Kedy ste si prestali užívať a začali ste žiť?

pukita
19. apr 2015

Ahojte maminky.
Mam 25 rokov zabezpecene byvanie kedze manzel zdedil byt, kupili sme si nove auto a zaciname podnikat. Zatial sme bez deti. Znie to pekne lenze makame a odopierame si viac ako nasi rovesnici. Nechodime tolko vonku, a aj ked ideme, mame zopar priatelov ktori vidia svet rovnakymi ocami ako my, ktory nas nesudia. Lenze okrem ich na nas kazdy z rovesnikov zazera ako na vadnych kedze som mala 21 ked sme sa brali...samozrejme vtedy bolo jasne se MUSIM byt tehotna inak to nedava zmysel 🙂 Minule som sa o sebe dozvedela ze budem lutovat ako zijem, ze si neuzivam dokedy mozem, ze som ako stara zena. Lenze ja si myslim ze v nasom veku by malo byt normalne osamostatnit sa. Nepride mi v poriadku ze starsi ako ja este nikde v zivote nepracovali. Spomienky na to ako ako som si za mlada
a uzivala neodvezu moje dieta k lekarovi ked bude chore.
Ano mala som aj ja obdobie v zivote kedy som vsetko rozflakala na diskotekach, chatach, na oblecenie na sminky, v robote som fungovala na red bulloch a vecer bola znova ruka hore :D...a nevravim ze teraz si uz uplne nic nekupim, len uz poskromnejsie lebo mi jednoducho na to nezvysuju peniaze.
Co poviete, budem naozaj lutovat ze si neuzivam mladost? Bola by som rada ak by sa vyjadrili starsie maminky 🙂 Nechcem si raz povedat ze mladi v prdeli...ale tsraz sa mi to zda takto rozumne. Mozno som sa vyburila uz dost...ja ani neviem.

horana
23. apr 2015

Ide o to ze kazdy ma inu zivotnu situaciu. Vacsina ludi kym nemusi, nemaka. Ked maju zabezpecene, od rodicov, podedene apod. malokto ma motivaciu nejak vyraznejsie sa zapierat a makat.
Niektori aj maju ten tah, ale zase taku chorobny, len zhrnat prachy,len to ich uspokojuje, u nich je to zas o tom ze bavit a oddychovat ani nevedia, uspokojuje ich len ta praca, to je zas druhy pol.
Kazdemu ako moze, a ako zivot dovoli a ako vyhovuje.
Tazko sa navzajom za to kritizovat.
Niekto potrebuje dlhsi cas kym vyspeje, iny prirodzene vyspeje rychlejsie, ineho zivot prefacka a donuti vyspiet, je to rozne.
Dnes sa vek zodpoednosti presuva vyssie a vyssie, je bezne ze medzi 20-30 sa este dostudovava, cestuje, uziva.
Znakom vyspelosti je aj chapat inych, nezavidiet, zit si po svojom a nenechat sa prilis ovplyvnovat okolim v tom ze by nas ich pripadne ine spravanie zneistovalo.

irusa
23. apr 2015

každý žije podľa svojich predstáv...tak rieš čo chceš ty a nie čo hovoria iní

timi1012
23. apr 2015

Mám tiež 25, mám mesačnú dcérku, som šťastne vydatá, máme krásny byt, mám úžasného manžela, sme zdravý. Povedať že ľutujem to čo už nebude je klišé. Tiež pracujem od svojich 15tich, s tým rozdielom že sme spolu s mm 6 rokov a nechýbali mi diskotéky, zábava, kupovanie handier, a pod.... ja som sa rozhodla že mi to nechýba, Ja som sa rozhodla s mm že chceme rodinu, že máme iné priority v živote ako zábavu atd. (a zas pre mňa je zábava si večer objednať pizzu, otvoriť fľašu vína a pustiť si film, ísť do kina, na prechádzky, byť s rodinou) Viem napísať k tvojmu príspevku len toľko že ty sama musíš vedieť čo chceš, niekomu vyhovuje rodina, niekomu kariéra, niekomu aj v 35 chýba zábava.... nepozeraj sa na to čo chcú čo majú iný, ale pozri sa hlavne na to čo chceš ty.... každý si je strojcom vlastného šťastia.....

michaela1711
23. apr 2015

@pukita dá sa aj ináč si užívať život ako len chodiť po žúrkach alebo z kamarátmi niekde von. Niekto si vie užívať život tak že sa trebars zosobáši a keď je ten človek šťastný tak prečo nie. Ja mám napríklad priateľa už staršieho a sme sa rozhodli re dieťa ja som mala 22 keď som mala prvý pôrod. Ale som štastná užívam si moje dieťa a tak isto si budem užívať aj druhé. Budem ich mať rada chodievať von snimi. Niekto si užíva do 30 tú slobodu a potom majú problém niektoré mať trebars deti a niektoré si majú deti skôr a užívajú si potom v neskoršom veku a niekto si možno užíva práve to že má deti. Nie je to len o užívaní ten život ale nato človek príde až neskôr. Ja som nato prišla po prvom dietati. Ale život si stále užívam každý deň sa snažím byť na každého milá a starať sa o svoju rodinku mňa to baví. A pod pojmom užívanie života sa skrýva mnoho vecí takže nieje to len o behaní po vonku alebo čo ale aj starostlivosť o rodinu. Pokiaľ to človeka životne napĺňa tak prečo nie. Ja som aj chodievala počas školy s kamoškami na výlety. Ja si myslím že stále žijem život na plno či už mám záväzky alebo nie. Pokiaľ si ty šťastná tak si nevšímaj iných ktorý ťa ani nepoznajú.

stanita
23. apr 2015

@pukita No ja si uzivam zivot najviac teraz, ked mam deti. Ja som pracovala uz pocas vysky, po vyske som pracovala naozaj vela, aj velke mnozstvo nadcasou, aby som si zabezpecila byvanie. Peniaze som odkladala, necestovala, nechodila na diskoteky,neuzivala si tak vela, ako moji rovesnici. Obcas sme niekam zasli a priznam sa zaplatila som si prvu dovolenku k moru. Nic nelutujem. Teraz mame vsetko co potrebujeme a uzivame si zivot, aj ked inak ako je asi predstava 20 rocnych. Teda nie diskoteky, kaviarne, kina ale skor ten rodinny zivot, dovolenky s detmi, vylety s nimi atd. Treba zit zivot podla vlastnej predstavy a nie podla nazorov a predstav inych.

simik22
23. apr 2015

Ja nie som sice starsia, som ako ty. ale mam dve deti, manzela, byt ( sice nie nas ) , naplno ma zamestnava domacnost a deti, a nechybaju mi diskoteky, na chaty chodime aj tak, len v inom zoskupeni. v lete u rodicov grilujeme, gulasujeme, sem tam ideme niekde na vylet, stretavam sa s kamoskami, ktore maju deti v tom veku co ja, a je mi super 😉 Tieto posledne dva roky si uzijem, potom pojdem znovu do prace , a budem sa spolu s manzelom snazit, aby detom nic nechybalo. a o co viac ako ma ist v tvojej teme, nechapem. To ze pracujes, podnikas, ok, so dospela, podla mna je nezodpovedne, aby si vsetky zarobene peniaze rozflakala na zabavu. Raz pridu deti, a potom minanie bude smerovane hlavne tym smerom 🙂 a na kazdeho to raz pride, u niekoho v 20ke, u niekoho po 30ke, alebo az neskor a najdu sa samozrejme take pripady, co sa spravaju ako pubertiaci cely zivot. , poznam par takych. . Kazdy nech si zije, ako vie a ako chce 🙂

timea7
23. apr 2015

@pukita tak ja som z tých starších 😀 😀 😀 😀 , nečítala som diskusiu, ale na tvojom mieste by som sa neobzerala ako žijú ostatní, ale naopak, ponorila by som sa do svojho vnútra a spýtala sa sama seba, samozrejme aj partnera, či je toto presne to, čo som chcela. Ak si ty spokojná, nerieš, čo na to ostatní, každý má o svojom živote iné predstavy a to, či to vyhovuje teraz, nemusí o päť rokov, človek sa predsa stále vyvíja, vplýva na jeho život kopa faktorov, s niektorými počítal , s niektorými nie. Ak je žena šťastná vtedy, keď je vyťažená na 120%, keď dosiahne vo svojom obore nejaké výsledky, je to v poriadku. Ak je šťastná vtedy, keď je doma stará sa o deti a domácnosť a napĺňa ju to, tiež je to OK. Nemám rada, ak niekto chce inému linkovať život, jednému páru vyhovuje, ak má deti vo veku 25-27 rokov, deti im odrastú a môžu sa venovať kariére, svojím záujmom, niekomu to vyhovuje opačne. Či budeš ľutovať, že si neužívaš? Chýba ti to? Pre niekoho je život bez toho, aby každý víkend vymietol aspoň tri podniky nudný, niekto o takýto typ zábavy nemá záujem ani dva krát do roka. Niekto je šťastný, keď si každý týždeň kúpi nejakú handru na seba, iný nechápe, prečo by to mal robiť. Nájdite si jeden víkend, kde sa poriadne porozprávate vy dvaja, čo si rozpráva okolie, na to sa vykašlite. Čo sa týka mňa, ja neľutujem nič, dieťa v pomerne mladom veku, ale zase už odrastené a môžem si užívať ešte v pomerne mladom veku, stihla som aj kariéru, teraz som trochu spomalila, lebo si chcem užívať, riadim sa sama sebou, mojimi pocitmi, aký má na to názor okolie, mi je srdečne jedno. Želám ti, aby si na tieto otázky našla odpoveď sama v sebe. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

macka334
23. apr 2015

Žiješ svoj život, nie život ľudí, podľa ktorých ste čudní. Tak ho ži podľa svojich predstáv a pocitov. Každý si ho užívame ináč. Aj podnikanie môže byť o užívaní si.

janickacrazy
23. apr 2015

@pukita Ja som si prestala užívať, ked som neplánovane otehotnela, mala som vtedy 22 rokov, ale vôbec to neľutujem, lebo som chodila na diskotéky dosť skoro, už od 14tich, mala som staršiu sestru a každý víkend na žúre, piatok, sobota do rána. V tých 22 ma to už normálne prestávalo baviť, lebo je to vlastne stále dookola to isté. Ale mám napr. kamošku, ktorá veľká slušáčka, nikam nechodila a po 20tke sa išla odtrhnúť z reťaze, teraz má 38 a stále behá po kávičkách a do kina, ani deti nemá ani nechce mať. Stále je niekde v puberte, oblieka sa ako 15ročná, no som zvedavá, kedy ju to prejde. Asi nikdy. Ja neriešim, čo si myslia ostatní, žijem si ako mne to vyhovuje. Ty urob to isté a máš pokoj. 😉

dollynkaa
23. apr 2015

@pukita no ja som si dooost uzivala do 27micky kym som neostala tehotna ;) takze teraz si tak poviem ze som nic nezmeskala ani moj priatel co viem aky viedol zivot ;)

sjuzi
24. apr 2015

Nečítam diskusiu, ale za mňa ti napíšem, že nestaraj sa o druhých, nech si svoje "múdre" reči nechajú pre seba. Dôležité je to, čo vyhovuje tebe, inému to vyhovovať nemusí samozrejme. Ja som tiež si dlho "neužívala" 😀 😀, po mature som bola jedno leto vonku, potom som začala pracovať, popri tom som externe vyštudovala výšku, urobila vodičák, od 21r. bývam s mojím manželom. Deti máme od mojich 27r. Nič neľutujem, s mužíkom sme si užívali aj sami, aj sme sa zabezpečili, dnes detičky, ja keďže stále pracujem v rovnakej firme, tak aj po materských som sa tam vrátila, tie kontakty za tie roky, čo som tam získala mi to umožnili. Takže ja v tom vidím len pozitíva. Ale iný samozrejme nemusí. A ešte: rokmi človek viac "otupie" (alebo zmúdrie?) voči kecom okolia aspoň ja to tak vnímam. A žije si tak, ako vyhovuje jemu. 😉

pukita
autor
24. apr 2015

@sovica dakujem vekmi pekne. Vas prispevok ma doslova zohrial pri dusi 🙂

pukita
autor
24. apr 2015

Dakujem velmi pekne za vsetky povzbudzujuce odpovede 🙂 Utvrdili ste ma v fom ze nepatrim do stareho zeleza ako mi tvrdia :D

regina22
26. apr 2015

@pukita
prestaň sa porovávať s ľudmi. Udržuje ťa to v určitej rovine, ktorá ti zároveň bráni sa ešte viac odpútať od priemeru. Uspech je vec, ktorá sa neodpúšťa. Postupne ťa ľudia, ktorí sa nikdy neodvážia byť iní ľudia ako 99,9% ľudí zahltia zlom. Nebudete mať deti, lebo si si už asi piate dala zobrať, budú ťa ohovárať, že zarábaš peniaze ako prostitútka, prípadne, že tvoj muž je díler a tak, ked budete mať deti budú na vás hľadať chyby cez ne, je veľa "podnikatľských detí" ktoré chodia na doučovanie už v škôlke, a nie preto, že by boli blbé, ale preto, že ich skrátka šikanujú pani učiteľky, nič s nimi nerobia, cielene ich dehonestujú pred celou triedou apodobne. My podnikáme 12 rokov, prežili sme pretvárku, faloš, zlobu, šikanu, mobing, ohováranie hrubého zrna, dokonca sme prešli pokusom o podvod. čím viac budete mať, tým viac vám budú závidieť a pôjdu proti vám.
Ľudia sú svine.