Kedy začať nový vzťah ak mám dieťa z predošlého?

sweetberry
18. apr 2007

ahojte
rozisli sme sa s partnerom..otcom nasej dcery uz dlhsi cas sme zili spolu len tak na oko bez neznosti a inych prejavov ako taky spolubyvajuci bolo to hrozne pre mna
rozchadzame sa uz nejaky cas a v podstate cele nase spoluzitie sa tocilo hlavne okolo babulky medzi nami chybala dostatocna laska a ucta
nevyhovujeme si ako partneri nesplname predstavy a potreby toho druheho
a tak som sa musela rozhodnut uz definitivne pretoze nie som stastna a ja tuzim stastnou byt a aj pokojnou aby malinka mala spokojnu kludnu maminku lebo toto na mna po psychickej stranke velmi zle vplyvalo

nasla som lasku a snad je neuveritelne ze osud vazne existuje a mi tohto cloveka vniesol do zivota a pomaha mi verit v lasku a v priatelstvo i uctu ze si ma vazi bolo to take neplanovane necakane tak odrazu akoby ten hore mi ho poslal
je to take cerstve ale obaja mame pocit ze sa pozname dlhsie rozumieme si v nazoroch na zivot a verime v lasku a mame rovnake predstavy do buducna nie som naivna uvazujem triezvo ani zaslepena
malinkej sa paci je to jej kamarat
bojim sa vsak vela veci
velmi myslim na ohlady k malinkej
chcem aby aj ona bola stastna
tie spolocne vylety su krasne niekedy zatvaram oci a mam pocit ze sme krasna rodinka aj mala je perfektna
je to vsak priskoro ale iba casovo a moralne co sa tyka okolia rodicov a podobne
neviem ako to riesit aby som nemala vycitky a necitila od okolia ze robim cosi nevhodne
chcem byt stastna

digysa
10. júl 2008

Ja davam klobuk dole pred vsetkymi tymi MUZMI, ktori sa tak pekne spravaju k vasim detom. Je to velke gesto a velke rozhodnutie a odhodlanie starat sa o "cudzie" (ak to ta smiem nazvat) dieta po cely zivot.
Som velmi rada, ze aj takito muzi sa tu najdu....Vazme si ich. 😵

mahra
1. jún 2011

@bibula nikdy sa Tvoja malá nepytala na otca?...pišeš, že si ju sama vychovávala 8rokov.Ja som sama s malym a bojím sa toho ked sa ma začne pytat prečo nemá otca? neviem ako mu to vysvetím.

irriss
1. jún 2011

@digysa
Jednim z techto muzu je i ten muj 😉

sweetberry
autor
17. jún 2011

jej ahojte nahodne som objavila tuto temu 😀 😀 😀 a pozeram , zeee ved som ju otvorila ja sama 😀 😀 😀 😀 😀 tak teda dopisem nas pribeh......stale sme spolu 🙂) vzali sme sa aj sme sa uz prestahovali do spolocneho pred cca troma rokmi necelymi 🙂Malinka bola nadherna druzicka🙂 a vlastne bola akoby druha nevesta 🙂 kupili sme aj jej prstienok a ocinko ju poziadal o rucku tiez 🙂)))Dcerka ma ocina, hovori mu ocino a maju velmi pekny vztah ako otec a dcera 🙂 Planujeme prirastok.Myslim ze Simi ma spokojnu a vyrovnanu rodinu ,kde sa citi doma a vyrasta tak ako som si predstavovala a ja mam rodinu aku som si priala, usporiadanu a peknu, zdravu, v laske.Moji rodicia si tykaju s manzelom a maju ho radi, nie ej to len o respektovani, ze je to moj partner a to je pekne, mame za sebou aj spolocnu dovolenku letnu s mojimi rodicmi a bolo to super, tam si vlastne pred svadbou potykali 🙂)))Velmi si rozumiem so svagrinkou, je to ako moja kamoska a aj s detmi mojou neterkou a synovcom 🙂))mam ich moc rada.
Tolko asi k tym maminkam ktore maju pocit, ze nestretnu uz lasku a ze budu mat peknu ozajstnu rodinu po akej tuzia 🙂drzim palceky a vela sily posielam 😵
Pozdravujem

kemonka
15. aug 2013

@sweetberry trošku som prečítala tuto temu, krásne si to napísala, si prikladom, že sa oplatí ísť za šťastím a za láskou.....trochu som sa v tom príbehu našla. Ja konkrétne žijem s priatelom, ale tak isto to medzi nami nefunguje. Som tu ako spolubývajúca, máme 2 deti.....no stretla som uplne nečakane takého človeka ako píšeš ty o svojej láske. Je užasný, rozumieme si, nemam tomu čo vytknúť. Pred tým som si hovorila, že kto by ma chcel s 2 deťmi.....Trva to len krátko, nejaké 2 mesiace a mna akurát ma trápi to, že trošku sa on boji ako by zvladol 2 deti.....chápem ho, že rozmýšla do buducnosti, či by to zvládol finančne, lebo neviem či tento ich otec by bol ochotný prispievať (je to velmi komplikovaná povaha a nezodpovedná)......ako ste si vy vysvetlili tieto veci.....ako ste to riešili s novým partnerom? Nebola som nikdy v takejto situácii, či mu len povedať, že zvládli to iný, aj my to zvládneme, ja nechcem aby finančne ich podporoval, to sa musím sama o ne nejako postarať a toto neviem ako vyriešiť 😖 Chápete dufam, ako to myslím

Maminky aké máte skúsenosti v takejto situácii?

barborkac
8. jan 2014

@sweetberry ahoj, sledujem tvoj príbeh, zažívam teraz niečo podobné, čo si zažívala ty. Ak sa smiem spýtať, čo je s tvojim bývalím partnerom?? Stretáva sa s malou? Ako ju berie, ako berie malá jeho? Ďakujem za odpovede, veľmi ma to zaujíma.