Koľko času ubehlo, kým ste mali pojednávanie? Rozviedli vás na prvýkrát?

misstka
4. júl 2009

Zaujímalo by ma, že koľko ubehlo od podania žiadosti, kým bolo pojednávanie a tiež či Vás rozviedli na prvýkrát laebo nie.Viem že to obdobie koľko to trvá je individuálne, záleží od vyťaženosti súdu, ale chce zistiť že koľko je taký priemer.

andzi
4. júl 2009

misstka: tak na to ti môžem odpovedať ja, pretože som zastupovala už veľa klientov (väčšinou žien, ale aj mužov) na súdoch v rozvodových konaniach. Najrýchlejšie pracujú novovytvorené súdy, ako je napr. Bánovce, Partizánske...súdy v krajských mestách vytyčujú neskôr, lebo majú väčší nápad. Ak je návrh v poriadku, t.j. má všetky náležitosti, je zaplatený súdny poplatok, tak v priemere to trvá 3 mesiace. Môj rekord je v praxi je najrýchlejšie vytýčené pojednávanie 4 týždne a najdlhšie 9 mesiacov. No a najpomalšie sú jednoznačne bratislavské súdy.

alexandra
5. júl 2009

misstka a samozrejme zalezi na tom, ci su v manzelstve deti, ci obaja manzelia s rozvodom suhlasia, ci jeden z nich da ziadost o vytycenie pojednavania, ci spolu v danom case ziju, atd.

Najhorsie je to udajne na BA V. (Petrzalka), no ja nemam tu skusenost.

andzi
5. júl 2009

alexandra: súhlasím, Bratislava V. je najpomalší súd - ale ja sa ani nedivím, sudcovia tam majú vzhľadom na počet obyvateľov vyšší nápad ako sudcovia iných súdov.

maca793
6. júl 2009

mna rozviedli za 2 mesiace od podania ziadosti, podavala som ho v juli cize v case dovoleniek a rozviedli nas za 10 minut.

nikol_79
6. júl 2009

maca závidim 🙂
Ja som podala o rozvod 28.11. minulého roku, dosiaľ žiadne pojednávanie 😠
Volala som do podateľne ako na tom som, tri krát ma prepájali až som sa od asistentky dozvedela, že v najbližších dňoch môžem čakať papiere zo súdu, vraj sa máme k tomu obaja vyjadriť do 14 dní, a to bolo pred viac ako mesiacom, takže najbližšie dni ešte stále nenastali 😠 😠 😠 Nebudem tu písať odkiaľ som, ale naše mesto má cca 50 000 obyvateľov a je to okresné mesto, rozvodovosť minimálna tak fakt neviem čo tam s tými papiermi toľko robia 😠 😠 😠
Apropo žiadné výživné na deti nedostávam, nežiadala som o nich počas manželstva, lebo som ani vo sne netušila, že to bude trvať tak dlho 😠 Asi dúfaju, že nás to prejde 😀

andzi
6. júl 2009

Tak pravdepodobne si nemala dobre napísaný návrh na rozvod, vtedy súd vyzýva a kým sa otočí pošta, spis leží u asistentky na lehote a tak to trvá preto tak dlho. Neviem, na základe čoho si dovolíš tvrdiť, že vo vašom meste e rozvodovosť minimálna...zaujímavý údaj.

hanka274
7. júl 2009

8 mesiacov, z toho 1 mesiac sa to predlzilo kvoli absencii ex a o 2 mesiace sa predlzilo kvoli PN sudcu...

hanka274
7. júl 2009

nikol_79, spatne mozes ziadat o vyzivne potom... 😉 drzim palce

nikol_79
7. júl 2009

návrh som mala napísané dobre, nič som nedoplňovala, len som žiadala o odpustenie poplatku a to mi schválili ešte v márci ale ku mne sa to dostalo len pred pár dňami

slsp
7. júl 2009

Ja som podala vo februári, v máji sme mali prvé pojednávanie, nakoľko manžel nechcel dohodu a nepriniesol so sebou potrebné dokumenty ohľadne príjmu, tak odročili pojednávanie na koniec júna. A vtedy nás aj rozviedli.
Ale manžel ide podať odvolanie na krajský súd kvôli výživnému, takže bude pokračovanie.

misi33
10. aug 2009

ja som podala ziadost 31.5. a prva pojednavanie bolo 12.januara dalsi rok ale pretoze manzel bol proti.Nakoniec v ten datum nedorazila sudkyna tak nam ho prelozili na februar.Rozviedli nas na 1 krat a pravoplatnost rozsudku som obdrzala niekedy v maji. Takze cele to bolo za 1 rok.My sme boli bezdetne manzelstvo a su d bol v BA regione.

katrin21
10. aug 2009

my ziadost podana v decembri, papiere s datumom sudu prisli v marci.. rovdo 2.maja do 20 minut.
Mali sme 1 dieta, (2r), ziadny spolocny majetok.
😉

jin2009
10. aug 2009

Návrh som podala 2.11.-pojednávanie bolo 11.4 a rozviedli nás hned na prvý krát cca 20 min.

titkovamiriam
10. aug 2009

navrh som podavala v auguste 1998 a rozviedli nas v aprily 1999.Na prvy raz lebo sme boli dohodnuty-trvalo to 10 min,sudkini stacilo ked ex povedal ze o deti nama ziadny zaujem.a bolo

martina21
11. aug 2009

ahojte tak sa kvam pridam ziadost podana koncom aprila a 26.maja nas stastne rozviedli,som z prievidze a co tu poznam par rozvedenych tiez to mali rychlo

vlnka03
11. aug 2009

rozvod netrva dlho...co u mna trvalo dlho bolo spravoplatnenie rozsudku...trvalo im 2 mesiace kym to prislo pisomne...bez pravoplatneho rozsudku sa neda absolutne nic vybavit.

titkovamiriam
12. aug 2009

poznam nemohla som spravit detom pasy lebo ex tri mesiace neprevzal rozsudok bol mino sr no skoro ma svihlo!!!

saffi
13. aug 2009

ahojte, ja som podavala ziadost v januari, trikrat ziadali odomna potvrdenie adries (trvale adresy oboch a adresy kde sa momentalne zdrziavame. je august a zatial nie sme rozvedeni. deti nemame, to je to na nervy. na sud som volala asi 10 krat, lebo sa s tym stale nic nedialo. posledne som mala uspech, poslali nam posledne papiere, ci suhlasime s rozvodom bez pojednavania. tak dufam, ze to uz nebude dlho trvat a coskoro nampridu posledne papiere, ze sme rozvedeni :o))

katyl
16. aug 2009

navrh podany v marci, v aprili som mala vytyceny termin, v maji nas rozviedli, Vadilo mi to vypocuvanie, ved v navrhu bolo vsetko napisane... 😉 dieta sme mali jedno, mejetok spolocny ziadny, byvali sme oddelene, ja som mala noveho partnera....

miroslava72
17. aug 2009

U nas to prebehlo tiez rychlo.
Navrh podany v maji a posledneho jula bolo po vsetkom. Zili sme od toho maja oddelene,dieta jedno,na vyzivnom i stretavani sa s dietatom sme sa dohodli a majetok skoro ziadny sme si tiez rozdelili po vzajomnej dohode,rozsudok nadobudol pravoplatnost ku koncu septembra.