem, ale myslim si, ze robis dobre, ak davas jasne najavo, co sa ti nepaci.

whitecat666
8. nov 2015

@myslimmyslim

keby som mala tieto problemy co si opisala, tak by som si bola 100% istá, že ukončenie vzťahu je dobre rozhodnutie.
Prečo?
Lebo:
1. v beznom manzelstve nie je normalne aby muz zene na materskej sam od seba neposielal peniaze pokial si sam ma z coho odlozit bokom. uz vobec nie je bezne aby jej povedal, ze zije u nho a tvaril sa, ze moze byt vobec rada, ze ju zivi. taktiez ma zabilo, ze z materskej platis uver.
2. nie je vobec normalne, ze nema blizky vztah s detmi (to by mi vadilo najviac) a, ze deti musia kontrolovat ton hlasu aby nahodou tatinka nevytocili. skoro som odpadla, ked som si to precitala.
3. este ta aj uraza (a pokojne aj pred detmi, to maju fakt "skvely" priklad do zivota).

Neviem na co ti taky muz vlastne je. Lebo toto nie je ani o udrzani rodiny, kedze deti mu evidentne lezu na nervy.
Kazdopadne ti drzim palce.

myslimmyslim
autor
8. nov 2015

@whitecat666 vsetky body co si napisala mas pravdu je to tak,ale vies ked ja si stale poviem ze nepije, nefajci, neflaka sa po krcmach,..my sme mladi cca30 rokov)a poznam v okoli dost ockov co po krcmach vysedavaju a neviem no tak si poviem ze do roboty chodi..neviem sprosta som lubim ho a preto aj v tom male si hladam plusy a prave preto sa bojim ze by som obanovala keby sme sa isli rozist..ja viem ze tie hadky peniaze nie su na poriadku a duplom to ze si nedokaze ked uz pre mna nie tak apson koli detom ten cas,ale no stale si poviem,ze to nemusi byt take zle ako mi to niekedy pride..

jeannna
8. nov 2015

@myslimmyslim Podla toho, co si napisala, mas na vztah velmi nizke naroky a tvoj muz to vyuzil, toto si mala riesit ovela ovela skor.

macamac
8. nov 2015

@myslimmyslim v tejto téme sa mi opäť potvrdzuje len jedno - aký veľký vplyv má výchova na deti
nechápem ženy, čo opičou láskou znemožňujú normálny život do budúcna pre svoje deti. fakt ich doslova týmto vyčleňujú zo skupiny normálne a šťastne žijúcich zrelých jedincov, či už v partnerstve alebo single.
aby sa dospelý zdravý svojprávny človek nedokázal o seba postarať? 😅 😝
to prečo matky robia a zvlášť synom? to ktorej žene tu mama v detstve podávala príbory do ruky? myslím nie rané detstvo. to ktorej pubertiačke tu matka upratovala izbu a utierala zadok? obrazne?

myslím, že neprevychováš dospelého. maximálne nejaké malé kozmetické úpravy. toto je hlboko zakorenené správanie.

nikdy nepochopím oddelené účty v manželstve ( aj tak je to spoločné, BSM nepustí, tak načo sa hrať na dôležitého) a zvlášť pri takýchto chlapoch. nikdy nepochopím proseniu sa o peniaze a vysvetľovaniu, čo som kde kúpila a minula. nikdy nepochopím obskakovaniu okolo chlapa, nerozdeleniu domácich povinností s ohľadom na možnosti partnera.
fakt. tak buď sme SPOLU, alebo teda každý zvlášť.

pri výbere partnera si treba SKUTOČNE všímať, ako to je u nich doma zavedené.
ja som to síce sledovala, ale nespájala si to v tom veku s budúcim fungovaním v partnerstve, bola som mladá. ale teda teraz čo čítam, môžem si len pogratulovať, že som mala šťastie. môj muž bol vedený k maximálnej samostatnosti a robil všetky domáce práce ( aj za sestry) a aj okolo domu. prinútený bol aj okolnosťami a teda poviem, že VĎAKABOHU.
@myslimmyslim
tvoj muž je naozaj v niečom, ako tu bolo spomenuté, "buran", taký typický chlap minulosti, kedy stačilo postarať sa finančne ( resp. práca na poli a okolo hospodárstva), prísť domov, chcieť mať kľud, pokoj, tresknúť po stole (žene, deťom), zrúknuť, dať sa obslúžiť a zvaliť sa. no, nič moc.

a chceš ísť do domu? či to je jeho sen? lebo v dome ti zrejme ešte pribudnú povinnosti.
vieš si to predstaviť?

trdelnik234
8. nov 2015

@whitecat666 Uplne suhlasim. Pred chvilou som premyslala nad tou otazku,ktoru zakladatelka temy polozila v uvode a tu je moja odpoved. Ista si si vtedy, ked sa zrazu vo vztahu nemozes ani poriadnu nadychnut, mas pocit, ze vsetko co urobis je nespravne pripadne minimalne nedokonale, lebo dokonale to vie urobit iba ON. Ked zakazdym, ked sa otvoria dvere, tak musis premyslat, co mozes a co nemozes povedat, aby si ho nerozculila a nevyprovokovala dalsiu hadku. Ked pekne chvile stravene s rodinou alebo aspon bez hadky su uz len vyblednutou spomienkou a doma je dusno, alebo si tam sama a premyslas preco to tak je. Ked musis ratat kazdu korunu, zatial co on si neodopraje drahu vystroj na lyze ci veci na ryby a podobne. Ked rodina je pre neho len status "zenaty, dve deti" ale nevie napriklad ani to do akej triedy chodia jeho deti. Takto by som mohla pokracovat. Kazda mame tu pomyselnu hranicu nastavenu inak ( nastastie, lebo asi by nas tu vela vydatych nebolo), preto tazko radit takto cez net. Zakladne pravidlo je neporovnavat sa s inymi, ale zvazit kvalitu svojho manzelskeho zivota na zaklada vlastnych potrieb a moznosti. Ak je clovek dlhodobo nestastny, tak sa musi pristupit k radikalnejsim rieseniam, inak sa nic nezmeni.

macamac
8. nov 2015

@trdelnik234 výstižné!
A inak,opísala si správanie sa ženy žijúcej so psychopatom, manipulatorom a tyranom.
Zvažovať vopred,čo poviem, ako poviem,ako sa pri tom mám tváriť, ako to podať, aby som ho nerozculila. No čistá psychiatria 😀
Poznám to, našťastie nie z manželstva. Nikdy by som nedokázala takto žiť. Nikdy.
Stratiť samú seba, svoju identitu a myslieť mysľou iného...choré toto...a veľmi.

mirkakab
8. nov 2015

@trdelnik234 ano presne výstižné, ale myslím že to nieje zakladatelkin príklad, kedže stále hladá tie pozitíva čo jej manžel má.

macamac
8. nov 2015

@mirkakab tak zas...každý má aj nejaké pozitíva.
Nik nie je len dobrý alebo len zlý.
Fakt ide o to, aké nároky má na vzťah, čo od neho očakáva.
A teda ona konkrétne by aj mohla ich zvýšiť, keďže sama toho dosť veľa dáva 😉

whitecat666
8. nov 2015

@myslimmyslim
no a nebojis sa, ze to ovplyvni tvoje deti? ved sa tak sprava aj pred nimi, myslia si, ze taketo jednanie muza so zenou je normalne.
moze to mat za nasledok to, ze ti jedneho dna dcera domov donesie podobneho zata a povie, ze ved nepije, nefajci, neflaka sa po krcmach tak s nim nejako ten zivot vydrzim (a bude rovnako nestastna ako si teraz ty)... pripadne sa dcera celkom vzburi a nebude chciet vlastnu rodinu, lebo sa bude bat manzelstva kedze nebude vediet, ze to moze fungovat aj inak...
to ale nepisem v zlom, naozaj uprimne dufam, ze sa to nestane, lebo by ti to bolo urcite potom luto a citila by si sa vinna, len tym chcem povedat, ze nie si povinna toto trpiet (bezne to urcite nie je). drz sa.

mirkakab
8. nov 2015

@macamac šak určite, treba aby sa dohodli oni dvaja. neviem ako je to u nich vážne, ale myslím si podla príspevku že sa môže situácia u nich zmenit nástupom do práce.

jeannna
8. nov 2015

Tragedia je v tom, ze podla zakladatelky je to vazne, ale podla jej muza je to v uplnom poriadku. A nastupom do prace sa toho az tak vela nezmeni. Moj nazor.

macamac
8. nov 2015

@mirkakab nástupom do práce vidím zmenu v tom, že jej pribudne chodenie do práce a tým pádom ubudne čas na domácnosť a deti. Z toho vyplýva, že už nebude stíhať všetko v kľudne ale v časovej tiesni a únave. Príde väčšia frustrácia a problémy sa budú nabalovat.
Bohužiaľ, som skeptická v jej prípade.

slnecnica174
8. nov 2015

@myslimmyslim Az ked on uz ti bude naozaj "ukradnuty", nebude ti vobec luto rozchodu, budes si postupne budovat vlastny zivot a povies si aka si bola hlupa, ze si to vsetko tak dlho trpela, bude ten spravny cas na definitivny rozchod a u teba to este urcite tak nie je (sudiac z tvojho posledneho prispevku).
Skuste sa vela rozpravat o vasom vztahu, vela po veceroch debatovat. On je hrozne panovacny a vidi v prvom rade seba a svoje potreby.
Ano, existuje aj horsie ako si napisala, kde sa chlap flaka, atd., alebo aj kde chlap zene pomaha v domacnosti, je vzorny otecko, vsetko zo zeninho pohladu klape perfetkne..... a on vyuziva prilezitosti na sex mimo domu 😲 Takze ano, kazdy ma vo vztahu nejake problemy, ci uz mensie alebo vacsie a niektori o nich ani nevedia😉

laura1804
9. nov 2015

@trdelnik234 Hej, chapem...je to o tom, ze na zaciatku som sa skor ja necitila dost dobra pre neho ( je o dost starsi, ma zazemie, karieru - je to moj sef) a tie take nedostatky sa aj tak najviac prejavili, az ked sme zacali byvat "u nich"...ale tak mi treba...nemala osm sa nechat ukecat...tiez obcas uvazujem o tom, ze by som sa na vsetko najradsej vykaslala...ale neopustim ho a nerozbijem rodinu preto, ze ma zlu vychovu...to vsetko sposobila "opicia laska" jeho mamy...vo svojej prodstate je to dobry clovek...co uz...nemozeme mat vsetko...

sissmiss
9. nov 2015

@slnecnica174 existuju rozne kategorie, aj ten co zenu ponizuje a ublizuje jej moze vyhladavat sex mimo domu, to nie je privilegium partnerov ktori sa spravaju super, to je len utecha (slaba) zien, ktore toleruju debilneho partnera pri sebe (ten ktory je k zene dobry ju musi urcite podvadzat a to je horsie, takze nie som na tom tak zle, mna aspon nepodvadza) dost krivolaka racionalizacia 😖

hena6
9. nov 2015
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

myslim ze je to individualne, ked si vezmem nasich tak mama vzdy otcovi vsetko dovolila, ustupila, vsetko tolerovala, ocove vyjazdy no na komplet vsetko. Az raz prisiel domov a povedal ze niekoho ma uz dlhe roky. To prinutilo mamu ukoncit vsetko. Najhorsie bolo, ze bola s otcom tehotna.. je mi az tazko ked na to spominam :(

slnecnica174
9. nov 2015

@sissmiss Ved jasne, to bol iba priklad😉 Moze to byt vselijako.

myslimmyslim
autor
1. dec 2015

dievcata neviete mi povedat ako je to ked zena ziada uver?v akej vyske by mi ho poskytli v pripade ze by som po materskej sla do prace-mam pracovnu dobu na neurcito a prijem 500 v cistom cca, je nutne vzdy zakladat nehnutelnost na schvalenie uveru?dakujem za kazdu radu

tomasko27
1. dec 2015

@myslimmyslim Ahoj jedine co ma napadlo je ze tie jeho plusy co si pisala su malo nato aby si s nim bola.Ja som ostala sama s detmi ked mala dcera 1,5r a syn mal 3 mesiace,ja som to ukoncila a doteraz nelutujem aj ked mi robil problemy stalo to zato.Teraz mam manzela budeme spolu 4r a som stastna aj ked obcas mame nezhody ale to su len take bezne veci.

lienkan
1. dec 2015

@myslimmyslim Ahoj maminka, zaujal ma vas prispevok, pretoze takeho 'extremistu' som mala aj ja - ano aj polovnika a ano v financiami to bolo tiez tazke ....
Nakoniec ma opustil, ked som bola tehotna a poziadal o rozvod - ono tazko je sudit no jedno viem
- nevazil si a nevazi si nas
- neprijal zodpovednost
- nedospel
a citi sa byt viac ako Boh
Kludne mi napiste do IP - on sa nezmeni .... od Vas uz dostal, co ste mu len dat mohla - ste silna, lebo ste nabrali odvahu pisat o tom ...

myslimmyslim
autor
3. dec 2015

baby najvacsi problem je otazka byvania kedze nebyvam vo svojom ale v jeho byte, pri ktorom sa zachoval tiez sebecky,lebo so svokrou to urobili cez darovaciu a nie kupnu zmluvu, ale to je tiez na dlho.. preto by som chcela vediet ci mi da nejaka banka uver bez rucenia nehnutelnostou..nechcem platit vysoky najom a nemat na ten byt pravo, radsej splacat uver ale byt vo svojom.. u nas vyjdu jednoizbove byty tak na 35 tisic cca..keby som 15 tisic dala hotovosti zbytok splatky?je to o realitke ci realitka takou moznostou nedisponuje ze by som splacala jej a rucila rovno tym bytom?