Kontakt priateľa s matkou

martina803
11. aug 2022

Ahojte, s priateľom (30) sme spolu niečo málo cez 2 roky, ale dlhodobo riešime nezhody vo vzťahu, nakoľko máme odlišné očakávania a predstavy o fungovaní aj o budúcnosti. Verím ale, že sa ľúbime a asi aj preto sme doteraz spolu a skúšame to dookola, no žiaľ, situácia sa nemení a pochopenie neprichádza ani z jednej strany.
Ja za najväčší problém (v ostatných som ochotná ustúpiť a robiť kompromisy, vyhovieť) považujem jeho podľa môjho názoru prehnaný kontakt s matkou. Rodičia sú rozvedení, sám od seba otca kontaktuje málokedy a stretnú sa tak 1-2x do mesiaca. Mama žije sama, má psa.
Keď sme sa spoznali, partner s mamou býval (mal svoj byt, ktorý dal hneď od začiatku do prenájmu a býval s mamou). Nejako som sa nad tým nezamýšľala, ale aj návrh spoločného bývania prišiel vlastne z mojej strany, nebola to jeho iniciatíva. Momentálne je situácia taká, že si píšu sms alebo cez messenger každý deň od “Dobré ránko mamči” až mu ona večer napíše “Už som sa vrátila domov so psom, idem spať, dobrú noc”. Každý deň si spolu telefonujú niekoľkokrát - niekedy 2x, inokedy aj 5x. Keď som priateľovi naposledy narovinu povedala, že mi to príde prehnané, že už je to piaty telefonát, tak bol ku mne nepríjemný, že a čo je na tom. Pravidlom sú aj každodenné večerné telefonáty - či pozeráme film, či ideme večeriať, či sme práve vyšli spolu zo sprchy, neprejde večer, aby svojej mame nezavolal. Keď som ho minule znova poprosila, či by tie večerné telefonáty neobmedzil, pretože mi to naozaj príde prehnané a chcela by som, aby sme niekedy trávili večer aj bez ďalšieho telefonátu v poradí, tak prišli len výčitky, že nech mu vysvetlím, čo ma na tom toľko môže obťažovať že jej na 10 minút každý večer zavolá a že jej volať bude. Aj to tak robí. Návštevy sú minimálne 2x týždenne - raz ju berie po práci domov, idú na nákup, prejsť sa s jej psom a domov príde o 3-4 hodiny. Potom k nej chodí každú sobotu na cca 4 hodiny. Pomedzi to ju hocikedy ide cez obed pozrieť do práce - má svoj bazár s oblečením - zasa jeho reakcia “a čo, keď mám čas, aj keby som sa tam zastavil aj každý deň ju pozrieť”, plus ju raz do týždňa vezie do práce. Aby ste si to vedeli predstaviť, aj v deň, keď ju vezie ráno do práce a poobede ide na 3-4 hodiny k nej, aj v tento deň s ňou počas dňa píše, volá, a keď dorazí domov dajme tomu o 19 tak o 21 jej volá čo nové, či už bola so psom, nech sa pozamyká a ide spať. Ja som z toho už na nervy, on ma stále presviedča že tak ako to má on to má 90% ľudí, že sa o rodičov zaujímajú, ja som len sebecká, neempatická a každá iná by to pochopila a ani by to vraj neriešila. Čo si o tom myslíte vy? Zmení sa to niekedy? Mám utekať? Som ja tá čo má prehnané požiadavky a to ako to má nastavené on je v úplnom poriadku?

Ďakujem. 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzulli1980
11. aug 2022

Ale toto je vec, ktorú nezmeníš, takže buď sa s tým zmieriš a budeš to tolerovať alebo zo vzťahu vycúvaš.

solange7
11. aug 2022

@martina803 zamotala si sa do pupocnej snury. Nechcela by som takeho partnera

terezka1947
11. aug 2022

Má čas,volá jej. Keby čas nemal,toľko jej nevolá.
Majú pekný vzťah,ok.
Keby nemali, nevolá.
Zase to nehroť.
Zjavne máte obaja veľa času,nemáte žiadne speci povinnosti,deti,atď.
Tiež som máme volala cez deň,aj manzel otcovi.
Už nežijú,nevolame.

chillibubble
11. aug 2022

podla mna sa to nezmeni a bude to uz len horsie, lebo ho bude stale viac a viac s vekom potrebovat. na jednej strane je pekne, ze ma vztah s mamou(toto pisem ako matka) na druhej strane je to prenho na skodu, lebo manzelku/matku svojho dietata si asi tazko najde(toto pisem ako zena). ja by som sa s nim rozisla a nestracala by som v tomto veku uz cas. nechcem si predstavit, ako by to cele bolo pri vychove vasho spolocneho dietata...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ella1234
11. aug 2022

@martina803 ja s nim súhlasím že si sebecká prepáč. Jeho mama žije sama so psom... Kto iny jej ma volat ist s nou na nákup ist sa prejst keď nie jej syn? Mozno v jej veku ani nema iné kamaratky. Choď sa niekedy prejsť s nimi a vytvor si vzťah k jeho mame. Mala by si ho byt vďačná že sa tvoj chlap sprava takto starostlivo.
Nechápem akoze na čo máš nervy? Ty prosis chlapa aby nevolal vlastnej mame?
Keby ti diktovala co máš variť... Že si neozehlila chlapovi košeľu.. Že nemáš doma upratané tak ok... Ale telefonat/nákupy/prechadzka?
Keby sa ľudia o seba navzájom tak zaujimaju a staraju ako tvoj priateľ o svoju mamu 🙏

ckocka
11. aug 2022

A mňa by teda na..alo keby mi niekto určoval komu, ako často a ako dlho možem telefonovať.

matullienka
11. aug 2022

Za mňa to nie je muž vhodný do vzťahu. Evidentne je stále s mamou spojený pupocnou šnúrou. Predpokladám, ze aj každú vašu výmenu názorov rieši s ňou. Si mladá a ja by som s nim na tvojom mieste nestracala čas. Ja tiež volám mame denne ale zavoláme si 1x a dobre nie x krát denne

martina803
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chillibubble
11. aug 2022

ja neviem, ale mne to pripada ze to cele ide na ukor ich vztahu. a tiez by to slo neskor na ukor casu na rodinu-zenu a deti. cize by som to brala aj takto. nie ze niekto niekomu urcuje kolko, ako dlho a ako casto moze volat, stretavat sa atd. ale ci tym partner nezanedbava mna, nase dieta, nas volny cas, nas byt/dom atd. koho ma na 1. mieste...

bessie12
11. aug 2022

@elizabet173 tak ja dokazem s mamou volat aj 2 - 4 hodiny denne. Ale nevidime sa casto, len ked idem na Slovensko, lebo nas deli velka vzdialenost ( okolo 1500km ). Priatel to zobral v pohode, len sa z nas smeje, ze sme ako take rapotacky 😀

solange7
11. aug 2022

Ja ked to tu citam obcas, az je mi zle. Mne pridu aj take tie klasicke nudne dlhe nedelne obedy u svokrovcov prehnane. Kvasit potom u niekoho na gauci 5 hodin je hrozne. Alebo dennodenne akoze kavicky s neurcitym odchodom. Kedy ma potom partnersky par+deti mat to svoje rodinne sukromie?
A v tomto pripade, sa to este len rozbieha. Ked budu mat deti tak bude mlady volat svokru aj na kojenie.

stanulienkat
11. aug 2022

Fúha ...utekaj, toto nie je zdravý vzťah, aj keď niekto vyššie písal, že mama môže byť osamelá len so psom, ale toto nie je zdravý vzťah ani z jej strany. Teraz si predstav, že by ste mali jedno-dve deti, miesto otcovských povinností by každý deň chodil za mamou a ty by si bola sama na tie deti.

daskasss
11. aug 2022

@martina803 podľa mňa to nie je normálne,ale môj priateľ chodí 2-3x(skôr 3) von s kamaratmi, často s nimi chodí na víkendy kade tade... tiež to nie je ideálne.a nezmenilo sa to ani narodením dieťaťa. Vadí mi to,ale už som sa s tým tak nejak zamierila, mám svoj kľud a nikdy mu nevadí keď ja idem niekam/hocikam a s hocikým. Takže je na tebe ci si ochotná to akceptovať.pripadne nájsť v tom aj niečo pozitívne🙂
N

ckocka
11. aug 2022

A ty si tak neschopná že si nevieš nájsť muža s ktorým budete mať rovnaké očakávania a predstavy o budúcnosti? Prečo dlhodobo trpíš niečo čo je pre teba evidentne závažný problém?

chillibubble
11. aug 2022

@ckocka cim sa ta to dotklo, ze na nu utocis ze je neschopna?

martina803
autor
11. aug 2022

@ckocka Vy ste ale nepríjemná pani 🙂

terezka1947
11. aug 2022

@elizabet173 vieš,ja sa na to pozerám komplexne.
To ma tak veľa času,že je u mamy každú sobotu 4h?
Má toľko času,že k nej chodí na pár hodín,niekoľko dní do týždňa?
No asi ma.
Zrejme nechodí s kamošmi vín,nechodí s priateľkou von. Zrejme sú cez víkend zavretí v byte a tak sa obaja asi nudia,keď ide k máme na pol soboty.
Takže toto celé nie je podľa mňa o mame. Resp.nie iba o mame.
Mladí ľudia,bez detí víkendy trávia inak. Aspoň keď sa zamyslím nad sebou,prip.ked vidím iné mladé,bezdetné dvojice.

martina803
autor
11. aug 2022

@terezka1947 tak u nás neexistuje, aby sa každý víkend vymyslel plán na celé 2 dni.. proste treba vyčleniť čas na jeho mamu a tým pádom keď on v sobotu po obede odchádza a príde v neurčitom čase, doobedu treba aj nakúpiť, upratať a navariť, tak je jeden ceň fuk. Keď sme aj šli napr na piatok-nedela niekam na víkend, potom trebalo zameškaný víkend mame nahradiť počas toho týždňa pred aj po…

chillibubble
11. aug 2022

@martina803 no, hovorim. na ukor vztahu. a teraz si do toho predstav dieta ☹

solange7
11. aug 2022

@martina803 tento tvoj posledny prispevok je uplne toxik. Utekaj. Inak sa rokmi uplne vynervujes.

terezka1947
11. aug 2022

@martina803 tak.....je to divné.
Nepísala si ty už s týmto niekedy na MK?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
11. aug 2022

Prečítala som prvú vetu a myslím, že viac ani netreba. Ste spolu 2 roky, dlhodobo riešite nezhody a máte odlišné predstavy o živote. Choďte od seba, nájdite si vyhovujúcich partnerov.

terezka1947
11. aug 2022

@elizabet173 už som jej odpovedala,žene to divné.
Divné nie v Tom,že rád trávi čas s mamou.
Ale divné v Tom,že aj keď nie je vážne chorá,či nepotrebuje pomoc,tak uprednostňuje čas s ňou,pred časom s priateľkou.
Čiže toto je speci divný vzťah.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninka99865
11. aug 2022

A keď idete na 10 dni na dovolenku? 😱

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
11. aug 2022

@elizabet173 ja keby som mala takého syna, že mi volá 5x denne, tak sa ho opýtam, či mu šibe a či nemá svoj súkromný život, že stále otravuje 😀 😀
@martina803 dievča, toto je ultra choré. kým nie sú deti a manželstvo, prašti s tým. ako píšu ženy, čo už voľačo prežili. akonáhle by prišli deti, on neukrojí z času stráveného s matkou pre teba a deti, ale ukrojí čas, ktorý by mohol tráviť s vami - pre svoju matku. určite never tomu a neutešuj sa prípadne tým, žeby to bolo inak. byť tebou, skončím tento čudný vzťah, lebo to ani nie je vzťah medzi vami, ale medzi ním a matkou a ty si do počtu a do postele....