Kedy začať nový vzťah ak mám dieťa z predošlého?

sweetberry
18. apr 2007

ahojte
rozisli sme sa s partnerom..otcom nasej dcery uz dlhsi cas sme zili spolu len tak na oko bez neznosti a inych prejavov ako taky spolubyvajuci bolo to hrozne pre mna
rozchadzame sa uz nejaky cas a v podstate cele nase spoluzitie sa tocilo hlavne okolo babulky medzi nami chybala dostatocna laska a ucta
nevyhovujeme si ako partneri nesplname predstavy a potreby toho druheho
a tak som sa musela rozhodnut uz definitivne pretoze nie som stastna a ja tuzim stastnou byt a aj pokojnou aby malinka mala spokojnu kludnu maminku lebo toto na mna po psychickej stranke velmi zle vplyvalo

nasla som lasku a snad je neuveritelne ze osud vazne existuje a mi tohto cloveka vniesol do zivota a pomaha mi verit v lasku a v priatelstvo i uctu ze si ma vazi bolo to take neplanovane necakane tak odrazu akoby ten hore mi ho poslal
je to take cerstve ale obaja mame pocit ze sa pozname dlhsie rozumieme si v nazoroch na zivot a verime v lasku a mame rovnake predstavy do buducna nie som naivna uvazujem triezvo ani zaslepena
malinkej sa paci je to jej kamarat
bojim sa vsak vela veci
velmi myslim na ohlady k malinkej
chcem aby aj ona bola stastna
tie spolocne vylety su krasne niekedy zatvaram oci a mam pocit ze sme krasna rodinka aj mala je perfektna
je to vsak priskoro ale iba casovo a moralne co sa tyka okolia rodicov a podobne
neviem ako to riesit aby som nemala vycitky a necitila od okolia ze robim cosi nevhodne
chcem byt stastna

ivinka77
18. apr 2007

moj nazor... rob to, co citis... a nie to, co by si mala... nechaj tomu volny priebeh a casom uvidis, ako sa to vykrystalizuje... pravo na lasku a stastie ma kazdy z nas !!! 😉 drzim palce

sweetberry
autor
18. apr 2007

dakujem ivinka za taku tu virtualnu oporu 🙂
posuva ma to dalej

pralinka25
18. apr 2007

Ahoj. Podla toho co pises aj malinka je stastna a spokojna. Berie ho a to by bolo pre mna podstatne.

Rovnako je podstatne aby aj ty si bola stastna. Dieta to vyciti, ci mamina je spokojna alebo nie a podla toho sa aj ono prejavuje.

Mas pravo na lasku a aj na stastie.
Chod za hlasom svojho srdiecka, ale maj aj otvorene oci 🙂

Vy dve ste dolezite! nie to co si myslia o vhodnosti alebo nevhodnosti iní. Mozes si ich vypocut, dat si poradit ale zvazuj sama a nenechaj si utiect lasku a stastie pre nejaku hlupost.

Drzim palceky, nech je z vas casom stastna rodinka najlepsie este s jednou spolocnou babulkou alebo babulkom 😉

bellasandra
18. apr 2007

Ahoj, tak môj názor na to je taký, ze rob to, co ti radí srdce.Ak si stastná s novým partnerom, tak bud sním. A pokial to aj tvojej dcere vyhovuje, tak si myslím, ze by si to mala skusit.
Drzím ti palceky 🙂

janula_nz
18. apr 2007

sweetberry, neuveris ale to ako by si pisala o mne. ja som toto iste prezivala s byvalym a konecne v januari som sa rozhodla aj s malou od neho odist. u nas to bolo rovnake, vsetko sa tocilo len okolo malej a mna si vobec nevsimal 😒 psychicky som to nezvladala a na konci mi uz vadilo aj to, ked sa k malej co i len priblizil. a to nebola jeho bio dcera.
no my sme este stale same ale tiez som rozmyslala, co ak sa nahodou niekto najde, co by nas mal obidve uprimne rad. je to este kratky cas po rozchode a kazdy naokolo ma tu pozna . nechcela by som, aby ma niekto posudzoval nejako, co v skutocnosti nie je pravda. no ak pride ta laska, branit a ani schovavat sa nebudem. nikto a nic ma nezaujima len moja rodina, ktora ma vo vsetkom bude podporovat.
a tebe aj tvojej malickej drzim palce a neboj sa do toho ist. ak sa mate radi a myslite to spolu vazne, je to najkrajsie a najlepsie, co mozete urobit 🙂

vavka33
18. apr 2007

Tak nieco take som prezila aj ja.nakoniec som sa znovu vydala minuly rok,mame spolu nadhernu dceru a ta starsia je stastna ze ma dvoch tatkov-ten jej ozajstny je vraj normalny a tento novy je srandista.deti z okolia jej zavidia dvoch tatinkov a my sme vsetci spolu stastni.Nepozeraj na okolie,ani ja som nie,lebo inak by som sa zblaznila.pocuvla som srdce a sla za nim 300km daleko od domova.

escada17
18. apr 2007

sweetberry, ako pekne napisane...to bez debaty mas na lasku pravo, clovek ma pravo na stastie , aj na omyly , ze si najprv nevybral dobre. Ja si myslim, ze to je dobre pre dieta- obaja rodicia stastni a nie nespokojni a bolo by to coraz horsie...drzim palce.

sweetberry
autor
18. apr 2007

dakujem vam
mrzi ma aj to ze by som strasne chcela aby sme boli uz spolu aj ked je to tak kratko
ale je to tak asi sa naozaj ludia dokazu k sebe najst taky co k sebe patria su si sudeni ja som tomu neverila
zase som o krok dalej nevadia mi uz take hluposti ako predtym v predoslom partnerstve
za to som si urcila hodnoty a cenim si tych ktore su pre mna dolezite k zivotu
od otca malej som odisla k nasim dali mi pomocnu ruku a ja sa nechcem k nim yachovat nevdacne
bojim sa aj toho co na to povie resp.ako zareaguje malej otec ked sa to dozvie je to vazne skoro pozname sa kratko aj ked mam pocit ze dostatocne na to aby sme vedeli co v sebe hladame a od seba ocakavame

a preto nevim co robit nechcem abz to mala hned vykecala lenze dovolila som aby vstupil aj babulke do zivota inak sa nedalo nemala som inu prilezitost sa stretavat zase aspo som videla ako sa k nej krasne sprava a ako si ju ziskal
na jednej strane premyslam zodpovedne a rozumne ale na druhej chcela by som vsetko urychlit lebo je mi s nim krasne az neuveritelne
teraz sme unho a to tiez len na tom zaklade ze mama sa k tomu postavila ako postavila cely zivot ked som zila este s nimi mala na mna neuveritelny vplyv a ja som nevedela alebo si vlastne nedovolila byt sama sebou a spravat sa tak ako chcem aby som sa citila v pohode
teraz to robi zase a ja spoluzitie s nimi tazko znasam pretoze to tam nie je dobre
ale nechcem byt nevdacna nechcem aby sa hnevali
nechcem aby aj mala mala chaos
neviem byt trpezliva je mi bez neho smutno dodava mi energiu silu a podporu
a hlavne bez neho by som uz bola asi uplne na dne citila by som sa na to slaba aby som tento moj zaciatok a odhodlanost zmenit zivot naozaj dokazala dotiahnut a nevratila sa k malej otcovi
je to tazke

bellasandra
18. apr 2007

Mysli v prvom rade na to, ze más právo na nový zaciatok, lebo ked budes stastná ty, bude aj tvoja dcerka.

vavka33
18. apr 2007

Presne ako napisala bell.Ja som sa bala ako to vsetko zvladne dcerka,ale ked videla,ze osm stastna ja bola aj ona.ked som bola v predoslom vztahu nestastna-plakavala so mnou.
Neboj,urcite sa rozhodnes spravne a budes stastna aj s malou.i ked viem,kolko to chce odvahy,ale ty ju mas,ved sme silne -my zeny-no nie? 😀

sweetberry
autor
19. apr 2007

ahojte
dakujem ze ste tu
dufam ze vsetko bude ok a prestanem mat ten stresujuci pocit v bruchu
len je to tazke byt trpezlivy

bibula
15. máj 2007

vavka33-cita,,ze mame rovnaky osud 😀 aj ja som stastne rozvedena a teraz mam ondrika s priatelom,vyzera,ze vsetko bude ok.dcerka otca ani poriadne nepozna,8 rokov som ju vychovavala sama a bola a je stastna-aspon sa nemusela o mna s nikym delit,teraz uz ma trosku viac rozumu ako babo,takze uz ma tolko pri sebe nevyzaduje,netrap sa,pre dieta moze byt aj rozchod dobrym a spravnym riesenim. 😉

vavka33
15. máj 2007

bibi,takych nas je tu viac.tesim sa,ze si stastna a aj ja 😀

bellasandra
15. máj 2007

Vavka, Biby- dufam, ze sa k vám prídam postupom casu aj ja 😀

titkovamiriam
16. máj 2007

aj ja sa pridavam,s prveho manzelstva mam dvoch synov a teraz s priatelom dalsieho,on ma z prveho manzelstva 3deti/dospele/,tie boli fajn kym sme nemali mareka.
Moje deti su radi ze mame babatko a aj s priatelom si vychadzaju. 😀

vavka33
16. máj 2007

Bella,dufam 😀

madeleine
16. máj 2007

sweet, ak si bola vychovana inak, ako na teba teraz vplyva tvoje rozhodnutie, este chvilu budes citit nieco ako vycitky voci rodicom, alebo okoliu... ale pokial si budes uplne ista rozhodnutim zit s novym partnerom, urob to.

Len si daj pozor, aby sinesla po hlave do niecoho, co ti po dlhom case prinasa potesenie a ulavu, aby to nedopadlo zle... nechaj najprv dohrat stare pocity a vytvor priestor novym...

drzim palceky a prajem stastny zivot... 🙂

sweetberry
autor
16. máj 2007

dakujem
dlho som tu nebola
ale poviem vam som stastna az tak strasne ze si klepkam na celo 😀
je uzasny
vzdy som si priala po boku cloveka ktoreho si budem vazit obdivovat ho a on mna je to krasne ako z rozpravky
rodicia sa uz zoznamili aj z jeho citili sme sa obaja u tych druhych dobre 🙂

debora4
5. jún 2007

ahojte dievcata zaujala ma vasa tema a chcela by som sa k vam pridat a podelit sa s vami aj o moje zazitky dufam ze mi poradite pretoze ja neviem ako dalej

bellasandra
8. jún 2007

Debora- co ta trapi ?

sweetberry
autor
8. jún 2007

debora ahoj tak zacnii 😉

label
13. jún 2007

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

babulky precitali by ste a poradili prosim, vidim, ze mate podobne skusenosti ☹

sweetberry
autor
13. jún 2007

label posli mail ak chces
sweetberry@zmail.sk

precitala som si tvoj link a myslim ze viem co citis o com pises
a asi rozumiem

urcite napis 😉

tmonika81
18. sep 2007

ahojte 🙂

moj príbeh bol taky :
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

no a ked nás pustili z nemocnice, po veceroch som sedela pred pocítacom, a zoznamila som sa s jednym muzom. rozprávali sme sa o vsetkom moznom, o Christianovi a o mojom byvalom priatelovi. po troch mesiacoch sme sa stretli. nevedela som, ako to povedat rodicom, lebo byvame u nich, ci to nie je este skoro. myslím ten novy vztah. ale oni to zobrali v pohode, sú radi, ze som stasná 😵 a názory ostatních v dedine ma absolutne nezaujimaju 😎

maruschka
18. sep 2007

tmonika,držíme ti palce aby si si vybrala toho pravého..A máš pravdu,názory iných a hlavne na dedine sú iba vymyslené haluze a nestoja za povšimnutie.Veľa šťastia a lásky ti želáme 😉 🙂

tmonika81
18. sep 2007

maruschka dakujeme 😵 😵

petkapatko
11. apr 2008

Ahojte baby, precitala som si vase prispevky a rada by som sa k vam pridala. Ja mam tiez priatela onedlho uz manzela s ktorym spolocne vychovavame mojho syna. Tiez som mala obavy ako to bude, co na to okolie, ale hlavne je to, ze sme vsetci spokojni a stastny a lubime sa. Co mate nove po roku? Ako sa vam dari? 🙂 🙂

nattereri
15. apr 2008

dovolte mi, aby som i ja prispela svojou troskou 🙂

... bola som vydata skoro patnast rokov... dlhy cas... z manzelstva mam tri krasne deti... a predsa som sa rozviedla... pricinou bolo odcuzdenie manzela... neskore prichody domov z "pracovnych jednani", "stres v praci", moja uloha " domacej gazdinky"... ignoracia...
... v manzelstve ma drzali moje deti a naivna nadej, ze sa snad nieco zmeni...
... po dlhych rokoch takehoto spolocneho zivota v domacnosti, kde sme sa vedeli uz porozpravat iba o praci, zili vedla seba ako "pan a pani", vidiac, ze moj vtedy uz dost velky syn cerstvy pubertiak, zacina kopirovat spravanie svojho ocina voci mne a nakoniec nahodne zistenie, ze pod jeho "stresmi" sa skryva i jeden v podobe nasej spolocnej kamaratky, som si povedala dost!...
...manzelovi som oznamila, ze sa chcem rozviest... co nasledovalo, opisovat nebudem... snad len jeho pohrdave skonstatovanie, ze kto by ma tak s tromi detmi chcel a ved ani nic neviem a som nanic zena... mala som vtedy 33 rokov

a predstavte si 😀 ... ako prorok by sa moj byvaly neuzivil 🙂
... uz tri roky mam krasny vztah, z muzom, ktoreho velmi milujem a on miluje mna, mame male babatko a mojim trom detom z predchadzajuceho manzelstva je viac ako kamarat a ocino, maju ho velmi radi a sme stastna velka rodinka 🙂 ... syn si chce dokonca po nom zmenit priezvisko (to je uz skoro dospely muz) ... a v juni sa s priatelom budeme brat...
... takze ma predsa len niekto chce, kto si ma vazi a ma rad i moje deti z predchadzajuceho vztahu... 🙂

julia225
6. jún 2008

pekna tema, ja som tiez sama s dcerkou, s jej otcom sme zili spolu len vyrtualne, dalo sa ale opustil nas a ja som si myslela, ze sa uz nikdy nezalubim, ale myslim, ze nieco take sa prave deje...vcera sme boli druhy krat spolu von, drzali sme sa za ruky, mala kamerovala o 106, vecer trochu mrncala, ze ci ju lubim a ci som len jej maminka...neviem, ci tento vztah ma perspektivu, lebo muz o ktorom pisem nieje zo slovenska a pracuje odrana do noci, vzdy mimomesto, tak tomu nedavam velku nadej ale momentalne mi je krasne a dufam, ze aj bude....dobru noc 😵 😵 😵

emilyz
9. júl 2008

julia drzim Ti palce, aby si nasla toho praveho